Προς το περιεχόμενο

Αλλαγή ονόματος λογαριασμού ΔΕΗ


horsepower

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χαζη ερωτηση... με ευνοητη απαντηση.... αλλα ας την κανω....

 

μεγαλος λογαριασμος.... 600 ευρω σε σπιτι αποθανοντα πατερα

αν γυρισω στο ονομα μου τον λογαριασμο παιρνω δωρο και το χρεος ε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαζη ερωτηση... με ευνοητη απαντηση.... αλλα ας την κανω....

 

μεγαλος λογαριασμος.... 600 ευρω σε σπιτι αποθανοντα πατερα

αν γυρισω στο ονομα μου τον λογαριασμο παιρνω δωρο και το χρεος ε?

 

Αν είναι έτσι όπως τα λες, δεν μπορείς να κάνεις καμία αλλαγή σε σπίτι που δεν σου ανήκει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και τωρα η ωρα του γέλιου!

 

Εχω κανει αιτηση για Νυχτερινο τιμολογιο εδω κι ενα χρονο. Ακομα περιμενω.......

 

 

Υπαρχει προβλημα υλικου με δεκτες με διπλο καταγραφεα ενδειξεων .Οχι ομως και ενα χρονο αναμονη .

Χαζη ερωτηση... με ευνοητη απαντηση.... αλλα ας την κανω....

 

μεγαλος λογαριασμος.... 600 ευρω σε σπιτι αποθανοντα πατερα

αν γυρισω στο ονομα μου τον λογαριασμο παιρνω δωρο και το χρεος ε?

 

Αν εισαι δικαιουχος του σπιτιου υπαρχει περιπτωση .Στειλε μου pm .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπαρχει προβλημα υλικου με δεκτες με διπλο καταγραφεα ενδειξεων .Οχι ομως και ενα χρονο αναμονη .

 

Να ομως που συμβαινει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρες, επειδή θα συγκατοικήσω σε νέο σπίτι, το συμβόλαιο του σπιτιού θα είναι και στα 2 ονόματα/αφμ μας, ο λογαριασμός ΔΕΗ πρέπει να είναι αντίστοιχα και στα 2 ονόματα ή μπορεί ο ένας από τους 2 να προχωρήσει στην ενεργοποίηση της παροχής ΔΕΗ (θα χρειαστεί εξουσιοδότηση από το άλλον)?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρες, επειδή θα συγκατοικήσω σε νέο σπίτι, το συμβόλαιο του σπιτιού θα είναι και στα 2 ονόματα/αφμ μας, ο λογαριασμός ΔΕΗ πρέπει να είναι αντίστοιχα και στα 2 ονόματα ή μπορεί ο ένας από τους 2 να προχωρήσει στην ενεργοποίηση της παροχής ΔΕΗ (θα χρειαστεί εξουσιοδότηση από το άλλον)?

 

Σιγουρα μπορει με εξουσιοδοτση .Να ειναι η παροχη σε δυ ονοματα δεν ξερω .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν το συμβολαιο ειναι σε δυο ατομα οποιος παει θελει υπευθυνη δηλωση απο τον αλλον οτι δεχεται .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαζη ερωτηση... με ευνοητη απαντηση.... αλλα ας την κανω....

 

μεγαλος λογαριασμος.... 600 ευρω σε σπιτι αποθανοντα πατερα

αν γυρισω στο ονομα μου τον λογαριασμο παιρνω δωρο και το χρεος ε?

Αν μόνο το ρολόι είναι στο όνομα του πατέρα σου και όχι το σπίτι μπορείς να πάρεις νέο ρολόι στο όνομα σου.

Και τωρα η ωρα του γέλιου!

 

Εχω κανει αιτηση για Νυχτερινο τιμολογιο εδω κι ενα χρονο. Ακομα περιμενω.......

Αν είναι σαν το κοινωνικό τότε νομίζω ξεκινάει και αρχή του χρόνου.

 

Εγώ είχα κάνει αίτηση για κοινωνικό Αύγουστο αλλά ξεκίνησε αρχές Γενάρη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν μόνο το ρολόι είναι στο όνομα του πατέρα σου και όχι το σπίτι μπορείς να πάρεις νέο ρολόι στο όνομα σου.

