Προς το περιεχόμενο

[INFO] ARCH Linux: Απόψεις, Ερωτήσεις, Σχόλια


jemadux

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 4,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

format c:

 

?

 

edit

Άσχετο, αλλά τα σπάει ο editor του insomnia!

 

Tο προηγούμενο μήνυμα μου, αν και έχει μόνο λατινικούς χαρακτήρες, δημοσιεύτηκε χωρίς πρόβλημα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακομα δεν το χωραει ο νους μου...δηλαδη...τι να σκεφτηκε οταν ηταν στο vm του τριτωνα..και αποφασισε να τραβηξει rm -rf / 

 

1.ειτε πας να κανεις ζημια...με προθεση δηλαδη.για καποιο λογο ισως και ασχετο τελειως.....αλλα εισαι τοσο χαζος και δεν καταλαβαινεις οτι εισαι σε vm αρα δεν κανεις κακο σε κανεναν.

2.ειτε εισαι τυπακι που βγαινεις στον κηπο σου και βαρας πουλια με αεροβολο και μετα πας σε καποιο σχολειο και θεριζεις κοσμο...δηλαδη κοινως..θες να κανεις ζημια χωρις λογο

3.ειτε ειναι η μοναδικη εντολη που ξερεις

4.ειτε μισεις τον τριτωνα :)

5.ειτε απλα δεν την παλευεις..δηλαδη καλωσηρθατε στο δαφνι

 

Μουρχεται να στησω κανα vm να του δωσω του ανθρωπου να σβηνει πραμα....σε jailed account....ουτε καν το virtual λειτουργικο δεν θα πειραχτει :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω πρόβλημα με τα ελληνικά filenames σε φρεσκοεγκατεστημενο σύστημα. Να  τονίσω πως ρύθμισα σωστά τα locales, εγκατέστησα το πακετο υποστήριξης ελληνικών για το kde, έκανα mount to /home με παραμέτρους iocharset=iso8859-7 και nls αλλά τζίφος. Στον dolphin βγαίνουν ???????? .odt   Ρίξτε καμιά πρόταση γιατί εχω τρελαθεί στο ψάξιμο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε, αι στο διαολο δηλαδη απογευματιατικα :mad:

 

με το update σε 3.8 (gtk κλπ) διαλυθηκε παλι το zenity, ο compiz δεν ανοιγει (segmentation fault), το menu του lxpanel δεν ανοιγει...

 

πισω σε openbox στο desktop και zenity-gtk2

 

αι σιχτιρ, κουραστηκα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...