Προς το περιεχόμενο

Παναθηναϊκός (2011-2012)


The_Edge

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σχετικα με τον Ζοτς.

Ενας απτους ορους που ζητησε ηταν 15εκ μπατζετ ενω η οικογενεια προτεινε 10εκ.

 

Τελικως αυριο απογευμα λεει εχουν συναντηση με την οικογενεια να ανεβαζει το μπατζετ σε 12εκ μινιμουμ και προταση για 3ετη ανανεωση.

 

Παραλληλα θα δωσουν το 25% των μετοχων της ΚΑΕ δωρο στον Ζοτς για την προσφορα του στο συλλογο ολα αυτα τα χρονια. (Προσωπικη μου γνωμη-εκτιμηση ειναι οτι δεν θα δεχθει να τις παρει, χωρις αυτο να ακυρωνει οτι σαν κινηση ειναι μαγκια απτην οικογενεια).

 

Αν τελικα η διαφορα εγκειται μονο στο μπατζετ, θεωρω δεδομενο οτι θα τα βρουν ευκολα, ισως και αυριο να πεσουν υπογραφες. Αν τα 10 της μιας πλευρας γινανε 12, θα γινουν και τα 15 της αλλης πλευρας λιγοτερα και τελικως θα τα βρουν καπου στη μεση, λεει η λογικη. Το ερωτημα ειναι τι γινεται με τους υπολοιπους ορους που προφανως θα θελει να τηρηθουν ο Ζοτς.

 

ε δεν το κοβω να φευγει!!για 2-3 μυρια σιγα μην τα χαλασουν!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δεν εννοώ τον Ζοτς "χρηματοκυνηγό", αλλά στο μπάτζετ (και ο μισθός του, και τα "όπλα" που μπορεί να έχει με ροή χρήματος) είναι το θέμα, σαν πού αλλού να είναι... Προσωπικά -αν και το απεύχομαι- δε νομίζω ότι θα τα βρουν.

 

(Θέμα αίσθησης, όχι κάτι άλλο, όπως "ινσάιντ ινφορμέσιον" και λοιπά...)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν εννοώ τον Ζοτς "χρηματοκυνηγό", αλλά στο μπάτζετ (και ο μισθός του, και τα "όπλα" που μπορεί να έχει με ροή χρήματος) είναι το θέμα, σαν πού αλλού να είναι... Προσωπικά -αν και το απεύχομαι- δε νομίζω ότι θα τα βρουν.

 

(Θέμα αίσθησης, όχι κάτι άλλο, όπως "ινσάιντ ινφορμέσιον" και λοιπά...)

Μπα εγω θεωρω οτι οι εγγυησεις που τον νοιαζουν πιο πολυ, ειναι πρωτον να ξεκαθαριστει το μοντελο λειτουργιας της ΚΑΕ και ο ρολος του Τρακη. Με ποιον θα μιλαει, με ποιον θα συνενοειται, απο ποιον θα ζηταει διορθωτικες κινησεις το Γενναρη. Αν του πουνε με τον Τρακη, τοτε δυσκολα τα πραγματα.

 

Αλλο θεμα ειναι αυτο που ανεφερα και στο προηγουμενο ποστ. Οι Γιαννακοπουλοι θα του πουν ανανεωσε για 3 χρονια, ο Ζοτς θα πει δωστε μου εγγυησεις για 3 χρονια, οι Γιαννακοπουλοι θα πουν "εμεις του χρονου φευγουμε" και αντε βγαλε ακρη μετα.

 

Ενα ατομο ειναι ικανο να διαλυσει το εξαιρετικο κλιμα συμπνοιας που υπαρχει απο Ζοτς-Ιτουδη-Γιαννακοπουλους-κοσμο. Αλλιως δε σπαει με την καμια η ανανεωση συνεργασιας. Οι Γιαννακοπουλοι δεν ανακοινωσαν τυχαια την Παρασκευη οτι παραμενουν στην ΚΑΕ με πρωτο στοχο να κρατησουν τον Ζοτς. Ουτε ο Ζοτς δηλωσε στα κουτουρου οτι θελει να μεινει. Προφανως και οι 2 θα βαλουν νερο στο κρασι τους, αλλα ενας υπαρχει εκει μεσα που ειναι ικανος να τιναξει τα παντα στον αερα. Θα δειξει.

