Προς το περιεχόμενο

Το Sony NPG (PSP 2) είναι γεγονός


REDODIN7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ενα βασικο δεν ειδα.αν θα εχει Umd η οχι.δεν γραφουν κατι.παιχνιδια απο umd η απο ιντερνετ οπως το pspgo?

Όπως είπα σε έναν φίλο σε πιο πίσω ερώτηση θα έχει οπτικό μέσο τύπου Flash Memeory δηλαδή κάτι σαν cartridge Rom και φυσικά θα μπορείς να κατεβάζεις παιχνιδια και από το PS Store

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 118
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Η αιώνια διαμάχη φανατικών τα πράγματα είναι πολύ απλά ανάλογα με τις ανάγκες και τα χρήματα που διαθέτεις επιλέγεις το προϊόν. Ειλικρινά θα ήθελα εδώ να διαβάζω σχόλια για τα θετικά και τα αρνητικά στοιχεία του psp και όχι να προσπαθούν κάποιοι να υποστηρίζουν φανατικά αυτό που επέλεξαν απαξιώνοντας το "αντίπαλον δέος" . Φιλικά πάντα!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

ε καλα κανεις δεν ειπε για 600 ευρω......μεταξυ 350 και 400 το βλεπω εγω

 

ρε καποιοι δε ξερουν τι λενε....e book reader στην 5 ιντσων? εδω καλα καλα με το Kindle και δε μπορεις θες μεγαλυτερη οθονη....θελετε να βγαλετε τα ματια σας?

 

και γαμω τα specs μιλαμε δικε μου!!!

η μπαταρια του ποσο λετε να κραταει, 1 ή 2 ωρες?

 

του 3ds κραταει 3-5 οποτε δεν ειναι τοσο σοβαρα τα πραγματα :P

 

ε λιγο πιο πανω απο τα 280 ευρω του 3ds αρα καπου 350 ευρω θα κατσει

 

While this could mean that it will retail at $598, Andrew House from Sony also remarked that it will be a bit above the Nintendo 3DS's US price $250.

 

Read more: http://www.techradar.com/news/gaming/sony-ngp-won-t-cost-the-same-as-the-playstation-3-924504#ixzz1CKaxgoWV

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και ειμαι fanboy της sony εννοειτε οτι η nintendo ειναι μακραν καλιτερη

και ενοητε οτι μετα την εξεταστικι θα

παρουμε 3ds. ;-)

 

Αυτά είναι γούστα του καθενός.

Εγω συμφωνω με τον vasilisga

ότι το 3ds είναι αρκετά καλητερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παίδες συγνώμη αλλά δεν κατάλαβα καλά τι εννοούν όλοι λέγοντας ότι έχει ανάλυση 4 φορές μεγαλύτερη.Αφού το PSP1 είχε 480χ272 ανάλυση και το PSP2 λένε πως έχει 960×544 pixels,άρα είναι 2 φορές μεγαλύτερη ανάλυση σωστά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βασιλιάς του οποίου οι κατασκευαστές θα σκότωναν και τη μάνα τους για να έχουν τις πωλήσεις του Nintento DS...

 

worldwide_totals.png

 

Οι αριθμοί δεν λένε κάτι και όσο για το πολυαναμενόμενο 3d του 3ds είχα διαβάσει κάπου ότι σε κάτι τύπους που είχαν πάει να το δοκιμάσουν μετά από τις δοκιμές ένοιωθαν πολλοί από αυτούς ζαλάδες και πόνο στα μάτια.

 

Η κόντρα 3DS - NPG δεν έχει νόημα γιατί κάθε συσκευή έχει τους fans της και ο καθένας θα υποστηρίξει αυτήν που του πάει καλύτερα. Οι απόψεις και των δύο πλευρών είναι σεβαστές αλλά ο καθένας έχει τα δικά του στανταρντς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το 1ο βίντεο..πολύ wanna be ..Στο 2ο είδα την οθόνη! ΘΑ μπορούσαν να την έχουν full HD 1080p ..Για τα ηχεία δεν λεει κάτι,ελπίζω να ναι καλά..Εσείς που λέτε για το ds..για πείτε τότε ποιός ο λόγος να το πάρουμε;-Αν κ άσχετο με το θέμα εδώ. Και δεν στο λεω σαν fan-boy της sony .

