Προς το περιεχόμενο

Laser Printer


alxdjo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα παιδια

 

 

 

Θελω να αγορασω εναν μονοχρομο laser για εκτυπωση εργασιων κλπ κλπ.

 

Το budget παει μεχρι τα 200€ αλλα αρκει να ριχνει το κοστος τις εκτυπωσης.Υπολογιζω χονδρικα οτι θα κανω γυρω στις 100 σελιδες το μηνα.

 

 

Ευχαριστω για τον χρονο σας εκ τον προτερων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαλλον δεν σου απαντανε επειδη το γραφεις σε λαθος section του φορουμ. Δοκιμασε στο HARDWARE ΓΕΝΙΚΑ .

 

 

 

Επισης, παρε την Dell u2311 :-)

 

 

OK Εγινε move απο τους Moderators.

 

με ενα γρηγορο search η Dell u2311 ειναι οθονη και οχι εκτυπωτης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα παιδια

 

 

 

Θελω να αγορασω εναν μονοχρομο laser για εκτυπωση εργασιων κλπ κλπ.

 

Το budget παει μεχρι τα 200€ αλλα αρκει να ριχνει το κοστος τις εκτυπωσης.Υπολογιζω χονδρικα οτι θα κανω γυρω στις 100 σελιδες το μηνα.

 

 

Ευχαριστω για τον χρονο σας εκ τον προτερων

 

Μπορείς να προσδιορίσεις λεπτομερέστερα τις απαιτήσεις που έχεις ?

Για παράδειγμα, σου είναι χρήσιμο η εκτύπωση διπλής όψης, η δυνατότητα δικτύωσης, ο μεγάλος τροφοδότης, η δυνατότητα να βρίσκεις αναγομωμένα/ανακατασκευασμένα toner.....κ.ο.κ. ?

 

Το αναφέρω αυτό, διότι με τα χρήματα που διαθέτεις παίρνεις έναν από αρκετά έως πολύ καλό εκτυπωτή για οικιακό περιβάλλον,

μή σου πώ και ότι μπαίνεις πλέον στα χωράφια των επαγγελματικών εκτυπωτών ....

 

Η αλήθεια είναι πως όσο ακριβότερος είναι ο εκτυπωτής, (συνήθως) τόσο φθηνότερο είναι το κόστος εκτύπωσης .....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορείς να προσδιορίσεις λεπτομερέστερα τις απαιτήσεις που έχεις ?

Για παράδειγμα, σου είναι χρήσιμο η εκτύπωση διπλής όψης, η δυνατότητα δικτύωσης, ο μεγάλος τροφοδότης, η δυνατότητα να βρίσκεις αναγομωμένα/ανακατασκευασμένα toner.....κ.ο.κ. ?

 

Το αναφέρω αυτό, διότι με τα χρήματα που διαθέτεις παίρνεις έναν από αρκετά έως πολύ καλό εκτυπωτή για οικιακό περιβάλλον,

μή σου πώ και ότι μπαίνεις πλέον στα χωράφια των επαγγελματικών εκτυπωτών ....

 

Η αλήθεια είναι πως όσο ακριβότερος είναι ο εκτυπωτής, (συνήθως) τόσο φθηνότερο είναι το κόστος εκτύπωσης .....

 

 

Γενικα τα ανακατασκευασμενα με ενδιαφερουν αν υπαρχουν σε καλη ποιοτητα ωστε να μην χαλασουν τον εκτυπωτη.Δικτυακες δυνατοτητες δεν θα με χαλαγαν αρκει να μην ανεβαζαν το κοστος του μηχανηματος(πολυ).Διπλης οχης αμα υπαρχει συστημα οπως στον παλιο μου Photosmart 7760 οπου σου βγαζει τις μονες σελιδες και του τις κανεις refeed για να τυπωσει τις διπλες οκ.Γιατι οι κανονικοι μηχανισμοι διπλης οψης νομιζω οτι κοστιζουν.Και για να εξυγηθω θελω να ριξω το κοστος εκτυπωσης κοντα στα 0,02€ με 0,03€ ανα σελιδα ωστε να θεωριθει συμφερουσα αγορα

 

Μπορείς να προσδιορίσεις λεπτομερέστερα τις απαιτήσεις που έχεις ?

Για παράδειγμα, σου είναι χρήσιμο η εκτύπωση διπλής όψης, η δυνατότητα δικτύωσης, ο μεγάλος τροφοδότης, η δυνατότητα να βρίσκεις αναγομωμένα/ανακατασκευασμένα toner.....κ.ο.κ. ?

 

Το αναφέρω αυτό, διότι με τα χρήματα που διαθέτεις παίρνεις έναν από αρκετά έως πολύ καλό εκτυπωτή για οικιακό περιβάλλον,

μή σου πώ και ότι μπαίνεις πλέον στα χωράφια των επαγγελματικών εκτυπωτών ....

 

Η αλήθεια είναι πως όσο ακριβότερος είναι ο εκτυπωτής, (συνήθως) τόσο φθηνότερο είναι το κόστος εκτύπωσης .....

