Προς το περιεχόμενο

Παναθηναϊκός (2011-2012)


The_Edge

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 11,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

 

Χωρίς να έχω καμία διάθεση να δικαιολογήσω τον Γιαννακόπουλο (δεν εκτιμώ κανέναν από τους 3), μήπως υπερεκτιμάτε τις οικονομικές τους δυνατότητες αυτή τη στιγμή; Τα 3-4 εκατομμύρια παραπάνω, σε μια τριετία, για την οποία προφανώς κουβέντιασαν ως πλάνο, είναι καμιά 10αριά εκατομμύρια. Αυτή τη στιγμή, η φαρμακοβιομηχανία στην Ελλάδα περνάει πολύ δύσκολες στιγμές. Το φαγοπότι τελείωσε, δεν προβλέπεται βελτίωση και το κράτος δεν πληρώνει μία, ακόμα και από αυτά που χρωστάει.

Aφηνοντας στην ακρη το οικονομικο (οτι δλδ 10Μ μετα απο 30 χρονια υπερεσοδων και επεκτασης στα Βαλκανια, πχ το 70% του τζιρου της ΒΙΑΝΕΧ πλεον ειναι απο το εξωτερικο και οτι δεν μιλαμε για μια νεα επιχειρηση, οποτε ειναι σαν να λες σε μενα 300 ευρω παραπανω σε κατι που ειμαι ετοιμος να δωσω 1000. Ε, οκ, αμα ημουν 25χρονος νεοπροσληφθεις, 300 ευρω ειναι κατι, αλλα πρακτικα σε μενα δεν ειναι κατι) δηλαδη ειναι λογικο να δωσουν 37-38Μ την τριεται στον βροντο και να ειναι επιχειρημα οτι δεν αντεχουν 47Μ την τριετα που να πιασουν τοπο?

 

Ε, ας δωσουν μονο 3Μ τον χρονο ρε αδελφε! Να παλευουμε για 8αδα Ουλεμπ καπ και για 8η θεση στην Α1. Πραγματικα δηλαδη ΠΕΤΑΝΕ 10 εκατομμυρια τον χρονο αλλα δεν μπορουν να δωσουν 14 (ας πουμε τα 3Μ θα τα εβαζαν) τα οποια θα τους φερουν τιτλους και καποιους χορηγους?

 

Οκ, το μπασκετ ειναι πηγαδι, οτι βαζεις το ξεχνας. Αλλα υπαρχουν ρε παιδι μου καποια εσοδα. Διαρκειας, τηλεοπτικα, σπονσορες. Φετος νομιζω ηταν 4-6 εκατομμυρια. Αρα μπηκαν μεσα 15 εκατομμυρια

Του χρονου με Ομπραντοβιτς (και τους παικτες που θελει) αυτα μπορει να διατηρηθουν, δλδ η χασουρα να ειναι 10Μ

Χωρις Ζοτς και παικτες ποσα θα ειναι? 1-2? Οποτε μανι μανι το 50% της διαφορας θα το χασουν απο τα εσοδα. Και δεν θα διεκδικησουμε και τιποτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παει και το μπασκετ

Δνε πειραζει

Γιατι δεν κρατανε τον ιτουδη σαν προπονητη?Ο ανθρωπος ειναι εξαιρετικος προπονητης

Aυτο σχολιαζουν τωρα, λεν πως μαλλον θα ακολουθησει τον Ομπραντοβιτς αλλα ισως ο Παο να 8ελει να μεινει σε γνωριμα πατηματα κρατωντας τον...

Θα δουμε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ + ΣΕΒΑΣΜΟΣ

 

http://prasinanea.gr/basket/a1/article1804578.ece

http://www.sport24.gr/Basket/OmadesBasket/A1Panathinaikos/xwrisan_oi_dromoi_panathhnaikou_-_omprantovits.1813718.html

 

16650_front.jpg

 

%CE%9F%CE%BC%CF%80%CF%81%CE%AC%CE%BD%CF%84%CE%BF%CE%B2%CE%B9%CF%84%CF%821-1024x696.jpg

 

«Αγαπητοί μου Φίλοι

 

Όταν ήρθα τον Ιούνιο του 1999 στην Αθήνα για τον ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟ, δεν μπορούσα ούτε να το φανταστώ ότι αυτή θα ήταν η ομάδα μου –η οικογένειά μου-το σπίτι μου, για 13 ολόκληρα χρόνια.

