Προς το περιεχόμενο

Παναθηναϊκός (2011-2012)


The_Edge

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ας μεινει ο Ζοτς, ας μεινουν οι Γιαννακοπουλοι, ας δουμε τι μπατζετ διαθετουν, ας δουμε ποιοι παιχτες σταματουν το μπασκετ και ποιοι φευγουν απο αυτους που θελουμε (διοτι ολων τα συμβολαια ληγουν) και μετα ευχαριστως να μπουμε στη διαδικασια να κανουμε προσθαφαιρεσεις στο ροστερ.

 

Μεχρι τοτε τα πραγματα ειναι πιο ρευστα απο κινουμενη αμμο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

washcloud δεν σε καταλαβαινω ακριβως τι εννοεις για τον Περπε.Οντως δεν εχει χρησιμοποιηθει ως σκορερ αλλα ειναι προφανες οτι ξερει μπασκετ αλλα ειναι στασιμος!Δηλαδη,ο Χατζηβρεττας πχ που επαιζε μονο αμυνα (στον ΠΑΟ) δεν τραβαγε σκορ οταν επρεπε?Οταν παιζεις στον Παναθηναικο πρεπει να εισαι ανα πασα στιγμη ετοιμος να προσφερεις αυτο που χρειαζεται η ομαδα.Δε νομιζω οτι οι παικτες εχουν τη λογικη τρεχουμε και προσπαθουμε αλλα το σκορ να το τραβαει ο Μαικ,ο ΔΔ και ο Σαρας.

 

Ξερουμε ποσο ειναι το συμβολαιο του Καλαθη?

 

Ο απο πανω φιλος εδωσε περιγραφη παικτων σαν τον Νικολας και τον Σπανουλη!Δε θα διαφωνησω,απλα θελω να προσθεσω οτι θελω ενα 4αρι και ενα 5αρι που να ειναι αθλητικοι και με αλμα!

 

Τωρα ο Φωτσης με το 1,3 που επαιρνε (ή 1,7?) σιγα μη γυρισει υπο συνθηκες μειωσης του μπατζετ.Να προσθεσω οτι γενικα παρολο οτι λειπει απο την ομαδα και εχει προσφερει μου τη σπαει απιστευτα ο Φωτσης.Πιστευω ειναι πολυ μονοδιαστατος λογω τεμπελιας.Δεν ειναι δυνατον 4αρι να μην μπορει να παιξει με πλατη!!Αυτη ομως ειναι μια αλλη συζητηση..

 

Ολοι οσοι πανε στο ΟΑΚΑ την τεταρτη να αποθεωσουν την ομαδα ανεξαρτητως αποτελεσματος!!

 

Ειδικά ο ΠΑΟ είναι ομάδα που δουλεύει φασοναρισμένα. Θέλει έτοιμους παίκτες, να κάνουν συγκεκριμένα πράγματα. Δεν είναι "σχολείο" (καλώς ή κακώς, είναι το τίμημα για την επιτυχία της ομάδας των τελευταίων ετών). Ο Περπέ λοιπόν δεν ήρθε ως καστανοβγάλτης, ούτε για να παίρνεις "αυτός" τα πρωταθλήματα, κι ούτε είχε την ευκαιρία εξέλιξης. Αυτά εννοώ (και αυτά βλέπω). Τηρουμένων λοιπόν των αναλογιών, εγώ τον βλέπω να προσπαθεί τους τελευταίους μήνες που σφίξανε τα πράγματα, όπως τον βλέπω και να έχει προσφορά. ΠΑΡΑΠΑΝΩ, για τους προαναφερθέντες λόγους, νομίζω είναι άκαιρο να περιμένει κανείς πράγματα από αυτόν. Αν του χρόνου ξεκινήσει υπό νέα βάση, καλώς. (...αυτό με τον Χατζηαποτυχημένο δεν το κατάλαβα καθόλου πάντως...Τόσο λάθος εντύπωση να έχω...; ). Και ναι, καλώς ή κακώς, ο ΠΑΟ των επιτυχιών, ήταν στημένος ΑΚΡΙΒΩΣ στο μοντέλο "το σκοράρισμα το έχουν ΔΔ, ΜΜ, ΑΦ, ΝΝ, ΣΓ, ΡΣ και κάτι άλλα ψιλά"...