 

Αν είναι σαν το κοινωνικό τότε νομίζω ξεκινάει και αρχή του χρόνου.

 

Εγώ είχα κάνει αίτηση για κοινωνικό Αύγουστο αλλά ξεκίνησε αρχές Γενάρη.

Οχι το κοινωνικο τιμολογιο ισχυει απο την στιγμη που αφου κανεις αιτηση ελεγξουν και δουν οτι το δικαιουσαι(μπορει να παρει ενα μηνα).Απλα οσοι εχουν κοινωνικο τιμολογιο καλο ειναι να παρουν να μαθουν αν και ποτε ληγει για να κανουν νεα αιτηση.(σε ολους σχεδον τους παλιους ληγει τελος δεκεμβρη).

Εγω νυχτερινο εβαλα πριν 2 χρονια περιπου και με παιδεψαν στο τι ζητουσαν(να ερθει ηλεκτρολογος να κανει γειωση και σχεδια κ.τ.λ)αλλα μετα μπηκε αμεσα.Ο Γιαννης που ξερει καλυτερα μου ειπε οτι αυτο δεν ισχυει πια(διαδικασια ηλεκτρολογου κ.τ.λ).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι το κοινωνικο τιμολογιο ισχυει απο την στιγμη που αφου κανεις αιτηση ελεγξουν και δουν οτι το δικαιουσαι(μπορει να παρει ενα μηνα).Απλα οσοι εχουν κοινωνικο τιμολογιο καλο ειναι να παρουν να μαθουν αν και ποτε ληγει για να κανουν νεα αιτηση.(σε ολους σχεδον τους παλιους ληγει τελος δεκεμβρη).

Εγω νυχτερινο εβαλα πριν 2 χρονια περιπου και με παιδεψαν στο τι ζητουσαν(να ερθει ηλεκτρολογος να κανει γειωση και σχεδια κ.τ.λ)αλλα μετα μπηκε αμεσα.Ο Γιαννης που ξερει καλυτερα μου ειπε οτι αυτο δεν ισχυει πια(διαδικασια ηλεκτρολογου κ.τ.λ).

 

Για ηλεκτρολογο ναι πρεπει να εχει γειωση όπως κάθε παροχη .Δεν χρειαζεται το λεγομενο πιστοποιητικο που ειχε κοστος 50-70 ευρω

Πληροφοριακα υπαρχει ελλειψη σε διπλους μετρητες για να μπει νυχτερινο και θελει καποιους μηνες .

 

Για το κοινωνικο αν ληγει δεν ξερω αλλα θα μαθω γιατι εχει  η κορη μου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρες, επειδή θα συγκατοικήσω σε νέο σπίτι, το συμβόλαιο του σπιτιού θα είναι και στα 2 ονόματα/αφμ μας, ο λογαριασμός ΔΕΗ πρέπει να είναι αντίστοιχα και στα 2 ονόματα ή μπορεί ο ένας από τους 2 να προχωρήσει στην ενεργοποίηση της παροχής ΔΕΗ (θα χρειαστεί εξουσιοδότηση από το άλλον)?

Update, δεν χρειάστηκε η εξουσιοδότηση, απλά τελείωσα 15:15 (ευτυχώς που έδωσε ένας κύριος νούμερο γιατί τελειώνουν από τις 9 και δεν μπορούσα να πάω πιο νωρίς λόγω έλλειψης του συμβολαίου στο taxis...)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλε Γιαννη που εισαι στη ΔΕΔΗΕ.Ενοικιασα σπιτι και θελω να βαλω εναλλακτικο παροχο.Θελουν αριθμο παροχης αλλα δεν εχει παλοιο λογαριασμο ο ιδιοκτητης παρα οτι γραφει στη χελωνα,Δεν το παιρνει το συστημα θελει λεει 12.Παιρνω ΔΕΗ και μου λεει ο φιλος ειναι το 9ψηφιο -02  οκ λεω και παλι δεν κανει αυτο,Θελω τωρα να παω ΔΕΔΗΕ κορινθο μπας και βρω ακρη.Ξερεις κατι σε αυτο?Θελω δλδ ρευμα και δε μπορω για #$@#%ες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...