Προς το περιεχόμενο

Ενδιαφέρουσες... ειδήσεις!


paschalia

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Painkillers, όχι Ruffies...

Δεν νομίζω τα παυσίπονα να τον αναισθητοποιήσανε (δεν διευκρίνισε και πόσα πήρε, όποτε ίσως να ήταν και αυτό).. Αλλα είχε και ψυχολογικά προβλήματα, όποτε τι ψάχνουμε :/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 5,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αυτός ο τύπος αυοκτονίας είναι πολύ σκληρός, διότι δεν είναι ότι απλά σφίγγεις τον κόμπο εσύ, αλλά πέφτει όλο το βάρος του σώματος και...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτός ο τύπος αυοκτονίας είναι πολύ σκληρός, διότι δεν είναι ότι απλά σφίγγεις τον κόμπο εσύ, αλλά πέφτει όλο το βάρος του σώματος και...

 

 

λαθος quote εκανα τεσπα...

 

οταν εγινε μπλε/μοβ το κεφαλι του και μετα επανηλθε χαμογελασα... ειμαι καλα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατέρρευσε η οροφή ενός σταδίου Αμερικάνικου Football, μετά απο έντονες blizzards/καταιγίδες χιονιού.. Το ματς είχε ήδη αναβληθεί και προγραμματιστεί να παιχτεί σε άλλη πόλη.

 

Απίστευτο βίνεο

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

«Έφυγε» πλήρης ημερών η Τασσώ Καββαδία

 

 

 

Στο θέατρο, η Τασσώ Καββαδία έπαιξε ρόλους που κάλυπταν όλο το ρεπερτόριο.

Πλήρης ημερών, στα 91 της χρόνια, έφυγε από τη ζωή η Τασσώ Καββαδία. Η κηδεία της θα γίνει την Τετάρτη, στις 11 το πρωί, από το Α' Νεκροταφείο της Αθήνας.

 

Πεθερά, αδελφή, νύφη ακόμα και δεσμοφύλακας αναμορφωτηρίου, η Τασσώ Καββαδία καθιερώθηκε στο ρόλο της «κακιάς».

 

Η ίδια έλεγε: «Ήμουν αυστηρή, όχι κακιά, αλλά σωστή για τα δεδομένα της εποχής. Δεν είχα άδικο να αντιπαθώ την Τζένη Καρέζη που τα' φτιάξε με τον Κούρκουλο, ο οποίος ήταν αρραβωνιασμένος με την κόρη μου, ή με τον Μάνο Κατράκη που η κομμώτρια Λάσκαρη τον απατούσε και του έτρωγε τα λεφτά».

 

Στο θέατρο, πάντως, έπαιξε ρόλους που κάλυπταν όλο το ρεπερτόριο, με μοναδική εξαίρεση την αρχαία τραγωδία. «Δεν έπαιξα αρχαία τραγωδία γιατί τη σέβομαι πάρα πολύ, είναι κάτι μουσειακό για μένα. Ποτέ δεν μου έγινε πρόταση. Δεν μου αρέσει το μουσειακό θέατρο, μου αρέσει το καθημερινό θέατρο» είχε δηλώσει.

 

Σπούδασε πιάνο στην Αθήνα, ζωγραφική και διακόσμηση στο Παρίσι, σκηνογραφία και ενδυματολογία κοντά στο Γιάννη Τσαρούχη και υποκριτική στη Δραματική Σχολή του Θεάτρου Τέχνης κοντά στον Κάρολο Κουν.

 

Από το 1954 ώς το 1967 εργάστηκε στο ραδιόφωνο ως δημιουργός και εκτελέστρια. Από το 1955 ώς το 1969 εργάστηκε σε εφημερίδες και περιοδικά ως συντάκτρια του ελεύθερου και καλλιτεχνικού ρεπορτάζ. Επίσης, ασχολήθηκε με λογοτεχνικές και άλλες μεταφράσεις.

 

Έπαιξε σε ελληνικές και ξένες παραστάσεις, σε πολλές κινηματογραφικές ταινίες («Κυριακάτικο ξύπνημα», «Στέλλα», «Διακοπές στην Αίγινα», «Το κλωτσοσκούφι», «Η δε γυνή να φοβήται τον άνδρα», «Στεφανία», «Καπετάν φάντης μπαστούνι», «Όλγα αγάπη μου», «Η κραυγή μιας αθώας», «Ξύπνα, Βασίλη!», «Μια τρελή τρελή σαραντάρα», «Προς την ελευθερία», «Θηλυκή εταιρεία» κ.ά), ενώ είχε εμφανιστεί και στην τηλεόραση («Ο χήρος, η χήρα και τα χειρότερα», «Παππούδες εν δράσει», «Για μια γυναίκα και ένα αυτοκίνητο κ.ά).

 

in.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αντιπαθέστατη όπως και ο Ορέστης μακρής σε όλες τις ταινίες τους.

Συνήθως «αυτοί» ήταν ανθρωπάκια στην πραγματικότητα. :D

REST IN FUCKING PEACE.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η πολεοδομία Καπανδριτίου αποφάσισε, κάτω από την πίεση του κινήματος των εκατοντάδων χιλιάδων που αρνούνται να πληρώσουν διόδια - σπρώχνωντας τις μπάρες- να σφραγίσει τα διόδια Αφιδνών και Μαλακάσας για 1 χρόνο (έχουν περιθώριο 15 μέρες για να κάνουν ένσταση).

 

http://epitropesdiodiastop.blogspot.com/

 

%25CF%2583%25CF%2586%25CF%2581%25CE%25B1%25CE%25B3%25CE%25B9%25CF%2583%25CE%25BC%25CE%25B1%2B1.png

%25CF%2583%25CF%2586%25CF%2581%25CE%25B1%25CE%25B3%25CE%25B9%25CF%2583%25CE%25BC%25CE%25B1%2B2.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επιτέλους!

 

Πολύ καλό νέο, μακάρι να συνεχιστεί αυτό και για άλλα διόδια.

 

δύσκολο ρε, αυτό το έκλεισε η πολεοδομία γιατί δεν είχαν άδεια για το κτήριο. Αν τα υπόλοιπα είναι κομπλέ, τρέχα γύρευε..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...