 

Αυτά τα 13 χρόνια, είχαμε πολλές όμορφες στιγμές, πολλούς πανηγυρισμούς, αλλά και δυσκολίες. Τα ζήσαμε έντονα, γιατί πάντα ήμασταν όλοι μαζί σαν μια μεγάλη και αληθινή οικογένεια.

 

Οι Αρχές που έχω από την οικογένειά μου, πάντα μου υπενθυμίζουν ότι το πιο σημαντικό πράγμα είναι να σέβεσαι τους ανθρώπους, αν θέλεις να σε σεβαστούν και αυτοί. Αυτό είναι κάτι που θα ήθελα να τονίσω αυτή τη στιγμή.

 

Τρέφω μεγάλο σεβασμό προς την οικογένεια Γιαννακόπουλου, η οποία κατέστησε δυνατό με όλες της τις δυνάμεις, να είμαστε όλοι μαζί όλα αυτά τα χρόνια.

 

Θα ήθελα να ευχαριστήσω και να χαιρετίσω με σεβασμό, όλους όσοι εργάζονται στην ΚΑΕ ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ, όλα τα μέλη του προπονητικού τιμ, με τους οποίους είχα μια εκπληκτική συνεργασία όλα αυτά τα χρόνια. Επίσης, ένα μεγάλο ευχαριστώ προς όλους τους φίλους του ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΥ, οι οποίοι ήταν ΠΑΝΤΑ-ΠΑΝΤΑ, μα ΠΑΝΤΑ μαζί μας, διότι χωρίς τη βοήθειά τους ποτέ δεν θα τα καταφέρναμε. Φυσικά ένα ΜΕΓΑΛΟ ευχαριστώ προς όλους τους παίκτες με τους οποίους συνεργάστηκα αυτά τα 13 χρόνια.

 

Όλοι μαζί, η Οικογένεια Γιαννακόπουλου, οι εργαζόμενοι στην ΚΑΕ, το προπονητικό τιμ, οι παίκτες και οι φίλαθλοι τις ομάδας, καταφέραμε να κάνουμε τον μπασκετικό ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟ, ένα μεγάλο κλαμπ προς το οποίο τρέφει σεβασμό όλη η Ευρώπη.

 

Αυτή τη στιγμή πήρα μια ΠΟΛΥ-μα ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ δύσκολη απόφαση για μένα, πως η συνεργασία όλων αυτών των ετών τελείωσε.

 

Πιστεύω πως ότι συμβαίνει σε μια οικογένεια πρέπει να μένει μέσα σε αυτή. Γιατί όπως λέει και ο σοφός ελληνικός λαός « Τα εν οίκω, μη εν δήμω». Αναμφίβολα θεωρώ πως τη δεδομένη χρονική στιγμή αυτή μου η απόφαση είναι η καλύτερη δυνατή για όλους.

 

Ο ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ για 13 χρόνια ήταν η ΟΜΑΔΑ μου και το ΣΠΙΤΙ μου και αυτό θα μείνει έτσι σε όλη μου τη ζωή. Νιώθω και είμαι ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ.

 

Θα ήθελα να ευχαριστήσω επίσης όλους τους εκπροσώπους του γραπτού, τηλεοπτικού, ραδιοφωνικού και ηλεκτρονικού τύπου για την αγαστή συνεργασία μας.

 

Τέλος, θα ήθελα να ευχαριστήσω ιδιαίτερα τον κουμπάρο και άμεσο συνεργάτη μου Δημήτρη Ιτούδη για την εξαιρετική μας συνεργασία όλα αυτά τα 13 χρόνια.

 

Ζέλικο Ομπράντοβιτς".

 

 

Ειχαμε τον ενα γονο οικογενειας, τωρα εχουμε και τον αλλο. Τρακη, τζιγκερ του μπασκετ, μπροστα σου θα τα βρεις αυτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν τα έχει. Τι να κάνουμε... 12 μπορώ, όχι παραπάνω.

Ε να μην τα βαλει!!

Εχει μονο 12?

