Προς το περιεχόμενο

Παναθηναϊκός (2011-2012)


The_Edge

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν ξερω για σενα, αλλα λογου χαρη ο Chris85 αφιερωνε σελιδες και σεντονια για να μας πει για τον χαρισματικο Σχορτσιανιτη (να μας επαναλαβει βασικα αυτα που ελεγαν οι Χατζηπαπαρες και Ιωαννου) οταν του ελεγα εγω πχ οτι ο παιχτης Σκλαβενιτης ειναι αστειοτητα-απατη των ΜΜΕ. Και τωρα ερχεται και λεει για τον ιδιο παικτη στους Παναθηναικους "καλως τα δεχτηκατε, ολα εδω πληρωνονται", ενω βαση οσων ελεγε τοτε θα ηταν πιο λογικο να ποσταρει "πω ρε γαμωτο μας τον πηρατε εσεις".

Ξαφνικα καποιοι ειδαν σημερα τα προφανη μια 6ετιας και βαλε..

 

Οσο για τον παιχτη Σχορτσιανιτη, Σκλαβενιτης ηταν και παραμενει για μενα. Ανεπιθυμητος, αχωνευτος και σαν μπασκετμπολιστας και σαν χαρακτηρας και προσωπικα αν δε του βαλει ΠΟΛΛΑ χαλιναρια ο Πεδουλακης θα ειμαι απο αυτους που θα προτιμουν να βλεπουν Προκομ αντι για ΠΑΟ. Aρκουμαι και μονο στην σκεψη των βολων-τουβλων, των βηματων και των επιθετικων φαουλ για να προτιμησω να δω ενα παιχνιδι της Προκομ και να παραμεινω ηρεμος.

 

Το νεο κουιζ που θα επικρατησει απο του χρονου στον ΠΑΟ ειναι "Προτιματε την ποδοσφαιρικη ή την μπασκετικη κατρακυλα?".

Ακου χοντρος στον εξακις πρωταθλητη Ευρωπης.

 

ΥΓ. Μια περιπτωση υπηρχε να κανω εγω κωλοτουμπα στην περιπτωση του χοντρου: Να ερχοταν με εισηγηση Ζοτς. Εκει ναι θα εκανα κωλοτουμπα, γιατι οταν ο Θεος υπαγορευει εμεις ειμαστε υποχρεωμενοι να υπακουμε. Ηρθε με πρωτοβουλια και υποδειξη Δημητρακη ομως. Και κατι ακομα. Ποιος θα μας πει ποσο τον πληρωσαν τον χοντρο? Γιατι κατι μου λεει οτι θα ακουσω για συμβολαιο πανω απο 400.000ευρω και θα βγαλω σπυρακια.

 

Εισαι μεγας γνωστης του μπασκετ τιμη μας να σε εχουμε στο ινσομνια και να σε διαβαζουμε! Γραψε εσυ και κατι θα μας μεινει και μας, που θα παει!!!

 

Κατι που πηρε το ματι μου στο φβ: Πρόβλεψη-προφητεία. Απο του χρόνου πλέον το επιθετικό φάουλ θα απαγορεύεται όχι μόνο στο ημικύκλιο της ρακέτας αλλά σε απο το τρίποντο και μέσα, δεν θα ξαναδούμε ποτέ τον "ατσούμπαλο Σοφο που δεν μπορεί να ελέγξει το κορμί του" αλλά ένα "τέρας της φύσης ο Σοφόκλαρος που δεν φταίει που είναι Σακίλ Ονίλ της Ελλάδος" και φυσικά το physical game θα αποκτήσει τεράστια δημοσιότητα σαν έκφραση, το νέο φετίχ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Αυτό το πράγμα με τον Σόφο, ποτέ δεν το κατάλαβα. Πρέπει αναγκαστικά να είναι ή ανύπαρκτος ή ο καλύτερος σέντερ της Ευρώπης; Δεν μπορεί να είναι ένας χρήσιμος ψηλός για μεγάλη ομάδα; Το πρόβλημά του, κατά τη γνώμη μου, είναι ότι παίζει μονοδιάστατα, οπότε αν βρεις τρόπο να του κόψεις αυτό το παιχνίδι (όπως έχει βρει ο Ομπράντοβιτς) ουσιαστικά τον αχρηστεύεις. Γι' αυτό και δεν μπορεί να είναι το βασικό όπλο μιας ομάδας. Δεν είναι όμως και πολλοί οι αντίπαλοι που του το κάνουν εύκολα αυτό. Και μην ξεχνάμε ότι είναι και Έλληνας.

