Προς το περιεχόμενο

Logitech Z906, o αντικαταστατης των Ζ5500


mainboardER

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σαν παιδάκια κάνετε ρε γαμώτο μερικοί. Σαν παιδάκια πραγματικά. Βουητά, κακή ποιότητα κλπ...

Τι κακό είναι αυτό με μερικά Trolls από εσάς? Τι γράφετε ρε 'σεις σε θέμα στο οποίο δεν σας αφορά, ή δεν σας αρέσει?

 

Απέχει πολύ ότι τα Z5500 βαβουριάζουν από το ότι δεν συγκρίνονται φυσικά με κάποιο σύστημα 2.000Ευρώ.

 

Κάνει μόνο για PC λέει ο άλλος.

Εγώ νόμιζα ότι κάνει και για συναυλίες!

 

Home Cinema είναι! Για γενικοί οικιακή χρήση είναι. PC Games, Console Games, ταινίες, μουσική. Που μπερδεύεστε μερικοί?

 

Χαλαρώστε λίγο με τις ζήλιες σας!

Μη βγάλει μία εταιρία κάτι, αμέσως να κράξετε!

Μία στο iPad, μία στα Z-906!

 

:mad:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 154
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Σαν παιδάκια κάνετε ρε γαμώτο μερικοί. Σαν παιδάκια πραγματικά. Βουητά, κακή ποιότητα κλπ...

Τι κακό είναι αυτό με μερικά Trolls από εσάς? Τι γράφετε ρε 'σεις σε θέμα στο οποίο δεν σας αφορά, ή δεν σας αρέσει?

 

Απέχει πολύ ότι τα Z5500 βαβουριάζουν από το ότι δεν συγκρίνονται φυσικά με κάποιο σύστημα 2.000Ευρώ.

 

Κάνει μόνο για PC λέει ο άλλος.

Εγώ νόμιζα ότι κάνει και για συναυλίες!

 

Home Cinema είναι! Για γενικοί οικιακή χρήση είναι. PC Games, Console Games, ταινίες, μουσική. Που μπερδεύεστε μερικοί?

 

 

Τελικά για τι ακριβώς κάνει???

Γενικά είναι λίγο περίεργο σύστημα.

Για μένα θέση σε κανονικό pc δεν εχει αφού near filed δεν είναι ακριβώς :mrgreen: .

Ίσως οπως τα χρησιμοποιείς εσυ να εχουν νόημα αφού το εχω κάνει και εγώ στο htpc με τα κατά πολύ υποδεέστερα x530.

 

Γενικά ο ανταγωνισμός τους είναι τα επίσης ετοιματζίδικα set home cinema 5.1-7.1 για TV απο lg, samsung, inovator κτλ κτλ πχ

http://www.skroutz.gr/c/565/home-cinemas.html?keyphrase=home+theatre και για να βαρέσουν σε κανα παρτάκι τα mp3 και κομμάτια απο youtube.

 

Και σε σχέση με αυτά στα 350 ευρό φτηνά δε τα λες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οταν διαβαζω σχολια του τυπου "παταω συστημα 2000 ευρω" ετσι θα απανταω και εγω,σαν παιδακι.Οσο αυτο για την ζηλια δεν θελω να το σχολιασω γιατι με εκανε και γελασα.Οσο κανει το sub που εχω αγορασει κανουν τα 5500 ολα μαζι.Τεσπα δεν θελω να το συνεχισω και αποχωρω απο αυτο το θεμα,απλα πρεπει να καταλαβετε και εσεις οτι ειναι πλαστικα ηχεια των 350ευρω και οχι ηχεια των 3000 ευρω που απλα η καλη μας logitech τα δινει σε χαμηλη τιμη επειδη εχει καλη καρδια.Φιλια. B)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@yiannis_1

Θα σου έλεγα τι κάνει, αλλά δεν θέλω να πάρω άδεια εξαιτίας σου.

