Προς το περιεχόμενο

προβλημα?Epson Stylus i


giannret

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εχω εκτυπωτή Epson Stylus :mad: δεν εκτυπώνει τίποτε και μου βγάζει μήνυμα να αντικαταστήσω τα δοχεία μελάνης (μπλε , κίτρινο, κόκκινο) το μαύρο όμως είναι γεμάτο . Επιλέγω να κάνει χρήση μόνο μαύρης μελάνης και πάλι δεν εκτυπώνει τίποτα.

Πρέπει να αγοράσω όλη την σειρά με τα χρώματα, υποχρεωτικά?? Αν είναι να πάρω όλη την σειρά δεν παίρνω ένα καινούργιο καλύτερα?

Κάποια αρχεία σε word που έχω και θέλω να εκτυπώσω είναι όλα με γράμματα μαύρα και χωρίς ίχνος άλλου χρώματος.

Το έχω κάνει απεγκατάσταση και εγκατάσταση ξανά και πάλι τίποτα.

Μπορεί κάποιος να βοηθήσει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

νομίζω πως πρέπει να έχεις υποχρεωτικά μέσα δοχεία μελανιών είτε άδεια είτε γεμάτα!

Παρόμοια μάρκα έχω και γω και αυτό μου είπαν όταν το αγόρασα!

 

δοκίμασε μήπως πιάσει...

αρχείο - εκτύπωση - ιδιότητες εκτυπωτή - επιλογές εκτύπωσης - κλίμακα γκρι !

και πάτα το να δούμε αν θα στο βγάλει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στον δικό μου stylus (sx205) για να τυπώσει πρέπει να έχουν μελάνι όλα τα δοχεία. άσε που τα δείχνει και άδεια πρίν τελειώσουν.

Για παλιά μοντέλα υπήρχε ένα προγραμματάκι (δεν θυμάμαι όνομα τώρα) που έκανες reset το μελανοδοχείο και ο εκτυπωτής νόμιζε ότι ήταν γεμάτο, για τα καινούργια μοντέλα δεν βρήκα κάτι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σας ευχαριστώ, αλλά μάλλον όλο αυτό ήταν προμήνυμα του θανάτου του εκτυπωτή. Τώρα πλέον δεν ανοίγει καν. Τον έχω 27 μήνες , θα ξανασκεφτώ αν θα πάρω EPSON :angry:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως το καλύτερο θα ήταν να βρισκότανε τιμολόγιο και να χτυπούσαμε κατευθείαν oktabi... από τους άλλους δε βλέπω και πολύ φως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...