Προς το περιεχόμενο

[INFO] ARCH Linux: Απόψεις, Ερωτήσεις, Σχόλια


jemadux

Προτεινόμενες αναρτήσεις

κατά καιρούς βρίσκομαι και σε 2mbps... δεν είναι από επιλογή πιστεψέ με

 

θα το δοκιμάσω το powerpill, αν και το προβλημα μου δεν είναι ότι πάει αργά (195kb/s πάει) αλλά το γεγονός ότι όταν κάνω update και μέχρι να κατεβάσει τα πακέτα δεν μπορώ να κάνω τίποτα άλλο online!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι, τα θυμάμαι προ 5-6 ετών όλα αυτά (το aria ειδικά το δούλευα), αλλά τότε είχαμε 256kbps και όχι 2mbps

 

μάλλον θα τα δοκιμάσω πάλι για την αργή σύνδεση, στην 24άρα (=12 με τα ελληνικά δεδομένα) δεν έχω προβλήματα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

Ασχετο εκανα σημερα την αιτηση για αναβαθμιση απο 2 σε 24. Ποσο καιρο κανει να ενεργοποιηθει συνηθως ? Αυτη εκει μου ειπε απο σημερα το βραδυ αλλα δεν... :huh:

 

εγινε τελικα :-D , στα 16 κλειδωνω not bad

 

 

 

Επεξ/σία από tritonas00
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρατήρησα σήμερα ότι για κάποιον λόγο δεν έχω το middle click. Δεν κάνει ούτε copy-paste ούτε ανοίγει καρτέλες στον opera.

 

Καμία ιδέα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρατήρησα σήμερα ότι για κάποιον λόγο δεν έχω το middle click. Δεν κάνει ούτε copy-paste ούτε ανοίγει καρτέλες στον opera.

 

Καμία ιδέα;

 

Κανείς;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκιμασα πριν λιγο σε vm , το cinnarch , arch-based  με προεγκατεστημενο το cinnamon.

 

Στην τελευταια του εκδοση ..απλα μαμησε :) Γραφικος installer , pacmanxg , γραφικο gui για τον pacman (με επιλογη να βλεπεις τι γινεται και απο πισω σαν να εισαι σε κονσολα δηλ και να βλεπεις το output)..ομορφο προεγκατεστημενο theme/icons set.

 

Αρχισε να με ψηνει...ξανα !Επισης θα αλλαξει ονομασια απο οτι διαβαζω γιατι πλεον δεν θα βαζουν το cinnamon αλλα το gnome3 προεγκατεστημενο (δεν μπορουν να συντηρουν το cinnamon απο οτι λενε...)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η μόνη μου διαφωνία είναι που αυτές οι προσπάθειες δεν γίνονται αποδεκτές από το επίσιμο arch και έχουμε αρχίσει να έχουμε arch spinoffs...

 

από την άλλη όμως, αυτή είναι και η ομορφιά του θέματος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα περισσότερα έχουν φύγει ήδη

~ » find -L /bin -xtype l | wc -l                                                                                   ~
33
~ » ll /bin | wc -l                                                                                                 ~
52
~ » 
δεν είναι κακό να παίρνουν μαθήματα από *BSD, του root είναι στο /bin και όλα τα άλλα που βάζει ο χρήστης είναι /usr/bin

τα σπασίματα δεν θα είναι λίγα όμως προβλέπω, τελικά το arch αν δεν το αναβαθμίσεις συχνά (και προσέχεις τι σου λέει ο pacman) κινδυνεύεις να το πάρεις στο χέρι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...