 

@nemesiskp

Αφού έχεις ήδη ηχεία ρε αγόρι μου και μάλιστα πολύ καλά τι μπαίνεις εδώ? Για να μας τη σπας?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@nemesiskp

Αφού έχεις ήδη ηχεία ρε αγόρι μου και μάλιστα πολύ καλά τι μπαίνεις εδώ? Για να μας τη σπας?

Γιατι δεν μπορω να ακουω λαλακιες σαν αυτην την παραπανω που σχολιασα στην αρχη.

 

Τελευταιο ποστ για να μην σας την σπαω και να σας αφησω να ζητε στο ονειρο οτι τα ριχνετε σε 2000 ευρω ηχεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οταν διαβαζω σχολια του τυπου "παταω συστημα 2000 ευρω" ετσι θα απανταω και εγω.Οσο αυτο για την ζηλια δεν θελω να το σχολιασω γιατι με εκανε και γελασα.Οσο κανει το sub που εχω αγορασει κανουν τα 5500 ολα μαζι.Τεσπα δεν θελω να το συνεχισω και αποχωρω απο αυτο το θεμα,απλα πρεπει να καταλαβετε και εσεις οτι ειναι πλαστικα ηχεια των 350ευρω και οχι ηχεια των 3000 ευρω που απλα η καλη μας logitech τα δινει σε χαμηλη τιμη επειδη εχει καλη καρδια.Φιλια. B)

 

Φιλε μου μην παρεξηγιεσαι (βασικα μονος σου μιλας μονος σου απαντας :-)), φυσικα εχεις δικιο και λες το αυτονοητο, οτι πληρωνεις παιρνεις... Στο σχολιο που βασιζστηκες με τα 2000Ευρω, θελω να πιστευω οτι ο συμφορουμητης το ειπε για να δειξει οτι εχουν καποια καλα στανταρντς τα 5500, φυσικα και τα ηχεια των 2,000 ειναι καλυτερα, το θεμα ειναι τι ευχαριστει τον καθεναν. Αν ο αλλος δεν μπορει να καταλαβει ουσιαστικη διαφορα απο ενα πιο ακριβο συστημα σε σχεση με τα 5500 τοτε καλυτερα, κανει και καλο στην τσεπη του..... Αν και πιο αντικεινικος θα ηταν αν ειχε το ακριβο συστημα δανεικο για ενα μηνα και μετα να γυρνουσε στο πιο φτηνο. ;-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι δεν μπορω να ακουω λαλακιες σαν αυτην την παραπανω που σχολιασα στην αρχη.

 

Τελευταιο ποστ για να μην σας την σπαω και να σας αφησω να ζητε στο ονειρο οτι τα ριχνετε σε 2000 ευρω ηχεια.

Βρε αδελφέ μου, λένε στο Topic του Android ότι κινητά φτηνότερα από το iPhone είναι καλύτερα.

Έχω μπει εγώ εκεί που το κουβεντιάζουν αυτό να τους πω ότι είναι καλύτερο το iPhone?

 

Προφανώς και δεν υπάρχει σύγκριση ηχείων 400Ευρώ με 2000Ευρώ!

Απέχει όμως ξαναλέω πάρα πολύ ότι βαβουριάζουν, κακή ποιότητα, ακριβά κλπ...

 

Μια χαρά είναι τα Z-5500 και μια χαρά θα είναι και τα καινούρια πιστεύω (ακόμα δεν έχουμε δει κάποιο Review ή να τα έχουμε ακούσει). Οι περισσότεροι δεν έχουν το χώρο και τα χρήματα για ένα σύστημα 1000 ή 2000 Ευρώ!

 

Υπάρχουν και άλλες λύσης στα 400 καλύτερες?

Logitech δεν είναι, που σου χαλάει ένα ηχείο και σου στέλνουν όλο το σύστημα καινούριο!!!