 

εγω δεν θα πω ποιο ειναι το καλυτερο και ποιο ειναι το χειροτερο...

ειναι εμφανες ποιο εχει τα ποιο δυνατα χαρακτηριστικα αλλα δεν παιζουν μονο αυτο ρολο οπως μας εχει δειξει η ιστορια και φανταζομαι γνωριζεις... ;)

 

Θα συνεχίσω να διαφωνώ μαζί σου , ίσος να είναι αλήθεια αλλά όχι η δικιά μου αλήθεια ^_^ . Αν και οι δυο εταιρίες είναι Ιαπωνικές η Nintedo είναι πολύ πιο παλιά και ως γνωστόν οι Ιάπωνες είναι κατ εξοχήν παραδοσιακός λαός . Αυτό σημαίνει ότι δεν είναι δυνατόν ο μικρός Ιάπωνας που μεγάλωσε με NES και Gameboy και λάτρεψε σαν υπέρτατο ήρωα τον Mario να μην υποστηρίζει την παιδική του αγάπη . Αν δούμε της πωλήσεις εκτός Ασίας η Sony δεν τα πάει και τόσο άσχημα ! και για μένα η Nintedo βγάζει κάλους τίτλους άλλα τετριμμένους , τη θα ήταν άραγε η Nintedo χωρίς Mario , Zelda και Μetroid :whistle: :whistle: :whistle:

φιλε μου τιτλοι οπως αυτοι που αναφερεις ειναι αποτελεσμα της μεγαλης ιστοριας που κουβαλαει η Nintendo...

φανταζου ps χωρις solid snake, χωρις gran turismo, χωρις god of war ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η κόντρα 3DS - NPG δεν έχει νόημα γιατί κάθε συσκευή έχει τους fans της και ο καθένας θα υποστηρίξει αυτήν που του πάει καλύτερα. Οι απόψεις και των δύο πλευρών είναι σεβαστές αλλά ο καθένας έχει τα δικά του στανταρντς.

Ε, ας πω και εγώ την δική μου βλακεία, στηριζόμενος στην προηγούμενη γενιά, το DS και το PSP.΄

Παλιά, όταν είχα λεφτά, μπήκα και εγώ στο τριπάκι να πάρω μία από τις δύο. Το PSP με είχε γοητεύσει με τις προδιαγραφές του, ήταν (και είναι) ένα πολύ πλήρες mutlimedia μηχανάκι, έκανε με άνεση όλα αυτά που το DS έκανε με δυσκολία. Αλλά τα παιχνίδια του μου φάνηκαν "κομμένες" εκδόσεις των παιχνιδιών των PS2 και PS3, ήταν παρόμοια. Τελικά πήρα το DS, έπαιξα αρκετά πολλά από τα πρωτότυπα παιχνίδια του χωρίς όμως να κολλήσω μόνιμα, αλλά το τελικό μεγάλο κέρδος ήταν ότι η κορούλα μου έπαιζε (και παίζει ακόμη) Littlest Pet Shop, Nintendogs και άλλα τέτοια χαρούμενα.

Το θέμα για εμένα είναι το που απευθύνονται πια τέτοια μηχανήματα. Οι πιστοί gamers (κονσολάδες και PCάδες) δεν βρίσκετε τα παιχνίδια τους λίγο μίζερα; Τί Gran Tourismo να παίξει κανείς στην οθονούλα του PSP; Και τα (όποια) multimedia χαρακτηριστικά τους δεν τα βρίσκετε και σε κινητά των €200 με αντίστοιχη ποιότητα; Τα κινητά υποστηρίζουν casual gaming, για να μην αναφέρω τα tablets, που είπε και ένας φίλος παραπάνω. Και, τελικά, πόσες συσκευές πια "πρέπει" να κουβαλάμε πάνω μας;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Οι αριθμοί δεν λένε κάτι και όσο για το πολυαναμενόμενο 3d του 3ds είχα διαβάσει κάπου ότι σε κάτι τύπους που είχαν πάει να το δοκιμάσουν μετά από τις δοκιμές ένοιωθαν πολλοί από αυτούς ζαλάδες και πόνο στα μάτια.

