Προς το περιεχόμενο

Παναθηναϊκός (2011-2012)


The_Edge

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 11,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Παπαδοπουλος και Καλαιτζης εναντιον Τζινομπιλι, Αντερσεν, Σμοντις, Ριγκοντο, Γιαριτς, Γκρεινζερ ΜΕΣΑ στην Ιταλια

Το μέσα στην Ιταλία είναι σχετικό μιας και με το ίδιο σκεπτικό θα μπορούσα να αναφέρω ότι τα δύο από τα έξι είναι ΜΕΣΑ στην Ελλάδα.

 

Επίσης πέρα από Καλαϊτζή και Παπαδόπουλο (ο οποίος το 2002 δεν ήταν κακός ψηλός) είχες και έναν 29 χρονο Dejan, έναν 28χρονο Ibrahim και έναν 28χρονο Αλβέρτη ε; Όχι αμελητέες μονάδες..

 

οτι 1 χρονια η οποια κριθηκε σε 2 αστοχες βολες του Σισκα

έχοντας ανατρέψει βέβαια μία διαφορά 19 πόντων σε 12 λεπτά απέναντι σε μία ομάδα η οποία αν είχε προπονητή τον Ομπράντοβιτς ας πούμε θα πετούσε 30αρες σε κάθε παιχνίδι

και ενα ατυχο σουτ του Καλαθη,

ενώ έχουν προηγηθεί δύο εύστοχα τρίποντα, ένα του Διαμαντίδη από τα 7+ μέτρα και ένα του Περπε με κρεμασμένο επάνω του τον Πρίντεζη (?). Βλέπεις δεν χρησιμοποιώ την λέξη τυχερά τρίποντα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

έχοντας ανατρέψει βέβαια μία διαφορά 19 πόντων σε 12 λεπτά απέναντι σε μία ομάδα η οποία αν είχε προπονητή τον Ομπράντοβιτς ας πούμε θα πετούσε 30αρες σε κάθε παιχνίδι

 

ενώ έχουν προηγηθεί δύο εύστοχα τρίποντα, ένα του Διαμαντίδη από τα 7+ μέτρα και ένα του Περπε με κρεμασμένο επάνω του τον Πρίντεζη (?). Βλέπεις δεν χρησιμοποιώ την λέξη τυχερά τρίποντα.

Και αυτος ειναι ο λογος που δεν με βλεπεις να λεω για κωλοφαρδο Ολυμπιακο (που ας πουμε με τα 3 σκοτωμενα σουτ απο Λο (ειδικα αυτο) Σπανουλη Αντριτς θα μπορουσα να το πω)

Σε λαθος ανθρωπο τα λες, δεν ειμαι εγω αυτο που μιλαει για αλλαγμα φωτων και το συμπερασμα που βγαινει απο 6-7 σουτ για τα προηγουμενα 15 χρονια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μέσα στην Ιταλία είναι σχετικό μιας και με το ίδιο σκεπτικό θα μπορούσα να αναφέρω ότι τα δύο από τα έξι είναι ΜΕΣΑ στην Ελλάδα.

 

Επίσης πέρα από Καλαϊτζή και Παπαδόπουλο (ο οποίος το 2002 δεν ήταν κακός ψηλός) είχες και έναν 29 χρονο Dejan, έναν 28χρονο Ibrahim και έναν 28χρονο Αλβέρτη ε; Όχι αμελητέες μονάδες..

Tο ροστερ του ΠΑΟ μπρος στο ροστερ της Μπολονια τοτε, ηταν ΕΠΙΠΕΔΑ κατω. Αναφερεις 2-3 καλες μοναδες μου τοτε, τη στιγμη που οι αλλοι ειχαν 2-3 μοναδες επιπεδου Ντεγιαν και αλλες 3-4 επιπεδου Κουτλουαι-Αλβερτη.

 

Το μεσα στην Ιταλια το τονιζω διοτι απαντω στο "δεν εκανε δα και τιποτα σπουδαιο ο ΠΑΟ ολα αυτα τα χρονια".

