Προς το περιεχόμενο

Παναθηναϊκός (2011-2012)


The_Edge

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σιγά μην τον κράξουμε κιόλας, ανήκει στην γενιά των λούζερς που πλέον έχει περάσει ανεπιστρεπτί απο τον Ολυμπιακό. Κατ' τα άλλα, παίκτης Σοφοκλής δεν υπάρχει, αργά πόδια έχει, προβλέψιμος είναι στο low post, καλή πάσα δεν έχει, βήματα αν τον κλείσεις με double team τα έχει για πρωϊνό, βολές δεν έχει, (όλα αυτά όσο αντέξει στο παρκέ μέχρι να τα φτύσει), γενικά ψώνισε πάλι απο σβέρκο ο Τράκης. Τα φώναζα εδώ και χρόνια για το καρκίνωμα αυτό του Ολυμπιακού, λουστείτε τον εσείς τώρα. Προβλέπω πάρτι στους τελικούς του χρόνου στην ρακέτα, όπως και φέτος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Καλώς τα δεχτήκατε παιδιά, είναι καλό παιδί ο Σόφο με συνεχή άλματα στη καριέρα του...

 

Θα χαρούμε να σε δούμε πίσω στο ΣΕΦ Σόφο απέναντι στο θηριάκι τον Κάιλ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mπραβο ΜΚ

Συνεχισε την κατηφορα

 

Η ΛΟΓΙΚΗ ΤΟΥ ΚΑΤΗΦΟΡΟΥ ΕΙΝΑΙ Ο ΠΑΤΟΣ

 

 

Κραζετε για κατηφορο χωρις να τον έχετε ζησει, ακομα.. Κατηφορος θα ειναι οταν συζητατε για το αν χωραει ο Χαρισης στην ομαδα ή παιρνει πολλά και βγαινει η ομάδα εκτος μπατζετ και αν ο Τότσιος ειναι ελευθερος ή εχει ακομα συμβολαιο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πως ενας παιχτης "ανικητος στο low post", "με το καλυτερο παιχνιδι με πλατη στην Ευρωπη", "με τρομερο εκτοπισμα", "με απιστευτα αθλητικα προσοντα", "με 1-2 πραγματα να βελτιωσει γινεται επιπεδου ΝΒΑ", "δειτε βαζελοι τι σεζον κανει στην Μακαμπι που τον ειχατε βγαλει αχρηστο", "με με με", εγινε απο τους ιδιους ανθρωπους μεσα σε 1 μερα αχρηστος με 1 υπογραφη-συμβολαιο: "καλως τα δεχτηκατε" και "ολα εδω πληρωνονται". Η τα προηγουμενα χρονια βλεπατε οσα βλεπαμε και σας λεγαμε αλλα επειδη φορατε κοκκινα γυαλια δεν τα παραδεχοσασταν και τα παραδεχεστε τωρα που ευνοει τη λογικη σας, ή ο πονος ηταν ειναι και παραμενει ατελειωτος. Η και τα 2.

 

Κατα τ'αλλα κανεις δεν μου απαντησε αν Μπουρουσης, Τεοντοσιτς και Παπαλουκας ειναι δεσμευμενοι ή ελευθεροι και ανησυχω :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν υπάρχει παίκτης Σοφοκλής. Και εδώ στο Insomnia το φώναζα εδώ και 3 χρόνια, και μου την έλεγαν οι γαύροι. Όπως δεν άλλαξε η στάση μου τότε, δεν αλλάζει ούτε και τώρα. Περιμένω πάντως να δώ πόσοι απο εκείνους που φώναζαν για Σκλαβενίτιδες και 2-3 άλλα χοντροσυνθήματα θα κάνουν κωλοτούμπες 180 μοιρών.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν υπάρχει παίκτης Σοφοκλής. Και εδώ στο Insomnia το φώναζα εδώ και 3 χρόνια, και μου την έλεγαν οι γαύροι. Όπως δεν άλλαξε η στάση μου τότε, δεν αλλάζει ούτε και τώρα. Περιμένω πάντως να δώ πόσοι απο εκείνους που φώναζαν για Σκλαβενίτιδες και 2-3 άλλα χοντροσυνθήματα θα κάνουν κωλοτούμπες 180 μοιρών.