 

 

Ο Καλάθης (Νικ) νομίζω τσιμπάει οχτακό.

 

4άρι και 5άρι αθλητικά και με άλμα κτλ, για να συνεχίσεις να έχεις στόχους ευρωπαϊκά κι εγχώρια πρωταθλήματα, θέλουν καλά γκαφρά όμως....Πόθεν;

 

Όσο περί Φωτς, όντως τη σπάει σε κόσμο (και σε 'μένα πχ), γιατί όντως έχει ολίγον "τεμπελιά" πάνω του (είναι λίγο "παίκτης πολυτελείας", να το θέσω αλλιώς, σε σχέση με τις δυνατότητές του). Παρ' ολ' αυτά, ειδικά πέρσι ήταν πολυτιμότατη η προσφορά του στον ΠΑΟ. Το ννα γυρίσει ΠΑΟ, με τα δεδομένα που διαγράφονται, το κόβω για όνειρο απατηλό. Μάλλον θα τερματίσει καριέρα έξω (άλλωστε είχε πάρει από νωρίς τη γεύση του γυρολόγου στην καριέρα του) - σαν τον Παπαλουκά (ή και τον Ζήση).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για ποιον Φωτση λεμε? Να ανεβασουμε τον μεσο ορο ηλικιας κοιταμε η να τον ριξουμε?

Μεγαλος παιχτης που μπαινει στη δυση της καριερας του, αν δεν εχει μπει ηδη. Ευτυχησαμε να τον εχουμε στο ροστερ μας στα ντουζενια του (και αυτον).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε δε νομίζω να ήταν αχρείαστος ο Φώτσης. Συμφωνώ όμως στην ανάγκη ριζικής ανανέωσης. Όπως έχουν τα δεδομένα για τον ΠΑΟ, καλύτερα να το πάρει απόφαση ότι θα κοστίσει σε τίτλους, αλλά ν' αρχίσει ν' αλλάζει φιλοσοφία και να επενδύσει σε νειάτα. Στο κάτω-κάτω, κύκλους κάνει πάντα το πράγμα, και η παντοκρατορία είναι στο παιχνίδι, και το τέλος εποχής και η αναγέννηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eλεος ομως ρε παιδες. Ποια δυση της καριερας του? 30 χρονων και 4αρι.. Μιλαμε πως αν λειπει ενας παικτης φετος απο το ροστερ σας, αυτος ειναι ο Φωτσης. Ποιος Νικολας και πρασινα αλογα.. 30% καλυτεροι θα ησασταν με αυτον.

 

Υ.Γ. Ο Σπανουλης θα αντεξει 2-3 χρονια ποιοτικου μπασκετ, εχει στεγνωσει τελειως το σωμα του, εχει δουλεψει και φαινεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eλεος ομως ρε παιδες. Ποια δυση της καριερας του? 30 χρονων και 4αρι.. Μιλαμε πως αν λειπει ενας παικτης φετος απο το ροστερ σας, αυτος ειναι ο Φωτσης. Ποιος Νικολας και πρασινα αλογα.. 30% καλυτεροι θα ησασταν με αυτον.

 

Καπου εχασες την συζητηση:

Δεν συζηταμε τι θα ημασταν, συζηταμε τι θα ειμαστε απο του χρονου.

