Προς το περιεχόμενο

Φημολογία για το iPhone 5 και το iPad 2 από το engadget.com


dimitris2006

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το engadget.com, δημοσίευσε χθες πληροφορίες σχετικά με επερχόμενες συσκευές της Apple, το iPhone 5 και το iPad 2. Όπως υποστηρίζει η ιστοσελίδα, οι πληροφορίες προέρχονται από αξιόπιστες πηγές.

 

Η φημολογία που αναφέρεται στο iPad 2 τονίζει ότι η κυκλοφορία του δεν πρόκειται να πραγματοποιηθεί σε τόσο σύντομο χρονικό διάστημα όπως δημοσιεύεται σε ορισμένες ιστοσελίδες, αλλά είναι προγραμματισμένη για τον Απρίλιο. Δώδεκα μήνες δηλαδή μετά από την κυκλοφορία της πρώτης γενιάς του iPad. Το σενάριο αυτό φαίνεται ότι τελικά θα επιβεβαιωθεί, καθώς με μια ματιά στα πρώτα mockups της συσκευής, φαίνεται πως χρειάζονται μερικοί ακόμα μήνες μέχρι την τελειοποίηση της. Όσον αφορά τα πιθανά τεχνικά χαρακτηριστικά του iPad 2, φημολογείται ότι θα κυκλοφορήσει πιο λεπτό από την πρώτη συσκευή. Η οθόνη του θα παραμείνει στο μέγεθος των 10 ιντσών, στην οποία θα ενσωματωθεί μια νέα τεχνολογία για υψηλότερη ανάλυση και όχι η Retina τεχνολογία που παρουσιάστηκε για πρώτη φορά στο iPhone 4. Επίσης, οι φήμες κάνουν λόγο για 2 κάμερες, η μία στο μπροστινό μέρος και μία δεύτερη στο πίσω μέρος της συσκευής. Επαναξετάζοντας τα mockups, θα παρατηρήσει κανείς μια υποδοχή στην πλευρική περιοχή η οποία προορίζεται σύμφωνα πάντα με τις πηγές του engadget για υποδοχή κάρτας μνήμης SD.

 

Σχετικά με το iPhone 5 δεν υπάρχουν αναλυτικές πληροφορίες, παρά μόνο ότι πρόκειται για μια ριζική αλλαγή στο σχεδιασμό του κινητού τηλεφώνου η οποία θα ενσωματώνει τον επεξεργαστή A5 της Apple (πολυπύρηνος CPU βασισμένος στον Cortex A9).

 

Όπως όλα δείχνουν, τόσο το iPad 2 όσο και το iPhone 5 θα διαθέτουν GSM/CDMA chipsets από την Qualcomm ακολουθώντας την τελευταία κίνηση του Verizon iPhone 4 που χρησιμοποιεί αποκλειστικά το CDMA της εταιρείας (Qualcomm).

 

ipad-2-sd-fix-rm-eng.jpg

 

Link.png Site: engadget.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 56
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Όταν με το καλό βγουν, απλά... δε θα έχουμε πια λεφτά.

 

Προσωπικά δεν θα έχω λεφτά......γιατί θα έχω παραγγείλει το 17αρι macbook pro που θα βγεί κι αυτό Απρίλη xD

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά δεν θα έχω λεφτά......γιατί θα έχω παραγγείλει το 17αρι macbook pro που θα βγεί κι αυτό Απρίλη xD

Έχουν wifi στη φυλακή ή θα χρησιμοποιείς το hotspot του iPhone;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχουν wifi στη φυλακή ή θα χρησιμοποιείς το hotspot του iPhone;

 

χα0χ0αχ0α0χ0α πολύ καλό...... :-D μαλλον Hotspot θα χρησημοποιεί για wifi δεν τους εχω....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και τα λεφτά θα είναι αρκετά ελπίζω αυτή τη φορά να μπορέσω να αγοράσω το iPad2..είναι φανταστική συσκευή.Και η ανανέωση της θα είναι κάτι καλό.

iPhone θα αλλάξω όταν πεθάνει το 3G που έχω πάνω απο 2 χρόνια.(ελπίζω να πεθάνει σύντομα... :X ) :devil:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και τα λεφτά θα είναι αρκετά ελπίζω αυτή τη φορά να μπορέσω να αγοράσω το iPad2..είναι φανταστική συσκευή.Και η ανανέωση της θα είναι κάτι καλό.

iPhone θα αλλάξω όταν πεθάνει το 3G που έχω πάνω απο 2 χρόνια.(ελπίζω να πεθάνει σύντομα... :X ) :devil:

 

Ή όταν εκνευριστείς που οι άλλοι (3Gs,4 κλπ) θα έχουν τα firm 4.3.X στα οποία παύουν να υποστηρίζονται τα 3G και 2G από όσο πήρε το μάτι μου.

 

Εγω κλασικα πουλαω iphone 4 τον Αυγουστο και μετα παιρνω iphone 5 οπως κανω τα τελευταια 3 χρονια...

 

Λεφτά να υπάρχουν να ξοδεύουμε :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά δεν θα έχω λεφτά......γιατί θα έχω παραγγείλει το 17αρι macbook pro που θα βγεί κι αυτό Απρίλη xD

Πω ρε γαμωτο ζηλευω... απο την μια θελω να παρω ενα iPhone η ενα iPad αλλα απο την αλλη συνεχεια σκεφτομαι οτι θα βγαινουν καινουργια και θα μενω πισω :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πω ρε γαμωτο ζηλευω... απο την μια θελω να παρω ενα iPhone η ενα iPad αλλα απο την αλλη συνεχεια σκεφτομαι οτι θα βγαινουν καινουργια και θα μενω πισω :(

 

Το θέμα είναι αν θα σε εξυπηρετεί ή αν θα είναι καλύτερο απο του διπλανού σου?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οπότε έχουμε ένα νέο ipad 2 το οποίο είναι στην ουσία οπως θα έπρεπε να είναι απο την αρχή το ipad (2 κάμερες, κάρτα επέκτασης) μόλις 12 μήνες μετά το πρώτο και ένα νέο iphone 5 χωρίς τα αστεία προβλήματα του 4 (call drops) και με διπύρινο επεξεργαστή (λες και το χρειάζεται...).... Μόδα είναι και συγχαρητήρια στην apple που το έχει καταφέρει αυτό αλλα πλέον νομίζω πως είναι πολύ "προκλητική" η στρατηγική marketing...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...