Προς το περιεχόμενο

Ενδιαφέρουσες... ειδήσεις!


paschalia

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Super Moderators

Πιστεύουν ότι ο Ήλιος γυρίζει γύρω από τη Γη

 

http://www.nooz.gr/world/pisteioun-oti-o-ilios-gurizei-giro-apo-ti-gi

 

Περίπου το ένα τρίτο των Ρώσων (32%) είναι πεπεισμένοι ότι ο Ήλιος περιστρέφεται γύρω από την Γη, σύμφωνα με δημοσκόπηση του ρωσικού Ινστιτούτου Vtsiom, που πραγματοποιήθηκε στο τέλος Ιανουαρίου σε 1.600 άτομα και 46 περιφέρειες της χώρας.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο στρατό είχα κάνει συζητήσεις γύρω από το επίμαχο και αμφισβητούμενο θέμα "τα αστέρια τα βλέπουμε, γιατί φωτίζονται από τον ήλιο μας ή από τα φώτα της πόλης μας;"

 

Σοβαρολογώ. Και να σκεφτείτε ότι ήμουν στο μηχανικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οικογένεια στο Αρκαλοχώρι έτρωγε σκυλιά!

 

Στο φως της δημοσιότητας είδε μια φρικαλέα ιστορία με οικογένεια που έσφαζε και έτρωγε σκυλιά στο Αρκαλοχώρι Κρήτης.

 

Όπως αναφέρει το cretalive, μια οικογένεια Κινέζων που μένει στο Αρκαλοχώρι του δήμου Μινώα Πεδιάδος φαίνεται πως αιχμαλώτιζε και θανάτωνε σκυλιά, τα οποία κατόπιν ... δειπνούσε!

 

Την καταγγελία την έκαναν στην αστυνομία γείτονες της οικογένειας οι οποίοι είχαν παρατηρήσει ότι πολύ συχνά η οικογένεια έβαζε αδέσποτα σκυλιά στο σπίτι της αλλά κανένα δεν έφευγε από εκεί…

 

Οι υποψίες ήρθαν σχεδόν να επιβεβαιωθούν όταν στον κάδο απορριμμάτων δίπλα από το σπίτι της οικογένειας βρήκαν αρκετά κομμένα αυτιά σκύλων!

 

Μετά την καταγγελία των κατοίκων στην περιοχή, κινητοποιήθηκαν οι φιλοζωικές οργανώσεις και έσπευσε στο σημείο και εισαγγελικός λειτουργός συνοδεία αστυνομίας.

 

Οι αρχές βρήκαν και κατέσχεσαν ποσότητα κρέατος από το σπίτι της κινέζικης οικογένειας για την οποία ο Κινέζος ισχυρίστηκε ότι ήταν χοιρινό!

 

Ολόκληρη η κοινωνία του Αρκαλοχωρίου δε συζητά τίποτ’ άλλο από το συμβάν και περιμένει με ανατριχίλα να μάθει τα αποτέλεσμα του εργαστηριακού ελέγχου…

 

===================

Πηγή: www.madata.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οικογένεια στο Αρκαλοχώρι έτρωγε σκυλιά!

 

Στο φως της δημοσιότητας είδε μια φρικαλέα ιστορία με οικογένεια που έσφαζε και έτρωγε σκυλιά στο Αρκαλοχώρι Κρήτης.

 

Όπως αναφέρει το cretalive, μια οικογένεια Κινέζων που μένει στο Αρκαλοχώρι του δήμου Μινώα Πεδιάδος φαίνεται πως αιχμαλώτιζε και θανάτωνε σκυλιά, τα οποία κατόπιν ... δειπνούσε!

 

Την καταγγελία την έκαναν στην αστυνομία γείτονες της οικογένειας οι οποίοι είχαν παρατηρήσει ότι πολύ συχνά η οικογένεια έβαζε αδέσποτα σκυλιά στο σπίτι της αλλά κανένα δεν έφευγε από εκεί…

 

Οι υποψίες ήρθαν σχεδόν να επιβεβαιωθούν όταν στον κάδο απορριμμάτων δίπλα από το σπίτι της οικογένειας βρήκαν αρκετά κομμένα αυτιά σκύλων!

 

Μετά την καταγγελία των κατοίκων στην περιοχή, κινητοποιήθηκαν οι φιλοζωικές οργανώσεις και έσπευσε στο σημείο και εισαγγελικός λειτουργός συνοδεία αστυνομίας.

