Προς το περιεχόμενο

Παναθηναϊκός (2011-2012)


The_Edge

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

 

Δεν ξερω αν πηγαινε για αλλου (ουτε ξερω για που πηγαινε) αλλα ετσι ειπε και οπως μας εχει συνηθισει χρονια τωρα, ο λογος του ειναι εγγυηση εκτος απροοπτων.

 

Σε αυτον που με διαρροες σημερα πηγε να καρπωθει τη νικη

Στην ουσια ειπε ο ανθρωπος οτι "αν με θελετε, μενω". Γιατι με αυτους που τα ραντεβου ηταν του 20λεπτου, τα 15 για γκομενες, μαλλον δεν θα ξαναβρεθει και η νεα φουρνια δεν θα αφησει εναν προπονητακο με 7-8 Ευρωπαικα να καπελωσει τις ενεργειες της

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Απο τα χειροτερα ματς του Παο αυτο που εκανε σημερα, σε επιπεδο ομαδικης λειτουργιας.

 

Ο Μπατιστ παρ'οτι ευνοηθηκε σε πολλες φασεις (14 βολες, κερδιζε φαουλ με το παραμικρο, στην αμυνα επαιζε οσο ξυλο ηθελε), ειναι ΤΕΡΑΣΤΙΟΣ παικτης, και του αξιζει να βρισκεται μεταξυ των κορυφαιων του ευρωπαικου μπασκετ.

 

Ο Καλαθης ειναι ακριβως οτι σας ελεγα πριν 1μιση χρονο. Κριμα που κανεις σας δεν εχει την ειλικρινεια να το παραδεχτει.

 

Ειπα πως ο Παο ειχε ελπιδες να κερδισει μονο με καλυτερο Σαρας και βοηθεια στο 4. Τσεκ.

 

Ειπα πως ο Σπανουλης βοηθουσε αμυντικα πανω στον Σαρας και αυτο ειχε σημασια για την εξελιξη του αγωνα. Σημερα οργανωσε περισσοτερο και επαιξε αμυνα περισσοτερο στον Καλαθη. Ειδαμε τα αποτελεσματα.

 

Αποψη μου, ο ΟΣΦΠ πηρε για ξεκαρφωμα 1-2 σφυριγματα στην αρχη, κ μετα οταν πηγαινε να βρει ρυθμο, ειτε αμυντικα ειτε επιθετικα, τον σταματουσαν με χαζα φαουλς. Με χειρουργικη ακριβεια εγινε η δουλεια. Το ματς σταματουσε χωρις λογο και αιτια, κατι που ευνοησε απιστευτα τον Παο, που εχω ξαναπει, δεν εχει χημεια παρα μονο σε συγκεκριμενα σχηματα.

 

Οι ψηλοι μας, που ειναι ουσιαστηκα ΟΛΗ η αμυνα μας, φορτωθηκαν με ανυπαρκτα φαουλς, και γενικα τους διναν παραβαση οποιαδηποτε επαφη. Ο Χαινς επαιξε 15' και του χρεωθηκαν 5 φαουλς. Γελαει ο κοσμος.

 

Τεσπα, φαινεται δικαιουσαι να κερδιζεις Σιενα-Μπαρτσα-ΤΣΣΚΑ, να παιζεις πολυ καλυτερα απο τον Παο σε 4 ματς, αλλα δε θα παρεις οτι σου αξιζει, αλλα ότι σου δωσουν οι γκριζοι λυκοι.

 

Σε αυτον που με διαρροες σημερα πηγε να καρπωθει τη νικη

Στην ουσια ειπε ο ανθρωπος οτι "αν με θελετε, μενω". Γιατι με αυτους που τα ραντεβου ηταν του 20λεπτου, τα 15 για γκομενες, μαλλον δεν θα ξαναβρεθει και η νεα φουρνια δεν θα αφησει εναν προπονητακο με 7-8 Ευρωπαικα να καπελωσει τις ενεργειες της

 

Ποιος πηγε να καρπωθει τη νικη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με απλά λόγια, νίκη παναθηναικού από τη διαιτησία?

 

 

Εγώ αυτό που βλέπω και αυτό που καταλαβαίνω είναι το εξής...

Δυστυχώς, ποτέ κανένας μας δεν θα έχει τα ίδια κριτήρια υπέρ και κατά της ομάδας του, ούτε καν κατά προσέγγιση. Ούτε καν, λίγο αμερόληπτα. Τα βλέπουμε πράσινα ή τα βλέπουμε κόκκινα.