 

Το αυριο σου δε το σχεδιαζεις με μεταγραφη 31 ετων (και οχι 30). Οι γεροι για εσας Διαμαντιδης και Τσαρτσαρης ειναι 32 ετων εκαστος. Ο δευτερος οχι απλα γερος, αλλα και τελειωμενος. Ο 31 ετων Φωτσης (32 την επομενη σεζον δηλαδη), ποια δυση της καριερας του ε? Ε ρε τουμπες..

 

 

Δευτερον, τα ποιος Νικολας κλπ τα ακουω εντελως βερεσε, ειδικα με το προβλημα που ειχαμε φετος σε δημιουργια, μπουκα, και ακροβολισμενο 2ρι να πυροβολησει. Ειναι ασυλληπτη η σημασια του η αντιπαλη αμυνα να κλεινει με νταμπλ τιμ τις μπουκες του ΔΔ (και το πικ εν ρολ κατ'επεκταση) επειδη δεν τρεμει εναν Νικολας. Ακομα και το παιχνιδι του Καλαθη, θεωρω οτι ως ενα βαθμο εχει πεσει εφετος επειδη συναντα πιο κλειστες αμυνες οσο παει προς τα μεσα, χωρις επιλογη στη περιφερεια.

 

Στην τελικη το κενο του Φωτση το καλυψε ενας Καιμακογλου φετος και θα ελεγα το καλυψε εξαισια και σε επιθεση και σε αμυνα. Το κενο του Νικολας ποιος το καλυψε? Ο Λογκαν? Ο Σατο?

Το ψυχολογικο κενο (και ψυχολογικη διαλυση του αντιπαλου κατ'επεκταση) απο τα 3ποντα απτο σπιτι του που αλλαξαν ροη σε τοσους και τοσους αγωνες, ποιος το καλυψε? Μειναμε με εναν Μητσο και εναν Καιμακογλου (σταθερους) να περιμενουμε να δουμε ασπρη μερα απο τα 6.75

 

Για μενα, για το μπασκετακι που βλεπω, ο Νικολας ελειψε πιο πολυ απτο φετινο ΠΑΟ. Φρεσκαδα, τρεξιμο, μπουκα, κωλοχερο απο παντου (και απτα 8 μετρα αμα λαχει), ικανοτητα στο π&ρ και διαθεση στην αμυνα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Σπανουλης θα αντεξει 2-3 χρονια ποιοτικου μπασκετ, εχει στεγνωσει τελειως το σωμα του, εχει δουλεψει και φαινεται.

 

...πώς δε φαίνεται...

 

 

sshot1hi.jpg

 

 

 

 

(από ποιότητα άλλο τίποτα δεν διαφαίνεται στο μέλλον του)

 

(εμείς να δούμε αν θ' αντέξουμε)

 

(το στέγνωμα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε washcloud τα πιστευεις αυτα που γραφεις? Εισαι ειτε εμπαθης με τον συγκεκριμενο, ειτε δεν παρακολουθεις καθολου μπασκετ.

 

Για να μην κουραζεσαι, και αφου τη δικη μου γνωμη τη θεωρεις ασχετη, μπορω να σου ποσταρω ποσα λινκς (και εχω ποσταρει κιολας) απο σοβαρους δημοσιογραφους/προπονητες που επιχειρηματολογουν απο το π.χ. οτι επρεπε ο Σπανουλης να ηταν Mvp και οχι ο Κιριλενκο (και αυτο πριν το final4), μεχρι οτι ο Λαρισαιος ειναι τεραστιος ηγετης και δε θα εφτανε πουθενα ο ΟΣΦΠ χωρις αυτον.

 

Αλλα ελεος δηλαδη, ακομη και οι παικτες του ΟΣΦΠ λενε πως ηγετης τους ειναι ο Σπανουλης, τι διαλο, μαστουρωμενοι ειναι?

 

Μιντυ για μενα ο Καιμακογλου κατ'αναγκη επαιζε στο 4. Να βλεπα 5αδα με Φωτση κ Καιμακογλου μεσα, και αν εβλεπες τετοια αμυνα οπως χτες, ή τοσα χαμενα ριμπαουντς, εμενα να με εφτυνες.

