Προς το περιεχόμενο

Cyta : Επίσημη πρώτη στο Λεκανοπέδιο Αττικής


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 74
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

εδω και 50 χρονια που ειμαι εγω ενας οτε ειναι

ασυρματα δορυφορικα τηλεοραση ναυτιλια στρατος

τα παντα. στα ξαφνικα βγηκαν και λενε ολοι

οτι εχουν και δυκτιο ; το δυκτιο που εχει ο

οτε δεν το εχει κανεις αλλος αν το πουλανε

τα λαμογια της καθε κυβερνησης αλλο θεμα

 

την 24 την εχεις σιγουρα ; αν κατεβεζεις με τη ταχυτητα πες μας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

την 24 την εχεις σιγουρα ; αν κατεβεζεις με τη ταχυτητα πες μας

 

το πόσο συγχρονίζει το router μας βασίζεται πρώτον στο πόσο μακρυά είναι το σπίτι μας από το dslam και δεύτερον στο πόσο "καλός" είναι ο χαλκός της γραμμής μας, αν είμαστε κοντά στο Α/Κ τότε έχουμε αρκετές πιθανότητες να κλειδώσουμε στα 24mbit

 

αυτό ισχύει για όλους τους ISPs, εναλλακτικούς και ΟΤΕ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το πόσο συγχρονίζει το router μας βασίζεται πρώτον στο πόσο μακρυά είναι το σπίτι μας από το dslam και δεύτερον στο πόσο "καλός" είναι ο χαλκός της γραμμής μας, αν είμαστε κοντά στο Α/Κ τότε έχουμε αρκετές πιθανότητες να κλειδώσουμε στα 24mbit

 

αυτό ισχύει για όλους τους ISPs, εναλλακτικούς και ΟΤΕ...

 

1 στο χωριο που αναφαιρεται παραπανω οπτικη ινα ; νατος ο χαλκος .( ευγενη μεταλλα )

2 εχω πρωσοπικα δυο συνδεσεις μια στα πεντε μετρα και μια στα πεντε χιλιομετρα

αυτη που δουλευει καλυτερα ; στα χιλιομετρα ειναι μεγαλο θεμα

ο χαλκος και το δυκτιο δεν αλλαζουν

dslam και παροχοι αστε ρε φιλε και μακρυα και κοντα

 

το πόσο συγχρονίζει το router μας βασίζεται πρώτον στο πόσο μακρυά είναι το σπίτι μας από το dslam και δεύτερον στο πόσο "καλός" είναι ο χαλκός της γραμμής μας, αν είμαστε κοντά στο Α/Κ τότε έχουμε αρκετές πιθανότητες να κλειδώσουμε στα 24mbit

 

αυτό ισχύει για όλους τους ISPs, εναλλακτικούς και ΟΤΕ...

 

οταν γραφεις dslam τι ενοεις ; καντο λιγο λιανα σε παρακαλω

 

το πόσο συγχρονίζει το router μας βασίζεται πρώτον στο πόσο μακρυά είναι το σπίτι μας από το dslam και δεύτερον στο πόσο "καλός" είναι ο χαλκός της γραμμής μας, αν είμαστε κοντά στο Α/Κ τότε έχουμε αρκετές πιθανότητες να κλειδώσουμε στα 24mbit

 

αυτό ισχύει για όλους τους ISPs, εναλλακτικούς και ΟΤΕ...

το Α/Κ τι ειναι ;

και η καθε εταιρια πως πουλαει 24 ΜΒ κοντα μακρυα διπλανα απεναντι;

ποσο κοντα ειναι η καθε cyta ; στο σπιτι μου; εχει καποιο Α/Κ κοντα στο σπιτι μου ;

το κοντηνοτερο Α/Κ που λετε ειναι μονο OTE

 

κοκοκοκοκο

μην λεει ο καθενας οτι θελει

ποιος μπορει να τεκμηρεiωσει οτι δε περνανε

ολλα απο οτε;

 

οταν λετε ποσο κοντα ειναι στο Α/Κ

και στην γραμμη που αναφερεσται τα dslam

ξερει κανεις που ειναι ; εγω ξερω.

