Προς το περιεχόμενο

H Microsoft δίνει τέλος στο Zune


dimitris2006

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η MS περα απο τα OS για PCs δεν εχει ελπιδα αφου μπηκε πολυ αργα στον χωρο των smartphones, δεν εχει μπει ακομα στον χωρο των tablets(γιατι???) ενω και στο θεμα portable music player παλι δεν εχει ελπιδα αφου οι συσκευες της ειναι υποδεεστερες σε σχεση με τους αντιπαλους, ασε που για καποιον ανεξηγητο λογο δε μπαινει καν στον κοπο να τα διαφημισει. Αν παρατηρησει κανεις σε ταινιες, videoclips κτλ ειναι γεματα με προιοντα της apple. Στο διαφημιστικο μερος πραγματικα χωλενει...

Πλακα κανεις;

Πριν βγει το iphone ήταν τα μόνα ισως smartphone...

Στα υπόλοιπα συμφωνώ μαζι σου.

 

Τελικά η microsoft μόνο δύο προϊόντα ξέρει να φτιάχνει σωστά: ποντίκια και πληκτρολόγια.

Και εμενα έχουν χαλάσει 1 πληκτρολόγιο ασύρματο και 2 ποντίκια.

Και τα 2 στο τελος τις εγγύησης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαι από τους λίγους (φαντάζομαι) κατόχους στην Ελλάδα και του παλιού Zune 30 (και μάλιστα σε καφέ χρώμα) και του καινούριου ZuneHD32 και το μεγαλύτερο μειονέκτημα ήταν και είναι η ελλείπεις υποστήριξη. Αν και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος ως αναφορά τις media player δυνατότητές του (ακόμα και divx χωρίς μετατροπή), στο κομμάτι των apps/games ήταν χιλιόμετρα πίσω. Ειδικά για το ZuneHD διαφήμιζαν το nVidia Tigra ουσιαστικά υποσχόμενοι 3D γραφικά και τελικά δεν είδαμε τίποτα, και το χειρότερο είναι ότι ΕΙΧΕ τις δυνατότητες αφού στα πρώτα του είχε κυκλοφορήσει το PGR:Ferrari Edition σαν κράχτη λέγοντας μάλιστα ότι αυτό το δίνει δωρεάν αλλά τα επόμενα θα τα αγοράζουμε κανονικά, και απλά δε ξανακυκλοφόρησε τίποτα αντίστοιχης ποιότητας παρά casual puzzle games. Όσο για τα apps, σήμερα περίπου ενάμιση χρόνο μετά τη κυκλοφορία του έχουν βγει μόνο τα απολύτως βασικά, facebook, twitter,msn messenger,msn weather, solitaire, calculator και alarm clock και πολύ πρόσφατα και το zune reader για ebooks.

Σε καμιά περίπτωση δε το μετάνιωσα που αγόρασα κάποιο από τα δύο αφού με πολύ λιγότερα λεφτά από τα iCrap είχα τις ίδιες, αν όχι περισσότερες media player δυνατότητες, αλλά έμεινα με τι πικρία ότι είχα ένα gadget που είχε τις δυνατότητες αλλά δε τις αξιοποιούσε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα ποντίκια πάντως χαλάνε εύκολα....

 

lol? Έχω ms ποντίκι 9 χρόνια και λειτουργεί ακόμη!

Αλλά και το "καλό" ms ποντίκι που είχα, άντεξε κι αυτό 3-4 χρόνια, ακόμη και αν κάθε τόσο γινόταν 1 με τον τοίχο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

lol? Έχω ms ποντίκι 9 χρόνια και λειτουργεί ακόμη!

Αλλά και το "καλό" ms ποντίκι που είχα, άντεξε κι αυτό 3-4 χρόνια, ακόμη και αν κάθε τόσο γινόταν 1 με τον τοίχο.

ασύρματο δοκίμασες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φίλε όμως γιατί δεν λες για το ΧΒΟΧ και το Kinect που έχουν αποφέρει τόσα έσοδα το 2010??

Γιατι απλα το θεμα δεν ειναι τα λεφτα της Microsoft αλλα το Zune...το οποιο ακουω πρωτη φορα στην ζωη μου :S

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι απλα το θεμα δεν ειναι τα λεφτα της Microsoft αλλα το Zune...το οποιο ακουω πρωτη φορα στην ζωη μου :S

Κατέβασε το zunesoftware στο pc σου απλά τα σπάει ^_^

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...

ασύρματο δοκίμασες;

 

Έχω 4 πληκτρολόγια, 6 ποντίκια MS, ασύρματα όλα, και δεν έχουν βγάλει το παραμικρό πρόβλημα εδώ και χρόνια,

αν εξαιρέσεις ένα bluetooth keyboard που έχω και κολλάει μερικές φορές(αλλά επανέρχεται αμέσως)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...