Προς το περιεχόμενο

Cyta : Επίσημη πρώτη στο Λεκανοπέδιο Αττικής


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

τα 4 mpbs εχουν 16 €

 

 

14€ 4mbps

18€ 24mbps

 

Τώρα που το κοίταξα..

 

Τα 30€ που λέει είναι για δημιούργια γραμμής; Όπως η forthnet που σου παίρνει 50€;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 74
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στην περιφερεια παντως ειδικα τον πρωτο καιρο που εφτασε η cyta εσωσε αρκετο κοσμακη καθως ηταν η φθηνοτερη και με αξιοπρεπεστατες υπηρεσιες οπως ειπωθηκε και παραπανω.

Και ναι, εχει δικο της ιδιοκτητο δικτυο με οπτικες ινες, αφου μεχρι και στο σκατοχωρι μου αν δεν κανω λαθος ηταν η 1η που εφερε 24 mbps

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην περιφερεια παντως ειδικα τον πρωτο καιρο που εφτασε η cyta εσωσε αρκετο κοσμακη καθως ηταν η φθηνοτερη και με αξιοπρεπεστατες υπηρεσιες οπως ειπωθηκε και παραπανω.

Και ναι, εχει δικο της ιδιοκτητο δικτυο με οπτικες ινες, αφου μεχρι και στο σκατοχωρι μου αν δεν κανω λαθος ηταν η 1η που εφερε 24 mbps

 

καταρχην οπτικη ινα στην καθε συνδεση δεν υπαρχει. στο καθε σπιτι, συνδεση ακομα υπαρχει ο χαλκος.

ολες οι εταιρειες μισθωνουν γραμμες του οτε και ολες μα ολλες περνανε μεσα απο τον οτε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ιδιόκτητο δίκτυο οπτικών ινών ; !!!!!!!!!!!!!!!!!

ποτε το εκανε το δυκτιο ;

μην τρελλαθουμε που εχει και δυκτιο η καθε cyta

Όντως έχει δίκτυο οπτικών ινών, εδώ στο Νομό Πέλλης, πριν έρθει, είχαν σκάψει όλους τους δρόμους και περνούσαν οπτικές ίνες, ακόμη και σε χωριά!! Και τώρα φαίνεται που είναι οι γραμμές γιατί ανοίγαν στην άκρη του δρόμου βάζαν την ίνα και από πάνω ρίχναν άσφαλτο. Για την Αθήνα πάντως να έχουν βάλει οπτικές ίνες λίγο δύσκολο. Στην περιφέρεια πάντως είναι σίγουρο για τις οπτικές ίνες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπως και να έχει μια ακόμα επιλογή είναι καλό για τους καταναλωτές,

ειδικά τώρα που hol & forthnet έχουν κάποια θέματα.

 

Πάρα πολύ καλή επιλογή θα 'λεγα. Στη Σκύδρα N. Πέλλης που μένω έχουν πάρα πολύ cyta, και είναι ευχαριστημένοι. Και οι γονείς μου έχουν στο σπίτι τους. Ένας φίλος μου έβαλε στο σπίτι του και μετά έβαλε και στο μαγαζί του. Και έχουν πάρα πολύ καλή εξυπηρέτηση πελατών και τεχνική υποστήριξη, μια φορά που χρειάστηκε να επικοινωνήσω εγώ, έμεινα πολύ ευχαριστημένος. Τώρα θα μου πεις μπορεί να έτυχε, αλλά εγώ αυτήν την εμπειρία έχω και δεν έχω ακούσει κάποιον να έχει παράπονο από τους γνωστούς μου. Μακάρι να είναι έτσι!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14€ 4mbps

18€ 24mbps

 

Τώρα που το κοίταξα..

 

Τα 30€ που λέει είναι για δημιούργια γραμμής; Όπως η forthnet που σου παίρνει 50€;

 

50 euro παιρνει και αυτη για νεα γραμμη, 30 € ειναι τα τελη για υφισταμενη.

 

14€ 4mbps

18€ 24mbps

 

Τώρα που το κοίταξα..

 

Τα 30€ που λέει είναι για δημιούργια γραμμής; Όπως η forthnet που σου παίρνει 50€;

 

σωστα εγω εκανα λαθος :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όντως έχει δίκτυο οπτικών ινών, εδώ στο Νομό Πέλλης, πριν έρθει, είχαν σκάψει όλους τους δρόμους και περνούσαν οπτικές ίνες, ακόμη και σε χωριά!! Και τώρα φαίνεται που είναι οι γραμμές γιατί ανοίγαν στην άκρη του δρόμου βάζαν την ίνα και από πάνω ρίχναν άσφαλτο. Για την Αθήνα πάντως να έχουν βάλει οπτικές ίνες λίγο δύσκολο. Στην περιφέρεια πάντως είναι σίγουρο για τις οπτικές ίνες.

 

στο δρομο υπαρχει ινα. στο σπιτι σου στο γραφειο sth δουλεια υπαρχει ινα ;

αν ακουλουθησεις την ινα που ειναι στο δρομο που σκαψανε ξερεις που παει ; στα κτιρια του οτε

δεν ειναι δυσκολο ακουλουθησε την γραμμη στον δρομο και θα δεις.

πληροφοριακα η πρωτη οπτικη ινα στην Ελλαδα εγινε πειραματικα γυρω στο 86 στον πειραια

ολες οι εταιρεις αυτες δεν υπηρχαν και αν υπηρχαν δεν ξεραν τι ειναι το τηλεφωνο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και το site τους μια χαρά το βρίσκω , και τα πακέτα (ειδικά τα business) εξαιρετικά!

