Προς το περιεχόμενο

Παναθηναϊκός (2011-2012)


The_Edge

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μα κοιτα κι αυτοι ουσιαστικα απο περυσι ηθελαν να φυγουν, αλλα δε βρηκαν καποιον. Και φετος τα ιδια, οποτε βγηκαν και ειπαν οτι μενουμε αλλα με μειωσεις. Τωρα ποσο θα ναι οι μειωσεις, θα δειξει... Παντως ετσι πρωτα πρωτα απο Μαριτς και Σατο μπορουν να γλιτωσουν πολλα λεφτα. Ειδικα απο Μαριτς που δεν επαιζε καν. Αλλα ο Ομπραντοβιτς με ποσο μπατζετ μενει?

 

Sent from my iPad using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Παλι τα ιδια να λεμε? Περυσι δεν υπηρξε μεταγραφικος σχεδιασμος. Καμια επιλογη δεν ηταν ο Σμιθ και ο Λογκαν του Ζοτς. Περυσι ο Ζοτς ειπε επανειλημενως οτι ηθελε τον Φωτση και τον Νικολας και ενημερωθηκε τελευταιος απο ολους οτι η διοικηση τους εστειλε. Μετα ειχαμε τις διαπραγματευσεις με τον Σατο για να καθοριστει το μπατζετ των μεταγραφων και ΤΕΛΙΚΑ φτασαμε τελος μεταγραφικης περιοδου να κυνηγαμε να καλυψουμε τα κενα των Νικολας-Φωτση-Τεπιτς ( :rolleyes: ) .

Ειχαν μεινει τα περισευματα. Απτα περισευματα και ενω του ειχαν παρει 2 παιχτες απτο ροστερ χωρις να συμφωνει, ναι, διαλεξε τον Λογκαν και τον Σμιθ ο Ζοτς. Φταιει.

 

 

ΥΓ. ΤΟν Ζοτς να τον κατηγορησουμε οταν κανει αποτυχημενη σεζον. Εφετος η σεζον ηταν επιτυχημενη (για μενα), ειμαι ευχαριστημενος απο την ομαδα μου και την παρουσια της. Μπορουσαμε και καλυτερα, αλλα πιο πιθανο ηταν να τα παμε χειροτερα αλλα υπερκερασαμε ενα σωρο προβληματα και σταθηκαμε πολυ καλα.

 

Σορυ φιλε μου αλλα και παλι θα διαφωνισω. Και θα διαφωνισω γιατι ο ολυμπιακος πηρε τους αμερικανους ιανουαριο, δλδ μιλαμε για τα περισευματα των περισευματων. Και οπως ειπε ενας φιλος, και ο χαινς επερνε ψιχουλα. Για μενα φταιει ανεξαρτητως περισσευματων.

 

Οσο για την πετυχημενη χρονια, συμφωνω απολυτα μαζι σου. Εκανε θαυματα με αυτο που ειχε στα χερια του (και ας εφταιγε ΚΑΙ αυτος που ειχε τετοιο ροστερ).

 

Για τον καλαθη συμφωνω με τον ντοκτορ

 

 

Εμένα ο Καλάθης μου φάνηκε ότι πνίγηκε ανάμεσα σε Διαμαντίδη και Σάρας φέτος. Είναι παίκτης που νομίζω ότι χρειάζεται χρόνο και εμπιστοσύνη. Αν τραυματιζόταν για κανά 2μηνο ο Σάρας, για παράδειγμα, εκτιμώ ότι θα έβρισκε ρυθμό και θα έπαιζε πολύ καλύτερα. Τέτοιο πρόβλημα είχε πέρσι και ο Ολυμπιακός με Σπανούλη-Τεοντοσιτς. Ο ρόλος του ενός μπλεκόταν με τον ρόλο του άλλου. Γι' αυτό και αν ο ΠΑΟ σκοπεύει να επενδύσει στον Καλάθη για χρόνια (αν εκτιμάει ότι δε θα πάει ΝΒΑ δηλαδή) καλύτερα να μην ανανεώσει με Σάρας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.youtube.com/watch?v=f_WT2TEAQBk

 

στο 1.25.00 δεν απλωνει χερι ο σαρας??επιθετικο δεν ειναι τελικα?

