Προς το περιεχόμενο

Το πλάνο αντικατάστασης Sandy Bridge chipsets από εταιρείες


dimitris2006

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις επικοινώνησα με Πλαίσιο και ρώτησα τι ενημέρωση υπάρχει για το πλάνο αντικατάστασης μητρικής και επεξεργαστή για την παραγγελία που είχα κάνει και περιείχε Gigabyte GA-H67A-UD3H + Intel Core i5 2500 (s1155, 3,30GHz, 6MB).

 

Η απάντηση ήταν ότι η γραμμή που έχουν είναι να ενημερώνουν τους καταναλωτές που πρόκειται να αγοράσουν τα εν λόγω προϊόντα για το πρόβλημα, αλλά για αντικατάσταση όταν έρθουν τα διορθωμένα δεν έχουν ακούσει τίποτα. Είπα στον υπάλληλο να το επιβεβαιώσει και μου είπε θα ρωτήσει και θα με καλέσει να μου πει. Οπότε σας ενημερώνω κι εγώ όταν μου πει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 70
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μόλις επικοινώνησα με Πλαίσιο και ρώτησα τι ενημέρωση υπάρχει για το πλάνο αντικατάστασης μητρικής και επεξεργαστή για την παραγγελία που είχα κάνει και περιείχε Gigabyte GA-H67A-UD3H + Intel Core i5 2500 (s1155, 3,30GHz, 6MB).

 

Η απάντηση ήταν ότι η γραμμή που έχουν είναι να ενημερώνουν τους καταναλωτές που πρόκειται να αγοράσουν τα εν λόγω προϊόντα για το πρόβλημα, αλλά για αντικατάσταση όταν έρθουν τα διορθωμένα δεν έχουν ακούσει τίποτα. Είπα στον υπάλληλο να το επιβεβαιώσει και μου είπε θα ρωτήσει και θα με καλέσει να μου πει. Οπότε σας ενημερώνω κι εγώ όταν μου πει.

Τσίμπα 2500κ.

 

Θα τις αλλάξουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις επικοινώνησα με Πλαίσιο και ρώτησα τι ενημέρωση υπάρχει για το πλάνο αντικατάστασης μητρικής και επεξεργαστή για την παραγγελία που είχα κάνει και περιείχε Gigabyte GA-H67A-UD3H + Intel Core i5 2500 (s1155, 3,30GHz, 6MB).

 

Η απάντηση ήταν ότι η γραμμή που έχουν είναι να ενημερώνουν τους καταναλωτές που πρόκειται να αγοράσουν τα εν λόγω προϊόντα για το πρόβλημα, αλλά για αντικατάσταση όταν έρθουν τα διορθωμένα δεν έχουν ακούσει τίποτα. Είπα στον υπάλληλο να το επιβεβαιώσει και μου είπε θα ρωτήσει και θα με καλέσει να μου πει. Οπότε σας ενημερώνω κι εγώ όταν μου πει.

 

Σιγα μην ακουγαν.Η λεξη αντικατασταση εχει απογορευθει στο Πλαισιο και οποιος την λεει τον καινε. :devil:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σορρυ παίδες μια εταιρία αγώραζει μια ΜΒ 160 ευρώ και σου την πουλάει εσένα 180 (η τιμές είναι παράδειγμα) και έρχεσαι εσύ τώρα και του λές δώσε μου τα 180 πίσω,που αυτός πλήρωσε τον πολιτή του,το ρεύμα του η ακόμα και της καπότες του με το κέρδος αυτό.Αυτός σου λεεί:

-A φίλε μου δεν παίζει να στα δώσω όλα πίσω,η θα πάρεις κάτι άλλο η θα το πάρεις σε τιμή χονδρικής.Που θα βρεί αυτός τώρα ατομά να πουλίσει σύστημα αφού όση ψώνιζουν πέρνουν κάτι καινούριο και όπως κατάλαβα πολύ είναι αυτοι που θα περιμένουν 2-3 μήνες για να δούν τη θα παίξει!Η καρδία του Η/Υ ειναι το cpu αλλά χώρις MB δεν μπορεί να γίνει ΤΠΤ!!

Έτσι αφήστε τη λένε η εταιρίες και κατεβήτε στην Ελλαδιστάν και στην πραγγματικότητα που λέγετε ΕΛΛΑΔΑ!!!

 

Πάντος με πειραν σημερα απο το E-shop και μου είπαν οτι περημένουν επίσημη ανακοίνωση της ιntel για να προβούν σε τυχών βήματα,ετσί όπως κατάλαβα όλα θα σύνεχισουν το ίδιο οπώς ήταν μέχρη νεοτέρας!

 

 

 

Μάλλον θα τις ζητήσουν πίσο η εκάστοτε εταιρίες... ^_^

 

 

 

Το E-shop όμως δεν έχει καμία διαθέσημη!