 

Μακραν η πιο σημαντικη θεση το 4 για τα συστηματα του Ομπραντοβιτς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...δεν είναι ούτε ότι τη δική σου γνώμη τη θεωρώ άσχετη (το εννοώ), ούτε ότι σ' επιβουλεύομαι με το να πω "και τί να λένε οι δημοσιογράφοι/προπονητές;" - γι' αυτό και θα το πω. Αυτά που ποστάρω για τον Σπανούλη, είναι αυτά που βλέπω ο ίδιος, τί να κάνω. Και όχι, ούτε κάποια εμπάθεια έχω απέναντί του. Το μόνο που έχω εναντίον του είναι το ίδιο του το παιχνίδι (έχω αναφερθεί σε αυτό κάποιες φορές, τον τελευταίο καιρό που έχω μπει και ποστάρω στ' αθλητικά θρεντ - να μην τα επαναλάβω. Με επιχειρήματα, όχι με ατάκες όπως "καραφλιάζει και δεμαρέσει" ή "είναι από τη Λάρσα γι' αυτό και λαχτάρσα"). Και για την ακρίβεια τον πίστευα αρκετά χρόνια πριν (μέχρι ας πούμε το '06), αλλά σταδιακά τον είδα αντί να βελτιώνεται να αποδιοργανώνεται.

 

Περί επιχειρηματολογίας ειδικών, να πω ότι ΔΕΝ παρακολουθώ αθλητικές στήλες. Άρα καλώς ή κακώς δεν έχω εντύπωση τί ακριβώς έχει γραφτεί. Αλλά, είτε ακόμα κι από προπονητές είναι, είτε από αθλητικογράφους, απλά ελπίζω να μην είναι στο επίπεδο των όσων ακούω κάθε φορά που παρακολουθώ αθλητική μετάδοση, ήτοι φανφάρες, τσιτάτα ή γλυψίματα χωρίς ψήγμα ουσίας (όπως απέναντι σχεδόν σε όλους τους υπόλοιπους παίκτες, με βάση το "όνομα"). Και δυστυχώς, σε γενικές γραμμές, οι περισσότεροι, από όποιο πόστο και αν είναι, έχουν λόγους να μην μιλάνε με ρεαλιστικούς όρους, αλλά μάλλον πάνω-κάτω με τους ανωτέρω. Οπότε, να καταλήξω, δεν ξέρω αν υπάρχουν εμπεριστατωμένες απόψεις περί Σπανούλη, που μπορούν να μου ανοίξουν περισσότερο τα μάτια σε σχέση με ό,τι ο ίδιος βλέπω, αλλά δυστυχώς και να υπάρχουν, δεν τις γνωρίζω (αν και, γενικά, πολύ βλέπω να κυκλοφοράει το "όταν είναι έξω ο Σπανούλης, ο ΟΣΦΠ μια χαρά τσουλάει"...πράγμα το οποίο τυχαίνει να με βρίσκει σε σύμπτωση απόψεων). Πάντως πολύ αμφιβάλλω ότι μπορούν...

 

Περί μπάσκετ που λες, τί να σου πω. Αν πιστεύεις ότι δεν παρακολουθώ καθόλου,,,,,,,πίστευέ το.

 