 

ΥΓ. Χεστηκε ο Ζοτς για τον μισθο του αν του πουνε παρε 25% μετοχες δωρο...Αλλο που δε νομιζω να το δεχθει για διαφορους λογους. Θα ελεγα οτι ειναι κινηση για λαικη καταναλωση αυτο με τις μετοχες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο λόγος πάντως που έχω την αίσθηση που είπα, είναι η συνεχής "τάση αποχώρησης" των Γιαννακοπουλαίων. Δεν ξέρω κατά πόσο το εννοούν, ούτε κατά πόσο το χρησιμοποιούν ως μέτρο πίεσης - ούτε καν αν το εννοούσαν όταν έψαχναν στους Ρώσουν επενδυτή ν' αναλάβει. Απλά νομίζω ότι όντως "δε θέλουν να συνεχίσουν". Κι αν ισχύει, δεν βλέπω να μη βλέπουν ότι χωρίς να τα στάξουν, δεν μένει "κανείς".

 

Για μετοχές Ζοτς δεν έχω ιδέα, ούτε αν τον συμφέρουν ή όχι. Αυτό που υποθέτω είναι ότι και σοβαρά λεφτά θέλει για να κάνει τη δουλειά του ο ίδιος, και χρειάζεται να πέσουν σε όλη την ομάδα επίσης σοβαρά για να συνεχίσει να είναι στην κορυφή των μέσα κι έξω διοργανώσεων. Αν δεν του τα εξασφαλίσουν, μετά από 2-3 συνεχείς χρονιές "φαγωμάρας", δεν το βλέπω να κάθεται...(εκτός κι αν είναι διατεθημένος για εκ βάθρων ανανέωση με σκοπό το "απώτερο" μέλλον - κατάσταση που βολεύει όλους)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σιγα μην δεχτει 25% μετοχες. οι μετοχες δεν ειναι μονο δικαιωματα στην ''εταιρεια'' αλλα και υποχρεωσεις...δηλαδη θα πρεπει να βαλει κι απο την τσεπη του για μπατζετ; θα πληρωνει και τον εαυτο του; εκτος κι αν υπαρχει σχετικος ορος οτι οσο πχ τις κρατησει δεν θα εχει καμια χρηματικη υποχρεωση ξερω γω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελπιζω να μεινει ο Ζοτς και να βαλουν στοχο τα 10 ευρωπαικα.

Ας παραμεινει ομως με το καλο και να λυθουν τα οποια θεματα υπαρχουν και ολα γινονται μετα.Ξερει αυτος μετα πως να την χτισει την ομαδα και τι πρεπει να κανει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως επειδη ακουω πολλα για τον Ζοτς απο ολυμπιακους να πω respect.

Ο Ζοτς ειναι μεγαλη προπονηταρα και μην ακουω δηθεν για ροστερ εκ γιατι ο Μπατιστ να θυμισω σε καποιους

οτι οταν ηρθε δεν ειχε ιδεα τι ειναι το πικερολ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως επειδη ακουω πολλα για τον Ζοτς απο ολυμπιακους να πω respect.

Ο Ζοτς ειναι μεγαλη προπονηταρα και μην ακουω δηθεν για ροστερ εκ γιατι ο Μπατιστ να θυμισω σε καποιους

οτι οταν ηρθε δεν ειχε ιδεα τι ειναι το πικερολ.

Ουτε τωρα νομιζω εχει ιδεα τι ειναι αυτο.

 

 

 

πικ(απο το pick=screen (σκριν))

"εν"(απο το and)

ρολ(απο το roll δηλαρη "ρολαρω")

 

 

 

Φέτος ο Ντούντα απέδειξε ότι δεν κάνατε δα και κάτι σπουδαίο τόσα χρόνια.

:fear:

Τι αποψεις ειναι αυτες? :fear:

Αυτοι πηραν 5 ευρωπαικα στην δεκαετια που μας περασε και δεν ειναι δα και τοσο σπουδαιο????

Τοσο μεγαλη υποτιμηση και αντιστροφη της πραγματικοτητας δεν εχω ξαναδει!!

