Προς το περιεχόμενο

Παναθηναϊκός (2011-2012)


The_Edge

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Chris85 ακριβως αυτο το λαθος προσπαθω να τονισω που κανεις εσυ και πολλοι ακομα.

 

Ο σημαντικοτερος παιχτης σε μια ομαδα δεν ειναι αυτοματως ο ηγετης της! (Δες Σπανουλη επι ΠΑΟ που ηταν εξαιρετικος καποιες χρονιες, αλλα μη μου πεις οτι ηταν και ο ηγετης μας...)

Αλλο η αθλητικη ικανοτητα, την οποια δεν θα με βρεις να αμφισβητω ποτε και αλλο η προσωπικοτητα, η επιροη, η αντιμετωπιση των δυσκολων καταστασεων και η εμπνευση στους συμπαιχτες σου. Σου ξαναλεω απο το φ4 και μετα εμενα σαν Παναθηναικο πιο πολυ με πορωνε ο Παπανικολαου σαν προσωπικοτητα παρα καθε αλλος μεσα στο παρκε! Ακομα και στα μεταξυ μας παιχνιδια.

 

Για να στο πω πιο απλα ακομα γιατι δεν αντιληφθηκες το παραδειγμα με τον Σαρας. Ανθρωπος που επιλεγει να παει ΝΒΑ και μετα παιρνει τηλεφωνο κλαιγοντας (ετσι λενε οι φημες) να τον φερουν πισω γιατι δεν αντεχει αλλο στην Αμερικη και δεν περνα καλα, ΔΕΝ συγκετρωνει στοιχεια ΦΥΣΙΚΟΥ ηγετη, δεν εχει τα cojones να στηριξει ουτε καν τις επιλογες του και ψαχνει σωτηρια και ελεος απτους γυρω.

 

Θα γινει ομως ηγετης γιατι ειναι παιχταρας, σε μια ομαδα οπου οι υπολοιποι παιχτες ηταν 1-2 κλικ πιο κατω απο αυτον στο ξεκινημα. Στον ΠΑΟ που ειχε πιο σημαντικες προσωπικοτητες , κομπαρσος ηταν στο θεμα προσωπικοτητας και επιροης κλπ. MVP ουκ ολιγες, στα νουμερα και τα στατιστικα εξισου εντυπωσιακος. Αλλα ως εκει. Πριν απο αυτον ειχε να χαζευει τους εμπνευστες του (και αυτον πιθανως τον πειραζε): Φραγκισκο, ΔΔ, Μαικ. Στην Εθνικη τα ιδια: ΔΔ, Παπαλουκας. Τωρα που η Εθνικη εμεινε με τον Μπουρουση, τον Πριντεζη και τον Καλαθη, ε ναι θα ειναι ο ηγετης της.

 

Και ξαναλεω, ο Σπανουλης στον Ολυμπιακο ναι, εχει το ρολο του ηγετη και εφετος τον διεκπεραιωσε αρκουντως καλα, δεν αμφιβαλλω επ'αυτου, ουτε και αμφισβητω τις δηλωσεις των γυρω του. Εφτασε βεβαια και 30...

 

 

ΥΓ. Στη σφαιρα της φαντασιας τα δημοσιευματα που μιλανε για Φριλαντ στον ΠΑΟ, τουλαχιστον τη δεδομενη χρονικη περιοδο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Αλλο παραδειγμα που δειχνει ποσα χιλιομετρα απεχει απο τον ορισμο του ηγετη:

Τελευταιο παιχνιδι, κερδιζει 15 ποντους στην εδρα του με εναν ΟΣΦΠ να βγαζει φωτιες και παει και κανει καυγα με τον νευριασμενο Σαρας μετα απο ευστοχο σουτ του 2ου μεταδιδοντας νευρα σε κοσμο και ομαδα. Απο μια τπ και κινδυνος να κοψει το ρυθμο στην ομαδα του επειδη τσιμπησε πρωτος πρωτος στα νευρα που μονο τον ΠΑΟ συμφεραν εκεινη τη στιγμη. Αυτα τα λαθη δε τα κανει ουτε ο Περπερογλου. Ευτυχως για εσας δεν εκμεταλευτηκαμε τη συγκεκριμενη κατασταση, αλλα με τη φωτια δεν παιζεις... Ηγετης εισαι.

