Προς το περιεχόμενο

Το πλάνο αντικατάστασης Sandy Bridge chipsets από εταιρείες


dimitris2006

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πω δεν το πιστεύω πόσο γαντέμησ μπορεί να ειμαι :-( .έχω κάνει παραγγελία τον Ι7 με την GIGABYTE GA-P67A-UD4 απο της 13/1/11 και περήμενα τον NTEL CORE I7-2600K 3.40 να γίνει διαθέσημος επιτέλους...και εκεί που το πράγμα πήγενε για τις 2/2/11 τελικά αλλάζει η ημερομινία και πάει 9/2/11 και τώρα ακούω και αυτό..Δηλαδή πόσο έλεος!!! :mad: :mad:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 70
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

δεν πρόκειται να πάθει και κάτι αν τα αγοράσει τώρα και κάνει RMA την μητρική τον Απρίλιο...

 

παιζε με την τυχη σου με τα ελληνικα μαγαζια και τα ξαναλεμε......

 

Καλησπερα και καλως σας βρηκα παιδια! Ερωτηση! Αγορασα ενα HP dv7-5000ev χθες σαββατο απο τα media markt και σημερα εμαθα για το προβλημα! Αυριο θα παω να το αναφερω αλλα θα δεχτουνε επιστροφη; Στο ελληνικο site της hp δεν αναφερουν τιποτα και στο αγγλικο δεν το αναφερει πια...

 

 

Sent from my iPhone using Insomnia

 

ΑΝ διαβασεις ολη την κουβεντα απο την αρχη θα δεις οτι εχω γραψει για το λινκ ..... τεσπα αλλη μια φορα:)αλλα το γαμωτο ειναι οτι δεν υπαρχει στο site της ελλαδας και φοβαμαι μην κανουν την παπια....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Κακα τα ψεματα παιδια στην Ελλαδα ζουμε, μην πηγαινετε γυρευοντας σε θεμα με εγγυησεις και επιστροφες εδω περα.

 

Λιγη υπομονη θα συνιστούσα σε οσους θελουν να πανε σε sb.

 

παιζε με την τυχη σου με τα ελληνικα μαγαζια και τα ξαναλεμε......

 

καμία τύχη δεν παίζουμε, στέλνουμε και email στον κατασκευαστή για να επικοινωνήσει με το κατάστημα αν είναι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καμία τύχη δεν παίζουμε, στέλνουμε και email στον κατασκευαστή για να επικοινωνήσει με το κατάστημα αν είναι...

 

 

ΠΧ εμενα...... πηρα την HP και η απαντηση? τις πρωτες 30 μερες ευθηνη εχει το πλαισιο( στην προκυμενη περιπτωση [μου]) μετα απο τις 30 μερες αναλαμβανουμε εμεις.....

 

στο πλαισιο μου ειπαν οτι θα το κοιταξουμε ΑΝ εχει προβλημα και θα σας πουμε.....

παρολο που τους εδειξα ενα καρο url και σε αυτους και σε hp ....ηταν το μοναδικο που δεν περιμενα να ακουσω....

 

τεσπα και εσυ φιλε μου μου λες να στειλω ενα email......... (οχι συγκεκριμενα σε μενα, γενικα μιλας...)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε νομίζω ότι υπάρχει διαφωνία γιατί λέτε διαφορετικό πράγμα. Ο Λιάκος λέει «Ου μπλέξεις, για να μην τρέχεις μετά» κι ο ThReSh «Μην φοβάσαι. Αν μπλέξεις, θα σου πω εγώ τον τρόπο να τρέξεις».

 

Προσωπικά, είμαι με τον Λιάκο. Όχι τόσο για τους μεγάλους retailers τύπου ΠΛΑΙΣΙΟ (αυτοί όσο να 'ναι, επειδή θα αντιμετωπίσουν το θέμα πιο μαζικά πιστεύω πως θα 'ναι καλύτερα και πιο έγκαιρα ενημερωμένοι), αλλά για τα μικρότερα καταστήματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

ΠΧ εμενα...... πηρα την HP και η απαντηση? τις πρωτες 30 μερες ευθηνη εχει το πλαισιο( στην προκυμενη περιπτωση [μου]) μετα απο τις 30 μερες αναλαμβανουμε εμεις.....

 

στο πλαισιο μου ειπαν οτι θα το κοιταξουμε ΑΝ εχει προβλημα και θα σας πουμε.....

παρολο που τους εδειξα ενα καρο url και σε αυτους και σε hp ....ηταν το μοναδικο που δεν περιμενα να ακουσω....

 

τεσπα και εσυ φιλε μου μου λες να στειλω ενα email......... (οχι συγκεκριμενα σε μενα, γενικα μιλας...)

