Προς το περιεχόμενο

Plasmoids τύπου KDE σε Windows 7


Dancom

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχω μία ερώτηση την οποία έκανα και στην κατηγορία windows αλλά εκεί δεν έλαβα απάντηση! Ελπίζω εδώ να μπορείτε να με βοηθήσετε περισσότερο.

 

Πριν ξεκινήσετε να μου λέτε όλοι ότι καλύτερα να πετάξω τα windows και να βάλω linux, να σας ενημερώσω πώς στο laptop μου έχω sabayon με KDE 4. Απλώς επειδή το PC πρέπει να δουλεύει σε windows για ορισμένες εφαρμογές θα ήθελα τουλάχιστον να έχω την ευκολία του KDE 4.

 

Στη συνέχεια παραθέτω το κείμενο όπως το έκανα post στην κατηγορία windows:

 

Πώς μπορώ να εγκαταστήσω plasmoids τύπου KDE σε windows 7;

 

Πιο συγκεκριμένα, θα ήθελα να αποφύγω την εγκατάσταση όλου του KDE. Το μόνο που με ενδιαφέρει είναι να έχω το folder view με δύο "επιφάνειες" όπως στην εικόνα (από linux)

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσο αφορά τα dual view folders -> Total Commander

 

Να υποθέσω ότι αυτό δεν είναι λύση;

 

 

Προσθήκη

"plasmoids" υποθέτω δεν μπορείς να τρέξεις γιατί αν διάβασα καλά αυτά "βεντουζάρουν" στο kde-desktop.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Fences ίσως?

 

Και μόνο για το ότι κατάλαβες ότι "Το μόνο που με ενδιαφέρει είναι να έχω το folder view με δύο "επιφάνειες" όπως στην εικόνα (από linux)" σημαίνει "θέλω να ομαδοποιήσω/τακτοποιήσω τα εικονίδια της επιφάνειας εργασίας κατά βούληση" είσαι θεός. :)

++ (plus plus)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και μόνο για το ότι κατάλαβες ότι "Το μόνο που με ενδιαφέρει είναι να έχω το folder view με δύο "επιφάνειες" όπως στην εικόνα (από linux)" σημαίνει "θέλω να ομαδοποιήσω/τακτοποιήσω τα εικονίδια της επιφάνειας εργασίας κατά βούληση" είσαι θεός. :)

++ (plus plus)

 

Έλα ρε συ, μπορεί η περιγραφή μου να είναι κουκουρούκου αλλά η εικόνα ήταν κατατοπιστικότατη!

"Μία εικόνα, χίλιες λέξεις" δε λένε; :-P

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...