Με την ίδια ευκολία πάντως μπορώ κι εγώ να ισχυριστώ ότι επειδή ακριβώς είδε τι πάει να κάνει ο Σάρας, του απάντησε ο ίδιος που ξέρει ότι μπορεί να ελέγξει τα νεύρα του, ώστε να εκτονωθεί η κατάσταση και να συνεχίσει ήρεμα το παιχνίδι. Απόδειξη το γεγονός ότι ως το τέλος του ημιχρόνου η διαφορά αυξήθηκε, δε μειώθηκε και δεν έγινε κανένα άλλο επεισόδιο από τους νεαρούς του ΟΣΦΠ που βράζει το αίμα τους. Άρα, αυτός είναι ηγέτης! (Δεν λέω ότι έγινε αυτό, αλλά εκ των υστέρων δίνουμε ό,τι ερμηνεία γουστάρουμε)

 

Για να στο πω πιο απλα ακομα γιατι δεν αντιληφθηκες το παραδειγμα με τον Σαρας. Ανθρωπος που επιλεγει να παει ΝΒΑ και μετα παιρνει τηλεφωνο κλαιγοντας (ετσι λενε οι φημες) να τον φερουν πισω γιατι δεν αντεχει αλλο στην Αμερικη και δεν περνα καλα, ΔΕΝ συγκετρωνει στοιχεια ΦΥΣΙΚΟΥ ηγετη, δεν εχει τα cojones να στηριξει ουτε καν τις επιλογες του και ψαχνει σωτηρια και ελεος απτους γυρω.

Τώρα, αυτό είναι σοβαρό επιχείρημα; Ότι φήμες λένε ότι έκλαιγε στο τηλέφωνο; Έλεος. Τότε να πούμε ξέρω γω ότι κι ο ΔΔ είναι κοτούλα, γιατί μια ζωή παίζει στην ασφάλεια του Παναθηναϊκού. Ο πραγματικός ηγέτης τολμάει να δοκιμάσει και κάτι διαφορετικό για να καταξιωθεί.

 

Στον ΠΑΟ που ειχε πιο σημαντικες προσωπικοτητες , κομπαρσος ηταν στο θεμα προσωπικοτητας και επιροης κλπ. MVP ουκ ολιγες, στα νουμερα και τα στατιστικα εξισου εντυπωσιακος. Αλλα ως εκει. Πριν απο αυτον ειχε να χαζευει τους εμπνευστες του (και αυτον πιθανως τον πειραζε): Φραγκισκο, ΔΔ, Μαικ. Στην Εθνικη τα ιδια: ΔΔ, Παπαλουκας. Τωρα που η Εθνικη εμεινε με τον Μπουρουση, τον Πριντεζη και τον Καλαθη, ε ναι θα ειναι ο ηγετης της.

Αυτά που λες είναι σωστά, μόνο που παραγνωρίζεις κάτι. Όταν ο Σπανούλης πήγε στον ΠΑΟ, βρήκε ήδη εκεί τον ΔΔ (που είναι και 2 χρόνια μεγαλύτερος), τον Μπατίστ (που είναι 5 χρόνια μεγαλύτερος) και τον Αλβέρτη (που είναι αρχαίος). Δεδομένου ότι γρήγορα έφυγε και ξαναήρθε, με ποιο σκεπτικό θα έπαιρνε τα σκήπτρα από αυτούς τους παίκτες; Το ίδιο και στην εθνική. Σε αυτούς τους ρόλους είναι σημαντική η ηλικία, η εμπειρία και η "παλαιότητα", εκτός από όλα τα άλλα. Αν ο Διαμαντίδης πάρει μεταγραφή φέτος στην Μπαρτσελόνα, πιστεύεις ότι θα γίνει αυτός το νούμερο 1 στην ομάδα ή μήπως θα παραμείνει ο Ναβάρο; Εγώ λέω ο Ναβάρο, αν και είναι προφανές ότι ως προσωπικότητα μειονεκτεί του ΔΔ.