Πραγματικα εχετε προβλημα. :-(

 

Το ξερω οτι θελετε να μειωσετε να κατορθωματα του αντιπαλου σας, και οι μεν και οι δε, αλλά το να προσπαθεις να μειωσεις τον Παναθηναικο στο μπασκετ στην Ευρωπη(ή και γενικοτερα) ΔΕΝ γινεται! Τα κυπελλα και οι συμμετοχες στα final-4 μιλουν απο μονα τους και η οποια υποβαθμιση απο τον οποιονδηποτε ειναι απλως λογια του αερα....

 

 

Με κάτι παιδαρέλια πήρε ευρωπαϊκό με αντίπαλο την ομάδα που σας άλλαξε τα φώτα στον ημιτελικό.

Και παλι οσο και να θελω να μην υπερσπιζομαι τον Παναθηναικο, γιατι μου σπανε τα νευρα με το να μου λενε οτι ειμαι Παναθηναικος(εγω Παναθηναικος! :lol: :eek: ), δεν μπορω να αντεχω να βλεπω αυτα που γραφετε.

Τους νικησε, και με την βοηθεια της διαιτησιας, με εναν ποντο στο τελευταιο δευτερολεπτο και ενω ειχαν και επιθεση που θα μπορουσε να τους δωσει την προκριση, και τους αλλαξαν τα φωτα?

Τι ασυναρτησιες λες?? :o

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

:fear:

Τι αποψεις ειναι αυτες? :fear:

Αυτοι πηραν 5 ευρωπαικα στην δεκαετια που μας περασε και δεν ειναι δα και τοσο σπουδαιο????

Τοσο μεγαλη υποτιμηση και αντιστροφη της πραγματικοτητας δεν εχω ξαναδει!!

Πραγματικα εχετε προβλημα. :-(

 

Το ξερω οτι θελετε να μειωσετε να κατορθωματα του αντιπαλου σας, και οι μεν και οι δε, αλλά το να προσπαθεις να μειωσεις τον Παναθηναικο στο μπασκετ στην Ευρωπη(ή και γενικοτερα) ΔΕΝ γινεται! Τα κυπελλα και οι συμμετοχες στα final-4 μιλουν απο μονα τους και η οποια υποβαθμιση απο τον οποιονδηποτε ειναι απλως λογια του αερα....

 

 

 

Και παλι οσο και να θελω να μην υπερσπιζομαι τον Παναθηναικο, γιατι μου σπανε τα νευρα με το να μου λενε οτι ειμαι Παναθηναικος(εγω Παναθηναικος! :lol: :eek: ), δεν μπορω να αντεχω να βλεπω αυτα που γραφετε.

Τους νικησε, και με την βοηθεια της διαιτησιας, με εναν ποντο στο τελευταιο δευτερολεπτο και ενω ειχαν και επιθεση που θα μπορουσε να τους δωσει την προκριση, και τους αλλαξαν τα φωτα?

Τι ασυναρτησιες λες?? :o

Καθεσαι και επιχειρηματολογεις σε ασχετους και ανιδεους απο μπασκετ που ασχοληθηκαν μολις κερδισε η ομαδα τους ενα Ευρωπαικο και ενα πρωταθλημα...

*Αν δεν ειναι θεμα ασχετοσυνης, τοτε ειναι θεμα κομπλεξισμου, πραγμα διολου απιθανο παρα την φετινη επιτυχια της ομαδας τους. 15 χρονια στην πιεση ειναι αυτα...

 

1 απο τα 100δες επιχειρηματα, χωρις πολλα πολλα. Για να μαθαινουν οι ασχετοι και οι ασεβεις προς την μεγαλυτερη Ευρωπαικη ομαδα της 15ετιας και για να θυμουνται οι συμπλεγματικοι:

http://www.youtube.com/watch?v=nocjPlPG7zI

 

Παπαδοπουλος και Καλαιτζης εναντιον Τζινομπιλι, Αντερσεν, Σμοντις, Ριγκοντο, Γιαριτς, Γκρεινζερ ΜΕΣΑ στην Ιταλια.

 

Σιγα τι εκανε ο ΠΑΟ. Δεν εκανε δα και τιποτα σπουδαιο.