ο καθε παροχος ειναι πολυ πιο μακρια

 

το πόσο συγχρονίζει το router μας βασίζεται πρώτον στο πόσο μακρυά είναι το σπίτι μας από το dslam και δεύτερον στο πόσο "καλός" είναι ο χαλκός της γραμμής μας, αν είμαστε κοντά στο Α/Κ τότε έχουμε αρκετές πιθανότητες να κλειδώσουμε στα 24mbit

 

αυτό ισχύει για όλους τους ISPs, εναλλακτικούς και ΟΤΕ...

οτι και να εχουμε χαλκος οπτικη ασυρματη δορυφορικη

ολλα οτε περνανε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το προηγουμενο post βγαινει και με gr subs; :devil:

 

Στα Χανιά νομίζω, ότι αμέσως μετά την otenet/connex, οι περισσότερες συνδέσεις είναι CYTA.

 

Επι του θεματος,δεν εχω ακουσει και τα καλυτερα για το ηρακλειο σχετικα με cyta.Βεβαια εχει πιταρει αρκετα η διασυνδεση με αθηνα-δεν γνωριζω αν τα χανια συνδεονται με mednautilus αθηνα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να πάει και Μυτιλήνη..Η αγορά χρειάζεται πολλές επιχειρήσεις και υπηρεσίες .

 

Δεν έχω δοκιμάσει cyta αλλά μου έχουν πει συμφοιτητές μου ότι είναι καλή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

 

οταν γραφεις dslam τι ενοεις ; καντο λιγο λιανα σε παρακαλω

 

http://el.wikipedia.org/wiki/Digital_subscriber_line_access_multiplexer

 

 

το Α/Κ τι ειναι ;

και η καθε εταιρια πως πουλαει 24 ΜΒ κοντα μακρυα διπλανα απεναντι;

ποσο κοντα ειναι η καθε cyta ; στο σπιτι μου; εχει καποιο Α/Κ κοντα στο σπιτι μου ;

το κοντηνοτερο Α/Κ που λετε ειναι μονο OTE

 

κοκοκοκοκο

μην λεει ο καθενας οτι θελει

ποιος μπορει να τεκμηρεiωσει οτι δε περνανε

ολλα απο οτε;

 

οταν λετε ποσο κοντα ειναι στο Α/Κ

και στην γραμμη που αναφερεσται τα dslam

ξερει κανεις που ειναι ; εγω ξερω.

ο καθε παροχος ειναι πολυ πιο μακρια

 

το Α/Κ είναι το Αστικό Κέντρο, στη συγκεκριμένη περίπτωση κάποιο κτήριο του ΟΤΕ (όχι απαραίτητα με γραφεία) στο οποίο στεγάζονται τα DSLAM μιας περιοχής, ΟΛΩΝ ΤΩΝ ISPs όχι μόνο του ΟΤΕ...

 

έτσι σε όποιον ISP και να πάμε η απόσταση μένει σταθερή και εφόσον η γραμμή δεν έχει κάποιο πρόβλημα (βραχυκύκλωμα κτλπ κτλπ) ο συγχρονισμός στο router θα είναι πάνω κάτω ΙΔΙΟΣ...

 

οπότε μην βάζεις και το χέρι σου στη φωτιά πως ξέρεις ότι τα dslam των εναλλακτικών είναι πιο μακρυά...ΔΕΝ ΙΣΧΥΕΙ ΟΥΤΕ ΣΕ ΜΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω τωρα λογαριασμο ΔΙΜΗΝΟΥ 98 ευρω διμηνου οτε 45 ευρω τον μηνα

 

 

adsl 24 isdn

 

 

επαναλαμβάνω :

business πακέτο, (όχι οικιακού χρήστη αλλά επαγγελματικό - εταιρίας) με static ip , με dns, με webhosting, με email accounts και Webmail της εταιρίας και όχι @otenet.gr

(το αντίστοιχο στον ΟΤΕ είναι το conn-x@work office το οποίο είναι 60,88 το μήνα ΣΥΝ το πάγιο της ISDN που έχω εγώ )

 