Το βασικοτερο προβλημα του χοντρου ηταν παντα το ιδιο. Οτι δεν εχει μυαλο αθλητη. Ολα ξεκινουν απο εκει (ναι, και τα κιλα του που ηταν παντα τροχοπεδη στην οποια εξελιξη του). Γιαυτο ειπα την φραση "αν δεν του βαλει ο Πεδουλακης χαλιναρια" και γιαυτο ειπα κι αυτο που ειπα περι επιλογης Ζοτς. Διοτι αν τον επελεγε ο Ζοτς δυο λυσεις υπηρχαν: Η να τον ετρωγε ο παγκος ή να του εβαζε μυαλο.

 

Μιλαμε για παιχτη που τελευταια στιγμη πριν το Ευρωμπασκετ ειπε οτι δεν κατεβαινει με την εθνικη επειδη εχει προβληματα με την γκομενα του. Περυσι εγινε αυτο, οχι παλια.

 

500*3 ο Σόφο

Και 500 και 3? WTF Τρακη?

Εντωμεταξυ κατι λεγανε οτι μπαινει χειρουργειο φετος το καλοκαιρι, δηλαδη υπαρχει περιπτωση να μας γυρισει ακομα πιο σαπακι απ'οσο ειναι, αν ισχυουν αυτα. Απο κει που δεν εβγαζε 18λεπτα τωρα δε θα βγαζει ουτε 10λεπτα να πουμε.

 

Toυλαχιστον ας φερει και τον Φωτση να γελαει λιγο το χειλακι μας με το διδυμο που θα κανουν στις συνεντευξεις. Μπολντοζα και τα σχετικα :mrgreen:

 

 

Εισαι μεγας γνωστης του μπασκετ τιμη μας να σε εχουμε στο ινσομνια και να σε διαβαζουμε! Γραψε εσυ και κατι θα μας μεινει και μας, που θα παει!!!

Το ειδους ασυναρτησια ειναι αυτη και πανω σε τι απαντα απο οσα εγραψα? Αμφισβητεις κατι? Αμφισβητεις την κωλοτουμπα σου ας πουμε?

 

Αλλα και για να σου απαντησω, γνωστης δεν ειμαι, γνωμη εχω. Η οποια συνηθως δεν περιοριζεται σε κωλοτουμπες αναλογως το πως φυσαει ο κοκκινος/πρασινος ανεμος...

 

Κατι που πηρε το ματι μου στο φβ: Πρόβλεψη-προφητεία. Απο του χρόνου πλέον το επιθετικό φάουλ θα απαγορεύεται όχι μόνο στο ημικύκλιο της ρακέτας αλλά σε απο το τρίποντο και μέσα, δεν θα ξαναδούμε ποτέ τον "ατσούμπαλο Σοφο που δεν μπορεί να ελέγξει το κορμί του" αλλά ένα "τέρας της φύσης ο Σοφόκλαρος που δεν φταίει που είναι Σακίλ Ονίλ της Ελλάδος" και φυσικά το physical game θα αποκτήσει τεράστια δημοσιότητα σαν έκφραση, το νέο φετίχ.

Ειμαι σχεδον βεβαιος οτι αυτα τα φαουλ (αν δε θα δινονται) θα τα βλεπουν οι φιλοι σου οι βαζελοι που βλεπετε μαζι τα παιχνιδια καθε φορα και οποτε χανετε, παραδεχονται παντα οτι η διαιτησια ευνοησε ΠΑΟ:P

Οσο για τα αλλα οταν δεις κωλοτουμπες Παναθηναικων, μπορεις ευχαριστως να τους τις χρεωσεις κι εγω μαζι σου, χωρις να αμφισβητω οτι ηδη υπαρχουν τετοιες.

 

 

ΑΝΤΕ ΚΑΙ ΜΕ ΜΑΥΡΟΚΕΦΑΛΙΔΗ ΤΩΡΑ για αντι-Καιμακογλου και μετα σκεφτειτε και το ενδεχομενο του Βασιλοπουλου στο 3.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Oσοι μενουν κοντα στο ΟΑΚΑ υπολογιστε κανα 40' επιπλεον καθυστερηση απο τα σουβλατζιδικα της περιοχης, στις παραγγελιες.. Αυξημενος φορτος.

 

Ο ενδοιασμός του Σχορτσανίτη

 

Σε όλη τη διάρκεια των συζητήσεων ο νέος διοικητικός ηγέτης ήταν πολύ σοβαρός και σταθερός στις απόψεις του και όταν ο Σοφοκλής εξέφρασε την εύλογη ανησυχία του για την υποδοχή της οποίας θα τύχει από τον κόσμο της ομάδας – που πάντα τον είχε στο “στόχαστρο” - ο Δημήτρης Γιαννακόπουλος καθησύχασε τον 27χρονο σέντερ, επισημαίνοντάς του ότι οι φίλαθλοι θα τον αναγάγουν άμεσα σε αγαπημένο παιδί της εξέδρας και θα ενθουσιαστούν στο άκουσμα της συνεργασίας.

