Προς το περιεχόμενο

Ενδιαφέρουσες... ειδήσεις!


paschalia

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ναι ερχονται και εκλογες.. ξεκινησε και η προπαγανδα.. μια χαρα μονο που πια οτι και να κανουν τα site "ενημερωσης" δεν πιανουν.. οικονομικη κριση βλεπετε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 5,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

ναι ερχονται και εκλογες.. ξεκινησε και η προπαγανδα.. μια χαρα μονο που πια οτι και να κανουν τα site "ενημερωσης" δεν πιανουν.. οικονομικη κριση βλεπετε

 

Για να ξερεις ποιος διαδιδει ψευδεις ειδησεις πρεπει να ξερεις και τι οντως εγινε ετσι.

 

Αλλα και να μην ξερεις απο πρωτο χερι, ποιες σου φαινονται οι ψευδεις ειδησεις?

Εγω θα πονταρα στην 1η και στην 3η ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ολες ψευδεις μου φαινονται.

 

Σε συσχετισμο παντα με το γεγονος οτι εδω και κατι χρονια, τα πανεπιστημια ειναι ορμητηρια ακροαριστερων- παρακρατικων "αναρχικων" που χτυπανε φοιτητες, κλεβουν πανεπιστημιακο υλικο και κατασκευαζουν με την ησυχια τους μολωτωφ μεσα στα εργαστηρια

 

και να κλεινει το offtopic ας σκεφτουμε ορθολογικα..

οταν μια πολιτικη παραταξη (ΧΑ) παει να μπει στην βουλη ΔΕΝ θα στειλει μελη της να βαρεσουν καποιους αλλης παραταξης. ζημια μονο στους πρωτους θα κανει η κινηση αυτη.

 

γιαυτο και βρωμαει ΠΡΟΒΟΚΑΤΣΙΑ και ΠΡΟΠΑΓΑΝΔα απο το χιλιομετρο.

 

και τα κορακια του συστηματος (βλεπε καναλια και ενημερωτικα site) μην τυχον και χασουν την ευκαιρια να λασπολογησουν , να βοηθησουν ρε παιδι μου αυτους που τους πληρωνουν.. μην χασουν και καμια μελλοντικη επιχορηγηση μετα τις εκλογες ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι ομως επιβεβαιωθηκε οτι ηταν ΧΑ οντως αυτοι που επιτεθηκαν...

 

Οσο για τους αναρχικους που φτιαχνουν μολοτωφ ανενοχλητοι στα εργαστηρια .... λολζ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

που επιβεβαιωθηκε? απο ποιον? γιατι και εγω μολις διαβασα την διαψευση και καταγγελια απο την ΧΑ για τα γεγονοτα που πανε να την εμπλεξουν.

 

και μη μου δωσεις λινκ απο αρθρα τυπου newsit ή ζουγκλας με τα λαμογια που κατευθυνουν τις ειδησεις. βγειτε επισημος φορεας αστυνομια η οτιδηποτε που να επιβεβαιωνει με στοιχεια ποιοι ηταν?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα επισημος φορεας αστυνομια κλπ δεν παιζιε να ασχοληθει με τετοια συμβαντα τοσο ωστε να βγαλει ανακοινωση...

 

Προφανως και επισημα η ΧΑ θα το διαψευσει για τους λογους που ειπες και συ παραπανω (εκλογικο ιματζ κλπ)

 

Απο την αλλη αν εχεις μιλησει ποτε με ΧΑ-ιτες θα δεις οτι ειναι αρκετα φανατισμενοι και ουγκ για να κανουν κατι τετοιο (και εχουν υπαρξει συμπλοκες στο παρελθον , απο μαχαιριες σε μεταναστες μεχρι επιθεσης σε αριστερους,ακροαριστερους,αναρχικους κλπ) οποτε μια χαρα ικανους τους εχω για κατι τετοιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειρωνικο ή οντως ? :P

 

(Edit. Οντως δεν ειρωνευοσουν αλλα φανηκε ετσι προς καποιον που δεν ξερει)

 

Συνηθως οι ΧΑ ειναι χουλιγκανοι γηπεδικοι κλπ κ νταξ και οι ακροαριστεροι δεν ειναι ολοι τους χαζουληδες ή αβγαλτοι πανω κατω μαθαινεται ποιος ειναι τι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοίτα spacefart, καταλαβαίνω αντικειμενικά ότι "ο γνωστός του γνωστού" γενικά δεν λέει τίποτα ως επιχείρημα.

 

Από την άλλη, εσύ ποστάρεις βίντεο με εισβολές εξωγήινων ψεκαστικών Σοβιετικών τρακτέρ κι εγώ εκτιμώ τους σοβαρούς ανθρώπους.

Νομίζω κερδίζω αν τις μετρήσουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ποιες?

τις ανοησιες/μερα?

 

φυσικα και δε λεει τπτ ως επιχειρημα..

και φυσικα αν εσυ με εκοψες σαν ανθρωπο απο τα βιντεο που τα βαζω απλα σαν "τροφη για σκεψη" τοτε πρεπει να αξιολογησεις ξανα τον τροπο που χαρακτηριζεις ενα ατομο.. ξερεις πολυ καλα ποσο εξω μπορεις να πεσεις :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Sure. Κατά τα άλλα, δε με νοιάζει αν ήταν Χρυσαυγίτες ή Οικολόγοι, ΝΑΡίτες ή Καψιμιτζίδες, ζώα ήταν και δεν το πάω κάπου. Σου λέω απλώς τι μου είπε ένας άνθρωπος που ξέρει να ξεχωρίζει το άσπρο απ' το μαύρο, ήταν αυτόπτης μάρτυρας και τη γλίτωσε στο τσακ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι

απλα οταν καποιος ιδεολογικα ειναι καπου.. δε θα σου ελεγε ποτε το αντιθετο ωστε να "βλαψει" τον χωρο που μπορει να του ειναι "συμπαθης".. λεω εγω..

 

αυτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι

απλα οταν καποιος ιδεολογικα ειναι καπου.. δε θα σου ελεγε ποτε το αντιθετο ωστε να "βλαψει" τον χωρο που μπορει να του ειναι "συμπαθης".. λεω εγω..

 

αυτα

 

Αντιθετα με την κυριαρχη αντιληψη, οι ΕΑΑΚιτες και οι αναρχικοι δεν ειναι ακριβως και φιλαρακια... Πολλες φορες εχουν παιξει ξυλο και δεν εχουν προβλημα να αλληλοκατινιαστουν, και σιγουρα αν ηταν αναρχικοι που κανανε την επιθεση θα τους ειχαν αναγνωρισει αμεσα και δεν θα μπορουσε να κρυφτει το νεο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...