Προς το περιεχόμενο

Έκλεισαν το thegreekz.com


Tigran

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το θέμα είναι ότι βρισκόμαστε σε μια χώρα της ατιμωρησίας που μας έχουν πέσει μαζεμένα αθώωση για το Βατοπέδι, siemens,διαγραφή του προστίμου στην vodafone για θέμα των ΥΠΟΚΛΟΠΩΝ (άραγε αυτά δεν θα ήταν έσοδα για το κράτος),τον Βοσκόπουλο ο οποίος για χρέος 5,5 εκατομμύρια ευρώ, τιμωρήθικε με 3 χρόνια, ΑΛΛΑ με αναστολή.(άραγε εγώ η εσείς θα είχαμε τέτοια αντιμετώπιση, φοροδιαφέυγαμε συστηματικά, μιλάμε για 5,5 εκατομμύρια ευρώ!!) και από την άλλη βλέπεις πρόστιμο για 1200 ευρώ για τον κύριο που μετέφερε ταψί με ψητό κοτόπουλο για ιδιωτική χρήση χωρίς τα απαραίτητα έγγραφα, η τόοσος ζήλος που δείχνουν για τα πνευματικά δικαιώματα.

 

Βλέπω εδώ μια κόντρα μεταξύ ιδιοκτητών videoclub και υπολοίπων, μεταξύ μας ούτε που νοιάζεται(μη πω τίποτα άλλο) για εσάς(ιδιοκτήτες/υπάλληλοι) το κράτος, εάν ήταν έτσι θα νοιαζόταν και για τους χιλιάδες απολυμένους/ανέργους σε όλους του χώρους, (που πιστεύω υπάρχει τουλάχιστον ένας σε κάθε οικογένεια). Απλά μην ξεφύγει κανένας φόρος από τους Έλληνες πολίτες( :mad: Μην μπερδεύεστε, οι πολίτικοι, τραγουδιστές, ηθοποιοί, μεγαλοεταιρίες κτλ ανήκουν σε άλλη κατηγορία)

 

 

 

 

Άραγε όσοι έχουμε χρησιμοποιήσει το πυθαγόρειο θεώρημα, χρωστάμε στον Πυθαγόρα?και στον δάσκαλο που μας το δίδαξε? εκείνος δεν κόπιασε.

 

Κάπου άκουσα ότι τα ΕΛΤΑ σκέφτονται να κάνουν μήνυση στη gmail για διαφυγόντα κέρδη από γραμματόσημα που δεν πουλήθηκαν.(Φυσικά αστειεύομαι). :-D

 

Τα εκάστοτε επαγγέλματα έχουν και κάποιους συμβιβασμούς.Γιατί από την στιγμή που αγοράσω μια ταινία και να θέλω να τη δανείσω σε έναν φίλο μου να μην μπορώ?Εντάξει ο φίλος είναι μακρυά, αλλά η τεχνολογία προχώρησε μπορώ να του τη στείλω μέσω ίντερνετ. (Δεν λέω σε περιπτώσεις που έχουμε πώληση αντιγράφου κτλ, δηλαδή εκείνος δεν τη χαρίζει/δανείζει αλλά πούλα αντίγραφο για προσωπικό κέρδος εκεί πάω πάσο).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 545
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εγώ, προσωπικά, υπήρξα κολλημένη εκεί για δύο χρόνια...μέσα απο

τη μεγαλύτερη μεταφραστική ομάδα που υπάρχει.

Ξέρω κι άλλους πιο κολλημένους από μένα με αυτό, που

κάθονταν όλη τη μέρα τους να ανεβάζουν ταινίες, να μεταφράζουν.

Ήταν μια μορφή εθισμού που ξέφευγε πολύ από τα πλαίσια του χόμπυ.

Μπορεί να γίνεται και για καλό όλο αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δικιο εχουν ολοι και ποιος θα το βρει.