 

Και παρεπιπτοντως λιγα χρονια πριν, σε αυτο εδω το φορουμ τρωγαμε σπαμ για τον αχρηστο Αλβερτη που μονο ενα στατικο σουτακι ειχε μαθει να κανει στη ζωη του. Finally, ειχα Αλβερτη στα 28 του με τη Μπολονια?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Σε λαθος ανθρωπο τα λες, δεν ειμαι εγω αυτο που μιλαει για αλλαγμα φωτων και το συμπερασμα που βγαινει απο 6-7 σουτ για τα προηγουμενα 15 χρονια

 

Βασικά πέφτεις στην παγίδα που στήθηκε για άλλον. Υπάρχουν χρήστες με τους οποίους θα συζητήσω, υπάρχουν χρήστες που δεν σηκώνουν συζήτηση, παρά μόνο δούλεμα. Την άποψή μου για τον πρωταθλητισμό την έχω πει. Με αυγά πορδές δεν βάφεις, αλλά όταν έχεις απεναντί σου Kill Billάδες που σου λένε για τα δικά τους παιδιά, για την κωλοφαρδία, για το κακό συναπάντημα, παρέα με τη σάρα και τη μάρα, ε δεν έχεις και πολλές επιλογές.

 

Με τον Alkaloid ας πούμε δεν βγαίνει άκρη. Άνθρωπος που σου λέει ότι πρέπει να γίνεις Σέρβος για να λες τον Ίβκοβιτς... Ίβκοβιτς, είναι ικανός να αρχίσει να γράφει τον Τζόρνταν, Γιόρνταν και να σε τρολάρει που δεν είσαι αμερικάνος.

 

Anyway, welcome back και ευτυχισμένο το 2012. Πάντα τέτοια :mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και παρεπιπτοντως λιγα χρονια πριν, σε αυτο εδω το φορουμ τρωγαμε σπαμ για τον αχρηστο Αλβερτη που μονο ενα στατικο σουτακι ειχε μαθει να κανει στη ζωη του. Finally, ειχα Αλβερτη στα 28 του με τη Μπολονια?

Δεν είμαι εκπρόσωπος τύπου των οπαδών του Ολυμπιακού καρδιά μου. :devil:

 

Σουτάκι δεν το λες,βομβαρδισμό το λες.Μπορεί να μην είχε την ταχύτητα στα πόδια, να μην είχε το τεράστιο φυσικό μπασκετικό ταλέντο αλλά ήταν εξαιρετικός εκτελεστής και μπόλικα οξυδερκής.

 

Απλώς θεωρώ πως έπρεπε να σταματήσει την καριέρα του εκεί προς 2007 μέσα στο Οακα.(Α και να ρίξει και κανένα ξύρισμα-κούρεμα :P )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με τον Alkaloid ας πούμε δεν βγαίνει άκρη. Άνθρωπος που σου λέει ότι πρέπει να γίνεις Σέρβος για να λες τον Ίβκοβιτς... Ίβκοβιτς, είναι ικανός να αρχίσει να γράφει τον Τζόρνταν, Γιόρνταν και να σε τρολάρει που δεν είσαι αμερικάνος.

Ωραια μαγκια να καταλαβαινεις την μπαρουφα που πεταξες και να την βαφτιζεις "παγιδα".

Κλασσικος κωλοτουμπας Ερωδιος. Ξαφνικα δεν μπορει να συζητησει λεει με μεριδα χρηστων :mrgreen: Που αν βρεθει ποστ σου σε αυτο το θρεντ η της διαιτησιας που να μην την λες σε Παναθηναικους θα ειναι θαυμα!

 

Επι του θεματος τωρα. Λεω τον Ιβκοβιτς Ιφκοβιτς γιατι ετσι μ'αρεσει κι εσυ εισαι ο μοναδικος που τσιμπαει καθε λιγο και μπαινει στη διαδικασια να με διορθωσει ταχα. Αληθεια, απο ολο αυτο, εγω ειμαι που σε τρολλαρω? Επικοινωνεις? :mrgreen:

Πριν λιγο ανακαλυψες οτι ειναι σκοπιμο να μου την πεις για καποιον Μασιγιαουσκας οτι λεγεται Ματσιγιαουσκας. Σου παρεθεσα αθλητικα σαιτ που τον αναφερουν οπως εγω και επεσε μοκο. Εγω σε τρολαρω παλι?

ΥΓ. Εχω main account εδω και 5 χρονια και ποσταρω με το main, οποτε μπορεις να διακοψεις τις αναφορες σου σε Αλκαλοιδη και λοιπα, μη γινεσαι αδικα γραφικος. Αλλοι επιστρατευουν alt accounts εδω και μηνες και μας την λενε κι απο πανω για ενα banned alt account για το οποιο εφαγα καμποση ποινη στην τελικη στο main μου :-)

 

Δεν είμαι εκπρόσωπος τύπου των οπαδών του Ολυμπιακού καρδιά μου. :devil:

 

Σουτάκι δεν το λες,βομβαρδισμό το λες.Μπορεί να μην είχε την ταχύτητα στα πόδια, να μην είχε το τεράστιο φυσικό μπασκετικό ταλέντο αλλά ήταν εξαιρετικός εκτελεστής και μπόλικα οξυδερκής.

