Προς το περιεχόμενο

Παναθηναϊκός (2011-2012)


The_Edge

Προτεινόμενες αναρτήσεις

δεν σου χρωσταει τιποτα ο Ζοτς.

 

 

 

α γειασου.αυτο συνεβη.που σημαινει οτι ο ΠΑΟ ειναι τελειωμενη ομαδα πλεον,δεν προκειται να ξαναδει τα ιδια μεγαλεια.και αυτο επειδη θα εχει τωρα ενα κομπλεξικο τσογλανι το οποιο βαζει το Εγω του πανω απο το συμφερον

της ομαδας.κριμα,ερχονται πετρινα χρονια για τον μπασκετικο ΠΑΟ.τουλαχιστον ο Ζοτς εκει που θα παει θα συνεχισει την λαμπρη του καριερα και ασε τον αλλον εδω με τις ονειρωξεις του περι μεγαλειων.

Δυστυχως αυτη 8α ειναι η διαδρομη της μεγαλυτερης ευρωπαικης ομαδας των τελευταιων 20 ετων,λυπηρο αλλα συντομα πραγματικοτικοτητα .

Καλο μας κουραγιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Ο ίδιος έχει άλλη άποψη.

Ο ίδιος μπορεί, γιατί διαθέτει και ένα μεγαλείο ανθρώπου, το οποίο πολλάκις μας έχει δείξει.

 

Δεν μας χρωστάει τίποτα. Εκτός ίσως από μια επιστροφή του κάποια στιγμή στα πράσινα λημέρια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήραμε και το "ok" από την U.E.F.A.

Καλυτερα να μην το παιρναμε.Δεν εχει καμια ουσια αν 8α παιζουμε Ευρωπη,οχι οταν ειμαστε σε αυτα τα χαλια τουλαχιστον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περισσότερο έχει να κάνει για τις υπόνοιες που άφησαν κάποιοι για μαγειρέματα υπέρ της Π.Α.Ε. Παναθηναϊκός, όταν πήρε την άδεια από την Ελληνική επιτροπή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τέλος στα σενάρια που τον ήθελαν να είναι εκ των υποψήφιων διαδόχων του Ομπράντοβιτς, στην τεχνική ηγεσία του Παναθηναϊκού, έδωσε ο Δημήτρης Ιτούδης με επιστολή του που δημοσιεύεται στην ιστοσελίδα της ΚΑΕ.

 

Ο -μέχρι πρότινος- άμεσος συνεργάτης του "Ζοτς" στον πάγκο των «πράσινων» ευχαρίστησε τους αδελφούς Γιαννακόπουλος, όλους τους ανθρώπους με τους οποίους δούλεψε στο «τριφύλλι» τα τελευταία 13 χρόνια, και φυσικά τους φιλάθλους και… αποχαιρέτησε επί της ουσίας την ομάδα, τονίζοντας ότι η απόφαση που έλαβε ήταν δύσκολη.

 

Ο ασίσταντ κόουτς του Ζέλικο Ομπράντοβιτς ευχήθηκε, τέλος, στον Παναθηναϊκό καλή επιτυχία.

 

Άγνωστο παραμένει αν ο Δημήτρης Ιτούδης θα ακολουθήσει τον Σέρβο κόουτς στον επόμενο σταθμό της καριέρας του ή αν θα επιλέξει να αναλάβει κάποια ομάδα.

 

 

Αναλυτικά η επιστολή του Δημήτρη Ιτούδη

 

«Αγαπητοί μου φίλοι

 

Το Ιούνιο του 1999 η πρόσκληση του Ζέλικο Ομπράντοβιτς για να συνεργαστούμε στον ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟ με τίμησε και με τιμά ακόμη και τώρα. Μου έδωσε την ευκαιρία να βελτιωθώ ως προπονητής, αλλά και ως άνθρωπος. Το επιστέγασμα αυτής της συνεργασίας είναι η ειλικρινής σχέση μας ως συνεργάτες, αλλά και ως άνθρωποι. Το ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ είναι φτωχό για να περιγράψει το τι νιώθω γι’ αυτόν.

 

Με την επιστολή μου αυτή θα ήθελα να εκφράσω την ευγνωμοσύνη, αλλά και τις ευχαριστίες μου προς όλη την οικογένεια Γιαννακόπουλου για τη συνεργασία μας αυτά τα 13 χρόνια. Τους ευχαριστώ για την εμπιστοσύνη που έδειξαν έμπρακτα προς το πρόσωπό μου.

