Προς το περιεχόμενο

Εγκατάσταση Ubuntu 10.10 32 bit


Spimelo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για να μην μπείτε στον κόπο να απαντήσετε..το λυσα περίπου το θέμα..:)

 

Προέκυψε όμως άλλο...η κάρτα ήχου μου δε λειτουργεί σωστά..δεν αποδίδει...πολύ χαμηλή ποιοτητα ήχου...ξέρει κανείς γιατι??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να μην μπείτε στον κόπο να απαντήσετε..το λυσα περίπου το θέμα..:)

 

Προέκυψε όμως άλλο...η κάρτα ήχου μου δε λειτουργεί σωστά..δεν αποδίδει...πολύ χαμηλή ποιοτητα ήχου...ξέρει κανείς γιατι??

 

Δεν ξέρω να σου απαντήσω μιας και δεν έχω εμπειρία με laptops αλλά για να πάρεις γρηγορότερα μια απάντηση τρέξε ένα "lspci" από ένα terminal και βάλε το output εδώ για να δει κάποιος πιο έμπειρος ποια κάρτα έχεις ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ντάξει λύθηκε και αυτό..αλλα ζόρικο το linux..φτιάχνω το ένα,προκύπτει κάτι άλλο..τώρα δεν μπορώ να λειτουργήσω το youtube..

Πρόβλημα με το abobe flash...ή θα πάιζει το youtube ή το amarok που έβαλα για μουσική..δε ξέρω τι να πω..

 

Πέρα απο αυτό...με κούρασε πολύ εδώ και ώρες...να ρωτήσω κάτι πιο ευχάριστο αν ξέρει κανείς!

Θέλω να ρυθμίσω τον υπολογιστή να ανοίγει κάθε μέρα στις 8 το πρωι και να παίζει ράδιο απο το ιντερνετ..

Μετά απο μια έρευνα,βρήκα ότι πρέπει να πειράξω κάτι απο bios (Power->APMconfiguration->Power on by RTC alarm->enabled)

ισχύουν αυτά?

Έπειτα?τι εντολές χρειάζεται?χρησιμοποιώ το amarok..πώς θα το ρυθμίσω να εκτελείται κατα την εκκίνηση και να παίζει ένα ράδιο που έχω αποθηκεύσει σαν playlist στο πρόγραμμα?

Πολλά ζητάω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ντάξει λύθηκε και αυτό..αλλα ζόρικο το linux..φτιάχνω το ένα,προκύπτει κάτι άλλο..τώρα δεν μπορώ να λειτουργήσω το youtube..

Πρόβλημα με το abobe flash...ή θα πάιζει το youtube ή το amarok που έβαλα για μουσική..δε ξέρω τι να πω..

 

Πέρα απο αυτό...με κούρασε πολύ εδώ και ώρες...να ρωτήσω κάτι πιο ευχάριστο αν ξέρει κανείς!

Θέλω να ρυθμίσω τον υπολογιστή να ανοίγει κάθε μέρα στις 8 το πρωι και να παίζει ράδιο απο το ιντερνετ..

Μετά απο μια έρευνα,βρήκα ότι πρέπει να πειράξω κάτι απο bios (Power->APMconfiguration->Power on by RTC alarm->enabled)

ισχύουν αυτά?

Έπειτα?τι εντολές χρειάζεται?χρησιμοποιώ το amarok..πώς θα το ρυθμίσω να εκτελείται κατα την εκκίνηση και να παίζει ένα ράδιο που έχω αποθηκεύσει σαν playlist στο πρόγραμμα?

Πολλά ζητάω?

 

Για το youtube χρειάζεσαι τον flash player . Οσον αφορά την εκίνηση του amarok στην εκκίνηση είναι πολύ εύκολο . Θα πας στα system settings , από εκεί στο startup/shutdown , θα προσθέσεις το amarok και σαν παράμετρο στην εντολή την playlist σου ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...