Περί "ηγεσίας" Σπανούλη, έχω -όπως προείπα- ξαναγράψει την άποψή μου. Περί προσφοράς, τα ίδια. Τώρα τί έχουν πιεί οι παίκτες του ΟΣΦΠ, δεν ξέρω, αλλά νομίζω μέχρι Γκέιτορεηντ. Γιατί όμως "αναγνωρίζουν τον Σπανούλη ως ηγέτη τους", μπορώ να υποθέσω : επειδή ως τέτοιος βρίσκεται εκεί, και, επειδή τα νέα παιδιά του είναι γενικώς προσγειωμένοι. Το οποίο περιλαμβάνει συμπεριφορά τύπου τα στερνά τιμούν τα πρώτα. Δηλαδή όχι πολίτικαλι κορέκτ, αλλά "σεβάσμια". Είναι για την ακρίβεια όλοι τους ολίγον "πατρίς-θρησκεία-οικογένεια" (παρεμπιπτόντως ο Πρινς δε νομίζω να μιλάει για ηγέτη-Βασίλη, ο Άντιτς στα τέτοια του στην ηλικία του, Χάινς και Ντόρσι επίσης -για διαφορετικούς λόγους- δεν είναι για τέτοιες δηλώσεις...Για τον Λω δεν ξέρω. Ο Γκετσεβίτσιους δε μετράει....ποιός τον θεωρεί "ηγέτη"; Ο Παπαδόπουλος ή ο Πελεκάνος; Σόρι, αλλά μόνο σε κάτι μπλογκς έχει πάρει το μάτι μου να μιλάνε περί "ηγεσίας". Κι ανάθεμά με αν οι μπλογκατζήδες ξέρουν τί τους γίνεται).

 

Και για πολλοστή φορά : δεν είμαι ούτε ΠΑΟ, ούτε ΟΣΦΠ. Οπότε δεν είναι ότι "με πείραξε που έφυγε από τον ΠΑΟ και του έχω κακιώσει" ή "με χάλαει που ήρθε στον ΟΣΦΠ, ενώ ήταν αιώνιος εχθρός". Σαν παίχτη τον κρίνω, στον όποιον σύλλογο παίζει, ή στην Εθνική. Κι όπως έχω πει α) αν είναι να χάσει ο ΟΣΦΠ το φετεινό πρωτάθλημα, ελέω Σπανούλη (κι εμμέσως Ίβκοβιτς) θα το χάσει (στο περίφημο 5λεπτο της 3ης περιόδου του 2ου παιχνιδιού για παράδειγμα, αυτός με τον Γκετσεβίτσιους και τον Ντούσκο ήταν που ευθύνονταν για την κατρακύλα του ΟΣΦΠ) β) έχει καλά στοιχεία (χα!), αλλά αν δεν βάλει μυαλό να μαζέψει τις μαλακίες που κάνει, και να το γυρίσει σε πλεημεϊκεριλίκι α-λα Διαμαντίδη*, δεν τον βλέπω καλά, ούτε αυτόν, ούτε τις ομάδες στις οποίες θα παίζει...

 

 

 

 

 

 

*

 

sshot2fp.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαλαρότατα καραγούσταρα να βλέπαμε ( λέμε τώρα ) πεντάδα:

 

Πέκοβιτς, Φώτσης, Καϋμακόγλου, Γιασικεβίτσιους, Διαμαντίδης.

 

Και βούρ για αντί του Σάρας έστω Νίκολας ( στην φόρμα του, και όχι όπως ήταν φέτος π.χ. όσο έπαιξε στην Ράβω Ρούχα Μιλάνο ) αλλαγή για τον περισσότερο χρόνο, ώστε να παίζει περιορισμένο χρόνο ο Σάρας για να είναι "καλός" :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

washcloud κανε τον κοπο να το διαβασεις: http://www.sheridanhoops.com/2012/04/17/gibson-kirilenko-should-not-be-euroleague-mvp-it-should-be-spanoulis/

 

Υ.Γ.1 Εννοειται πως δεν θα σου εβαζα αναλυση επιπεδου Ιωαννου-Συριγου.

 

Υ.Γ.2 http://www.in-the-game.org/ το απολυτο blog για το μπασκετ.