αν επιμένεις ότι για τέτοιο πακέτο πληρώνεις 45 ευρώ, στείλε μου σε παρακαλώ το link για να το κάνω κι εγώ γιατί με έχουν πιάσει κώτσο και θα γίνει χαμός.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επαναλαμβάνω :

business πακέτο, (όχι οικιακού χρήστη αλλά επαγγελματικό - εταιρίας) με static ip , με dns, με webhosting, με email accounts και Webmail της εταιρίας και όχι @otenet.gr

(το αντίστοιχο στον ΟΤΕ είναι το conn-x@work office το οποίο είναι 60,88 το μήνα ΣΥΝ το πάγιο της ISDN που έχω εγώ )

 

αν επιμένεις ότι για τέτοιο πακέτο πληρώνεις 45 ευρώ, στείλε μου σε παρακαλώ το link για να το κάνω κι εγώ γιατί με έχουν πιάσει κώτσο και θα γίνει χαμός.

 

δεν μιλαω για επαγγελματικο πακετο. αλλο λεω. οτι καμπινα υπαρχει στον δρομο που λεγεται dslam

που προσφατα φυτρωνουν (και εχω δουλεψει σε αρκετες)

και οτι dslam υπαρχει ολα καταληγουν στον κατανεμητη του οτε ακομα και οι παροχοι και ολες οι κινητες

 

http://el.wikipedia.org/wiki/Digital_subscriber_line_access_multiplexer

 

 

 

 

το Α/Κ είναι το Αστικό Κέντρο, στη συγκεκριμένη περίπτωση κάποιο κτήριο του ΟΤΕ (όχι απαραίτητα με γραφεία) στο οποίο στεγάζονται τα DSLAM μιας περιοχής, ΟΛΩΝ ΤΩΝ ISPs όχι μόνο του ΟΤΕ...

 

έτσι σε όποιον ISP και να πάμε η απόσταση μένει σταθερή και εφόσον η γραμμή δεν έχει κάποιο πρόβλημα (βραχυκύκλωμα κτλπ κτλπ) ο συγχρονισμός στο router θα είναι πάνω κάτω ΙΔΙΟΣ...

 

οπότε μην βάζεις και το χέρι σου στη φωτιά πως ξέρεις ότι τα dslam των εναλλακτικών είναι πιο μακρυά...ΔΕΝ ΙΣΧΥΕΙ ΟΥΤΕ ΣΕ ΜΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ

τα περισσοτερα dslam και οι ποροχοι βρισκονται κοντα στα κτιρια του οτε.

το γνωριζω πολυ καλα και εχω δουλεψει πανω στο θεμα πρωσοπικα. και περνουν παλι απο τον κατανεμητη του οτε ολοι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

στο ίδιο κτήριο βρίσκονται, συστεγάζονται...

 

no offence αλλά έχεις δουλέψει πάνω σε αυτά και με ρωτάς σε προηγούμενο post τι είναι το dslam και τι το Α/Κ ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μονο ο οτε ειχε Α/Κ. γιατι τωρα ολα μα ολα ειναι Ψ/Κ

παει το Α/Κ τελειωσε. στα dislam πεφτει λογος και στον οτε

να μη πω οτι ειναι περισσοτερο στην δικαιοδοσια του

οι παροχοι εχουν δικο τους χωρο αλλα στα κτιρια του οτε ολοι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στο ίδιο κτήριο βρίσκονται, συστεγάζονται...

 

no offence αλλά έχεις δουλέψει πάνω σε αυτά και με ρωτάς σε προηγούμενο post τι είναι το dslam και τι το Α/Κ ?

οχι ολα τα dslam δεν συστεγοζονται ολα. οι καμπινες ειναι εκτος κτηριου

ρωταω να δω και να καταλαβω πως το ξερει ο καθενας. γιατι

ειπαμε ο καθενας λεει οτι θελει.

οπως πχ Α/Κ ειναι το αστικο κεντρο που αναφερουν αλλα δεν λενε οτι μονο ο οτε εχει ειχε Α/Κ γινανε

ψηφιακα τωρα δεν λεει καποιος οτι καμια εταιρεια δεν εχει ουτε καν κεντρο αναφερει πιο πανω

για γραφεια του οτε .μιλαμε για κεντρα dslam παροχους κινητη κ.α. και μας λενε για γραφεια .

να μην ρωτησω συγνωμη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...