Προς το περιεχόμενο

Το πλάνο αντικατάστασης Sandy Bridge chipsets από εταιρείες


dimitris2006

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 70
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

ναι αλλα το να το παρει ο αλλος θα εχεις περιορισμενο αριθμο συσκευων...... εγω ψηφιζω να περιμενεις παντως και να μην προκαλεις την τυχη σου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

συνήθως οι s1155 μητρικές έχουν 4 sata-3 ports, εκτός αν είναι low end και στην τελική οι SATA-2 ports θα παίζουν μια χαρά κατά πάσα πιθανότητα για 2 μήνες μέχρι να την αλλάξει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΟΚ αν είναι έτσι θα μπω στον κόπο να τους κυνηγάω μετά να μου την αλλάξουν. Σας ευχαριστώ! :-D

 

ΘΑ μπεις στο κοπο να τους κυνηγας.... μπραβο κουραγιο..... αναρωτιεμαι γιατι θελεις να παρεις κατι που υπολειτουργει και μετα να τρεχεις να το αντικαταστησεις..... μου θημιζει με το iphone που ενω ηξεραν οτι ηταν προβληματικο ΟΛΟΙ το πηραν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

αν θέλει δλδ κάποιος άμεσα να πάρει υπολογιστή και δεν θέλει ή μπορεί να περιμένει τι να κάνει? να πάρει AM3? s1156? s1366?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΕΓΩ σαν ΗΛΙΑΣ θα επαιρνα ενα Ι7 1366 αμα ηθελα απεγνωσμενα μια χαρα θα κρατησει για τα ψωμια του....

btw θελω να μου βρεις που ειπες οτι εχω το δικαιωμα να ζητησω τα λεφτα μου πισω γιατι το πλαισιο μου κανει νουμερα.... και θελω να βρω ενα νομο που να με καλυπτει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαιρετώ ολα τα παιδία στο forum!!! :-)

 

Αν και έχω κανει εγγραφή εδω και 2 περίπου χρονια και επισκέπτομαι τακτικά το forum είναι η πρώτη φορά που γράφω.

 

Είμαι απο Κύπρο και την έπαθα και εγώ με το νέο chipset .......συγκεκριμένα αγόρασα το HP PAVILION DV7-5000EV από ένα online shop που έχουμε κάτω στο νησί το mouxti.com.

Το είχα παραγγείλει από τα τέλη Δεκεμβρίου μετά από πολύ ψάξιμο και περίμενα 3 βδομάδες για να το πάρω...οπότε αντιλαμβάνεστε την απογοήτευση μου μόλις διάβασα για το πρόβλημα χθές...

 

Έστειλα email σήμερα στην εταιρία που το αγόρασα και προς τιμή τους μου τηλεφώνησαν σε λιγότερο από μία ώρα. Η κοπέλα στο τηλέφωνο ήταν πολύ ευγενική ,

μου είπε πως βρίσκονται σε διαρκή επικοινωνία με την ΗΡ και πως από τις πρώτες πληροφορίες που έχουν το μοντέλο που αγόρασα είναι απο αυτά που τα κάνουν οριστικά απόσυρση...

 

Μου ζήτησε συγγνώμη για την ταλαιπωρία και ως λύση μου πρότεινε να επιστρέψω πίσω το laptop και είται να πάρω ένα άλλο με παραπλήσια τιμή είται να κρατήσουν το ποσό που έδωσα και να περίμενω για τα καινούργια μοντέλα χωρις το πρόβλημα από Μάρτη-Απρίλη..

Προτίμησα να περιμένω... Το μόνο που ξέχασα να διευκρινίσω τώρα που το σκέφτομαι είναι για την τιμή των καινούργιων....αν είναι πιο ακριβά θα χρειαστεί να συμπληρώσω το ποσό??? Θα τους πάρω τηλ να μάθω.

 

Μεγάλη ταλαιπωρία ρε παιδιά και απογοήτευση....το μόνο θετικό είναι πως από την εταιριά που το αγόρασα φαίνονται πρόθυμοι να βοηθήσουν...θα δούμε....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άσχετα από την ταλαιπωρία και την απογοήτευση που λες στο τέλος του μηνύματός σου (και συμπάσχω, ειλικρινά)...

 

ως λύση μου πρότεινε να επιστρέψω πίσω το laptop και είται να πάρω ένα άλλο με παραπλήσια τιμή είται να κρατήσουν το ποσό που έδωσα και να περίμενω για τα καινούργια μοντέλα χωρις το πρόβλημα από Μάρτη-Απρίλη..

Προτίμησα να περιμένω...

 

...προτιμάς να περιμένεις μέχρι Μάρτη-Απρίλη, χωρίς να έχεις μηχάνημα στα χέρια σου και με τα χρήματά σου να παραμένουν δεσμευμένα από την εταιρεία; Κατάλαβα καλά; Τους παρέχεις άτοκο δίμηνο - τουλάχιστον - δανειάκι έτσι απλά; :confused:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...προτιμάς να περιμένεις μέχρι Μάρτη-Απρίλη, χωρίς να έχεις μηχάνημα στα χέρια σου και με τα χρήματά σου να παραμένουν δεσμευμένα από την εταιρεία; Κατάλαβα καλά; Τους παρέχεις άτοκο δίμηνο - τουλάχιστον - δανειάκι έτσι απλά; :confused:

 

Αυτό είναι που θέλω να μου διευκρινίσουν....αν μιλάμε για αντικατάσταση του laptop με το ίδιο μοντέλο ΗΡ χωρίς φυσικά το πρόβλημα ή αν μιλάμε για κράτημα των χρημάτων μου και αργότερα επαναγορά κάποιου άλλου μοντέλου με Sandy Bridge που μπορεί και να έχει και διαφόρα στην τιμή.....

 

Στην πρώτη περίπτωση θα περιμένω , στη δεύτερη περίπτωση θα ζητήσω τα λεφτά μου πίσω και θα ξαναψάξω να αγοράσω laptop αργότερα χωρίς να με έχουν δεσμευμένο.

 

Τους είπα πως θα τους επιστρέψω το μηχάνημα πίσω τέλη του μηνός μιας και είμαι Ελλάδα αυτή τη στιγμή και μου είπαν ότι είναι εντάξει.

 

Δεν έχω πρόβλημα να περιμένω μιας και ,πές το κόλλημα :-) θέλω το laptop να έχει Sandy Bridge επεξεργαστή......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...