 

Απλώς θεωρώ πως έπρεπε να σταματήσει την καριέρα του εκεί προς 2007 μέσα στο Οακα.(Α και να ρίξει και κανένα ξύρισμα-κούρεμα :P )

 

Νταξει δε θυμαμαι αν ησουν αναμεσα σε αυτους που λεγανε οσα λεγανε για τον Αλβερτη τοτε, γενικη ηταν η αναφορα, δε το ειπα για σενα.

 

Ο φιλος Lroidιος ας πουμε, σιγουρα ηταν ενας εξ αυτων που λεγανε αχρηστο τον Αλβερτη οταν "ο ΠΑΟ δεν εκανε δα και τιποτα σπουδαιο" :P

 

Βεβαια ο Lroidios μας ελεγε αρχες σεζον οτι δεν θα περασει ουτε απεξω απτο ΣΕΦ για να δει ομαδα με Σπανουλη και Αντιτς, αλλα δωστου κωλοτουμπες τωρα που η ομαδα τα πηγε καλα.

http://www.insomnia.gr/topic/395318-%CE%BF%CE%BB%CF%85%CE%BC%CF%80%CE%B9%CE%B1%CE%BA%CF%8C%CF%82/page__st__5180

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λεγανε αχρηστο τον Αλβερτη

:shock:

Αυτον που εχει παρει 11 Πρωταθληματα και 4-5 Ευρωπαικα(αν δεν κανω λαθος τα νουμερα)?

Μαλλον για αλλον θα λεγανε ρε ;) ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

:shock:

Αυτον που εχει παρει 11 Πρωταθληματα και 4-5 Ευρωπαικα(αν δεν κανω λαθος τα νουμερα)?

Μαλλον για αλλον θα λεγανε ρε ;) ?

Aυτον που εχει σταματησει το μπασκετ και εχει μονος του παραπανω τιτλους απτην ομαδα τους (ακομα).

 

Ναι τον λεγανε αμπαλο, αχρηστο, αταλαντο, απατη κλπ οι γνωστοι αγνωστοι γαυροι του φορουμ που πλεον δεν μπορουν να συζητουν με οποιον και οποιον για μπασκετ :mrgreen: :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η μεγαλύτερη μαγκιά σε αυτή την ομαδάρα με τα κόκκινα, είναι ότι μας έκανε να κωλοτουμπιάσουμε ομαδικώς και να στηνόμαστε 3 ώρες κάτω από το λιοπύρι για ένα εισιτήριο. Από την άλλη η ακόμα μεγαλύτερη μαγκιά της είναι ότι έβαλε κάτι Alkaloid, Duracell και λοιπές μπαταρίες υστερίας και έπαρσης στη θέση τους, γιατί όχι πολύ καιρό πριν μας έλεγαν να ήμαστε εδώ γύρω το Μάη. Και όχι μόνο ήμασταν, αλλά τους τρίψαμε στα μούτρα 4 κούπες μεταξύ των οποίων και ένα Ευρωπαϊκό με την μεγαλύτερη ανατροπή στην ιστορία του ευρωπαϊκού μπάσκετ. Στα λέω ωραία Alkaloid?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η μεγαλύτερη μαγκιά σε αυτή την ομαδάρα με τα κόκκινα, είναι ότι μας έκανε να κωλοτουμπιάσουμε ομαδικώς και να στηνόμαστε 3 ώρες κάτω από το λιοπύρι για ένα εισιτήριο. Από την άλλη η ακόμα μεγαλύτερη μαγκιά της είναι ότι έβαλε κάτι Alkaloid, Duracell και λοιπές μπαταρίες υστερίας και έπαρσης στη θέση τους, γιατί όχι πολύ καιρό πριν μας έλεγαν να ήμαστε εδώ γύρω το Μάη. Και όχι μόνο ήμασταν, αλλά τους τρίψαμε στα μούτρα 4 κούπες μεταξύ των οποίων και ένα Ευρωπαϊκό με την μεγαλύτερη ανατροπή στην ιστορία του ευρωπαϊκού μπάσκετ. Γκέγκε κωλοτούμπα Alkaloid?

