Προς το περιεχόμενο

Φημολογία για το iPhone 5 και το iPad 2 από το engadget.com


dimitris2006

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πάντως πολύ θα ήθελα το iphone 5 να έχει μεγαλύτερη οθόνη αν και δεν πιστεύω ότι θα γίνει. Οι 3,5" μου φαίνονται λίγες πια. Έχω το 3gs και το μόνο που με κράτησε να μην πάρω το 4άρι είναι η 3.5¨ οθόνη.

Εσείς τι πιστεύεται υπάρχει πιθανότητα για μεγαλύτερη οθόνη;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 56
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Moderators

Πω ρε γαμωτο ζηλευω... απο την μια θελω να παρω ενα iPhone η ενα iPad αλλα απο την αλλη συνεχεια σκεφτομαι οτι θα βγαινουν καινουργια και θα μενω πισω :(

Λαθος λογικη imho.Αν το πας εσυ, δεν θα επρεπε να παρεις κανενα προιον που εχει σχεση με τεχνολογια ποτε.

Μετρα τα υπερ,τα κατα,τι σε καλυπτει,τι αντεχει η τσεπη σου και βουρ.

iPhone 2G κατοχος here και δεν το εχω μετανιωσει που το πηρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επαναξετάζοντας τα mockups, θα παρατηρήσει κανείς μια υποδοχή στην πλευρική περιοχή η οποία προορίζεται σύμφωνα πάντα με τις πηγές του engadget για υποδοχή κάρτας μνήμης SD.

 

WooooooooooooooooooooooooW επιτέλους καινοτομία.

 

Εγώ πάντως λέω να περιμένω το Ipad 3 που θα ενσωματώνει την επαναστατική νέα τεχνολογία micro SD (Είναι σαν την SD αλλά μικρότερη)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν νομίζω ότι θα είναι και πολύ διαφορετικό το νέο iphone... μικρές διαφορές με το νυν 4άρι είναι η δική μου εκτίμηση. Γενικά με την apple μπορείς να κάνεις το "ανά 2", να μην παίρνεις δηλαδή το επόμενο αν έχεις το προηγούμενο.

 

Το ipad πάλι είχε για τα γούστα μου αρκετά "θέματα" πλην το ελλείψεων που λίγο ή πολύ όλοι ξέρουμε ότι είχε. Μόνο καλύτερο μπορεί να γίνει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Γενικά με την apple μπορείς να κάνεις το "ανά 2", να μην παίρνεις δηλαδή το επόμενο αν έχεις το προηγούμενο.

Το αυτο.

 

να το παρω το 5αρι μεσιε ή να περιμενω λιγο ακομα?tongue.gif

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

να το παρω το 5αρι μεσιε ή να περιμενω λιγο ακομα?tongue.gif

 

 

οθόνη άλλαξες στο δικό σου ή έχεις ακόμα εκείνη που είχα δει όταν βρεθήκαμε;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

οθόνη άλλαξες στο δικό σου ή έχεις ακόμα εκείνη που είχα δει όταν βρεθήκαμε;;;

Καταλαβαινουν ωρε τα παλουκαρια απο σπασμενες οθονες?grin.png

..μην σου πω πως αν δεν εχει σπασιματα,μου φαινεται σαν ενα της σειρας.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεί το iPhone 4 να είχε κάποια προβλήματα ως συσκευή αλλά έθεσε κάποια standards που οι άλλοι όχι απλά δεν έχουν ξεπεράσει, ούτε τα έχουν διαπιστώσει ακόμα. Οθόνη π.χ. με την ερωτεύσιμη ανάλυση του iPhone 4 δεν έχω δει ακόμα (μετά από 6-7 ολόκληρους μήνες) σε άλλη συσκευή. Κοιμούνται τον ύπνο του δικαίου οι άλλοι.

 

Να δούμε τι διαφορά θα έχει από την "Retina-display" η νέα τεχνολογία. Τι παραπάνω μπορεί να γίνει με την οθόνη;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στον τομεα του marketing η apple σιγουρα τα καταφερνει αριστα. Μπορει να πεισει οτι κατι δεδομενο για ολους τους κατασκευαστες, οταν μπει σε μηχανημα της αποτελει φανταστικη καινοτομια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπράβο πάντως ρε παιδί μου στην apple. εκεί που οι άλλοι προσφέρουν παρόμοιες υπηρεσίες free η apple προσφέρει τα ιδια με πολύ μεγαλύτερη τιμή. και ξαναβγαζει κατι νεο με μερικές νέες προσθήκες (που οι περισσότερες είναι πολυ καλες οπως το υπερανθεκτικο κ καλα γυαλί που σπαει στη 2η πτώση) κάθε χρόνο την ωρα που θα μπορουσε να το εχει απο πέρσι και ενώ ο ανταγωνισμός αυτο το νεο το εχει απο πριν τσάμπα και την ξαναυποστηριζουν τα "θύματα".. ετσι ξεζουμιζε τα για να προχωρανε οι εξελίξεις και ο ανταγωνισμός και να κερδιζουνε και οι υπόλοιποι

Haldol δεν κοιμούνται ακριβώς, απλα δεν έρχονται στην ελλαδα παρόμοια προϊόντα , εξω υπάρχουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

WooooooooooooooooooooooooW επιτέλους καινοτομία.

 

Εγώ πάντως λέω να περιμένω το Ipad 3 που θα ενσωματώνει την επαναστατική νέα τεχνολογία micro SD (Είναι σαν την SD αλλά μικρότερη)

 

Μια χαρα θα σου κανει το 2, αφου υπαρχει ανταπτορας micro SD σε SD.

 

Καινοτομο ειναι το μηχανημα απο μονο του, οταν οι αλλοι ειναι ετη φωτος πισω και ας εχουν οτι μαλακια "φερνουν" απο PC επανω τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Haldol δεν κοιμούνται ακριβώς, απλα δεν έρχονται στην ελλαδα παρόμοια προϊόντα , εξω υπάρχουν

 

Ποιο κινητό έχει οθόνη 320+ ppi; Κι ας μην έρχεται στην Ελλάδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιο κινητό έχει οθόνη 320+ ppi; Κι ας μην έρχεται στην Ελλάδα.

 

Martin Robbins has pointed out that I’m doing Apple a disservice…by comparing 3.5″ display with entire field of view

(well I did mention that and if you’re holding it just a few inches from your eyes (kids do) it’s not that much short of full field.

He also points out that it’s only being called a retina display because you cannot discern individual pixels in normal use.

Well, I cannot discern individual pixels on my laptop in normal use but I’m not going to say it has a retina display.

It’s just a marketing buzzword. Of course, if Apple want to send me one to try out and verify Martin’s point I’d be happy to test the claims ;-)

 

Martin adds that the actual human limit is about ~480ppi at 12 inches, or ~320ppi at 18″ (arms length). Apple marketing claim is for arms length.

 

Με λίγα λόγια, η Apple βγάζει τόσο καλά προϊόντα, όσο κακό είναι και το marketing της!

 

Ρε παιδιά έλεος!

Πουλάνε τεχνολογία χιλιομασημένη, πιο ακριβά και από όταν πρώτο βγήκε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...