 

Το οτι σημερα βγηκε το νεο DVD μονο τυχαιο δεν ειναι. Το ιδιο εγινε και περυσι. Φυσικα οι πρωτες 48 ωρες ειναι οι βασικες που μπορει να εχει κερδος απο τις πωλησεις των DVD. Κι αυτος επιχειρηματιας ειναι το συμφερον του κοιταει.

 

Επισης συμφωνω με τη λογικη να καταργηθουν τα πνευματικα δικαιωματα. Γιατι καποιος που απεβιωσε πριν απο 20 χρονια να εχει κερδη απο πνευματικα δικαιωματα σημερα. Γιατι αυτα ισχυουν για καμια 100ρια χρονια.

 

Απο την αλλη πιστευω οτι τα πνευματικα δικαιωματα ειναι μια δικαιολογια για να πλουτιζουν οι δισκογραφικες εταιρειες, ατζεντηδες και τα λοιπα. Μονο οι δημιουργοι δεν κερδιζουν απο αυτα.

 

Τωρα για το ποιος εχει παρανομα αρχεια-εφαρμογες στο σπιτι του το ξερετε ολοι καλα οτι ακομα και η πιο φθηνη απομιμηση ρουχου να εχετε αγορασμενη απο λαϊκη αγορα καθιστα κι αυτο ενα εγκλημα αφου στηριζετε το παραεμποριο.

 

Τιποτα σ αυτη την καμενη γη δεν ειναι τυχαιο. Εγω κι εσυ δεν καταλαβαινουμε γιατι συμβαινουν πολλα απο αυτα, γιατι σιγουρα εγω εκνευριζομαι οταν δεν μπορω να περπατησω στα πεζοδρομια της αγορας γιατι οι λαθρομεταναστες εχουν την πραματια τους, αλλα παρ ολα αυτα κανενας δεν τους συλλαμβανει-κατασχει το εμπορευμα τους.

 

Και απο την αλλη: Μπορει εγω να εχω 300 βιβλια στο σπιτι μου που σαφως ειναι γνησια με ενα μεσο κοστος αγορας 12-14 ευρω. Θα μπορουσα να ειχα αλλα τοσα μουσικα cd με το ιδιο κοστος;

 

Αλλα γιατι ρωταω; Ποιος υπευθυνος φορεας θα μου απαντησει;

 

Ολοι τη βολη τους κοιτανε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Τα εκάστοτε επαγγέλματα έχουν και κάποιους συμβιβασμούς.Γιατί από την στιγμή που αγοράσω μια ταινία και να θέλω να τη δανείσω σε έναν φίλο μου να μην μπορώ?Εντάξει ο φίλος είναι μακρυά, αλλά η τεχνολογία προχώρησε μπορώ να του τη στείλω μέσω ίντερνετ. (Δεν λέω σε περιπτώσεις που έχουμε πώληση αντιγράφου κτλ, δηλαδή εκείνος δεν τη χαρίζει/δανείζει αλλά πούλα αντίγραφο για προσωπικό κέρδος εκεί πάω πάσο).

Δεν έχεις αγοράσει την ταινία. Η ταινία κοστίζει πολλά εκ. δολάρια. Έχεις αγοράσει ένα αντίτυπο της ταινίας με ορισμένους κανόνες χρήσης που έχεις αποδεχθεί κατά την αγορά. Σου επιτρέπετε να δανείσεις τον δίσκο σου σε όποιον θέλεις και συ και μόνο εσύ μπορείς να έχεις υπό προϋποθέσεις νόμιμο αντίγραφο για προσωπική χρήση και για λόγους ασφαλείας - απώλειας - καταστροφής.

