Προς το περιεχόμενο

Logitech Z906, o αντικαταστατης των Ζ5500


mainboardER

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 154
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Tα Ζ5500 μου αρεσουν πιο πολυ σε εμφανιση, αντε μηπως πεσει η τιμη τους

 

Σου αρέσουν πιο πολύ από τα καινούργια? Είναι λίγο ίδια βεβαια... :rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σου αρέσουν πιο πολύ από τα καινούργια? Είναι λίγο ίδια βεβαια... :rolleyes:

 

Ε, εχουν διαφορες (στην εμφανιση)

 

Τα Ζ5500 εχουν 'ποδαρακια', στηριζονται πιο ευκολα.

Τα καινουρια ακουμπανε σε ολη την επιφανεια.

 

Επισης, η μοναδα ελενχου εχει ψηφιακη οθονη,

στα καινουρια μονο κατι φωτακια βλεπω

 

 

 

Τα ηχεία Logitech Surround Sound Z906 θα είναι διαθέσιμα σε ΗΠΑ και Ευρώπη από τον Μάρτιο με προτεινόμενη λιανική τιμή τα €349.

http://www.techpress.gr/index.php/archives/37755

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μουφες

καμια διαφορα απο τα Ζ5500

θα επρεπε να εχουν εισοδο/εξοδο HDMI και υποστηριξη true-hd

αλλιως δεν εχουν λογο υπαρξης

 

μουφες

καμια διαφορα απο τα Ζ5500

θα επρεπε να εχουν εισοδο/εξοδο HDMI και υποστηριξη true-hd

αλλιως δεν εχουν λογο υπαρξης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην ξεχνάμε πως τα z5500 όταν πρωτοβγήκαν είχαν γύρω στα 500άρικο ίσως και παραπάνω. 350€ για ηχεία που τα παίρνεις μια φορά δεν είναι καθόλου ακριβά. Εδώ αγοράζει ο κόσμος ένα κινητό 350€ και παραπάνω. Ηχεία και οθόνη είναι πραγματική επένδυση, συντηρείς αυτί και μάτι.

 

Όσο για τα καινούρια μην ανησυχείτε για το design, σημαντικό θα ήταν το panel να είχε έναν ενσωματωμένο media player να παίζει μουσική από κάρτες μνήμης για να μην χρειάζεται καν τον υπολογιστή για να παίξει κάτι. Με λίγα λόγια να είναι ένα mp3player, να έχει μια ωραία οθόνη 2 ή 3 ίντσες, έγχρωμη βέβαια και να θυμίζει λίγο την τεχνολογία της εποχής μας. Απογοήτευση το panel.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Μην ξεχνάμε πως τα z5500 όταν πρωτοβγήκαν είχαν γύρω στα 500άρικο ίσως και παραπάνω.

 

δεν ισχύει κάτι τέτοιο, έχω ακόμα απόδειξη από τις αρχές του 2004 η οποία αποδεικνύει ότι έκαναν 350 euro πάνω κάτω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

παντως τα z5500 ηταν επενδυση ειδικα για οσους τα πηραν οταν πρωτοκυκλοφορησαν οπως ο thresh γιατι ακομα και μετα απο 7 χρονια θεωρουνται top στην κατηγορια τους σε αυτο το badget.

Επεξ/σία από mainboardER
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν νωμιζω να ΜΗΝ τα πάρω. Έπεισης να πάρω καινούρια τζάμια γιατί αυτα που έχω δεν αντέχουν.

1ώρα το βράδυ να ακούω λαϊκά (όχι μόνο) και με τα 500W! Μπορει να πάρω και ενησχειτή να το κάνω Μπουζούκια το σπίτι μου!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Φίλε μου άλλο η ευαισθησία του ενισχυτή και άλλο η ευαισθησία των μεγαφώνων που σε συνδυασμό με την ισχύ του ενισχυτή μας μας δίνει την ένταση ήχου που έχουμε. Αν πχ έχουμε ευαισθησία 88db τότε στο 1m και παίρνοντας 1w από τον ενισχυτή θα ακούμε ήχο έντασης 88db. Για κάθε διπλασιασμό της ισχύος ακούμε ήχο κατά 3db περίπου πιο δυνατό ενώ σε κάθε διπλασιασμό της απόστασης μειώνεται κατά 6db. Αυτά χοντρικά.

 

Γενικά εγώ δε θα έδινα ποτέ 300€ για ηχεία πλαστικά. Μόνο από αυτό θα έψαχνα για κάτι άλλο, χωρίς να αναφερθώ στην logitech που δεν την εκτιμώ ιδιαίτερα σαν κατασκευαστή ηχείων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ισχύει κάτι τέτοιο, έχω ακόμα απόδειξη από τις αρχές του 2004 η οποία αποδεικνύει ότι έκαναν 350 euro πάνω κάτω...

 

Οχι μια εποχη νομιζω γυρω στο 2006-07 ειχε χτυπησει κορυφη η μινιμουμ τιμη, 450 ευρω αν θυμαμαι καλα και μετα απο λιγο αρχισαν να πεφτουν παλι, μεχρι δηλαδη το 2009 που τα τσιμπουσες με 200-250(εγω τα πηρα 235) μεχρι να ξαναανεβουν παλι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ αν δεν είχα ήδη τα Ζ-5500, θα τα έπαιρνα... Ωραία εμφάνιση! Αλλά όντως, απ΄ότι φαίνεται, πιο πολύ μια αισθητική αναβάθμιση τα έκαναν. Από χαρακτηριστικά, τα ίδια...

 

325 ευρώ τα είχα πάρει από ελληνικό κατάστημα. Δεν θυμάμαι πόσα χρόνια τα έχω... Πολλά! Το θέμα είναι ότι ακόμη απολαμβάνω τον ήχο εντελώς απροβλημάτιστα, σε συνδυασμό με την X-FI Fatal1ty, στα παιχνίδια ακούω τα πάντα. Πολύ λεπτομερές ηχοσύστημα...

 

Ένας σαν και μένα που βλέπει ταινίες και παίζει παιχνίδια στον υπολογιστή, δε θέλει τίποτα παραπάνω... Άλλωστε, αποκλειστικά για υπολογιστή, δεν υπάρχουν καλύτερα. Μετά πάμε σε επαγγελματικά για άλλου είδους δουλειές που αν τα πάρει κάποιος για τους λόγους που προείπα, απλά θα πετάξει μπόλικο χρήμα.

 

παντος τα z5500 ειταν επενδυση ηδικα για οσους τα πηραν οταν πρωτοκυκλοφορησαν οπως ο thresh γιατι ακομα και μετα απο 7 χρονια θεωρουνται top στην κατηγορια τους σε αυτο το badget.

 

Καλά, αυτό δεν υπάρχει... Περισσότερα τα λάθη απ΄όσες οι λέξεις της πρότασης... Σχολείο δε πήγατε; Είναι τρομερά ενοχλητικό. Βιασμός της ελληνικής...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...