Οπότε αυτές οι συζητήσεις είναι κάπως άτοπες.

 

Εγώ σήμερα είδα διαιτητές επιτέλους να σφυρίζουν την άμυνα του ολυμπιακού που πάντα είναι στο όριο, χαρίζοντας κιόλας αρκετά σφυρίγματα. Εσύ είδες διαιτητές να σφυρίζουν ανύπαρκτα φάουλ.. Πιάστο αυγό και κούρευτο...

 

Και θα μπορούσε να γίνει συζήτηση εποικοδομιτική και ενδεχομένως να συμφωνούσαμε και κάπου αλλά δυστυχώς τα αθλητικά τον τελευταίο χρόνο έχουν γεμίσει από τυπάκια που κοιτάνε να πούνε την εξυπνάδα, να τσιγκλίσουνε τον άλλον λες και έτσι θα μεγαλώσει το πο...στ meter τους.

 

Το λέω αλήθεια, με χαλάει πολύ που έχουν χαθεί πολλές αξιόλογες φωνές από τα αθλητικά και πλέον δεν πολυβρίσκω τον λόγο να μπαίνω να διαβάζω.

 

Έχει γίνει μόδα το +1. Μπορεί να πει κάποιος μαλακία αλλά είμαστε ίδια ομάδα, +1

Μπορεί να προσβάλει κάποιον χωρίς λόγο, είμαστε όμως ίδια ομάδα. +1

 

 

Τέλος πάντων, κλείνοντας, ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΣΤΟ ΕΞΟΧΙΚΟ :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και θα μπορούσε να γίνει συζήτηση εποικοδομιτική και ενδεχομένως να συμφωνούσαμε και κάπου αλλά δυστυχώς τα αθλητικά τον τελευταίο χρόνο έχουν γεμίσει από τυπάκια που κοιτάνε να πούνε την εξυπνάδα, να τσιγκλίσουνε τον άλλον λες και έτσι θα μεγαλώσει το πο...στ meter τους.

 

Σε μενα παει αυτο?

 

Με απλά λόγια, νίκη παναθηναικού από τη διαιτησία?

 

Με απλα λογια, δεν παιχτηκε μπασκετ, δεν βρηκαν ρυθμο οι ομαδες, κατι που ευνοησε τον Παναθηναικο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι δεν πήγαινε σε εσένα, νομίζω ήμουν πολύ σαφής σε ότι είπα και να σου πω την αλήθεια δεν θέλω να το εξηγήσω ή να το συζητήσω παραπάνω...

 

Το σκέφτομαι πολύ καιρό και απλά το έγραψα τώρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρωταω γιατι απευθυνεσαι σε μενα στην αρχη του ποστ σου. Οκ.

 

Τι διαβαζω? Ο χουλιγκανος ο Γιαννακοπουλος οσο ησασταν πισω με 8, μουτζωσε 2 φορες τον παγκο του Παο??!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι διαβαζω? Ο χουλιγκανος ο Γιαννακοπουλος οσο ησασταν πισω με 8, μουτζωσε 2 φορες τον παγκο του Παο??!

Εγω σου λεω πες οτι εγινε τι πρεπει να γινει τωρα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

O Βαρλας παντως δεν ειναι καφρος και δεν θα ελεγε κατι τετοιο αν δεν ισχυε.

 

Μηπως ο καφρος οπαδος ειναι ο Γιαννακοπουλος?

Κι αν ειναι εγω δεν θα κοιμηθω λες το βραδυ ή θα σταματησω να ειμαι Παναθηναικος?

 

Αντι να μιλαμε για αλλα θεματα μιλαμε για τις μαλακιες του καθε προεδρου και παραγοντα.

 

Μακαρι καποτε να σταματησουν ολα αυτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο βαρλάς, στα λίγα άρθρα του που έχω διαβάσει, είναι ένας δηλωμένος οπαδός που γλύφει τις τσέπες των λεφτάδων προέδρων και για κάποιο περίεργο λόγο, προσποιείται πως γράφει με αντικειμενικά και μπασκετικά κριτήρια.

 

Τώρα ποιον πείθει.. Όποιον θέλει να πειστεί προφανώς...

 

 

Πως γίνεται ένας τύπος που γράφει επώνυμα και τάχα μου με μπασκετικά κριτήρια να λέει ότι αν οι διαιτητές σφυρίξουν σωστά ο ολυμπιακός θα πάρει ΣΙΓΟΥΡΑ το πρωτάθλημα, είναι πραγματικά τεράστιο ανέκδοτο, σαν τον ίδιο.