 

Αναμφίβολα ένα μεγάλο ευχαριστώ προς όλους τους παίκτες με τους οποίους συνεργάστηκα αυτά τα 13 χρόνια, όπως επίσης σε όλα τα μέλη της ΚΑΕ ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ, αλλά και το υπόλοιπο προπονητικό τιμ.

 

Νιώθω πολύ ΥΠΕΡΗΦΑΝΟΣ που υπήρξα ενεργό μέλος αυτής της οικογένειας στην ένδοξη πορεία της στο μπασκετικο στερέωμα τα τελευταία 13 χρόνια. Η σημερινή μου απόφαση για το τέλος της συνεργασίας μας αυτής είναι πολύ δύσκολη.

 

Ευχαριστώ επίσης όλους τους εκπροσώπους του γραπτού, τηλεοπτικού, ραδιοφωνικού και ηλεκτρονικού Τύπου για την ειλικρινή συνεργασία μας.

 

Τέλος, θα ήθελα να χαιρετήσω αλλά και να ευχαριστήσω όλους τους φίλους του ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΥ, απανταχού και να τους πω πως με τιμά ιδιαίτερα η πίστη τους στο πρόσωπο μου. Πιστεύω πως θα ξαναβρεθούμε.

 

Άλλωστε η αναφορά στην ΙΣΤΟΡΙΑ δεν είναι απλά η μνήμη του παρελθόντος, αλλά ερμηνεύει το παρόν και στοχεύει το μέλλον.

 

Καλή τύχη

 

Δημήτρης Ιτουδης»

 

www.sport-fm.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναμενομενο και γνωστο ηταν οτι δε θα μεινει.

Γενικα οποιος αναλαβει τον τωρινο ΠΑΟ παιζει κορωνα γραμματα το ονομα και την καριερα του. Ολα τα συμβολαια παιχτων ληγμενα, οι περισσοτεροι στα 33+, μπατζετ οχι για πολλα-πολλα, ερχεσαι να κατσεις σε μια καρεκλα που καθοταν επι 13χρονια ο καλυτερος προπονητης που εβγαλε ποτε η Ευρωπη και de facto θα εχεις αμφισβητηση απτην πρωτη μερα, και που ο κοσμος οσο καλος κι αν εισαι θα σε βλεπει για παντα σαν μια προχειρη γκομενα-καβατζα-αναλωσιμο μετα τη σχεση αγαπης με τον Ζοτς, ε οι πιθανοτητες δεν ειναι με το μερος σου.

 

Παντως...ο Ζοτς ειναι ακομη ελευθερος μιας και ψαχνουμε για προπονητη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Ιτουδης επρεπε να αναλαβει την ηγεσια.

 

Ειναι δυνατον να κραξει κανεις τον Ιτουδη απο την πρωτη μερα?

 

Εγω δεν μπορω να μπω στο σκεπτικο του.Θελει να ειναι μια ζωη δευτερος ή προτιμαει να δοκιμασει σε μεσσαια ομαδα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...γενικά δεν νομίζω να τον κράξουν τον επόμενο, καθώς θα αναλάβει υπό τις παρούσες συνθήκες. Η μόνη περίπτωση για κράξιμο θα ήταν να έρθει κάποιος ως "σωτήρας", και φυσικά εκ των πραγμάτων τα αποτελέσματα να είναι κατώτερα της προτέρας κατάστασης. Αλλά ως σωτήρας δεν νομίζω να έρθει κανείς.

 

Πιο πολύ θα τον "λυπούνται", νομίζω, τον επόμενο, και στην χειρότερη, και καλά πράγματα να κάνει (τηρουμένων των αναλογιών), απλά "δεν θα του τα αναγνωρίσουν". 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί δεν μπορείς να μπεις στο σκεπτικό του Ιτούδη?

 

Όλοι περιμέναμε εδώ και χρόνια πως κάποια στιγμή επόμενος προπονητής του Παναθηναικού θα ήταν ο Ιτούδης.

Αναλαμβάνοντας όμως ο Ιτούδης την ομάδα έτσι όπως εξελίχθηκαν τα πράγματα θα έδινε άλλοθι στον αλητάκο για τη φυγή του Ζοτς.

Μαγκιά του που δεν προσπάθησε να πάρει τη θέση. Μαγκιά του που και πάλι έδειξε ότι σέβεται και συμφωνεί με τον Ζέλικο.

Μαγκιά του που έδειξε πως για να φεύγει και αυτός, κάποιο άλλο πρόβλημα υπάρχει.

 

Εμείς να δούμε πόσο θα πρέπει να υπομείνουμε αυτόν τον αλήτη μέσα στην ομάδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...