Ας τα κρατησει να κανει νεα ΑΜΚ στον ομιλο DPG με τα πορνο σαιτ 9 εκατομμυρια που εκανε περσυ!! Περσυ τα ειχε ε? Δεν υπηρχε κριση ε?

Ας βαλει μονο 3Μ να μην πεσουμε, τι λες στον Ομπραντοβιτς "εχω 12", τι να κανει τα 12? Σαιτες?

 

Επιτηδες του ειπε ενα ποσο που ξερει οτι δεν θα δεχοταν ο Ζοτς, ενω θα πλασαραν και τα ΜΜΕ ως "αρκετο για μια καλη ομαδα" ενω στην πραγματικοτητα δεν φτανει για τιποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να δουμε ποιον θα φερει τωρα...δεν νομιζω να μεινει ο ιτουδης..

Προς το παρον θα πρεπει να ασχοληθει με τη λασπολογια προς τον Ζοτς, μαζι με τα διαφορα τσιρακια του. Μετα αν εχει χρονο θα ασχοληθει και με την ΚΑΕ.

 

Νταξει πανω κατω συνεβη αυτο που περιμεναμε ολοι απο την αρχη της σεζον. Ο τροπος που το κανανε να συμβει οι Γιαννακοπουλοι ηταν αυτο που πονεσε, διοτι πεισανε τον κοσμο οτι ο Ζοτς θα μεινει και στη συνεχεια στελνανε τον Τρακη να διαπραγματευτει με το Θεο.

 

Πρωτον με τον Θεο δεν διαπραγματευεσαι, απλα του δινεις ενα υπογραμενο χαρτι να βαλει τους ορους του και να υπογραψει κι αυτος.

Και δευτερον, αν εχεις σκοπο να διαπραγματευτεις δεν στελνεις τον Τρακη σε 2/2 συναντησεις. Πας εσυ, δινεις το παρον εστω. Η μη παρουσια των αδελφων δειχνει οτι δεν υπηρχε και τοοοοσο ενδιαφερον να τον κρατησουν, οσο υποστηριξαν πριν λιγες μερες, για να διασκεδασουν διαφορες εντυπωσεις που ειχαν δημιουργηθει.

 

Οπως και να εχει και παλι ευχαριστουμε Ζοτς και αδελφια Γιαννακοπουλων για αυτην την χρυση 13ετια, οχι για τον ΠΑΟ, οχι για το μπασκετ, αλλα για τον ελληνικο αθλητισμο γενικοτερα.

 

Και μια προβλεψη: Θα ξεκινησει θυελλα αντιδρασεων απτον κοσμο εναντιον οικογενειας αλλα κυριως εναντιον Τρακη, και η οικογενεια με δικαιολογια "δεν εχουμε πια μαζι μας τον κοσμο" θα παρατησει το μπασκετ στην τυχη του. Πιθανολογω οτι γιαυτο το λογο οι Γιαννακοπουλοι "παρεμειναν" στο τιμονι την τελευταια στιγμη και παιξανε εκ του ασφαλους με τον Ζοτς. Και για να μιλαει για θεματα σεβασμου ο Ζοτς μεχρι και στην ανακοινωση του, τοτε εχουμε τεραστιο θεμα με τον Τρακη η και την οικογενεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εφυγε ο Ομπραντοβιτς τελικα????? :shock:

Shocked!!

ΤΕΡΑΣΤΙΟ ΚΡΙΜΑ. :( :( :( :(

 

Ανεβασε το Ελληνικο μπασκετ και τον Παναθηναικο 1000 επιπεδα.

Κριμα και παλι. The end of a great era..... :(

 

 

Φιλος μου που ειναι μακρινος συγγενης με Ομπραντοβιτς, μου ελεγε οτι φευγει επειδη δεν χωνευει εναν γιο ή κατι τετοιο απο τους Γιαννακοπουλεους. Δεν το καταλαβαινω αυτο. Τοσο καιρο τον χωνευε?

Τελοσπαντων κριμα, κριμα, κριμα. Παει μια μεγαλη εποχη. ΤΕΛΟΣ. :(

 

Οπως και να εχει και παλι ευχαριστουμε Ζοτς και αδελφια Γιαννακοπουλων για αυτην την χρυση 13ετια, οχι για τον ΠΑΟ, οχι για το μπασκετ, αλλα για τον ελληνικο αθλητισμο γενικοτερα.