 

 

 

 

για κοιταξτε τι εχει το e-shop αν εχουν το θεο τους δλδ........Link

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Σορρυ παίδες μια εταιρία αγώραζει μια ΜΒ 160 ευρώ και σου την πουλάει εσένα 180 (η τιμές είναι παράδειγμα) και έρχεσαι εσύ τώρα και του λές δώσε μου τα 180 πίσω,που αυτός πλήρωσε τον πολιτή του,το ρεύμα του η ακόμα και της καπότες του με το κέρδος αυτό.Αυτός σου λεεί:

-A φίλε μου δεν παίζει να στα δώσω όλα πίσω,η θα πάρεις κάτι άλλο η θα το πάρεις σε τιμή χονδρικής.Που θα βρεί αυτός τώρα ατομά να πουλίσει σύστημα αφού όση ψώνιζουν πέρνουν κάτι καινούριο και όπως κατάλαβα πολύ είναι αυτοι που θα περιμένουν 2-3 μήνες για να δούν τη θα παίξει!Η καρδία του Η/Υ ειναι το cpu αλλά χώρις MB δεν μπορεί να γίνει ΤΠΤ!!

Έτσι αφήστε τη λένε η εταιρίες και κατεβήτε στην Ελλαδιστάν και στην πραγγματικότητα που λέγετε ΕΛΛΑΔΑ!!!

 

ρε συ tailas μας δουλεύεις? θα δώσει τα 180 euro πίσω, θα στείλει την μητρική στον εισαγωγέα/αντιπρόσωπο, θα του την αλλάξει με την καινούρια την οποία θα πουλήσει πάλι στα 180 euro...

 

αν δεν έχει όρεξη να κάνει κάτι τέτοιο, τότε να το κλείσει το μαγαζί, την νομοθεσία την ήξερε πριν το ανοίξει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε συ tailas μας δουλεύεις? θα δώσει τα 180 euro πίσω, θα στείλει την μητρική στον εισαγωγέα/αντιπρόσωπο, θα του την αλλάξει με την καινούρια την οποία θα πουλήσει πάλι στα 180 euro...

 

αν δεν έχει όρεξη να κάνει κάτι τέτοιο, τότε να το κλείσει το μαγαζί, την νομοθεσία την ήξερε πριν το ανοίξει...

 

Αγόρινα εσύ έχεις κάθε δικαιό,αλλά ποιός θα το βρεί με αυτούς δα!!

Ο υπάληλος θα σου πεί εμένα μου είπαν και αυτό κάνω..άντε να σου δώσει ένα τηλέφωνο να πείς ότι εχείς να πεις και τέλος..άκρη δεν θα βρείς όμως!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

άστον να λέει ότι θέλει ο υπάλληλος, πας με εκτυπωμένο το νόμο και το τρίβεις στην μάπα του υπευθύνου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

άστον να λέει ότι θέλει ο υπάλληλος, πας με εκτυπωμένο το νόμο και το τρίβεις στην μάπα του υπευθύνου...

 

Δεν είναι τόσο απλό. Εκεί μετά για να διεκδικήσεις τα δικαιώματά σου ως καταναλωτής χρειάζεσαι εξώδικα, επιτροπή καταναλωτή του υπουργείου κτλ... μπελάδες δηλαδή. Συνεπώς, αν δεν υπάρχει σίγουρη τοποθέτηση και από το κατάστημα αγοράς, θα πρότεινα να μην γίνεται αγορά. Εγώ τουλάχιστον αυτό θα κάνω. Αν τώρα το κατάστημα μου πει ότι υπάρχει πολιτική επιστροφής-αντικατάστασης, τότε βλέπουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

δώσε θάρρος στο χωριάτη είναι αυτή η κατάσταση όμως, όσο κάνουμε πίσω εμείς και δεν απαιτούμε αυτό που πρέπει τόσο θα δυσκολεύει το RMA...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αμα σας κανουν νερα στο μελλον μπορειτε να μαζευτειτε πολλοι , αφου το προβλημα αφορα τουλαχιστον αρκετες δεκαδες ατομα, να τους τραβηξετε καμια ομαδικη μηνυση (να σας ερθει και οικονομικα :P ) για να ισιωσουν :lol:

 

τι μονο οι εταιρειες θα κανουν μηνυσεις? ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά χρειάζομαι ΑΜΕΣΑ υπολογιστή και δεν γίνεται να περιμένω 2 μήνες για να βγουν οι νέες μητρικές.

Επίσης δεν λέει να πάρω κάποιο παλαιότερο μοντέλο καθώς βλέπω μεγάλες διαφορές στα benchmark.

Αν πάρω κάποια από τις ελαττωματικές που κυκλοφορούν με την προοπτική να μου την αλλάξουν μετά, πιστεύετε ότι θα έκανα καλά ή όχι; Τι ακριβώς πρόβλημα έχει; Μπορεί να τρώει χοντρά προβλήματα σε σημείο που να μην δουλεύει μετά από λίγο;;;

Please help

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...