Μιλας για κωλοτουμπες εσυ που ελεγες στον Τηλεμαχο οτι αν η ομαδα δε ρολαρει με αυτους τους παικτες θες τη φατσα του να την βαλεις avatar? :devil: :mrgreen: http://www.insomnia.gr/topic/395318-%CE%BF%CE%BB%CF%85%CE%BC%CF%80%CE%B9%CE%B1%CE%BA%CF%8C%CF%82/page__st__5190

Που ελεγες οτι δεν θα πατησεις ΣΕΦ? Μιλας εσυ που πηγαινες κοντρα την ιδια σου την ομαδα ρε?!?!

Και που μολις ειδες φως (Σιενα και επειτα) μπηκες να παρεις απτην επιτυχια αυτων που ειχες αποκυρηξει λιγους μηνες πριν?!

 

Καθε προταση σου ειναι και μια κωλοτουμπα, οσοι δουν τι εγραφες τοτε και τι γραφεις τωρα.

 

 

Οσο για μενα, ποσταρε τις κωλοτουμπες μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aυτον που εχει σταματησει το μπασκετ και εχει μονος του παραπανω τιτλους απτην ομαδα τους (ακομα).

 

Ναι τον λεγανε αμπαλο, αχρηστο, αταλαντο, απατη κλπ οι γνωστοι αγνωστοι γαυροι του φορουμ που πλεον δεν μπορουν να συζητουν με οποιον και οποιον για μπασκετ :mrgreen: :P

Ποιον :shock: θα πω παλι αυτον που εχει παρει:

11 πρωταθλήματα Ελλάδας (1998, 1999, 2000, 2001, 2003, 2004, 2005, 2006, 2007, 2008, 2009)

8 Κύπελλα Ελλάδας (1993, 1996, 2003, 2005, 2006, 2007, 2008, 2009)

5 Κύπελλα Πρωταθλητριών Ευρώπης (1996, 2000, 2002, 2007, 2009)

1 Διηπειρωτικό (1996)

:cry: :cry: :cry:

 

Μαλλον γι'αλλον θα λεγανε δε μπορει...... :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιον :shock: θα πω παλι αυτον που εχει παρει:

11 πρωταθλήματα Ελλάδας (1998, 1999, 2000, 2001, 2003, 2004, 2005, 2006, 2007, 2008, 2009)

8 Κύπελλα Ελλάδας (1993, 1996, 2003, 2005, 2006, 2007, 2008, 2009)

5 Κύπελλα Πρωταθλητριών Ευρώπης (1996, 2000, 2002, 2007, 2009)

1 Διηπειρωτικό (1996)

:cry: :cry: :cry:

 

Μαλλον γι'αλλον θα λεγανε δε μπορει...... :D

E μα δε με πιστευεις κιολας!

Mπασκετικες αναλυσεις καπου στο 2009:

 

 

 

 

Ο ένας ήταν αρχηγός με @@, ο άλλος ήταν @@ αρχηγός. Κι ο Μητσοτάκης είναι επίτιμος πρόεδρος στη ΝΔ, αλλά όταν μιλάει, βγαίνουν όλοι από τα σπίτια τους μην πέσουν. Αυτό είναι ο Αλβέρτης, ο Μητσοτάκης του ΠΑΟ, ο επίτιμος ντε και όσο κι αν σκίζετε τις σωβρακοφανέλες σας, αυτό δεν αλλάζει.

 

Ο Τζόλε ήταν και θα είναι για κάμποσα χρόνια ακόμα, ένας από τους καλύτερους παίχτες που γνώρισε το ποδόσφαιρο στην Ψωρωκώσταινα, ενώ ο άλλος ήταν ένας παγκίτης διαρκείας, ο οποίος ευτύχησε να είναι στην ομάδα, στις μεγαλύτερες στιγμές της ιστορίας της.

 

Ειλικρινά, αν ο ΠΑΟ είχε σηκώσει 1 πρωτάθλημα στα 12 χρόνια και είχε 1 Ευρωπαϊκό από το 96, θα τον θυμόταν κανείς?

 

Τα λοιπά που αναφέρεις και το κόμπλεξ που βγάζεις για τον Τζόλε, μπορούμε να το εκλάβουμε σαν μέγιστη αναγνώριση. Στο πρόσωπο του Τζόλε, βλέπεις τον άνθρωπο που σήκωνε κάθε χρόνο την κούπα, ενώ εσύ βολόδερνες κάπου ανάμεσα στη 2η και στην 5η θέση.

 

Ο Τζόλε είναι το σύμβολο της 12ετους αυτοκρατορίας του Ολυμπιακού και ταυτόχρονα το σύμβολο της 12ους σφαλιάρας στον ΠΑΟ. Η άνοδος του Ολυμπιακού συνδυάστηκε με την άνοδο της καριέρας του και το γεγονός ότι είναι τόσο μισητός, οφείλεται στην απόδοσή του σε κάθε ντέρμπι και ειδικά σε αυτά με την ΑΕΚ, όπου ήξερες από πριν ποιος θα σκοράρει για τον Ολυμπιακό.