Οι Γιαννακοπουλοι φευγουν τελικα απο τον Παναθηναικο ή μενουν?

 

 

Και μια προβλεψη: Θα ξεκινησει θυελλα αντιδρασεων απτον κοσμο εναντιον οικογενειας αλλα κυριως εναντιον Τρακη, και η οικογενεια με δικαιολογια "δεν εχουμε πια μαζι μας τον κοσμο" θα παρατησει το μπασκετ στην τυχη του. Πιθανολογω οτι γιαυτο το λογο οι Γιαννακοπουλοι "παρεμειναν" στο τιμονι την τελευταια στιγμη και παιξανε εκ του ασφαλους με τον Ζοτς.

Αυτος ο Τρακης που αναφερεις ολη την ωρα ποιος ειναι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο γιός τους. Τεράστιο φάουλ πάντως που έβαλαν αυτόν να διαπραγματευτεί μαζί του. Εκτός και αν ήθελαν να τον διώξουν λόγω της διαφωνίας με το μπάτζετ. Πάντως έπρεπε να κάτσει με μειωμένο μπάτζετ και να προσπαθήσει τουλάχιστον. Ο Ίβκοβιτς με αντίστοιχες καταστάσεις πήρε τα πάντα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο γιός τους. Τεράστιο φάουλ πάντως που έβαλαν αυτόν να διαπραγματευτεί μαζί του. Εκτός και αν ήθελαν να τον διώξουν λόγω της διαφωνίας με το μπάτζετ. Πάντως έπρεπε να κάτσει με μειωμένο μπάτζετ και να προσπαθήσει τουλάχιστον. Ο Ίβκοβιτς με αντίστοιχες καταστάσεις πήρε τα πάντα.

Πρεπει να προσεξετε τα λιγα λογια του Σερβου (σε αντιθεση με αυτα της οικογενειας ολες αυτες τις μερες).

Οποτε ανοιξε το στομα του μιλησε για σεβασμο. Και μονον. Ακομα και στην ανακοινωση του αυτο ανεφερε εμεσως.

Ειπα και πριν, τα λεφτα οπως το κοβω εγω παιζει ναναι απο τα τελευταια ζητηματα που ειχαν να χωρισουν.

 

Αυτα περι χρηματων και διαφορας στο οικονομικο, ΜΟΝΟ στα σαιτ, συμφεροντων οικογενειας τα διαβασα (και κατ'επεκτασην στα υπολοιπα που απλως αντιγραφανε οσα γραφοντουσαν στα πρασινα σαιτ). Δεν αμφισβητω οτι κι εκει υπηρξε διαφορα, αλλα γνωμη μου ειναι πως η διαφορα αυτη ειναι τεχνητη και προεκυψε για αλλους λογους. Αν ο Ζοτς ζηταγε 12Μ η οικογενεια θα εδινε 9. Και παει λεγοντας. Προσωπικη αποψη με βαση οσα βλεπω ΜΗΝΕΣ τωρα.

 

Ο Τρακης μπροστα του θα τα βρει.

 

Τουλαχιστον δεν μπορουμε σαν Παναθηναικοι να κατηγορησουμε κανεναν οτι "εφαγε", "εκλεψε" χρηματα. Οσο μπορεσαν τα αδελφια δωσανε τα παντα, αλλα τα τελευταια 1-2 χρονια δυστυχως στεναχωρησαν τον Ζοτς και μαζι και τον αγνο κοσμο του ΠΑΟ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν αμφισβητω οτι κι εκει υπηρξε διαφορα, αλλα γνωμη μου ειναι πως η διαφορα αυτη ειναι τεχνητη και προεκυψε για αλλους λογους. Αν ο Ζοτς ζηταγε 12Μ η οικογενεια θα εδινε 9. Και παει λεγοντας. Προσωπικη αποψη με βαση οσα βλεπω ΜΗΝΕΣ τωρα.

Yes but WHY? Τι λογο ειχε η οικογενεια να το κανει αυτο δηλαδη να μην θελει να συνεχισει ο Ομπραντοβιτς?

Μοιαζει εξωπραγματικο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...