Ρε παιδια ειλικρινα. Αφου δεν ξερετε τους κανονισμους μην εκφερετε αποψεις για διαιτησια.

Η επαφη γινεται με το χερι κλειστο του Γιασικεβιτσιους. Μεσα στον κυλινδρο του κανονικοτατα ηταν. Ο Παπαδοπουλος δεν ειχε προλαβει να παρει αμυντικη σταση(αφου κινουνταν-οποτε ο χωρος ηταν του Γιασικεβιτσιους), υπηρξε επαφη, οποτε φαουλ αμυντικο. Τελος! Το οτι μετα την επαφη(οποτε ηδη ειχε προηγηθει το φαουλ) ο Γιασικεβιτισους απλωσε το χερι δεν εχει καμια σημασια!

 

Απλα πραγματα. Αλλά σας καταλαβαινω. Δεν ξερετε τους κανονισμους οποτε το πατε εμπειρικα το θεμα. Δεν ειναι ετσι ομως....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια ειλικρινα. Αφου δεν ξερετε τους κανονισμους μην εκφερετε αποψεις για διαιτησια.

Η επαφη γινεται με το χερι κλειστο του Γιασικεβιτσιους. Μεσα στον κυλινδρο του κανονικοτατα ηταν. Ο Παπαδοπουλος δεν ειχε προλαβει να παρει αμυντικη σταση(αφου κινουνταν-οποτε ο χωρος ηταν του Γιασικεβιτσιους), υπηρξε επαφη, οποτε φαουλ αμυντικο. Τελος! Το οτι μετα την επαφη(οποτε ηδη ειχε προηγηθει το φαουλ) ο Γιασικεβιτισους απλωσε το χερι δεν εχει καμια σημασια!

 

Απλα πραγματα. Αλλά σας καταλαβαινω. Δεν ξερετε τους κανονισμους οποτε το πατε εμπειρικα το θεμα. Δεν ειναι ετσι ομως....

 

καταρχας εμενα το χερι μου φαινεται να ειναι σε κινηση για να ανοιξει και για αυτο το λεω για επιθετικο..

και το υφακι να το κρατας για αυτους που γνωριζεις.γιατι γινεσαι γελοιος και γραφικος..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καταρχας εμενα το χερι μου φαινεται να ειναι σε κινηση για να ανοιξει και για αυτο το λεω για επιθετικο..

Σε κινηση να ανοιξει?????? :-( :eek: Μαλιστα.

Καμια επαφη με την πραγματικοτητα και τους κανονισμους.

Σημασια εχει τι εγινε και οχι αν σου φαινεται σε κινηση να ανοιξει ή να κλεισει ή σε κινηση να του δωσει μπουνια.

Υπηρξε επαφη και αφου η επαφη εγινε με τον Παπαδοπουλο σε οχι αμυντικη σταση, ενω ο Γιασικεβιτισους ειχε τα χερια του μεσα στον κυλινδρο του, η επαφη ειναι αμυντικο φαουλ τελος!

Το αν μετα τα χερια του Γιασικεβιτσιους απλωθηκαν και εσπρωξαν τον Παπαδοπουλο, ειναι ανευ σημασιας.

 

Μαθε τους κανονισμους πρωτα και μετα θα μπορεις να μιλησεις σοβαρα για θεματα κανονισμων. Διοτι εως τοτε αυτα που λες δεν εχουν νοημα.

 

και το υφακι να το κρατας για αυτους που γνωριζεις.γιατι γινεσαι γελοιος και γραφικος..