 

Ο Τζόλε είναι για τον Ολυμπιακό, ότι είναι ο Ντέμης για την ΑΕΚ και ότι είναι ο Βαζέχα για τον ΠΑΟ.

 

Υπέρτατες ποδοσφαιρικές αξίες, μισητές στους αντιπάλους για ευνόητους λόγους, αλλά ποδοσφαιρικές αξίες που δύσκολα θα ξαναπεράσουν από την Ψωρωκώσταινα. Γι' αυτό και η οποιαδήποτε σύγκριση ποδοσφαιρικών μύθων με μπασκετικούς κομπάρσους θα πέφτει πάντα στο κενό.

 

Απαιτώ να αλλάξεις άμεσα το nick σου σε Φραγκίσκος Αλβέρτης. Ποιός del piero και ιστορίες. Αλβέρτης...

 

Ο άνθρωπος που σήκωσε 5 ευρωπαϊκά από τον πάγκο, ο άνθρωπος που έκανε τα πάντα όλα. Ντρίπλα, πάσα, drive, καρφώματα...

 

Αύριο που θα μπω, μη δω del piero, θα μαλώσουμε :P

 

Ο Αλβέρτης στα 35 έγινε αθλητής? Και στην τελική, τι περιμέναμε να ακούσουμε δηλαδή, ότι δεν μετάνιωσα και καλά έκανα κλπ?

Ποιός Αλβέρτης μωρέ τώρα, να' χαμέ να λέγαμε...

 

Πέρασαν κατά καιρούς παίχτες από τον μπασκετικό Ολυμπιακό, οι οποίοι έβαζαν σε έναν αγώνα όσους έβαζε ο Αλβέρτης σε μία σεζόν ολόκληρη (Ρίβερς, Τζόνσον).

 

Το γεγονός ότι ο Αλβέρτης ήταν το τσατσάκι της διοίκησης, δεν σημαίνει ότι συνέβαλε και σε όλες τις κούπες του Παναθηναϊκού.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να σου θυμίσω ότι με αυτούς τους παίχτες δεν ρόλαρε η ομάδα. Η ομάδα άρχισε να ρολάρει με τις προσθήκες Ντόρσει και Λο.

 

Καταλαβαίνω την πίκρα των οπαδών του Panothingaikos, αλλά καλοκαιράκι έρχεται, κάντε καμιά βουτιά να πνίξετε τον πόνο σας.

 

PS Καλός ήταν ο Αλβέρτης για να κουνάει καμιά πετσέτα και να ακροβολίζεται στο τρίποντο, περιμένοντας τη μπάλα κανένα μισάωρο. Επίσης ήταν καλός στο να πέφτει πάνω ατον αμυνόμενο και να σουτάρει 3 βολές.

 

Ωραία τα έλεγε ο Erwdios. Έτσι ακριβώς είναι τα πράγματα για τον επαγγελματία ξύστη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

PS Καλός ήταν ο Αλβέρτης για να κουνάει καμιά πετσέτα και να ακροβολίζεται στο τρίποντο, περιμένοντας τη μπάλα κανένα μισάωρο. Επίσης ήταν καλός στο να πέφτει πάνω ατον αμυνόμενο και να σουτάρει 3 βολές.

Λιγα ποστ πισω σου ποσταρα εναν αγωνα απο αυτους που "Ο ΠΑΟ δεν εκανε δα και τιποτα σπουδαιο αυτα τα χρονια".

 

Δες τον Αλβερτη, ειναι οπως τον περιγραφεις.

 

Παρεπιπτοντως απο ποτε ενας τεραστιος σουτερ ειναι "ποιος Αλβερτης μωρε?" επειδη ειναι σουτερ?! ΚΡΑ κανουν ολες οι ομαδες για σουτερ τη σημερον ημερα. Περα απο αυτο βεβαια, ο Αλβερτης ειχε κι αλλα χαρακτηριστικα τα οποια προφανως δεν εισαι σε θεση να καταλαβεις ως γαυρος που κωλοτουμπιαζεις καθε λιγο. Ειδικα οταν αυτο που πρωτοεντοπιζεις στον παιχτη Αλβερτη ειναι "ενα στατικο ακροβολισμενο 3ποντακι μωρε" και στον χαρακτηρα του "@@ αρχηγος, τσατσακι των Γιαννακοπουλων".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...