Προς το περιεχόμενο

Linux Mint 10 64bit : πρόβλημα με τον φάκελο downloads του Firefox


REDODIN7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λοιπον κατεβασα σε live cd Linux Mint 10 και το μπουταρα απο στικακη 2GB .

Θελω να κατεβασω κατι αρχεια αλλα δεν μπορω μολις παω να ανοιξω τον φακελο downloads του Firefox κρασαρει , ξερει κανεις γιατι ???

 

Υ.Γ

 

Ειμαι καινουργιος στα Linux

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κρασάρει από που? Αν πας να τον ανοίξεις με τον nautilus τον file manager του mint κρασάρει?

Οταν ανοιγω τον φακελο downloads κρασαρει και βγαζει το εξης μηνημα του στυλ γραψε την εντολη gkp και κατι αλλο στο terminal

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Firefox->Edit->Preferences->Save files to->Browse->Πάτα αριστερά το "home"_your_username_here->Create Folder->Open

 

Ξαναδοκίμασε τα downloads.

 

 

Βέβαια, θα βοηθούσε ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ άν μας έλεγες το ΑΚΡΙΒΕΣ μήνυμα λάθους...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Firefox->Edit->Preferences->Save files to->Browse->Πάτα αριστερά το "home"_your_username_here->Create Folder->Open

 

Ξαναδοκίμασε τα downloads.

 

 

Βέβαια, θα βοηθούσε ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ άν μας έλεγες το ΑΚΡΙΒΕΣ μήνυμα λάθους...

Το εχω δοκιμασει αυτο αλλα σαν να εχει κολησει δεν μπορω να διαλεξω πρωορισμο για το που θα σοσω.

Λοιπον τωρα παω απο το mints home >>> downloads και δεν εχει τιποτα ουτε βγαζει πλεον μυνημα .

Οταν ομος παω στον firefox>>tools>>>downloads μου βγαζει "system error , syntem crash , unfortunately the crash reporter can not submit the crash report"

Tι φταει ???

Ελπιζω να βρειτε την λυση γιατη δεν μπορω να κατεβασω τους οδηγους της καρτας και εχω προβλημα υπερθερμενετε και μου λεει επισης graphic boost unable

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποια καρτα ειναι και ποια εκδοση του driver θες (αν εχει πολλες)?

Γιατι να μπλεκεσαι με ff που σκανε :P, οταν μπορεις να ανοιξεις ενα τερματικο και να κατεβασεις οτι θες με το wget!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...