Δεν γινομαι γελοιος. Γραφικος ισως αλλά οχι γελοιος. Δεν μπορεις να ρωτας χθες γιατι δεν βαρεσε βολες ο Παναθηναικος απο επιθετικο φαουλ και να συνεχιζεις να κάνεις συζητηση για κανονισμους διαιτησιας ενω ηδη σου εχω πει για την προκειμενη περιπτωση το γιατι ηταν αμυντικο φαουλ.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε κινηση να ανοιξει?????? :-( :eek: Μαλιστα.

Καμια επαφη με την πραγματικοτητα και τους κανονισμους.

Σημασια εχει τι εγινε και οχι αν σου φαινεται σε κινηση να ανοιξει ή να κλεισει ή σε κινηση να του δωσει μπουνια.

Υπηρξε επαφη και αφου η επαφη εγινε με τον Παπαδοπουλο σε οχι αμυντικη σταση, ενω ο Γιασικεβιτισους ειχε τα χερια του μεσα στον κυλινδρο του, η επαφη ειναι αμυντικο φαουλ τελος!

Το αν μετα τα χερια του Γιασικεβιτσιους απλωθηκαν και εσπρωξαν τον Παπαδοπουλο, ειναι ανευ σημασιας.

 

Μαθε τους κανονισμους πρωτα και μετα θα μπορεις να μιλησεις σοβαρα για θεματα κανονισμων. Διοτι εως τοτε αυτα που λες δεν εχουν νοημα.

 

 

Δεν γινομαι γελοιος. Γραφικος ισως αλλά οχι γελοιος. Δεν μπορεις να ρωτας χθες γιατι δεν βαρεσε βολες ο Παναθηναικος απο επιθετικο φαουλ και να συνεχιζεις να κάνεις συζητηση για κανονισμους διαιτησιας ενω ηδη σου εχω πει για την προκειμενη περιπτωση το γιατι ηταν αμυντικο φαουλ.....

 

τωρα που το ξαναδα δεν μου φαινεται οτι ανοιγει..Ανοιγει σιγουρα..τωρα αν εσυ νομιζεις οτι αυτο που βλεπεις ειναι και η πραγματικοτητα επετρεψε μου να πιστευω το ιδιο για μενα!over and out!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τωρα που το ξαναδα δεν μου φαινεται οτι ανοιγει..Ανοιγει σιγουρα..τωρα αν εσυ νομιζεις οτι αυτο που βλεπεις ειναι και η πραγματικοτητα επετρεψε μου να πιστευω το ιδιο για μενα!over and out!

Ξαναδιαβασε αυτο που ειπα. Το οτι ανοιγει μετα το χερι ειναι ανευ σημασιας. Το φαουλ εχει ηδη γινει απο τον Παπαδοπουλο. Εχω επαναλαβει ηδη 3 φορες το ιδιο πραγμα. ΕΛΕΟΣ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξαναδιαβασε αυτο που ειπα. Το οτι ανοιγει μετα το χερι ειναι ανευ σημασιας. Το φαουλ εχει ηδη γινει απο τον Παπαδοπουλο. Εχω επαναλαβει ηδη 3 φορες το ιδιο πραγμα. ΕΛΕΟΣ!

 

αν δεν βλεπεις οτι υπαρχει προεκταση του χεριου για να παρει πλεονεκτημα τοτε εισαι τυφλος..το εχω πει 3 φορες!ΕΛΕΟΣ

δεν ασχολουμαι αλλο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν δεν βλεπεις οτι υπαρχει προεκταση του χεριου για να παρει πλεονεκτημα τοτε εισαι τυφλος..το εχω πει 3 φορες!ΕΛΕΟΣ

δεν ασχολουμαι αλλο

Η προεκταση του χεριου εγινε μετα την επαφη. Πόσο δυσκολο ειναι να το καταλαβεις? Το ειπε ηδη 3 φορες. Την στιγμη της επαφης ο Παπαδοπουλος κανει αμυντικο φαουλ και το χερι του Γιασικεβιτσιους ΔΕΝ ειναι απλωμενο και ειναι κανονικα μεσα στον κυλινδρο του(τα ειπα 500 φορες ηδη ολα αυτα). Μετα οτι και να γινει δεν εχει σημασια.