 

24 download - 2 upload με 60 ευρώ το μήνα και 8 στατικές ?

 

Δεν είναι κακό.

 

Ούτε το 24/1 με 1 static με 44 ευρώ το μήνα..

 

Ειδικά αν έχουν καλή ποιότητα υπηρεσιών - contention ratio ...

 

έχει κανείς εμπειρίες από τη συγκεκριμένη εταιρία για ποιότητα τηλεφωνίας (ποιότητα ήχου , προβλήματα στις κλήσεις κλπ.);

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και το site τους μια χαρά το βρίσκω , και τα πακέτα (ειδικά τα business) εξαιρετικά!

 

24 download - 2 upload με 60 ευρώ το μήνα και 8 στατικές ?

 

Δεν είναι κακό.

 

Ούτε το 24/1 με 1 static με 44 ευρώ το μήνα..

 

Ειδικά αν έχουν καλή ποιότητα υπηρεσιών - contention ratio ...

 

έχει κανείς εμπειρίες από τη συγκεκριμένη εταιρία για ποιότητα τηλεφωνίας (ποιότητα ήχου , προβλήματα στις κλήσεις κλπ.);

 

60 τον μηνα φθηνο ειναι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

60 τον μηνα φθηνο ειναι;

 

για Business ;

 

ψάξτο λίγο. Με όλα τα παρελκόμενα όμως (Static IP - 2 γραμμές - hosting - antivirus κλπ.).

 

 

Στον ΟΤΕ πληρώνω μαζί με την ISDN με 2 γραμμές 90 ευρώ το μήνα + τις κλήσεις. Και 1 mbps upload και dns μέσω φαξ (χωρίς web controlpanel)...

 

Μην μου πεις για On-Vivodi , μιλάμε για πιο σοβαρές εταιρίες.

 

Όντως έχει δίκτυο οπτικών ινών, εδώ στο Νομό Πέλλης, πριν έρθει, είχαν σκάψει όλους τους δρόμους και περνούσαν οπτικές ίνες, ακόμη και σε χωριά!! Και τώρα φαίνεται που είναι οι γραμμές γιατί ανοίγαν στην άκρη του δρόμου βάζαν την ίνα και από πάνω ρίχναν άσφαλτο. Για την Αθήνα πάντως να έχουν βάλει οπτικές ίνες λίγο δύσκολο. Στην περιφέρεια πάντως είναι σίγουρο για τις οπτικές ίνες.

 

Είσαι σίγουρος ότι ήταν της Cyta;

 

έχω την εντύπωση ότι αυτό το δίκτυο είναι του "Συζευξις" που φτιάχτηκε για να συνδέσει τις δημόσιες υπηρεσίες μεταξύ τους.

Τρομάρα τους ,μου θέλουνε και οπτική ίνα για να παίζουνε πασιέντζα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για Business ;

 

ψάξτο λίγο. Με όλα τα παρελκόμενα όμως (Static IP - 2 γραμμές - hosting - antivirus κλπ.).

 

 

Στον ΟΤΕ πληρώνω μαζί με την ISDN με 2 γραμμές 90 ευρώ το μήνα + τις κλήσεις. Και 1 mbps upload και dns μέσω φαξ (χωρίς web controlpanel)...

 

Μην μου πεις για On-Vivodi , μιλάμε για πιο σοβαρές εταιρίες.

 

 

 

Είσαι σίγουρος ότι ήταν της Cyta;

 

έχω την εντύπωση ότι αυτό το δίκτυο είναι του "Συζευξις" που φτιάχτηκε για να συνδέσει τις δημόσιες υπηρεσίες μεταξύ τους.

Τρομάρα τους ,μου θέλουνε και οπτική ίνα για να παίζουνε πασιέντζα.

εχω τωρα λογαριασμο ΔΙΜΗΝΟΥ 98 ευρω διμηνου οτε 45 ευρω τον μηνα

 

εχω τωρα λογαριασμο ΔΙΜΗΝΟΥ 98 ευρω διμηνου οτε 45 ευρω τον μηνα

adsl 24 isdn

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

ιδιόκτητο δίκτυο οπτικών ινών ; !!!!!!!!!!!!!!!!!

ποτε το εκανε το δυκτιο ;

μην τρελλαθουμε που εχει και δυκτιο η καθε cyta

 

ιδιόκτητο δίκτυο οπτικών ινών έχουν όλοι οι εναλλακτικοί μέχρι τα dslam τους στα Α/Κ της κάθε περιοχής που υποστηρίζουν, από εκεί και πέρα παίζουν με τον χαλκό του ΟΤΕ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ιδιόκτητο δίκτυο οπτικών ινών έχουν όλοι οι εναλλακτικοί μέχρι τα dslam τους στα Α/Κ της κάθε περιοχής που υποστηρίζουν, από εκεί και πέρα παίζουν με τον χαλκό του ΟΤΕ...

 

αντε να καταλαβουν ολοι αυτη ειναι η αληθεια

 

χασατε την μπαλα μιλατε για οπτικη. σεμιναριο

εκανα το 86 στον πειραια. πια εταιρια υπηρχε και ειχε οπτικη;

τεχνολογικα, κοστος, χρονο, εργαλεια, δυκτιo; να κανει οπτικη ;

και που θα καταληξει η οπτικη ; ΣΤΟΝ ΟΤΕ οτι και να κανεται

και κατι 24 ΜΒ που διαβαζω εισται σιγουροι ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...