Προς το περιεχόμενο

Το Skype εγκαινιάζει το Skype To Go, για φτηνές διεθνείς κλήσεις από κάθε τηλέφωνο


gsarig

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Members

Μια νέα και άκρως ενδιαφέρουσα υπηρεσία που επιτρέπει την πραγματοποίηση φτηνών διεθνών κλήσεων από οποιοδήποτε τηλέφωνο - σταθερό ή κινητό - εγκαινίασε το Skype. Με το Skype To Go ο χρήστης μπορεί να μετατρέψει έναν οποιονδήποτε διεθνή αριθμό σε αριθμό "Skype To Go", τον οποίο μπορεί στη συνέχεια να καλέσει από οποιαδήποτε συσκευή, χωρίς να είναι απαραίτητη η σύνδεση internet ή η ύπαρξη 3G δικτύου. Η χρέωση γίνεται με βάση τις τιμές του Skype.

 

Για να καταλάβετε καλύτερα πώς λειτουργεί η υπηρεσία, υποθέστε ότι βρισκόσαστε στην Αθήνα και θέλετε να τηλεφωνήσετε σε έναν φίλο σας στην Αυστραλία. Το μόνο που χρειάζεται να κάνετε είναι να μετατρέψετε τον αριθμό του φίλου σε "Skype To Go", που θα πάρει τον τοπικό κωδικό της Αθήνας. Από εκεί και πέρα, απλώς κάνετε το τηλεφώνημα στον αριθμό αυτό, χρησιμοποιώντας ένα οποιοδήποτε σταθερό ή κινητό τηλέφωνο.

 

Η δημιουργία αριθμών "Skype To Go" είναι δωρεάν, δεν απαιτεί τη λήψη κάποιας εφαρμογής και ο κάθε χρήστης μπορεί να φτιάξει έως 9 αριθμούς. Για την πραγματοποίηση των κλήσεων απαραίτητη είναι η χρήση Skype Credit ή η ύπαρξη συνδρομής στην υπηρεσία.

 

Link.png Site: Skype

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

πολύ καλό! ευχαριστώ για την ενημέρωση.

 

Άραγε ποιο θα είναι το κόστος στο λογαριασμό μου, να κάνω το τηλέφωνο ενός φίλου μου στην Ισπανία και ενός στην Αμερική "Skype To Go";

Θα με χρεώνει ανάλογα με το πόσο μιλάω; Θα με χρεώνει με το κόστος να τους καλούσα μέσω skype; Ή θα έχω ένα πάγιο;

 

Αν έχω "Unlimited World" €11.49 incl. VAT θα έχω άλλη χρέωση;

 

Τα βρήκα και τα παραθέτω link

 

 

How much do Skype To Go numbers cost?

 

Skype To Go numbers are included when you buy Skype Credit or a subscription, so they don't cost extra to set up. Skype To Go number call costs break down into two parts:

 

Operator

Your phone operator may charge you for a local call to your Skype To Go number. This might be included as part of your calling plan. To avoid high roaming charges, always call from a phone registered to the same country as a Skype To Go number.

 

Skype

Pay per minute at Skype's low rates to phones, or use any subscriptions you've got that would cover the call.

Επεξ/σία από lefta_yparxoun
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τρομερό, μόλις την δοκίμασα και δουλεύει τέλεια. Το skype γίνεται όσο πάει και καλύτερο...νομίζω σιγά σιγά θα αντικαταστήσει τους παραδοσιακούς παρόχους...θα κάνεις μια dsl σύνδεση και αυτό ήταν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

το μονο που χρειαζεται να κανεις ειναι να δηλωσεις απο τον λογαριασμο σου τα τηλεφωνα που θα κανουν χρηση του SKYPE to GO και σου δημιουργει της συντομευσεις των τηλεφωνων που θελεις να καλεις...καλη μαγκια

Επεξ/σία από rooky
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά μια ερώτηση,

 

Εγώ που είμαι Αγγλία και φτιάξω έναν αριθμό και κάνω Register για το σπίτι μου στην ελλάδα που έχει το Χ πρόγραμμα τις Υ εταιρίας με απεριόριστα σταθερά και υπεραστικά για Αγγλία, θα έχω χρεώνεται κανονικά αυτό?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά μια ερώτηση,

 

Εγώ που είμαι Αγγλία και φτιάξω έναν αριθμό και κάνω Register για το σπίτι μου στην ελλάδα που έχει το Χ πρόγραμμα τις Υ εταιρίας με απεριόριστα σταθερά και υπεραστικά για Αγγλία, θα έχω χρεώνεται κανονικά αυτό?

 

 

To skype σεναριο :

Κάνεις register τον αριθμό του σπιτιου σου στην Ελλάδα /Αθήνα

Το skype σου δίνει ειδικό (local) αριθμό (skype to go) που καλεις για να τηλεφωνήσεις στο σπίτι σου

Χρεώνεσαι συμφωνα με το τιμοκαταλογο του Skype. (η δική σου κλήση πρός Ελλάδα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρα αν καταλαβα καλα θα χρεωνεσε για μια κληση προς Αμερικη απο Αθηνα ως εξης:

 

 

Κοστος στο παροχο για τοπικη κληση + κοστος στο skype για την κληση.

 

Μια απορια.Οι αριθμοι θα ειναι registered για ενα χρηστη.Αρα αμα διαρευσει ο αριθμος θα χρεωνετε ο συγκεκριμενος χρηστης?

 

Αν ναι μπορω με ενα Απεριοριστο προς Αμερικη να το μοιρασω σε ολο μ το σοι και να καλουν τζαμπα?(χωρις την τοπικη χρεωση μιλαω)

 

Επεισης αμα διαρευσει το νουμερο καποις μπορει να σου τιναξει στον αερα ολα τα credits σου ομως:/ Δεν θα επρεπε να υπαρχει καποιο σωστο πλανο ασφαλιας για αυτο το σεναριο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...