 

Γιατί είτε δεν ξέρει ποια ομάδα και ποιον προπονητή έχει απέναντί του... Οπότε μας τελειώνει το μπασκετικό σκέλος....

Είτε δεν τον ενδιαφέρει γιατί θέλει οπωσδήποτε να κερδίσει η ομάδα του... Οπότε πάει και το αντικειμενικό σκέλος....

 

Βέβαια μπορεί και να κάνω λάθος, μπορείς ο τύπος να μην προσποιήθηκε ποτέ τον αντικειμενικό οπότε όλη η συζήτηση πάει περίπατο..

 

 

edit:

 

Και φυσικά ο Θανάσης είναι κάφρος! Ποιος το αρνήθηκε?

Σκέψου λοιπόν να αρχίσει ο Θανάσης να αρθογραφεί και να λέει κάφρο τον αγγελόπουλο....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο τα χειροτερα ματς του Παο αυτο που εκανε σημερα, σε επιπεδο ομαδικης λειτουργιας.

 

Ο Μπατιστ παρ'οτι ευνοηθηκε σε πολλες φασεις (14 βολες, κερδιζε φαουλ με το παραμικρο, στην αμυνα επαιζε οσο ξυλο ηθελε), ειναι ΤΕΡΑΣΤΙΟΣ παικτης, και του αξιζει να βρισκεται μεταξυ των κορυφαιων του ευρωπαικου μπασκετ.

 

Ο Καλαθης ειναι ακριβως οτι σας ελεγα πριν 1μιση χρονο. Κριμα που κανεις σας δεν εχει την ειλικρινεια να το παραδεχτει.

 

Ειπα πως ο Παο ειχε ελπιδες να κερδισει μονο με καλυτερο Σαρας και βοηθεια στο 4. Τσεκ.

 

Ειπα πως ο Σπανουλης βοηθουσε αμυντικα πανω στον Σαρας και αυτο ειχε σημασια για την εξελιξη του αγωνα. Σημερα οργανωσε περισσοτερο και επαιξε αμυνα περισσοτερο στον Καλαθη. Ειδαμε τα αποτελεσματα.

 

Αποψη μου, ο ΟΣΦΠ πηρε για ξεκαρφωμα 1-2 σφυριγματα στην αρχη, κ μετα οταν πηγαινε να βρει ρυθμο, ειτε αμυντικα ειτε επιθετικα, τον σταματουσαν με χαζα φαουλς. Με χειρουργικη ακριβεια εγινε η δουλεια. Το ματς σταματουσε χωρις λογο και αιτια, κατι που ευνοησε απιστευτα τον Παο, που εχω ξαναπει, δεν εχει χημεια παρα μονο σε συγκεκριμενα σχηματα.

 

Οι ψηλοι μας, που ειναι ουσιαστηκα ΟΛΗ η αμυνα μας, φορτωθηκαν με ανυπαρκτα φαουλς, και γενικα τους διναν παραβαση οποιαδηποτε επαφη. Ο Χαινς επαιξε 15' και του χρεωθηκαν 5 φαουλς. Γελαει ο κοσμος.

 

Τεσπα, φαινεται δικαιουσαι να κερδιζεις Σιενα-Μπαρτσα-ΤΣΣΚΑ, να παιζεις πολυ καλυτερα απο τον Παο σε 4 ματς, αλλα δε θα παρεις οτι σου αξιζει, αλλα ότι σου δωσουν οι γκριζοι λυκοι.

 

 

 

Ποιος πηγε να καρπωθει τη νικη?

 

Μαλιστα. Σημερα δεν εχει βολες το ρεπεπρτοριο? Eχει φαουλ 23-25. Αλλα ναι ξερω την δικαιολογια οι μεν παιζουν ξυλο οι αλλοι αμυνα. Απορω το ποσο ξυλο εφαγε ο Βουγιουκας και ποσα φαουλ πηρε.

Α quiz-ακι δυσκολο: Τελικα οι βολες επηρεαζουν παιχνιδι υπερ μιας ομαδας η οχι?

 

Στατιστικα απο εσακε..just in case anyone wonders.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 βολες ο Μπατιστ. 2 ή 4 ο σπανουλης, δε θυμαμαι, ο οποιος ειναι ο καλυτερος παικτης της Ευρωλιγκας στο να κερδιζει φαουλς.

 

Σοβαρο επιχειρημα. Εγω σου εβαλα το +1 να το ξερεις. Εχεις παιξει και μπασκετ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...