 

Ποιός παίκτης θα μπορούσε να έρθει στον ΠΑΟ σε τέτοιες συνθήκες και να γίνει Ο ηγέτης, βάζοντας σε δεύτερους ρόλους τους 3 που ανέφερες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα, αυτό είναι σοβαρό επιχείρημα; Ότι φήμες λένε ότι έκλαιγε στο τηλέφωνο; Έλεος. Τότε να πούμε ξέρω γω ότι κι ο ΔΔ είναι κοτούλα, γιατί μια ζωή παίζει στην ασφάλεια του Παναθηναϊκού. Ο πραγματικός ηγέτης τολμάει να δοκιμάσει και κάτι διαφορετικό για να καταξιωθεί.

Ας αφησουμε τις φημες με το κλαμα στην ακρη και ας αρκεστουμε στις συνεντευξεις του ιδιου τοτε που δεν διαφοροποιουνταν απο οσα ειπα.

 

Και κατι τελευταιο περι παλαιοτητας. Οταν ο Σπανουλης πηγε στον ΠΑΟ, ο ΔΔ ηταν εξισου νιουφης στην ομαδα. 1 χρονο ειχε (2004 πηγε ο ενας, 2005 ο αλλος). Προφανως αν ηταν ηγετης θα μπορουσε να εχει παρει τα ηνια στον ΠΑΟ μεχρι σημερα. Αλλα, λιγο "να παμε ΝΒΑ", λιγο "φερτε με πισω δε μπορω εδω περα, δεν περναω καλα", λιγο "συνεχιζω στον ΠΑΟ--->2.4εκ ευρω ο ΟΣΦΠ ας κανω το αλμα-->δεν μου φερθηκαν καλα στον ΠΑΟ" ε βαλε και οτι ο ΔΔ εκοβε και εραβε σε μια ομαδα οσο ο 2ος εψαχνε να δει προς τα που φυσαει ο ανεμος καθε καλοκαιρι, ε δε θελει και πολυ για να κρινει καποιος οτι απο τα 22 ως τα 28 του δεν εδειξε ηγετικα στοιχεια στο χαρακτηρα του.

 

Μοιραια θα ξεχωριζε στον ΟΣΦΠ για τους λογους που ειπα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιός παίκτης θα μπορούσε να έρθει στον ΠΑΟ σε τέτοιες συνθήκες και να γίνει Ο ηγέτης, βάζοντας σε δεύτερους ρόλους τους 3 που ανέφερες;

 

Ο Ντιρκ?? :mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.sport-fm.gr/article/555852

 

Αλαφούζο πούλα :lol:

Μια ερωτηση προς Παναθηναικους με βαση πχ το συγκεκριμενο δημοσιευμα:

 

Ακουγαμε οτι ο Τσακας ηταν βαλτος λεει του Τζιγκερ για να μην αφησει τον Παναθηναικο Σωτηρα να προχωρησει το θεμα του πλειοψηφικου πακετου.

 

Τωρα που ο Τζιγκερ εφυγε απτην μεση γιατι συνεχιζει να βαζει τον Τσακα στην μεση?! Για να ξεγελασει τον Αλαφουζο? :mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

washcloud κανε τον κοπο να το διαβασεις: http://www.sheridanh...d-be-spanoulis/

 

Υ.Γ.1 Εννοειται πως δεν θα σου εβαζα αναλυση επιπεδου Ιωαννου-Συριγου.