 

Ακολούθησε το τηλεφώνημα του καθ' ύλην αρμόδιου, Αργύρη Πεδουλάκη, ο οποίος ξεκαθάρισε στον Σχορτσανίτη ότι αποτελεί προσωπική του επιλογή και ότι θέλει να στηρίξει πάνω του το inside game της ομάδας του, ενώ και η συμφωνία “κλείδωσε” μόλις οι “πράσινοι” πρόσθεσαν ένα ακόμη χρόνο στη διάρκεια του συμβολαίου, που με βάση την αρχική συζήτηση θα ήταν διετές!

http://www.gazzetta.gr/thema/article/305991-pos-psithike-o-sofo
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει, μιλάμε οτι ο παράγοντας Δημήτρης Γιαννακόπουλος πρέπει να είναι ολυμπιακός μέχρι το κόκκαλο. Μόνο ένας ολυμπιακός θα έκανε τέτοιο καψώνι στους οπαδούς του ΠΑΟ ώστε να τους ανάγκαζε να χειροκτροτήσουν αυτόν που βρίζαν τόσο καιρό και ταυτόχτονα ο παίχτης αυτός να είναι και πουθενάς.

 

Εντάξει, ήμουνα απο αυτούς που στήριζαν σόφο μέχρι και τον πρώτο χρόνο του Γιαννάκη γιατι θεωρούσα οτι όλοι φταίνε εκτός απο αυτόν. Αλλα όταν μιλάμε για παίχτη, που μετά απο τόσα χρόνια μπάσκετ δεν έχει μάθει πως όταν σε μαρκάρουν 3-4 αντίπαλοι, σπας τη μπάλα (έστω και στα τυφλα ρε αδελφε, στατιστικά σε συμπαίχτη σου θα πάει), τότε πολύ απλα είσαι άμπαλος.

 

Πάντως δεν τα παρατάει ο βάζελος και κάνει μεταγραφες. Εγώ περίμενα οτι θα διαλυθούν και οι 2. Αντε, για να δούμε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπράβο στον τρακη, συμφωνώ με τον αποπάνω, ο επόμενος να ειναι Μπουρούσης και επίσης Βασιλόπουλος! Ολυμπιακό προ 4ετιας να σας κάνει! Μετά ούτε καζούρα δεν θα χρειάζεται να σας κάνουμε πια!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε τον πουθενα - σημερα, αν και αρχισε να γινεται πουθενας απο την ημερα που εφυγε απο το λιμανι - Σχορτσιανιτη.

Ε ρε κοκκινες πρεμουρατες κωλοτουμπες σημερα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε τον πουθενα - σημερα, αν και αρχισε να γινεται πουθενας απο την ημερα που εφυγε απο το λιμανι - Σχορτσιανιτη.

Ε ρε κοκκινες πρεμουρατες κωλοτουμπες σημερα

 

Με τις υγείες σου εσύ, γιατί θα σου πάρει και μια δεκαετία να χωνέψεις τον Big Mac Sofo :mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με τις υγείες σου εσύ, γιατί θα σου πάρει και μια δεκαετία να χωνέψεις τον Big Mac Sofo :mrgreen:

Ξερεις που τον εχω γραμμενο τον χοντρο?

Το κωλοπαιδι θελω να φυγει, μαζι με θειο και πατερα.

 

Αλλα οσο ναναι, εχετε Μελισσανιδισει 300x σε σχεση με μας σημερα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φτασαμε 2012, κοντευουμε 2013 και οι ΑΡΔ συνεχιζουν την ιδια καραμελα για τον χοντρο, αυτην που παιζει να ακουσα παραπανω απο καθε αλλη για αθλητη:

 

"Ο Σοφοκλής, όμως, του 2012 δεν έχει καμία σχέση με τον Σχορτσανίτη του 2010 και κυρίως των προηγούμενων ετών. Με τη βοήθεια της συζύγου και μητέρας πλέον του γιου τους, καθώς και ορισμένων ανθρώπων, που έχουν σταθεί δίπλα του σε πολύ δύσκολες στιγμές, ο 27χρονος σέντερ συνειδητοποίησε ότι κάνοντας απλώς τα αυτονόητα (συνεπής στις προπονήσεις και στη διατροφή του) μπορεί να βρίσκεται σε υψηλότατο επίπεδο και όσοι τον γνωρίζουν καλά τολμούν να βάλουν στοίχημα ότι ο διακόπτης γύρισε για τα καλά."

 

sport24

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα, φετος θα σας τρολλαρω απιστευτα. Θα αρχισω για τα γρηγορα πλαγια βηματα, για τα φαουλ που δεν του σφυριζουν, για τα επιθετικα που δεν κανει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"...πού πας ωρέ χοντρέ που στην Ελλάς δεν έχεις σπίτι...

 

...Σχορτσανίτη...

 

...Σχορτσανί-Ι-ι-Ι-ίτη...! "

 

 

 

 

Πολύ αντι-σουξέ όμως ο μαύρος ο μαύρος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...