 

τότε περίμενε 30 ημέρες για την HP, αλλά και να το έδινες πίσω τώρα πιστεύεις ότι θα έχουν έτοιμα laptops με τις "bug free" μητρικές για να σου δώσουν?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μα δεν θελω νεα μητρικη τα λεφτα πισω θελω αυτο θελω να πετυχω

μηπως παρω αλλο η στην τελικη να περιμενω για καινουριο λαπτοπ και να το ξαναγορασω οχι να μου δωσουν ανακατασκευασμενο......(ξερωντας οτι μπηκε χερι....και μην μου πειτε οτι ειναι και αριστοι στην δουλεια τους η αλλιως ειδικοι γιατι ειδικοι ηταν και αυτοι που εφτιαχναν το chipset...) :) ειδομεν

 

και το εδωσα το λαπτοπ(σημερα περιμενω απαντηση ) γιατι το τι θα γινει θα ενημερωσω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

DOA και άγιος ο θεός, είναι πραγματικό ελάττωμα όπως έχω ξαναπεί και έχεις το δικαίωμα να ζητήσεις τα λεφτά σου πίσω...

 

είναι τρελή ευκαιρία αυτή, δεν μας τυχαίνει συχνά :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

doa = dead on arrival εμενα δεν ηταν dead.... και καμιανου δεν ειναι dead..... απλα συμφωνα με τα λεγομενα της ιντελ αργοπεθαινει......

οποτε το doa μαλλον βγαινει εκτος τραπεζιου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

doa = dead on arrival εμενα δεν ηταν dead.... και καμιανου δεν ειναι dead..... απλα συμφωνα με τα λεγομενα της ιντελ αργοπεθαινει......

οποτε το doa μαλλον βγαινει εκτος τραπεζιου

 

ξέρω τι σημαίνουν τα αρχικά, αλλά σύμφωνα με την νομοθεσία σημαίνει και "πραγματικό ελάττωμα on arrival" και στην συγκεκριμένη περίπτωση είναι ελάττωμα όχι μόνο του κομματιού σου αλλά όλων.

 

αυτό έχει ως αποτέλεσμα να μπορείς να το πας πίσω όποτε θες εντός 6 μηνών και να ζητήσεις τα λεφτά σου πίσω χωρίς καν να χρειαστεί να το ελέγξουν!

 

ΟΛΕΣ οι μητρικές 1155 είναι ελαττωματικές;;; Το πλαίσιο γιατί πουλάει ακόμα τέτοιες;

 

ναι όλες είναι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εντομεταξυ απορια......

 

πως θα ξερουμε οτι εχουν αλλαχτει η μητρικες γενικα? και δεν τις εχει κρατησει ο καθενας στην αποθηκη του και την ξαναβγαζει μετα απο 6 μηνεσ για παραδειγμα? η θα το δουμε οπως ειδαμε και το ελλατωματικο? που αντι να λεει “Intel 6 Series/C200 Series Chipset Family θα λεει κατι αλλο? Link

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

για τα laptops δεν γνωρίζω, φαντάζομαι ότι θα μπορείς να το επιβεβαιώσεις με κάποιο τρόπο όπως πχ s/n

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σορρυ παίδες μια εταιρία αγώραζει μια ΜΒ 160 ευρώ και σου την πουλάει εσένα 180 (η τιμές είναι παράδειγμα) και έρχεσαι εσύ τώρα και του λές δώσε μου τα 180 πίσω,που αυτός πλήρωσε τον πολιτή του,το ρεύμα του η ακόμα και της καπότες του με το κέρδος αυτό.Αυτός σου λεεί:

-A φίλε μου δεν παίζει να στα δώσω όλα πίσω,η θα πάρεις κάτι άλλο η θα το πάρεις σε τιμή χονδρικής.Που θα βρεί αυτός τώρα ατομά να πουλίσει σύστημα αφού όση ψώνιζουν πέρνουν κάτι καινούριο και όπως κατάλαβα πολύ είναι αυτοι που θα περιμένουν 2-3 μήνες για να δούν τη θα παίξει!Η καρδία του Η/Υ ειναι το cpu αλλά χώρις MB δεν μπορεί να γίνει ΤΠΤ!!

Έτσι αφήστε τη λένε η εταιρίες και κατεβήτε στην Ελλαδιστάν και στην πραγγματικότητα που λέγετε ΕΛΛΑΔΑ!!!

 

Πάντος με πειραν σημερα απο το E-shop και μου είπαν οτι περημένουν επίσημη ανακοίνωση της ιntel για να προβούν σε τυχών βήματα,ετσί όπως κατάλαβα όλα θα σύνεχισουν το ίδιο οπώς ήταν μέχρη νεοτέρας!

 

εντομεταξυ απορια......

 

πως θα ξερουμε οτι εχουν αλλαχτει η μητρικες γενικα? και δεν τις εχει κρατησει ο καθενας στην αποθηκη του και την ξαναβγαζει μετα απο 6 μηνεσ για παραδειγμα? η θα το δουμε οπως ειδαμε και το ελλατωματικο? που αντι να λεει “Intel 6 Series/C200 Series Chipset Family θα λεει κατι αλλο? Link

 

Μάλλον θα τις ζητήσουν πίσο η εκάστοτε εταιρίες... ^_^

 

ΟΛΕΣ οι μητρικές 1155 είναι ελαττωματικές;;; Το πλαίσιο γιατί πουλάει ακόμα τέτοιες;

 

Το E-shop όμως δεν έχει καμία διαθέσημη!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...