 

Υ.Γ.2 http://www.in-the-game.org/ το απολυτο blog για το μπασκετ.

 

Υ.Γ.3 "Όσον αφορά τον Βασίλη Σπανούλη ο Σέρβος δήλωσε: "Ο Σπανούλης είναι μεγάλος ηγέτης, ένας παίκτης που κάνει τη διαφορά. Είναι εξαιρετικός επαγγελματίας, πάντα πρώτος στην προπόνηση και παράδειγμα για όλους. Δεν είναι εγωιστής και η τελευταία φάση του τελικού ήταν ενδεικτική για το τι κάνει για την ομάδα. Εμείς τότε δεν είχαμε έναν τέτοιο ηγέτη, αλλά ήμασταν στην ομάδα ο Ντανίλοβιτς κι εγώ." http://www.sport24.g...hs.1794075.html

Τους έρριξα μια ματιά πρωινιάτικα (των λινκ), αλλά (ειδικά το 1ο) δεν είχα χρόνο, κι ούτε ακόμη έχω για να απαντήσω ως θα όφειλα (όχι "επιγραμματικά" δηλαδή). Δυστυχώς όμως για την ώρα, με παίρνει ακριβώς μόνο για επιγραμματικές παρατηρήσεις... (σόρι, αλλά). Οι οποίες εξής :

 

 

Μου το είχες προτείνει κι από χθες "να μου παρέξεις λινκς". Αν πρόσεξες, δεν σχολίασα "οκ δωσ' μου" ή "μη μου δίνεις" (το δεύτερο θα ήταν λίγο καφρίλα). Ο λόγος δεν ήταν γιατί "θα προτιμούσα να αποφύγω λινκς που θα με βάζανε στη θέση μου", αλλά πρωτίστως διότι δεν πιστεύω πως μερικά άρθρα, απ' όσο "σοβαρούς" αναλυτές κι αν είναι, δύσκολα μπορούν να δώσουν κάτι ουσιαστικό. Πόσο μάλλον "μόλις δύο" (δεν σου τη λέω για τον "μικρό αριθμό", ούτε εσύ είσαι υποχρεωμένος να κάθεσαι να ψάχνεις για να μου δείξεις κάτι σωστό). Εννοώ ότι εκ των πραγμάτων ολίγον δύσκολα "γίνεται απόδειξη για το θέμα" με αυτόν τον τρόπο (...ούτως ή άλλως και τα 2 ss που εγώ πόσταρα χθες, με στοιχεία από τους 2 ΠΡΩΤΟΥΣ τελικούς, δεν είναι "αποδείξεις", αλλά ενδείξεις. Όσο κι αν είναι "καλές"...Δεν είμαι βλαξ, αναγνωρίζω τη χρησιμότητα των συγκεκριμένων στοιχείων). Και το θέμα είναι ότι, δεν έπεσα και πολύ έξω, από το ΞΕΦΥΛΛΙΣΜΑ που τους έκανα : πολλά "άσχετα" (για το θέμα) στοιχεία, κείμενα που η ουσία αναλώνεται στον τίτλο, κείμενα με τα οποία διαφωνώ επίσης και αν είχα χρόνο θα καθόμουν να τα...ντημπανκάρω, με επιχειρήματα υπό του τίτλου "Why should neither Kirilenko, nor Spanoulis be F4 MVPs - but Papanikolaou instead"...