 

 

Γενικα τα ανακατασκευασμενα με ενδιαφερουν αν υπαρχουν σε καλη ποιοτητα ωστε να μην χαλασουν τον εκτυπωτη.Δικτυακες δυνατοτητες δεν θα με χαλαγαν αρκει να μην ανεβαζαν το κοστος του μηχανηματος(πολυ).Διπλης οχης αμα υπαρχει συστημα οπως στον παλιο μου Photosmart 7760 οπου σου βγαζει τις μονες σελιδες και του τις κανεις refeed για να τυπωσει τις διπλες οκ.Γιατι οι κανονικοι μηχανισμοι διπλης οψης νομιζω οτι κοστιζουν.Και για να εξυγηθω θελω να ριξω το κοστος εκτυπωσης κοντα στα 0,02€ με 0,03€ ανα σελιδα (χωρις το αρχικο κοστος του εκτυπωτη) ωστε να θεωριθει συμφερουσα αγορα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικα τα ανακατασκευασμενα με ενδιαφερουν αν υπαρχουν σε καλη ποιοτητα ωστε να μην χαλασουν τον εκτυπωτη.Δικτυακες δυνατοτητες δεν θα με χαλαγαν αρκει να μην ανεβαζαν το κοστος του μηχανηματος(πολυ).....Και για να εξυγηθω θελω να ριξω το κοστος εκτυπωσης κοντα στα 0,02€ με 0,03€ ανα σελιδα ωστε να θεωριθει συμφερουσα αγορα

 

Εγώ προσωπικά έχω τον Lexmark E260DN, ο οποίος έως τώρα (~1 χρόνο) με έχει αφήσει πολύ ικανοποιημένο.

Δεν έχει εμφανίσει κάποιο πρόβλημα, έχει αυθεντικά αναλώσιμα σε λογική τιμή, έχει τις ευκολίες που έψαχνα, είναι αρκετά γρήγορος, οπότε για έναν χρήστη που δεν έχει τις τόσο εξειδικευμένε απαιτήσεις (όπως εγώ) είναι αρκετά καλός.

 

Βέβαια όταν εγώ τον αγόρασα, υπήρχαν ελάχιστες εναλλακτικές σε αυτά τα χρήματα και με αντίστοιχες δυνατότητες.

Τώρα βλέπω πως υπάρχουν περισσότερες εναλλακτικές τόσο σε φθηνότερες όσο και σε ακριβότερες λύσεις ...

 

Διπλης οχης αμα υπαρχει συστημα οπως στον παλιο μου Photosmart 7760 οπου σου βγαζει τις μονες σελιδες και του τις κανεις refeed για να τυπωσει τις διπλες οκ.Γιατι οι κανονικοι μηχανισμοι διπλης οψης νομιζω οτι κοστιζουν.

 

Αυτό που εννοείς είναι η χειροκίνητη εκτύπωση διπλής όψης.

Στην αυτόματη δεν ασχολείσαι καθόλου. Πατάς print και ο εκτυπωτής αφού τυπώσει την εμπρόσθια σελίδα, επανεισάγει τη σελίδα και εκτυπώνει και την πίσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή ψάχνω ακριβώς τα ίδια πράγματα, αυτός εδώ μου φαίνεται αρκετά καλός. Δεν ξέρω αν μου διαφεύγει κάτι... Αν κάποιος έχει λόγο να πιστεύει πως δεν είναι καλή αγορά, plz let us know :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή ψάχνω ακριβώς τα ίδια πράγματα, αυτός εδώ μου φαίνεται αρκετά καλός. Δεν ξέρω αν μου διαφεύγει κάτι... Αν κάποιος έχει λόγο να πιστεύει πως δεν είναι καλή αγορά, plz let us know :)

 

 

Καλα η διαφορα του E260D με τον E260DN ειναι η ethernet και βαρανε 100% αυξηση?Πανε καλα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα η διαφορα του E260D με τον E260DN ειναι η ethernet και βαρανε 100% αυξηση?Πανε καλα?

 

Nαι φυσικα πανε καλα,το ιδιο ειναι να τυπωνει μια θεση εργασιας με usb ή παραλληλο και το ιδιο ειναι να τυπωνουν οσες θεσεις εργασιας θελεις να ορισεις?

Σε ολους τους εκτυπωτες σε ολες τις μαρκες ,το duplex d kai το network n ανεβαζουν πολυ το κοστος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nαι φυσικα πανε καλα,το ιδιο ειναι να τυπωνει μια θεση εργασιας με usb ή παραλληλο και το ιδιο ειναι να τυπωνουν οσες θεσεις εργασιας θελεις να ορισεις?

Σε ολους τους εκτυπωτες σε ολες τις μαρκες ,το duplex d kai το network n ανεβαζουν πολυ το κοστος.

 

Και παλι μπορουνε να τυπωνουνε οσες θεσεις εργασιας θες γιατι απλα θα στελνουν εντολη στο PC που ειναι καρφωμενος ο εκτυπωτης.

Τελος παντων δεν ειναι αυτο το θεμα.

 

 

Ποια αναλωσιμα περνει ο Lexmark E260? και αξιζει γενικα σαν επιλογη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...