Προς το περιεχόμενο

Παναθηναϊκός (2011-2012)


The_Edge

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγω δεν καταλαβα τι εννοει ο Ζοτς δεν ειναι θεμα λεφτων αλλα σεβασμου!

 

Δηλαδη δεν υπαρχει διαφορα στο οικονομικο?Η μηπως ο Τρακης του ειπε εγω θα κανω κουμαντο? :devil:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

...λέτε να κάνει καμμιά κίνηση αιφνιδιασμού (προπονητής μπάσκετ είναι άλλωστε) και να...πάρει τον Παναθηναϊκό ο Σέρβος (με χορηγούς κτλ από πίσω) όπως ο Ross Brawn στην F1 το 2009, όταν η Honda είπε "το κλείνω το μαγαζί", κι από 'κει που θα μέναν όλοι άνεργοι πήραν και πρωτάθλημα κι όλας; (...αν γίνει κάτι τέτοιο πάντως, πάει, τον χάσαμε τον Μίντι, από πολλαπλά καρδιακά κι εγκεφαλικά... :mrgreen: )

 

 

 

 

Φυσική εξέλιξη των πραγμάτων νομίζω. Δεν γίνεται μία ομάδα να είναι για πάντα στο μέγιστο Ευρωπαϊκό επίπεδο.

...δεν είναι όμως ότι μια ομάδα απλά αποδυναμώθηκε αγωνιστικά και μάλιστα σταδιακά, ότι γέρασε "μια γενιά παικτών" (συνέβαινε τα παλιότερα χρόνια), ότι ισχυροποιήθηκαν τόσο πολύ οι αντίπαλοι που την ξεπέρασαν κλπ... Εδώ μιλάμε για τράβηγμα χαλιού, κάτω από τον...θρόνο μάλιστα . Όχι και τόσο "φυσική" ως εξέλιξη...   

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω δεν καταλαβα τι εννοει ο Ζοτς δεν ειναι θεμα λεφτων αλλα σεβασμου!

 

Aπλα πως οταν του δινεις μπατζετ που δεν φτανει ουτε για χου και οταν τον "αναγκαζεις" να μην κρατησει παικτες που θελει, στην ουσια δεν τον σεβεσαι

 

Δηλαδη αν του ελεγε ο τρακης "5 εκατομμυρια μπατζετ και κρατας μονο τον Βουγιουκα" θα ηταν οικονομικο επειδη "οι καιροι ειναι δυσκολοι"? Ομπραντοβιτς ειναι, ξερουμε πως λειτουργει, ξερουμε τι θελει. Αν οντως δεν μπορεις να δωσεις λεφτα, δικαιωμα σου. Αλλα δεν ξεκινας συζητησεις και "εμεις σε θελουμε, αν θες και εσυ μεινε" και πολεμο απο τα sites

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

...δεν είναι όμως ότι μια ομάδα απλά αποδυναμώθηκε αγωνιστικά και μάλιστα σταδιακά, ότι γέρασε "μια γενιά παικτών" (συνέβαινε τα παλιότερα χρόνια), ότι ισχυροποιήθηκαν τόσο πολύ οι αντίπαλοι που την ξεπέρασαν κλπ... Εδώ μιλάμε για τράβηγμα χαλιού, κάτω από τον...θρόνο μάλιστα . Όχι και τόσο "φυσική" ως εξέλιξη...   

 

Αφού αυτοί που έχουν την ομάδα δεν έχουν πλέον την οικονομική άνεση/όρεξη. Ποιος τραβάει το χαλί;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφού αυτοί που έχουν την ομάδα δεν έχουν πλέον την οικονομική άνεση/όρεξη. Ποιος τραβάει το χαλί;

Aυτος που εχει 12Μ για πεταμα στον Πεδουλακη και οχι 16Μ για τον Ομπραντοβιτς

Δεν εχει ΚΑΝΕΝΑ νοημα. Αν ελεγε 2Μ μπατζετ με Μπαρτζωκα ισα για να μην πεσουμε Α2, περισσοτερο νοημα θα ειχε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το χειροτερο ολων ειναι οτι ξεκινησε ηδη πολεμος λασπης και προφανως θα χειροτερεψει απο αυριο. Κατα τ'αλλα ειναι τουλαχιστον σαχλο να δινεις 12μ για ομαδα σε κινουμενη αμμο, ενω με αλλα 3μ συνεχιζεις με σιγουρες βασεις. Ο Τρακης να αδειασει τον Ζοτς ηθελε εξαρχης και φανηκε απο μια αλληλουχια πραξεων. Εγω απορω για τα αδελφια πως και δεν κινηθηκαν να διορθωσουν την κατασταση εγκαιρα, αφου τον ηθελαν υποτιθεται