 

Γενικά λοιπόν, αναρωτιέμαι "γιατί". Δεν θα το πάω μακρυά με το να πω "με προσβάλλεις έτσι" (ούτως ή άλλως είπαμε καταννοητό το ότι δε θα καθόσουν να μου παραθέσεις μια πραγματεία βασισμένη σε άρθρα), αλλά ρε συ Chris, μου μένει η αίσθηση ότι μου απάντησες λες και έχω βγει ως δηλωμένος άσχετος με το σπορ και ρωτάω "ποιός είναι αυτός ο Σπανούλης ρε παιδιά που ακούω δεξιά κι αριστερά τελευταία; Μπορεί κανείς να μου πει;". Αν έχεις τέτοια εντύπωση για εμένα, να το ξέρω, για να μη χαλάω χρόνο με το ζήτημα (ήδη μου έρριξες κάποιες μπηχτές, αλλά υπέθεσα ότι είναι "πάνω στον εκνευρισμό", οπότε σαν τί να κάνω, να απαντήσω παρομοίως; Δε βγάζει πουθενά, γι' αυτό είπα να το προσπεράσω). Παρεμπιπτόντως, εγώ -όπως περίπου δήλωσες χθες και ήδη σχολίασα σχετικά- ΔΕΝ είμαι της άποψης "ο Κρις δεν ξέρει αν η μπασκετομπάλα έχει μπιμπίκια ή πανάδες". Το ότι τυχαίνει να μη συμφωνώ μαζί σου (ίσως και κατά μεγάλο ποσοστό), δεν σημαίνει ότι σε θεωρώ άσχετο (απλά πιστεύω/ΒΛΕΠΩ ότι έχεις κι εσύ τις παρωπίδες σου σε κάποια πράγματα). Τεσπα, ξανασκέψου κατά πόσο πράγματι ισχύει αυτό που είπες είτε περί εμπαθειών είτε περί ασχετοσύνης (και βγάλε από το μυαλό ότι μπορεί να γράφω εδώ, μόνο επειδή ως γνωστόν γράφω περί παντός επιστητού, ΑΝ κάτι τέτοιο σου έχει περάσει από εκεί) και δες πιο αντικειμενικά αυτά που σχολιάζω. Αν θες βέβαια. Και γενικά όπως θες κάνε, δεν είναι ότι ψάχνω για "αναγνώριση" από κανέναν και πουθενά, άλλωστε. Γουστάρω απλά και γράφω (όσο θα γουστάρω).

 

...κι ένα τελευταίο περί Συρίγου : όταν ήμουν εφηβεία και το μπάσκετ είχε αρχίσει ελέω Γκάλη να γίνεται γνωστό κι είχα αρχίσει να παίζω κι εγώ (γύρω στα 14 το '84), ο Συρίγος ήταν ως γνωστόν μπροστάρης της προβολής του αθλήματος, και για 'μένα γενικά γοητευτικά ξεχωριστός. Όσο μεγάλωνα, συνειδητοποιούσα ότι μπορούσε να γίνει μέχρι και ιδιαιτέρως αντιπαθής, από άποψη χαρακτήρα και συμπεριφοράς (χωρίς πάντα να έχω κάτι, οπαδικής φύσεως, να του προσάψω) : άγγιζε τα όρια του ξερολισμού και, κυρίως ο τρόπος που μιλούσε με τους άλλους, έβγαζε κάτι το "μεγαλομανές" και...δυναστευτικού (και λοιπά-και λοιπά). ΠΑΡ' ΟΛ' ΑΥΤΑ, ο άνθρωπος είναι από τους λίγους που βλέπουν τόσο (ακόμα και τώρα) καθαρά τις φάσεις στους αγώνες και μάλιστα εγκαίρως. Αυτό το συμπέρασμα έχω βγάλει, και όχι επιφανειακά, αλλά "μελετώντας" μεταδόσεις και φάσεις ξανά και μανά (...οι ενίοτε φανφάρες ή αφορισμοί του, άλλο καπέλο). Το ίδιο λοιπόν ισχύει και για τις αναλύσεις του (πάνω-κάτω ε. Δε λέω είναι θεός...). Οπότε, δεκτό το "όχι αναλύσεις τύπου Ιωάννου", αλλά μην απαξιώνεις τις αναλύσεις Συρίγου...