 

Και αλλο ενα μικρο επιχειρημα:

Εθνικη Ελλαδος πρωταθλητρια Ευρωπης 2005.

Ροστερ:

4 Θοδωρής Παπαλουκάς

5 Βασίλης Σπανούλης

6 Νίκος Ζήσης

7 Γιάννης Μπουρούσης

8 Παναγιώτης Βασιλόπουλος

9 Αντώνης Φώτσης

10 Νίκος Χατζηβρέττας

11 Δήμος Ντικούδης

12 Κωνσταντίνος Τσαρτσαρής

13 Δημήτρης Διαμαντίδης

14 Λάζαρος Παπαδόπουλος

15 Μιχάλης Κακιούζης

 

*Φωτσης και Λαζος παιζανε στη Δυναμο Μοσχας εκεινη τη σεζον, ειναι η αληθεια.

Ποιος ΠΑΟ ρε, σιγα τι εκανε! O LRoi του insomnia.gr speaking

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Και παλι οσο και να θελω να μην υπερσπιζομαι τον Παναθηναικο, γιατι μου σπανε τα νευρα

 

Βγές πίσω από το δάχτυλό σου

 

Τους νικησε, και με την βοηθεια της διαιτησιας,

 

5 φάουλ στην ίδια φάση έδωσε?

 

M'αρεσει που καθεσαι και επιχειρηματολογεις σε ανιστορητους και ανιδεους απο μπασκετ που κερδισε η ομαδα τους ενα Ευρωπαικο και ενα πρωταθλημα και κανουν τους μπασκετικους.

 

Εσύ μάθε πρώτα να μη μπερδεύεις τον Γκετσεβίτσιους με τον Ματσιγιάουσκας και ξαναέλα να μιλήσουμε για τη σπυριάρα.

 

Τολμάς και χαρακτηρίζεις και άλλους τρομάρα σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βγές πίσω από το δάχτυλό σου

 

 

 

5 φάουλ στην ίδια φάση έδωσε?

 

 

 

Εσύ μάθε πρώτα να μη μπερδεύεις τον Γκετσεβίτσιους με τον Ματσιγιάουσκας και ξαναέλα να μιλήσουμε για τη σπυριάρα.

 

Τολμάς και χαρακτηρίζεις και άλλους τρομάρα σου.

Παντως δε μπορω να πω. Οταν πετας μια...αποψη και σου απαντανε με επιχειρηματα, διακρινεσαι στο ποσο ικανος εισαι να στηριξεις την... αποψη σου :mrgreen: :devil:

 

Το απο πανω ποστ ειναι χαρακτηριστικο παραδειγμα. Απαντησεις:

Βγες πισω απτο δαχτυλο σου, 5 φαουλ, μαθε να ξεχωριζεις τον Γκετσεβιτσιους απο τον Μασιγιαουσκας. Ολα σχετικα με το θεμα "σιγα δεν εκανε δα και τιποτα σπυδαιο ο ΠΑΟ". Τα γνωστα καλα Ερωδιοεπιχειρηματα. :devil:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσπαθώ να κοντράρω τα γνωστά επιχειρήματα του Alkaloid. :devil:

 

Και είναι Ματσιγιάουσκας, όχι Μασιγιάουσκας.

 

Είναι Ίβκοβιτς, όχι Ίφκοβιτς.

 

Μάθε να διαβάζεις.

 

Edit, edit, edit, edit. Πάρε το χρόνο σου, μην μου αγχώνεσαι και τρέμουν τα χεράκια σου. Σπουδαίο, όχι σπυδαίο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Και είναι Ματσιγιάουσκας, όχι Μασιγιάουσκας.

 

Είναι Ίβκοβιτς, όχι Ίφκοβιτς.

 

Μάθε να διαβάζεις.

Tα επιχειρηματα συνεχιζονται, παντα επι του θεματος...

 

Και σου χω ξαναπει οταν γινεις Λιθουανος και Σερβος να μου κανεις παρατηρηση που δεν προφερω καλα τη γλωσσα σου.