Δεν ξερω για σενα, αλλα λογου χαρη ο Chris85 αφιερωνε σελιδες και σεντονια για να μας πει για τον χαρισματικο Σχορτσιανιτη (να μας επαναλαβει βασικα αυτα που ελεγαν οι Χατζηπαπαρες και Ιωαννου) οταν του ελεγα εγω πχ οτι ο παιχτης Σκλαβενιτης ειναι αστειοτητα-απατη των ΜΜΕ. Και τωρα ερχεται και λεει για τον ιδιο παικτη στους Παναθηναικους "καλως τα δεχτηκατε, ολα εδω πληρωνονται", ενω βαση οσων ελεγε τοτε θα ηταν πιο λογικο να ποσταρει "πω ρε γαμωτο μας τον πηρατε εσεις".

Ξαφνικα καποιοι ειδαν σημερα τα προφανη μια 6ετιας και βαλε..

 

Οσο για τον παιχτη Σχορτσιανιτη, Σκλαβενιτης ηταν και παραμενει για μενα. Ανεπιθυμητος, αχωνευτος και σαν μπασκετμπολιστας και σαν χαρακτηρας και προσωπικα αν δε του βαλει ΠΟΛΛΑ χαλιναρια ο Πεδουλακης θα ειμαι απο αυτους που θα προτιμουν να βλεπουν Προκομ αντι για ΠΑΟ. Aρκουμαι και μονο στην σκεψη των βολων-τουβλων, των βηματων και των επιθετικων φαουλ για να προτιμησω να δω ενα παιχνιδι της Προκομ και να παραμεινω ηρεμος.

 

Το νεο κουιζ που θα επικρατησει απο του χρονου στον ΠΑΟ ειναι "Προτιματε την ποδοσφαιρικη ή την μπασκετικη κατρακυλα?".

Ακου χοντρος στον εξακις πρωταθλητη Ευρωπης.

 

ΥΓ. Μια περιπτωση υπηρχε να κανω εγω κωλοτουμπα στην περιπτωση του χοντρου: Να ερχοταν με εισηγηση Ζοτς. Εκει ναι θα εκανα κωλοτουμπα, γιατι οταν ο Θεος υπαγορευει εμεις ειμαστε υποχρεωμενοι να υπακουμε. Ηρθε με πρωτοβουλια και υποδειξη Δημητρακη ομως. Και κατι ακομα. Ποιος θα μας πει ποσο τον πληρωσαν τον χοντρο? Γιατι κατι μου λεει οτι θα ακουσω για συμβολαιο πανω απο 400.000ευρω και θα βγαλω σπυρακια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Του Αγίου κωλοτουμπα σήμερα χαχα

 

Εγώ πάντως πάντα τον έχω σε υπόληψη τον χοντρό. Με τον σωστό προπονητή μπορεί να κάνει όσα έκαναν μαριτς βουγιουκας Μπατίστ μαζί την προηγούμενη χρονιά. Με τον σωστό προπονητή και υποστήριξη από τους φιλάθλους, διαφορετικά.. Περιοδευον θα γίνει η ομάδα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό το πράγμα με τον Σόφο, ποτέ δεν το κατάλαβα. Πρέπει αναγκαστικά να είναι ή ανύπαρκτος ή ο καλύτερος σέντερ της Ευρώπης; Δεν μπορεί να είναι ένας χρήσιμος ψηλός για μεγάλη ομάδα; Το πρόβλημά του, κατά τη γνώμη μου, είναι ότι παίζει μονοδιάστατα, οπότε αν βρεις τρόπο να του κόψεις αυτό το παιχνίδι (όπως έχει βρει ο Ομπράντοβιτς) ουσιαστικά τον αχρηστεύεις. Γι' αυτό και δεν μπορεί να είναι το βασικό όπλο μιας ομάδας. Δεν είναι όμως και πολλοί οι αντίπαλοι που του το κάνουν εύκολα αυτό. Και μην ξεχνάμε ότι είναι και Έλληνας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Xμ, έχει να πέσει μεγάλη κωλοτουμπα από τους οπαδούς του ΠΑΟ και του Ολυμπιακου.