Πληρώνεις την ηρεμία σου!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

καταρχάς είπε ότι στο είδος της μουσικής που ακούει δεν καταλαβαίνει διαφορά ανάμεσα στα Z-5500 και στα ηχεία των 2000 euro που έχει...

 

ξέρουμε τι μουσική ακούει και πόσο "απαιτητική" είναι για να μπορούμε να κρίνουμε τα λεγόμενα του? όχι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@john2gr

Έπαιζαν χαμηλά? Για ποιο μοντέλο μιλάμε?

Εγκυκλοπαιδικά, είτε στα μαγαζιά, είτε στο σπίτι μας,

ο ενοχλητικός ήχος, είναι αποτέλεσμα κακής ποιότητας.

 

Όταν λέω ενοχλητικός, εννοώ ότι με κούφεναν (με την ένταση στο 20 ενώ το max είναι το 40). Ήταν πολύ δυνατά κοινώς χωρίς να χαλάει καθόλου η ποιότητα του ήχου :P. Για τα Philips HTS5580W/F7 μιλάω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tα Philips έχουν 2 4ιντσα (νομίζω) σε κάθε δορυφόρο και tweeter.

Εννοείται πως θα ακούγονται δυνατότερα και καθαρότερα από τους κουραδο-δορυφόρους της Logitech.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tα Philips έχουν 2 4ιντσα (νομίζω) σε κάθε δορυφόρο και tweeter.

Εννοείται πως θα ακούγονται δυνατότερα και καθαρότερα από τους κουραδο-δορυφόρους της Logitech.

 

Οι οποίοι είναι τελικά για μεσαίες ή για ψιλές ή και για τα δυο. :mrgreen:

Μα καλά γιατί δε φτιάχνουν ενα νορμάλ ηχειάκι για δορυφόρο με στάνταρ διάταξη και ας το φτιάξουν και πλαστικό δεν εχω πρόβλημα...

Μλκς είναι δλδ οι της edifier, της klipsh και της creative...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν λέω ενοχλητικός, εννοώ ότι με κούφεναν (με την ένταση στο 20 ενώ το max είναι το 40). Ήταν πολύ δυνατά κοινώς χωρίς να χαλάει καθόλου η ποιότητα του ήχου :P. Για τα Philips HTS5580W/F7 μιλάω

Ε ναι!

Τα ηχεία φαίνονται πολύ καλά! Το Center είδες πως είναι? :o

Τα μπάσα πως ήταν? Γιατί το Sub από τη φωτογραφία φαίνεται μακριά.

Σίγουρα πάντως είναι καλύτερα από τα Z-5500 ή από τα Z906...

Έχουν και διαφορά όμως 200Ευρώ κοντά.

http://www.e-technoshop.gr/index.php?target=products&product_id=34326&page=full_list

 

 

Tα Philips έχουν 2 4ιντσα (νομίζω) σε κάθε δορυφόρο και tweeter.

Εννοείται πως θα ακούγονται δυνατότερα και καθαρότερα από τους κουραδο-δορυφόρους της Logitech.

Καλά εσύ, παίζεις αλλού μπάλα. Μόνο να προκαλείς ξέρεις.

 

Οι οποίοι είναι τελικά για μεσαίες ή για ψιλές ή και για τα δυο. :mrgreen:

Μα καλά γιατί δε φτιάχνουν ενα νορμάλ ηχειάκι για δορυφόρο με στάνταρ διάταξη και ας το φτιάξουν και πλαστικό δεν εχω πρόβλημα...

Μλκς είναι δλδ οι της edifier, της klipsh και της creative...

Δεν έχουν εσένα να δουλεύεις δυστυχώς εκεί να τους τα λες και κάνουν τέτοια λάθη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλά το σχόλιο σου είναι υποτιμητικό. Τι μας νοιάζει πως και από τι είναι φτιαγμένα. Παίζουν καλά? Τέλος.

ρε φιλε ειπα οτι επειδη δεν ειναι ξυλινα δεν εχουν ποιοτικο ηχο;
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...