Μεχρι τοτε Ιφκοβιτς, Μασιγιαουσκας το χωνευεις αν θες. Ευχαριστω να μου λες που βρισκεις στοιχειωδες πατημα να μου πεις κατι οταν δεν σου βγαινει αλλιως μια συζητηση

 

ΥΓ. Μαθε τους μπαλιτσα μπασκετικε ΛιθουανοΣερβε φιλε μας: e

Μασιγιαουσκας τον λενε στο contra, Mασιγιαουσκας και στο sport24 , Mασιγιαουσκας και στο αγαπημενο σου σαιτ. Καντους παρατηρηση Λιθουανομαθη :devil:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Φέτος ο Ντούντα απέδειξε ότι δεν κάνατε δα και κάτι σπουδαίο τόσα χρόνια.

 

Ο κυριος που στη συνεντευξη τυπου μετα τον 4ο τελικο που χαρακτηρισε τον Παναθηναικο την μεγαλυτερη ομαδα στην Ευρωπη την τελευταια 15ετια ηταν αλλος? Γιατι εμοιαζε εξαιρετικα στον Ιβκοβιτς

 

Παντως ρε μλκα με αυτα που λες, οτι 1 χρονια η οποια κριθηκε σε 2 αστοχες βολες του Σισκα και ενα ατυχο σουτ του Καλαθη, δειχνει τι σημαιναν τα περασμενα χρονια (αληθεια, περσυ ο ιδιος Ιβκοβιτς, με καλυτερους παικτες πως και δεν πηρε το Ευρωπαικο αφου ειναι τοσο ευκολο? Γιατι ο Ιβκοβιτς δεν εχει φτασει 10-15 Ευρωπαικα με αντιστοιχα παιδαρελια σε αλλες ομαδες?) ενταξει, τι να πω

 

Αντι να χαρεις για την ομαδα σου, να πεις "βαζελια σας σκισαμε, σας δειξαμε, το μελλον ειναι δικο μας" πας να μας πεις οτι φετος αποδειχτηκε ποσο της πλακας ειναι οι 6 τιτλοι - αλλωστε και ποιος δεν εχει 6 τιτλους. Για να μην ειναι της πλακας θα επρεπε αιωνια να περνουμε Ευρωπαικο ή εστω το πρωταθλημα να υποθεσω. Αρα στην ουσια το πρωταθλημα που πηρα στη μπαλα το 2009 δειχνει πως με μπακ τον Βυντρα παιρνεις τιτλο. Πιο γραφικος, γινεσαι καρτ-ποσταλ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο κυριος που στη συνεντευξη τυπου μετα τον 4ο τελικο που χαρακτηρισε τον Παναθηναικο την μεγαλυτερη ομαδα στην Ευρωπη την τελευταια 15ετια ηταν αλλος? Γιατι εμοιαζε εξαιρετικα στον Ιβκοβιτς

 

Παντως ρε μλκα με αυτα που λες, οτι 1 χρονια η οποια κριθηκε σε 2 αστοχες βολες του Σισκα και ενα ατυχο σουτ του Καλαθη, δειχνει τι σημαιναν τα περασμενα χρονια (αληθεια, περσυ ο ιδιος Ιβκοβιτς, με καλυτερους παικτες πως και δεν πηρε το Ευρωπαικο αφου ειναι τοσο ευκολο? Γιατι ο Ιβκοβιτς δεν εχει φτασει 10-15 Ευρωπαικα με αντιστοιχα παιδαρελια σε αλλες ομαδες?) ενταξει, τι να πω

 

Αντι να χαρεις για την ομαδα σου, να πεις "βαζελια σας σκισαμε, σας δειξαμε, το μελλον ειναι δικο μας" πας να μας πεις οτι φετος αποδειχτηκε ποσο της πλακας ειναι οι 6 τιτλοι - αλλωστε και ποιος δεν εχει 6 τιτλους. Για να μην ειναι της πλακας θα επρεπε αιωνια να περνουμε Ευρωπαικο ή εστω το πρωταθλημα να υποθεσω. Αρα στην ουσια το πρωταθλημα που πηρα στη μπαλα το 2009 δειχνει πως με μπακ τον Βυντρα παιρνεις τιτλο. Πιο γραφικος, γινεσαι καρτ-ποσταλ

 

apocalypsefluii.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...