Οι μεν θα επευφημούν αυτόν που έβριζαν σε όποια ομάδα ήταν και οι δε θα του φωνάζουν οτι ειναι χοντρος και τη συνέχεια του γνωστού τραγουδιού :P

 

Παρεπιπτόντος ο Σόφο ειναι πάρα πολύ καλός παίχτης. Θα μπορούσε να γίνει από τους καλύτερους στον κόσμο αν άκουγε περισσοτερο τους προπονητές του αλλά και ετσι ξεχωρίζει. Οχι μονο για τον όγκο του :-)

 

Οπως είπε και ο FilipposMD λίγοι προπονητές έχουν καταφέρει να τον σταματήσουν. Έχει συγκεκριμένο τρόπο παιχνιδιου και χρειάζεται μόνιμα 2 παίχτες πάνω του.

 

Ε δεν έχουν όλοι Ομπράντοβιτς που ξέρει πως θα τον αντιμετωπίσει. Εγω πιστεύω οτι μόνο με 2-3 ομάδες στην Ευρώπη θα έχει αυτός πρόβλημα. Η μια θα ειναι η ομάδα του Ομπράντοβιτς και η 2 ο Ολυμπιακός, επειδή τον ξέρουν (ανάλογα με τον προπονητή του πάντα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι εννοειται με το σωστο προπονητη; Ο Σοφοκλης έχει στηριχτει και εχει συνεργαστει με μερικους από τους καλυτερους προπονητες της Ευρώπης τα τελευταια 10 χρόνια και μαλιστα πολλοι από αυτους στηριξαν πανω του μεγάλο μερος του παιχνιδιου της ομαδας τους, με αποκορύφωμα την περσινη Μακαμπι. Ο Σοφο ομως πλεον σιγα-σιγα έχει αρχίσει να βαραίνει, μπορουσε ακομα και με 150 κιλα να κανει πραγματα πέρα από καθε φαντασία για εναν παιχτη των κυβικων του αλλά πλεον έχει αρχισει να χανει την εκρηκτικοτητα του, την ταχυτητα του αλλά εμαθαν και οι αντιπαλοι του να τον αντιμετωπίζουν σωστα, η μονη λύση γι' αυτον ειναι κατέβει και αλλο στα κιλα στα 120-125μαξ ωστε να συνεχισει να αποδιδει σωστα.

Οσο για το θεμα προπονητη που εθιξα και στην αρχη αν τον ειχε ο Ομπραντοβιτς δεν θα επαιζε ούτε δευτερόλεπτο γιατι πολύ απλα ο Ζοτς ζηταει αλλα πραγματα από τους παιχτες του που ο Σοφοκλης δεν εχει καμια διαθεση να τα κανει, τα ιδια φυσικά ισχυουν και για αλλους προπονητες που δεν θελουν να αλλαζουν όλη τη φιλοσοφία της ομαδας τους για εναν τόσο ασταθη παιχτη.

Ο Σοφο παραμένει φυσικά ενα τερας της φυσης και ενας πανεξυπνος ανθρωπος αλλά για αλλη μια φορά οι προσωπικές του επιλογές και το βάρος του φαίνεται να τον αφηνουν πίσω ενω δεν ειναι πλεον 20 χρονων, αν αποφασισει να αλλάξει καποια πράγματα έχει μια τελευταια ευκαιρία να κυριαρχήσει στην Ευρωπη. Δυστυχως αν και απο τους πιο αγαπημενους μου παιχτες αδικησε τον εαυτό του περισσότερο απο καθε αλλο, Φανης, Διαμαντοπουλος, Ρεντζιας εκαναν πταισματα μπροστα στα λαθη που εκανε ο Σοφοκλης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...