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω απορω για τα αδελφια πως και δεν κινηθηκαν να διορθωσουν την κατασταση εγκαιρα, αφου τον ηθελαν υποτιθεται

 

Απ τη στιγμη που αποφασισαν να του δωσουν το "κουμαντο", αν εβγαιναν τωρα να κανουν κατι, ουσιαστικα θα του δειχναν οτι δε τον υπολογιζουν/πιστευουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφού αυτοί που έχουν την ομάδα δεν έχουν πλέον την οικονομική άνεση/όρεξη. Ποιος τραβάει το χαλί;

Τί σημασία έχει το "ποιός"; Η διοίκηση. Αυτό δεν το καθιστά "φυσικό" όμως. Τουναντίον, για την ακρίβεια... Το μόνο "φυσικό", είναι η περίφημη "παγκόσμια οικονομική κρίση" (...αν και ΚΑΙ αυτηνής τα χαρακτηριστικά δεν είναι και τόσο "φυσικά"...).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

O Oμπραντοβιτς εχει φυγει

Η εργασια, η δουλεια, το καινουριο, ο στοχος, το μεγαλο μας τελειωσαν

Κερδισε το ευκαιρο, το επικοινωνιακο, τα sites, οι Παπαδογιαννηδες, η ματαιοδοξια

 

Ελλαδαρα 2012

Επειδή δεν το έπιασα, οι Παπαδογιάννηδες πού κολλάνε στο θέμα; Έχει γίνει κάτι σχετικό με Ζοτς;

 

Aυτος που εχει 12Μ για πεταμα στον Πεδουλακη και οχι 16Μ για τον Ομπραντοβιτς

Δεν εχει ΚΑΝΕΝΑ νοημα.

Κατα τ'αλλα ειναι τουλαχιστον σαχλο να δινεις 12μ για ομαδα σε κινουμενη αμμο, ενω με αλλα 3μ συνεχιζεις με σιγουρες βασεις. Ο Τρακης να αδειασει τον Ζοτς ηθελε εξαρχης και φανηκε απο μια αλληλουχια πραξεων.

Χωρίς να έχω καμία διάθεση να δικαιολογήσω τον Γιαννακόπουλο (δεν εκτιμώ κανέναν από τους 3), μήπως υπερεκτιμάτε τις οικονομικές τους δυνατότητες αυτή τη στιγμή; Τα 3-4 εκατομμύρια παραπάνω, σε μια τριετία, για την οποία προφανώς κουβέντιασαν ως πλάνο, είναι καμιά 10αριά εκατομμύρια. Αυτή τη στιγμή, η φαρμακοβιομηχανία στην Ελλάδα περνάει πολύ δύσκολες στιγμές. Το φαγοπότι τελείωσε, δεν προβλέπεται βελτίωση και το κράτος δεν πληρώνει μία, ακόμα και από αυτά που χρωστάει. 10 εκατομμύρια μπορεί να είναι η διαφορά ανάμεσα σε μια λειτουργούσα και μια διαλυμένη επιχείρηση. Κάποτε, όπως έκανε και ο Κόκκαλης, η σπατάλη χρημάτων για μια ομάδα και η στήριξη που παρείχε ο κόσμος είχαν άμεσο αντίκρυσμα στο να παίρνουν δουλειές από το κράτος και να είναι υπεράνω διώξεων και κριτικής για την επιχειρηματική τους δραστηριότητα. Τώρα δεν υπάρχουν λεφτά να πάρεις, οπότε δεν υπάρχουν και για να δώσεις. Κι από τη στιγμή που η καλή πορεία στην Ευρωλίγκα δεν φέρνει σοβαρά λεφτά, δεν έχει νόημα να πεις ότι επενδύεις τα χρήματα για να τα φέρει πίσω η ομάδα με τις επιτυχίες της (όπως γίνεται στο ποδόσφαιρο).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Τρακης να αδειασει τον Ζοτς ηθελε εξαρχης και φανηκε απο μια αλληλουχια πραξεων. Εγω απορω για τα αδελφια πως και δεν κινηθηκαν να διορθωσουν την κατασταση εγκαιρα, αφου τον ηθελαν υποτιθεται

 

...όχι ότι έχω ιδέα "γιατί", αλλά...γιατί να το ήθελε; Σίγουρη καταστροφή θα ήταν. Και δεν είναι ότι ο Σέρβος ήταν κανένας "αμφιλεγόμενος", ώστε να πεις "κάνει τα δικά του" -ο Τρακ- έχοντας "όραμα"...