 

 

 

 

 

Αλλο παραδειγμα που δειχνει ποσα χιλιομετρα απεχει απο τον ορισμο του ηγετη:

Τελευταιο παιχνιδι, κερδιζει 15 ποντους στην εδρα του με εναν ΟΣΦΠ να βγαζει φωτιες και παει και κανει καυγα με τον νευριασμενο Σαρας μετα απο ευστοχο σουτ του 2ου μεταδιδοντας νευρα σε κοσμο και ομαδα. Απο μια τπ και κινδυνος να κοψει το ρυθμο στην ομαδα του επειδη τσιμπησε πρωτος πρωτος στα νευρα που μονο τον ΠΑΟ συμφεραν εκεινη τη στιγμη. Αυτα τα λαθη δε τα κανει ουτε ο Περπερογλου. Ευτυχως για εσας δεν εκμεταλευτηκαμε τη συγκεκριμενη κατασταση, αλλα με τη φωτια δεν παιζεις... Ηγετης εισαι.

...my thoughts exactly όταν παίχτηκε η φάση...

 

 

 

 

 

Δεν ξαναβγηκε λοιπον mvp σε final4 ο Σπανουλης στον Παο, δεν εχει αλλες προσωπικες διακρισεις στην Ευρωλιγκα, ουτε σε επιπεδο εθνικης...

 

...ατέρμονες συζητήσεις μπορούν να γίνουν για την "αξία" του τίτλου του MVP...Επί παραδείγματι, στον φετεινό τελικό της Πόλης, όπου μέχρι να πάρει τα βρακιά των Ρώσων ο Παπανικολάου, όλοι ψηφίσανε Σπανούλη απ' το ημίχρονο (για την περίπτωση που πέρναγε ο ΟΣΦΠ). Τα ίδια πάνω-κάτω για Ευρωλίγκες και ειδικά για Εθνικές (και δη όταν πρόκειται για τον Σπανούλη).

 

 

Και τεσπά, Σπανούλης=μια μοντέρνα εκδοχή του Γιαννάκη (επιθετικά), από άποψη "ξεροκέφαλων λάθος επιλογών" - αλλά και όχι μόνο. Καλά στοιχεία : γρήγορος (έως σφαίρα), δυνατός, ΕΧΕΙ ξεχωριστή πάσα (αλλά τη χαντακώνει συχνόπυκνα) όπως και δυνατότητα να "βλέπει γήπεδο", και, ΤΕΛΟΣ, για όλα τα προηγούμενα, δυνατότητα να παίρνει φάουλ (ευτυχώς έχει και το όνομα που βοηθάει, αλλιώς θα έλεγα τί θα 'παιρνε από φάουλ...Και δεν εννοώ ότι παίρνει ΑΔΙΚΩΣ φάουλ). Αυτή είναι η ουσία του Βασίλη. Ούτε ηγεσία, ούτε στην θεωρία, ούτε στην πράξη, μονοκόμματος μέχρι παρεξηγήσεως, ΔΕΝ ΛΕΕΙ ΝΑ ΜΑΘΕΙ ΑΠΟ ΤΑ ΛΑΘΗ ΤΟΥ (όσο κι αν με αυτά στην ουσία καίει τους συμπαίκτες του που τον..."θεωρούν ηγέτη"), και γενικά, αν κι όποτε καταφέρνει να γεμίσει την καρδάρα με γάλα, της δίνει Μ Ι Α, και την σκορπάει... Με "πιστούς" (η κάθε...θρησκεία τους έχει...), που πχ όπως προχθές που έβαλε ΕΝΑ (το πρώτο)(του)(για προχθές) τρίποντο, βγαίνουν με ΤΟΣΗ ευκολία και σχολιάζουν "...είδατε ρε που λέγατε για τα τρίποντα του Βασίλη;", χωρίς να υπολογίζουν ότι τελείωσε με 1/5...(μάλλον τα κάνανε αχταρμά με του Παπανικολάου, του Πρίντεζη και του Μάντζαρη - και τους Κέσελ ακόμα...). Κι επειδή ΔΕΝ είμαι εμπαθής απέναντί του, ΕΛΠΙΖΩ να μπει σε καλό δρόμο, γιατί αν πάει ΕΤΣΙ, τα τελευταία χρόνια της καριέρας του προφητεύω να τα βγάζει στην "αφάνεια". ΑΝ όμως (ίσως με τη βοήθεια Ντούντα), "ηρεμήσει", μπορεί να γίνει ΠΟΛΥ χρήσιμος, για πολλά χρόνια, και στους συλλόγους που θα παίζει, και στην Εθνική. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω αν ειναι η καταλληλη ενότητα να το ποστάρω εδω αλλά ο παο λεει παιρνει 5Μ δανειο απο την Πειραιως.. Δηλαδη η Πειραιως δεν έχει ρευστότητα, παιρνει ενισχυση από το κρατος (μερος των χρηματων υποτιθεται θα πρέπει να ριξει στην αγορα), λεφτα που θα πληρώσουμε εμεις με 10% επιτοκιο και δινει 5Μ σε ομαδα; Μονο εγω αισθανομαι μαλακας; Και για να μην παρεξηγηθουν οι παναθηναικοι, θα γκρινιαζα σε οποιαδηποτε ομαδα και αν τα εδινε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ανάψουν μία λαμπάδα στον Τζίγκερ οι βάζελοι.

