Προς το περιεχόμενο

Αλλαγή ονόματος λογαριασμού ΔΕΗ


horsepower

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σήμερα τα κατάφερα!!!

Τρίτη και φαρμακερή λοιπόν.

Με τον ιδιοκτήτη μαζί πάω στο ίδιο υποκατάστημα σε άλλην υπάλληλο η οποία ΔΕΝ μου ζήτησε υπεύθυνη δήλωση, Ε2, μισθωτήριο της προηγούμενης κλπ...

Κάνουμε μία μικρή σύσκεψη με τον ιδιοκτήτη και για καλό δικό του της λέμε να πάρει την υπεύθυνη δήλωση - που δεν είχε ζητήσει εξ αρχής - αν και με ενημέρωσε για το τεράστιο χρέος της προηγούμενης νοικάρισσας. Το θέμα είναι ότι τελείωσα.

 

 

Ετσι !!!Υπεθυνος χρηματικα προς την ΔΕΗ είναι αυτος που εχει την παροχη στο ονομα του .

Προς τον ΔΕΔΔΗΕ για πιστοποιητικο αν χρειαζεται εστω και αν δεν ενεφερεται σαφως ο ιδιοκτητης μιας και εχει ισχυ για 14 χρονια για σπιτι και 7 για μαγαζι .

 

Το τελευταιο ανεξαρτητα από παροχο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι με παρακάλεσε η υπάλληλος να το καταθέσω στον ΔΕΔΔΗΕ, δεν το πήρε αν και το είχα μαζί μου.

 

 

Κακως...Μπορουσε να το στειλει υπηρεσιακα τουλαχιστον απο ΔΕΗ ., Για αλλο παροχο δεν ξερω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Έχω ανοίξει και αυτό το θέμα

 

http://www.insomnia.gr/topic/647454-%CE%B4%CE%B5%CE%B7-%CE%B4%CE%B9%CE%BA%CE%B1%CE%B9%CE%BF%CE%BB%CE%BF%CE%B3%CE%B7%CF%84%CE%B9%CE%BA%CE%AC-%CE%B5%CF%80%CE%B1%CE%BD%CE%B1%CF%83%CF%8D%CE%BD%CE%B4%CE%B5%CF%83%CE%B7%CF%82/

 

Μπορεί κάποιος να μου πει ακριβώς τι πρέπει να γράφει η Υπέυθυνη Δήλωση του ιδιοκτήτη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα.Θέλω να ενοικιάσω ένα σπίτι και πρέπει να πάω με τον ιδιοκτήτη στη ΔΕΗ για αλλαγή ονόματος όμως έχω προηγούμενη οφειλή από άλλη σύμβαση,θα γίνει η αλλαγή ή θα μου ζητήσει η ΔΕΗ να πληρώσω αυτά που χρωστάω πρώτα και μετά?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα.Θέλω να ενοικιάσω ένα σπίτι και πρέπει να πάω με τον ιδιοκτήτη στη ΔΕΗ για αλλαγή ονόματος όμως έχω προηγούμενη οφειλή από άλλη σύμβαση,θα γίνει η αλλαγή ή θα μου ζητήσει η ΔΕΗ να πληρώσω αυτά που χρωστάω πρώτα και μετά?

 

Αν ειναι στο ιδιο ΑΦΜ ναι υπαρχει τετοια περιπτωση .Ζητα να το μεταφερεις και να σου κανου δοσεις .Πρεπει να το παρεις αποφαση να εξοφλισησεις το παλιο χρεος να μην σε ακολουθει .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορουν να υπαρχουν δυο μετρητες σε ενα σπιτι ή μια επιχειρηση?


Ζητα να το μεταφερεις και να σου κανου δοσεις .Πρεπει να το παρεις αποφαση να εξοφλισησεις το παλιο χρεος να μην σε ακολουθει .

 

Το ιδιο ισχυει και για τον ιδιοκτητη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορουν να υπαρχουν δυο μετρητες σε ενα σπιτι ή μια επιχειρηση?

 

Το ιδιο ισχυει και για τον ιδιοκτητη?

 

Δυο μετρητες σε σπιτι  γιατι να υπαρχουν ? Σε επιχειρηση ισως η μια για φωτισμο και η άλλη για βιομηχανικο .

 

Αυτό για τον ιδιοκτητη δεν το καταλαβα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυο μετρητες σε σπιτι  γιατι να υπαρχουν ? Σε επιχειρηση ισως η μια για φωτισμο και η άλλη για βιομηχανικο .

 

Αυτό για τον ιδιοκτητη δεν το καταλαβα

 

Εστω οτι είμαι ιδιοκτητης και σου νοικιάζω το μαγαζι μου. Θελω όμως να εχεις τη ΔΕΗ στο ονομα σου, ώστε να μη μου αφησεις κανα φεσι.

Αλλα εχω και 5000ε οφειλή στη ΔΕΗ, αν δε τη ξοφλησω πρωτα δε γινεται η μεταβιβαση?

Μηπως μπορουν να υπαρξουν δυο ρολογια, ένα δικο μου και ένα δικο σου?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εστω οτι είμαι ιδιοκτητης και σου νοικιάζω το μαγαζι μου. Θελω όμως να εχεις τη ΔΕΗ στο ονομα σου, ώστε να μη μου αφησεις κανα φεσι.

Αλλα εχω και 5000ε οφειλή στη ΔΕΗ, αν δε τη ξοφλησω πρωτα δε γινεται η μεταβιβαση?

Μηπως μπορουν να υπαρξουν δυο ρολογια, ένα δικο μου και ένα δικο σου?

 

Δυο ρολογια όχι

 

Με το μισθωτηριο παει ο άλλος και παιρνει την παροχη στο ονομα  του χωρις πρόβλημα και εσενα σε ...κυνηγαει η ΔΕΗ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Με το μισθωτηριο παει ο άλλος και παιρνει την παροχη στο ονομα  του χωρις πρόβλημα και εσενα σε ...κυνηγαει η ΔΕΗ.

 

Δε καταλαβα τι ειπες. Γινεται η δε γινεται η μεταβιβαση όταν υπαρχουν χρεη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε καταλαβα τι ειπες. Γινεται η δε γινεται η μεταβιβαση όταν υπαρχουν χρεη?

 

Γινεται αλλα αν αυτος που θα το παρει εχει παλιο χρεος πρεπει να το τακτοποιησει ή να δεχτει ενσωματωση στην νεα παροχη και ρυθμιση αν του κανει η ΔΕΗ.

 

Αν ο ιδιοκτητης εχει χρεος γινεται πιο ευκολα και το παιρνει ο νεος στο ονομα του με το μισθωτηριο και η ΔΕΗ ζηταει από τον ιδιοκτητη το χρεος χωρις αυτό να είναι εμποδιο στην μεταβιβαση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Δε καταλαβα τι ειπες. Γινεται η δε γινεται η μεταβιβαση όταν υπαρχουν χρεη?

Εννοεί ότι γίνεται η αλλαγή ονόματος και τα 5000 που ανέφερες συνεχίζουν σε σένα (στο ΑΦΜ σου). Άρα κυνηγάει εσένα η ΔΕΗ κι όχι αυτόν που θα νοικιάσει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...