 

Οι αρχές βρήκαν και κατέσχεσαν ποσότητα κρέατος από το σπίτι της κινέζικης οικογένειας για την οποία ο Κινέζος ισχυρίστηκε ότι ήταν χοιρινό!

 

Ολόκληρη η κοινωνία του Αρκαλοχωρίου δε συζητά τίποτ’ άλλο από το συμβάν και περιμένει με ανατριχίλα να μάθει τα αποτέλεσμα του εργαστηριακού ελέγχου…

 

===================

Πηγή: www.madata.gr

 

πραγματικά δεν μπορώ να καταλάβω για ποιο λόγο έχει γίνει τόσος ντόρος. Αφού οι ασιατες τρωνε τα παντα ολα, το αξιοπερίεργο που είναι;;; ειναι σαν να πας στην κινα και να τρως κοκορέτσι η πιτόγυρο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άμα ήταν Έλληνες θα ήταν μεγαλύτερη κτηνωδία δηλαδή; Ή άμα έκλεβαν το δικό σου σκυλί για σφάξιμο;

Αλλά επειδή είναι αδέσποτα και Κινέζοι δεν τρέχει κάστανο. Δε πάει έτσι ρε 'συ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άμα ήταν Έλληνες θα ήταν μεγαλύτερη κτηνωδία δηλαδή; Ή άμα έκλεβαν το δικό σου σκυλί για σφάξιμο;

Αλλά επειδή είναι αδέσποτα και Κινέζοι δεν τρέχει κάστανο. Δε πάει έτσι ρε 'συ.

 

 

Κτηνωδία το θεωρούμε(?) στην Ελλάδα. Στην χώρα τους όχι.

Το δικό μου σκυλί, είναι δική μου περιουσία, και όπως και το δικό μου ποδήλατο/κινητό/αυτοκίνητο/κλπ, αν την ακουμπήσει(ς) θα σε πάρει και θα σε σηκώσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άμα ήταν Έλληνες θα ήταν μεγαλύτερη κτηνωδία δηλαδή; Ή άμα έκλεβαν το δικό σου σκυλί για σφάξιμο;

Αλλά επειδή είναι αδέσποτα και Κινέζοι δεν τρέχει κάστανο. Δε πάει έτσι ρε 'συ.

 

Εκτός και αν είσαι χορτοφάγος το παραπάνω σχόλιο σε κάνει υποκριτή ή ρατσιστή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αλλα στην χωρα που βρίσκεσαι, ακολουθείς τους νομους. Στην Ελλάδα δεν τρώμε σκυλιά.

 

Αν και έχω μια επιφύλαξη για το ότι υπάρχει νόμος που λέει τι τρώμε και τί δεν τρώμε, συμφωνώ μαζί σου.

Αυτό που είπα και στην αρχή, και το λέω και ξανά, είναι ότι έχει πάρει μεγάλες διαστάσεις το θέμα, με ατάκες που δεν αρμόζουν. Δεν είναι ούτε φρικαλεότητα, ούτε ανατριχίλα... Κι αν είναι για κάποιον, μάλλον δεν έχει περάσει ποτέ από κρεοπωλείο, σφαγείο, κλπ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αλλα στην χωρα που βρίσκεσαι, ακολουθείς τους νομους. Στην Ελλάδα δεν τρώμε σκυλιά.

 

Θα ήθελα να διαβάσω αυτόν τον νόμο. μπορείς να με παραπέμψεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκτός και αν είσαι χορτοφάγος το παραπάνω σχόλιο σε κάνει υποκριτή ή ρατσιστή.

 

Ρατσιστής ως προς το τι θα επιλέξω να φάω είμαι, συμφωνώ. Θέλω σκύλο για κατοικίδιο και χοιρινή στο τραπέζι μου.

THAT'S ALL.

Μη μου δικαιολογείτε όμως τα σφαξίματα των αδέσποτων επειδή αυτοί ήταν Κινέζοι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μη μου δικαιολογείτε όμως τα σφαξίματα των αδέσποτων επειδή αυτοί ήταν Κινέζοι!

 

 

Μη μου δικαιολογείς το σφάξιμο της Ιερής μου Αγελάδας επειδή είσαι Έλληνας

 

(Έστω ότι είμαι Ινδός)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...