 

Γιατί πιστεύεις Chrisxxx ότι ο επιχειρηματικός κόσμος δεν θέλει κρατικοποίηση των τραπεζών ή τουλάχιστον δημόσιο έλεγχο? Πώς θα γίνονται μετά τα νταλαβέρια με τα λεφτά του κράτους?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

wash δεν εχω καμια διαθεση "να σε βαλω στη θεση σου". Απλα πως να το κανουμε, κατι παραπανω θα ξερει ο Τζορτζεβιτς απο μας.

 

midi σε μια φανελα μπαινει ενα αστερι ανα 10 πρωταθληματα. Ετσι ειναι στη μπαλα, ετσι ειναι στο μπασκετ. Στο ποδοσφαιρο δε σας ξηλωσαν παλιοτερα αστερια που ειχατε βαλει για πορειες? Ρωταω, γιατι μου το μετεφερε φιλος, δεν το γνωριζω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικα αφου ο πριγκηπας ειναι legit τις μετοχες του Τζιγγερ αν παρει δεν ειναι επικεφαλης? Τα εχω μπερδεψει τα πραγματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

midi σε μια φανελα μπαινει ενα αστερι ανα 10 πρωταθληματα. Ετσι ειναι στη μπαλα, ετσι ειναι στο μπασκετ. Στο ποδοσφαιρο δε σας ξηλωσαν παλιοτερα αστερια που ειχατε βαλει για πορειες? Ρωταω, γιατι μου το μετεφερε φιλος, δεν το γνωριζω.

 

Ετσι παει αν και δε νομιζω να ειναι κατι το επίσημο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

wash δεν εχω καμια διαθεση "να σε βαλω στη θεση σου". Απλα πως να το κανουμε' date=' κατι παραπανω θα ξερει ο Τζορτζεβιτς απο μας.

 

midi σε μια φανελα μπαινει ενα αστερι ανα 10 πρωταθληματα. Ετσι ειναι στη μπαλα, ετσι ειναι στο μπασκετ. Στο ποδοσφαιρο δε σας ξηλωσαν παλιοτερα αστερια που ειχατε βαλει για πορειες? Ρωταω, γιατι μου το μετεφερε φιλος, δεν το γνωριζω.[/quote']

 

Ετσι ειναι ειχανε γινει ρεζιλι των σκυλιων κ τις απεσυραν αρων αρων. Γι αυτο και το κομπλεξ περασε στο μπασκετ με τ αστερια...πραγμα που δε κανει καμια αλλη ομαδα στην ευρωπη. Και ελπιζω να μη το κανουμε ουτε εμεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...