 

Και δεν είναι δωρεάν κατέβασμα. Είναι εκμετάλλευση της δουλειάς του άλλου χωρίς να πληρώνεις το αντίτιμο που επιθυμεί. Εν ολίγης κλέψιμο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διαβασα 2 ο ενας μοιαζει με το govou kiolas!!! επισης λενε οτι καποια στιγμη μπαινει και η βουλα και τουσ παιρνει....απο το χερι μετα δεν ξερω τι γινετε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

apomat1982

 

αν διαβάσεις το μήνυμα σου απο κάτω πρός τα πάνω βγάζει καλύτερο νόημα χαχαχα

το θέμα είναι κάποια στιγμή σε αυτή την χώρα να γίνει κάτι όσο είναι ακόμα νωρίς γιατί στο τέλος

θα έχουμε άσχημα ξεμπερδέματα ειδικά με τα όσα γινονται την εποχη αυτη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το 2 DVD-VIDEO με τίτλο «ΤΖΟΥΛΙΑ 2 ΜΑΥΡΟΙ ΚΑΒΑΛΑΡΗΔΕΣ -TZOULIA 2 MAVROI sirina-tsonta!

Το σενάριο: Η Tζούλια Αλεξανδράτου κυκλοφορεί γυμνή στους δρόμους της Βούλας και κάποια στιγμή μπαίνει στην Porche της με σκοπό να συναντήσει τον...

έρωτα. Και τον συναντά στα πρόσωπα δύο μαύρων. Μάλιστα ο ένας από αυτούς είναι ο Big Willy. Ο πορνοστάρ με το μεγαλύτερο... (θα το πάθουμε το ψυχολογικό παρά τα όποια προσόντα όλων μας) και ο έτερος μαυρούκος ξεκινάει τώρα την καριέρα του.

Και σας το γράφω για να είμαι σαφής καθώς το μοναδικό σημείο της ταινίας που έχει σενάριο είναι αυτό που η Τζούλια κυκλοφορεί γυμνή και οδηγώντας αναζητά τον έρωτα. Όλη η υπόλοιπη ταινία έχει ανάσες βρυχηθμούς αχ βαχ αλλά και ατάκες όπως «τι μου κάνεις μαύρε μου... αράπη μου» και πολλά ακόμη σχόλια χρωματικού χαρακτήρα. Τιμή, κάτω από 15 Ευρώ.

 

http://apokalipsi-gr.blogspot.com/2011/02/2-dvd-link-video.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απογοητευομαι γιατι βλεπω το φιλο μας giorgosgoudelis να ορυεται για τα δικαιωματα των εταιρειων και των εργαζομενων στα videoclub.

Υποθετω αυθαιρετα (οντας λογικο ον) οτι και ο ιδιος ειναι ιδιοκτητης videoclub. θελω να μου απαντησει και ο ιδιος ποσο σωστος ηταν απεναντι στους εργαζομενους του. Αν κολλουσε ολα τα ενσημα. Αν ηταν νομιμη η εργασια. Αν δηλωνε ολα τα εσοδα του. Γιατι οι ερευνες λενε οτι το 80% των ελευθερων επαγγελματιων δηλωνε εισοδημα κατω απο τις 12.000€. Ανηκει στο 20% αραγε;

 

Αρα:

 

Εγω κλεβεις

Εσυ κλεβεις

Αυτος Κλεβει

 

Εμεις κλεβουμε

Εσεις Κλεβετε

Και Αυτοι στη Βουλη τα παιρνουν ολα!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διαβασα 2 ο ενας μοιαζει με το govou kiolas!!! επισης λενε οτι καποια στιγμη μπαινει και η βουλα και τουσ παιρνει....απο το χερι μετα δεν ξερω τι γινετε

Μετά το ρίχνουν στο φαγοπότι ......με σαμπάνιες :X

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διαβασα 2 ο ενας μοιαζει με το govou kiolas!!! επισης λενε οτι καποια στιγμη μπαινει και η βουλα και τουσ παιρνει....απο το χερι μετα δεν ξερω τι γινετε

ο govou σε τσόντα; ενδιαφέρον :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...