 

Συμφωνώ λοιπόν με την λιγότερο "συνομωσιολογική" ερμηνεία του Φίλιππου (...του ΕμΝτη, όχι κανενός άλλου....:ρ)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aυτος που εχει 12Μ για πεταμα στον Πεδουλακη και οχι 16Μ για τον Ομπραντοβιτς

Δεν εχει ΚΑΝΕΝΑ νοημα. Αν ελεγε 2Μ μπατζετ με Μπαρτζωκα ισα για να μην πεσουμε Α2, περισσοτερο νοημα θα ειχε

 

Δεν τα έχει. Τι να κάνουμε... 12 μπορώ, όχι παραπάνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή δεν το έπιασα, οι Παπαδογιάννηδες πού κολλάνε στο θέμα; Έχει γίνει κάτι σχετικό με Ζοτς;

 

 

 

Χωρίς να έχω καμία διάθεση να δικαιολογήσω τον Γιαννακόπουλο (δεν εκτιμώ κανέναν από τους 3), μήπως υπερεκτιμάτε τις οικονομικές τους δυνατότητες αυτή τη στιγμή; Τα 3-4 εκατομμύρια παραπάνω, σε μια τριετία, για την οποία προφανώς κουβέντιασαν ως πλάνο, είναι καμιά 10αριά εκατομμύρια. Αυτή τη στιγμή, η φαρμακοβιομηχανία στην Ελλάδα περνάει πολύ δύσκολες στιγμές. Το φαγοπότι τελείωσε, δεν προβλέπεται βελτίωση και το κράτος δεν πληρώνει μία, ακόμα και από αυτά που χρωστάει. 10 εκατομμύρια μπορεί να είναι η διαφορά ανάμεσα σε μια λειτουργούσα και μια διαλυμένη επιχείρηση. Κάποτε, όπως έκανε και ο Κόκκαλης, η σπατάλη χρημάτων για μια ομάδα και η στήριξη που παρείχε ο κόσμος είχαν άμεσο αντίκρυσμα στο να παίρνουν δουλειές από το κράτος και να είναι υπεράνω διώξεων και κριτικής για την επιχειρηματική τους δραστηριότητα. Τώρα δεν υπάρχουν λεφτά να πάρεις, οπότε δεν υπάρχουν και για να δώσεις. Κι από τη στιγμή που η καλή πορεία στην Ευρωλίγκα δεν φέρνει σοβαρά λεφτά, δεν έχει νόημα να πεις ότι επενδύεις τα χρήματα για να τα φέρει πίσω η ομάδα με τις επιτυχίες της (όπως γίνεται στο ποδόσφαιρο).

Oπως ξαναεγραψα ολα αυτα θα μπορουσα να τα πιστεψω αν κατα το παρελθον αλλα και κατα την προηγουμενη βδομαδα ακομα, ο Τρακης δεν μου εδινε την εντυπωση οτι εχει προσωπικες διαφορες (προβληματα) με τον Ζοτς.

 

Παρεπιπτοντως, ειναι αφελης οποιος θεωρει οτι τα σπασανε για αυτη τη διαφορα των 3εκ ευρω χρονο. Δεν εχω πληροφορηση απο μεσα, αλλα δειτε πρωτοσελιδα του Τρακη, δειτε αρθρα του Τρακη, δειτε γενικοτερη σταση του Τρακη απεναντι σε οτι ζητησε ο Ζοτς 1-2 χρονια τωρα και θα καταλαβετε αν ο Ζοτς εχει καουρα για τα 3μυρια μονο.

 

Αυτα περι 12 και 15εκ ευρω τα διαβαζουμε απο παραφιλολογια αρθρων που ακολουθησαν της πρωτης συναντησης. Ειναι λογος, σιγουρα δεν ειναι ο μοναδικος λογος ομως που τους εφερε σε ρηξη.

 

Τελος, αν η οικογενεια ηθελε Ζοτς στον παγκο τοτε οφειλαν εστω χθες να παραβρεθουν στην υστατη προσπαθεια συνενοησης. Κι ας μην τα εβρισκαν.

 

ΥΓ. Η ανακοινωση της Παρασκευης επεισε και τον πιο δυσκολοπιστο οτι το κυριως προβλημα δεν ηταν οικονομικο. Ναι, εννοω αυτην την ανακοινωση που ελεγε "οποιος θελει τον Ζοτς, να βαλει λεφτα και εμεις του δινουμε μετοχες τσαμπα".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελος, εφυγε ο Ομπραντοβιτς απο παναθηναικο, οπως λεν στο sport-fm, ειναι σιγουρο...

Αν και Ολυμπιακος κριμα,,, ανεβασε το επιπεδο του Ελληνικου μπασκετ, και τωρα που βρηκε πατηματα και Ολυμπιακος... κριμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...