 

4η φορα που το λεω. Εισαι ανεπιδεκτος μαθησεως. Και ποιος? Καποιος που χθες δεν ηξερε οτι το επιθετικο φαουλ δεν δινει βολες! :eek: :-( Τι να λεμε? Μαθατε μπασκετ χθες, επειδη αρχισε να παιρνει τιτλους η ομαδα σας και εχετε και αποψεις για το πότε ειναι επιθετικο φαουλ ενω δεν ξερετε ουτε τα βασικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η προεκταση του χεριου εγινε μετα την επαφη. Πόσο δυσκολο ειναι να το καταλαβεις? Το ειπε ηδη 3 φορες. Την στιγμη της επαφης ο Παπαδοπουλος κανει αμυντικο φαουλ και το χερι του Γιασικεβιτσιους ΔΕΝ ειναι απλωμενο και ειναι κανονικα μεσα στον κυλινδρο του(τα ειπα 500 φορες ηδη ολα αυτα). Μετα οτι και να γινει δεν εχει σημασια.

 

4η φορα που το λεω. Εισαι ανεπιδεκτος μαθησεως. Και ποιος? Καποιος που χθες δεν ηξερε οτι το επιθετικο φαουλ δεν δινει βολες! :eek: :-( Τι να λεμε? Μαθατε μπασκετ χθες, επειδη αρχισε να παιρνει τιτλους η ομαδα σας και εχετε και αποψεις για το πότε ειναι επιθετικο φαουλ ενω δεν ξερετε ουτε τα βασικα.

 

δασκαλε μια τελευταια ερωτηση...

στον ιδιο αγωνα στο 0:53:54 ειναι επιθετικο που εδωσε η εκανε λαθος και ηταν αμυντικο?

 

http://www.youtube.com/watch?v=f_WT2TEAQBk

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι ναι δεν ειδαμε τιποτα, μυρωδια δεν πηραμε. ΕΙδαμε βεβαια τον Χαινς απεναντι σε ΔΙΑΒΑΣΜΕΝΟ προπονητη με σαφη εντολη να τον ποσταρουν τα 5ρια μας οποτε ειναι μεσα στο παιχνιδι.

 

ΥΓ. Η αγαπη σου ο Καλαθακος πως σου φανηκε χθες?

 

Ειπα τη γνωμη μου. Ηταν η στοχευση της αμυνας του ΟΣΦΠ να αφησει εντελως ελευθερο τον Καλαθη. Βεβαια το παραεκανε σε καποιες φασεις που τον επαιζε ο Σπανουλης. Δες τα στατιστικα ΔΔ/Σαρας για να επαληθευσεις τον συλλογισμο μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δασκαλε μια τελευταια ερωτηση...

στον ιδιο αγωνα στο 0:53:54 ειναι επιθετικο που εδωσε η εκανε λαθος και ηταν αμυντικο?

 

 

Είναι ίδια φάση με τον Μπάζο και είναι αμυντικό, γιατί ο Αγκωνίδης δεν έχει προλάβει να πάρει θέση (κινείται)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι ίδια φάση με τον Μπάζο και είναι αμυντικό, γιατί ο Αγκωνίδης δεν έχει προλάβει να πάρει θέση (κινείται)

 

φιλε δεν σε πιστευω..περιμενω τον δασκαλο..

γιατι εαν του λο ειναι αμυντικο τοτε μιλαμε για σπρωξιμο του παο απο συγκεκριμενο διαιτητη...:devil:

 

Σορυ για την ερωτηση αλλα δεν καταλαβα τι εννοεις Αγκωνίδης?

 

τον διαμαντιδη εννοει λογικα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...