Προς το περιεχόμενο

The OOT Radio Thread


YiN

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Και για όποιον θέλει να χρησιμοποιεί media player κι όχι τον browser του για να ακούει: λινκ που σβήστηκε δείτε το μήνυμα του ανγκμαρ παρακάτω

 

Συμβατοί και δοκιμασμένοι παίκτες, windows media player & winamp.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Και για όποιον θέλει να χρησιμοποιεί media player κι όχι τον browser του για να ακούει: http://ootr.listen2m...adio1076373.asx

 

Συμβατοί και δοκιμασμένοι παίκτες, windows media player & winamp.

Ωραία, επειδή ΔΕΝ είμαστε σίγουροι αν θα υπάρξει πρόβλημα (λέω εγώ να κλείσει το stream από το πουθενά) μπορείς να χρησιμοποιήσεις τον browser?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και για όποιον θέλει να χρησιμοποιεί media player κι όχι τον browser του για να ακούει: CENSORED

 

Συμβατοί και δοκιμασμένοι παίκτες, windows media player & winamp.

Οτι παίζει παίζει, αλλά καλό είναι να μη το κάνετε.

 

Τo listen2myradio το απαγορεύει ρητά για τους free users και προβαίνει σε κλείσιμο του stream και ενίοτε ban του χρήστη.

 

Ήδη η βολική λύση στη σελίδα μαζί με το chat είναι λίγο παράτυπη, αλλά τουλάχιστον ακίνδυνη.

 

Οπότε αν θέλετε να παραμείνει on air το ootr καλό είναι να χρησιμοποιούμε το site, αν σας τη δίνουν οι διαφημίσεις του υπάρχει και το ad-block.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οπ, δεν το ξερα. Σε κάθε περίπτωση έσβησα το λινκ παραπάνω. Γενικά μιλώντας κανένας Player μέσα από ιστοσελίδα δεν είναι βολικός.

 

Άσχετο, angmar το σκεφτόμουν γενικά και με την εκπομπή σου για τα 90's, σχεδόν το επιβεβαίωσα, ότι το δεύτερο μισό των 90's δε μας προσέφερε τις μουσικές συγκινήσεις του πρώτου μισού.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οπ, δεν το ξερα. Σε κάθε περίπτωση έσβησα το λινκ παραπάνω. Γενικά μιλώντας κανένας Player μέσα από ιστοσελίδα δεν είναι βολικός.

Για ένα και μοναδικό λόγο.

Ξεχνιέσαι καμιά φορά και το κλείνεις :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για ένα και μοναδικό λόγο.

Ξεχνιέσαι καμιά φορά και το κλείνεις :P

 

κι επειδή στα netbooks, όλα τα υπόλοιπα στον browser πάνε πολύ αργά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άσχετο, angmar το σκεφτόμουν γενικά και με την εκπομπή σου για τα 90's, σχεδόν το επιβεβαίωσα, ότι το δεύτερο μισό των 90's δε μας προσέφερε τις μουσικές συγκινήσεις του πρώτου μισού.

 

Θα συμφωνήσω κι εγώ μ' αυτό, αν και στην λίστα έχω ακόμα καμιά 60αρια κομμάτια που δεν έπαιξαν, αλλά δε νομίζω ότι θ αλλάξει το αποτέλεσμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα συμφωνήσω κι εγώ μ' αυτό, αν και στην λίστα έχω ακόμα καμιά 60αρια κομμάτια που δεν έπαιξαν, αλλά δε νομίζω ότι θ αλλάξει το αποτέλεσμα.

 

Κι εγώ προσπαθώ να θυμηθώ, αλλά νομίζω ότι ισχύει αυτό που λέτε σε γενικές γραμμές.

Πέρα από μερικά μεμονωμένα άλμπουμ που τα έσπαγαν όλα, δεν μου ρχεται τίποτα συγκλονιστικό από το 95 και μετά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άσχετο, angmar το σκεφτόμουν γενικά και με την εκπομπή σου για τα 90's, σχεδόν το επιβεβαίωσα, ότι το δεύτερο μισό των 90's δε μας προσέφερε τις μουσικές συγκινήσεις του πρώτου μισού.

Αν και δεν άκουσα την εκπομπή, θα πρέπει να διαφωνήσω. Τουλάχιστον σε ο,τι αφορά Rock και Metal genres...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν τρελάθηκα ποτέ με το Ok computer. αλλά:

New adventures in HiFi, των REM.

Heartworm, των Whipping Boy.

Caifornication των RHCP.

To bring you my love της PJ.

MEZZANINE.

Και, όσο βλάκες κι αν είναι οι Placebo ώρες ώρες, τα δύο πρώτα άλμπουμ είναι μνημείο των mid90s.

 

Κι ας μην αρχίσω με το Ultra των DM γιατί δεν είμαι αντικειμενική.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό που είπα, δεν είναι ότι δε θα βρείτε τραγούδια 96-2000, αλλά θα βρείτε υπερτραγουδάρες/αλμπουμς το 90-95. Συγκρίνοντας τα δύο μισά, θεωρώ και για τα δικά μου μουσικά γούστα, πως το πρώτο μισό των 90'ς μας έδωσε καλύτερη μουσική.

 

Και χρησιμοποιώντας ένα από τα συγκροτήματα της fireflies, ας σκεφτούμε τις υπερδισκάρες out of time και automatic for the people και να τη συγκρίνουμε με το new adventures in hifi. ΧΑΩΔΗΣ η διαφορά.

 

Σημείωση, είμαι fanboy των rem.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό που είπα, δεν είναι ότι δε θα βρείτε τραγούδια 96-2000, αλλά θα βρείτε υπερτραγουδάρες/αλμπουμς το 90-95. Συγκρίνοντας τα δύο μισά, θεωρώ και για τα δικά μου μουσικά γούστα, πως το πρώτο μισό των 90'ς μας έδωσε καλύτερη μουσική.

Meh, αυτό που θυμάμαι εγώ από το πρώτο μισό των 90s είναι για τη μεν rock το αναμάσημα της grunge και για τη δε metal μία ανοστίλα, μια χειμερία νάρκη. Και δε μου είναι καθόλου δύσκολο να αραδιάσω ένα σωρό αλμπουμάρες από το δεύτερο μισό των 90s, πίστεψέ με!

 

 

Και χρησιμοποιώντας ένα από τα συγκροτήματα της fireflies, ας σκεφτούμε τις υπερδισκάρες out of time και automatic for the people και να τη συγκρίνουμε με το new adventures in hifi. ΧΑΩΔΗΣ η διαφορά.

 

Σημείωση, είμαι fanboy των rem.

Εντάξει, όπως καταλαβαίνεις τα πεπραγμένα ενός συγκεκριμένου γκρουπ δεν αρκούν για να φκιάσουν κανόνα. Συν τοις άλλοις, υπάρχουν και γκρουπς που είχαν την αντίστροφη πορεία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε μη μας τα αραδιάσεις, κάνε μία εκπομπή 90's να τα ακούσουμε. Όρισε ημέρα και ώρα και οι ακροατές σου θα μαστε εκεί...

 

free hr lessons

 

 

Kαι η REM ήταν παράδειγμα όχι κανόνας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...