 

Η κόντρα 3DS - NPG δεν έχει νόημα γιατί κάθε συσκευή έχει τους fans της και ο καθένας θα υποστηρίξει αυτήν που του πάει καλύτερα. Οι απόψεις και των δύο πλευρών είναι σεβαστές αλλά ο καθένας έχει τα δικά του στανταρντς.

 

χαίρομαι που διαβάζετε και το κείμενο στο post μου, μιλάω ξεκάθαρα για το τι θα ήθελε η Sony η οποία χέστηκε για το αν είναι καλύτερο το PSP ή όχι, ΛΕΦΤΑ θέλει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χαίρομαι που διαβάζετε και το κείμενο στο post μου, μιλάω ξεκάθαρα για το τι θα ήθελε η Sony η οποία χέστηκε για το αν είναι καλύτερο το PSP ή όχι, ΛΕΦΤΑ θέλει...

 

Όπως και όλοι οι υπόλοιποι σε αυτή τη ζωή... :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ρε παίδες συγνώμη αλλά δεν κατάλαβα καλά τι εννοούν όλοι λέγοντας ότι έχει ανάλυση 4 φορές μεγαλύτερη.Αφού το PSP1 είχε 480χ272 ανάλυση και το PSP2 λένε πως έχει 960×544 pixels,άρα είναι 2 φορές μεγαλύτερη ανάλυση σωστά;

Αν πολλαπλασιασεις τις αναλυσεις θα δεις οτι η καινουρια ειναι 4 φορες μεγαλυτερη απο την παλια...Πολλαπλασιαζεται 2 φορες καθετα και 2 φορες οριζοντια...Αρα 2χ2=4 ειναι...Ελπιζω να βοηθησα!

Επεξ/σία από panos7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παίδες συγνώμη αλλά δεν κατάλαβα καλά τι εννοούν όλοι λέγοντας ότι έχει ανάλυση 4 φορές μεγαλύτερη.Αφού το PSP1 είχε 480χ272 ανάλυση και το PSP2 λένε πως έχει 960×544 pixels,άρα είναι 2 φορές μεγαλύτερη ανάλυση σωστά;

Είναι 480χ272 το παλιό και 960χ554 αν κάνεις τον πολλαπλασιασμό για να βρεις τα pixels που απεικονίζονται και μετά τα διαιρέσεις θα δεις ότι όντος έχει 4 φόρες παραπάνω ανάλυση :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί κάνετε σαν τρελοί με το 3D ρε παιδιά; Σιγά την τεχνολογία δηλαδή. Να παίξω σε μια 42" ένα 3D παιχνίδι, να δω μια ταινία, εντάξει. Αλλά τώρα στις 3 και 4 ίντσες δηλαδή τι περιμένετε να δείτε; Μην τρελαίνεστε και τόσο με την καινοτομία του 3DS. Απλά θα είναι η πρώτη συσκευή που θα φοράει τέτοια οθόνη και θα εντυπωσιάσει. Ήδη ετοιμάζει η LG να παρουσιάσει το πρώτο glasses-free κινητό, οπότε klein. Σε 1-2 χρόνια θα είναι κάτι δεδομένο και πλέον μη-εντυπωσιακό.

 

Μια χαρά είναι το NGP! Μακάρι να κρατάει και η μπαταρία, γιατί αλλιώς θα πάνε άπατες οι τόσες λειτουργίες αν είναι να το φορτίζεις κάθε 2 ώρες.

 

Όσο για αυτούς που επιμένουν να συγκρίνουν τις δυο συσκευές, πρέπει κάποια στιγμή να καταλάβουμε την έννοια της υποκειμενικότητας και να την αποδεχτούμε. Δε γίνεται να πείσεις κάποιον ο οποίος δε γουστάρει να παίζει pokemon, zelda, super mario και nintendogs, ότι το DS είναι καλύτερη συσκευή από το PSP, όσες πωλήσεις κι αν κάνει η μία ή η άλλη κονσόλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...