Προς το περιεχόμενο

Η τιμή του PSP-3000 μειώνεται στα $130


dimitris2006

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Όπως όλα δείχνουν η Sony θα κυκλοφορήσει την επόμενη γενιά του PlayStation Portable στα τέλη του χρόνου. Παρ' όλα αυτά, η εταιρεία ανακοίνωσε σήμερα ότι μειώνει την τιμή του PSP-3000 στα $130. Ουσιαστικά πρόκειται για έκπτωση της τάξεως των $40. Να σημειωθεί ότι η έκδοση που συνοδεύεται από παιχνίδια θα κοστολογείται σύμφωνα με τη νέα τιμολογιακή πολιτική από $160. Η νέες μειωμένες τιμές τίθενται σε ισχύ από τις 27 Φεβρουαρίου.

 

Μαζί με την ανακοίνωση της μείωσης της τιμής του PSP-3000, η Sony προσθέτει 13 επιπλέον τίτλους στη λίστα των «Greatest Hits» και «Favorites games» οι οποίοι κοστίζουν $20 και $10 αντίστοιχα ο κάθε ένας.

 

Υπενθυμίζεται ότι πριν από τέσσερις μήνες η Sony είχε ανακοινώσει μειωμένη τιμή και για το PSP GO από $250 σε $200.

 

Link.png Site: blog.us.playstation.com


Διαβάστε ολόκληρο το άρθρο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό ίσως να σημαίνει ότι το νέο PSP θα έχει την "παλιά" τιμή του psp 3000 δηλαδή κάνανε την μείωση έτσι ώστε το παλιό μοντέλο να είναι 40$ φτηνότερο από το καινούργιο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό ίσως να σημαίνει ότι το νέο PSP θα έχει την "παλιά" τιμή του psp 3000 δηλαδή κάνανε την μείωση έτσι ώστε το παλιό μοντέλο να είναι 40$ φτηνότερο από το καινούργιο

 

Ναι κ γω ειμαι ο Ναπολέοντας!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω απο ότι βλέπω είναι μια παρα πολυ καλή κίνηση της Sony έτσι ώστε να μειωθούν τα κρούσματα πειρατείας

 

 

Sent from my iPod touch using Insomnia

 

Ναι και θα μειωθουν σιγουρα :rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι και θα μειωθουν σιγουρα :rolleyes:

 

Κοίτα, το να πληρώνω 10- 20€ ευρώ για καινούριο παιχνίδι εμένα προσωπικά θα με έκανε να το αγοράσω και να το εκτιμήσω περισσότερο παρά να το κατεβάσω με το κιλό και να προστεθεί απλα σε ένα DVD παρέα με άλλα 800 παιχνίδια που δεν θα τα έχω παίξει και απλά τα έχω να βρίσκονται.

Τώρα για μια τέτοια παιχνιδομηχανή να κοστίζει 130$ νομίζω ότι είναι μια πάρα πολύ καλή τιμή και λογικότατη και όποιος πιστεύει το αντίθετο μάλλον μας κοροϊδεύει ή τα θέλει όλα τζάμπα (πράγμα που δεν γίνεται γιατί κανείς δεν δουλεύει για την ψυχή της μάνας του.)

 

Αν και μου φαίνονται πολύ καλά τα νέα για να είναι αληθινά, εγώ κρατάω μικρό καλάθι μέχρι την ημέρα κυκλοφορίας που είναι αρκετά μακριά και πόσο μάλλον για την τιμή στο Ελλαδιστάν που ζούμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μερικες φορες αναρωτιεμε.psp εχουν βγει 3 ως τωρα ενω psp go μονο ενα οσο ξερω?τι στο καλο δεν πουλαει το συγκεκριμενο καθολου?και το psp go αρκετα πιο ακριβο απο το psp oπως βλεπω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό θα το υιοθετήσουν και οι εταιρίες εδώ στην Ελλάδα όπως το Πλαίσιο και ο Γερμανός;

 

αμμεεεε!!! και θα σου πουν και εκπτωση κιολαςςςς !!!! :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το 1$ = 1E σε χειροπιαστά αγαθά πάει στο ... (όχι ότι δεν μπορούν να το χρεώσουν φτηνότερα βεβαια..) αλλα κάπως σου ρίχνουν σταχτη στα ματια γιατί σου λέει είναι τα έξοδα της εισαγωγής φόροι κτλ.. οποτε ένταξη.. 1$=1E στην αγορά PSP και γενικά κονσόλας κτλ..

 

Αλλα η κάργα κοροϊδία είναι σε σελίδες όπως πχ το Steam όπου για DLC 1$=1E... λες και έχει καμια διαφορα για αυτούς αν το κατεβάσω από νέα υόρκη η αν το κατεβάσω από ζαΐρ.....

 

Βεβαια συγκεκριμένα για το steam (Δεν ξέρω αν πιάνει ακόμη γιατί έχω καιρό να αγοράσω κάτι από εκεί) μπορείς να μπεις μέσω port80 σε sslproxy της ιαπωνίας των ΗΠΑ της κορέας κτλ (υπάρχουν λίστες με δωρεάν τέτοιους proxy κάντε google) και εμφανίζονται οι τιμές σε δολάρια και τα κατεβάζεις κανονικά στο PC (όχι απαραίτητα μέσω proxy εγώ ας πούμε τα αγόρασα σαν "ΤΑΔΕ" με δολάρια -ενώ είχα τον proxy- και τα έκανα δώρο στο κανονικό μου account όπου και τα κατέβαζα με full ταχύτητα γιατί είχα βγάλει τον proxy)

 

Έτσι γλιτώνεις αρκετά χρήματα :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το 1$ = 1E σε χειροπιαστά αγαθά πάει στο ... (όχι ότι δεν μπορούν να το χρεώσουν φτηνότερα βεβαια..) αλλα κάπως σου ρίχνουν σταχτη στα ματια γιατί σου λέει είναι τα έξοδα της εισαγωγής φόροι κτλ.. οποτε ένταξη.. 1$=1E στην αγορά PSP και γενικά κονσόλας κτλ..

 

Αλλα η κάργα κοροϊδία είναι σε σελίδες όπως πχ το Steam όπου για DLC 1$=1E... λες και έχει καμια διαφορα για αυτούς αν το κατεβάσω από νέα υόρκη η αν το κατεβάσω από ζαΐρ.....

 

Βεβαια συγκεκριμένα για το steam (Δεν ξέρω αν πιάνει ακόμη γιατί έχω καιρό να αγοράσω κάτι από εκεί) μπορείς να μπεις μέσω port80 σε sslproxy της ιαπωνίας των ΗΠΑ της κορέας κτλ (υπάρχουν λίστες με δωρεάν τέτοιους proxy κάντε google) και εμφανίζονται οι τιμές σε δολάρια και τα κατεβάζεις κανονικά στο PC (όχι απαραίτητα μέσω proxy εγώ ας πούμε τα αγόρασα σαν "ΤΑΔΕ" με δολάρια -ενώ είχα τον proxy- και τα έκανα δώρο στο κανονικό μου account όπου και τα κατέβαζα με full ταχύτητα γιατί είχα βγάλει τον proxy)

 

Έτσι γλιτώνεις αρκετά χρήματα :D

 

με τετοιες νοοτροπιες (στο Steam εννοω) ειναι που δινεις ποντους ωρες ωρες στην πειρατεια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...