 

Υ.Γ.3 "Όσον αφορά τον Βασίλη Σπανούλη ο Σέρβος δήλωσε: "Ο Σπανούλης είναι μεγάλος ηγέτης, ένας παίκτης που κάνει τη διαφορά. Είναι εξαιρετικός επαγγελματίας, πάντα πρώτος στην προπόνηση και παράδειγμα για όλους. Δεν είναι εγωιστής και η τελευταία φάση του τελικού ήταν ενδεικτική για το τι κάνει για την ομάδα. Εμείς τότε δεν είχαμε έναν τέτοιο ηγέτη, αλλά ήμασταν στην ομάδα ο Ντανίλοβιτς κι εγώ." http://www.sport24.gr/Basket/Euroleague/tzortzevits_kanei_thn_diafora_o_spanoulhs.1794075.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Chris_85 να διευκρινησουμε μερικα πραγματα, περι ηγεσιας...

Ο Σπανουλης στον ΠΑΟ ηταν κομπαρσος στο θεμα αυτο.

Αν στον ΠΑΟ ηταν μια φορα κομπαρσος, στην Εθνικη ηταν δυο και τρεις.

Στον ΟΣΦΠ ηρθε ως ηγετης. Τα ΜΜΕ στον πλασαραν ετσι, το συμβολαιο του στον πλασαρε ετσι, η υπολοιπη ομαδα που ηταν ενα κλικ πιο κατω σε προσοντα και εμπειρια στον πλασαρε ετσι.

 

Αρα οι απαντησεις στο θεμα ειναι οι εξης:

Ειναι ο Σπανουλης ο ηγετης του ΟΣΦΠ? Ναι ειναι.

Ειναι ο Σπανουλης φυσικος ηγετης ως χαρακτηρας? Ειναι ο Σπανουλης μεγαλος ηγετης? Μεχρι στιγμης, η γνωμη μου, οχι.

 

Ας πουμε, προχθες μεσα στο ΣΕΦ ο ΠΑΟ ηταν σε αποσυνθεση. Τετοια αποσυνθεση που καθε λογικος ανθρωπος εκλεινε την τηλεοραση γιατι το παιχνιδι δεν ειχε ενδιαφερον.

 

Δεν μιλαω για την κακη αποδοση της ομαδας, μιλαω για το οτι δεν ειχε πιστη ΚΑΝΕΙΣ. Και εκει υπηρχε ο ΔΔ που ειδαμε προχθες (και δεν μιλαω για αγωνιστικη αποδοση).

 

Ο Σπανουλης σε αντιστοιχες περιπτωσεις οχι μονο χανεται, αλλα συνηθως ειναι και ο πρωτος που εξαφανιζεται και παει παγκο. Φυσικα φετος και μονον φετος εχει δειξει οτι ανταποκρινεται στον ρολο που του προσδιδουν, αλλα σοβαρα τωρα, απο το φ4 και μετα ο Παπανικολαου παραπανω ηγετικα χαρακτηριστικα και επιροη νομιζω πως δειχνει απο τον Σπανουλη.

 

Μικρη σημασια εχουν αυτα οταν εισαι δικαια πρωταθλητης Ευρωπης και δικαια φαβορι -πλεον- για πρωταθλημα, αλλα κουβεντα να γινεται

Επεξ/σία από MiDi_MiLiZ
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως Midi, το ότι ο Διαμαντίδης μπορεί να είναι "περισσότερο ηγέτης" από τον Σπανούλη, δε σημαίνει ότι ο Σπανούλης ΔΕΝ είναι ηγετική προσωπικότητα. Ο Διαμαντίδης σε θέμα προσωπικότητας και ηγεσίας μπορεί να συγκριθεί με ελάχιστους παίκτες της τελευταίας 15ετίας, που βλέπω μπάσκετ και μπορώ να συγκρίνω. Ο Σπανούλης πιθανότατα γι' αυτό και έφυγε από το ΠΑΟ. Είχε δίπλα του μια τεράστια προσωπικότητα, παλιότερο στην ομάδα και μεγαλύτερο σε ηλικία. Υπό τέτοιες συνθήκες, έπρεπε να είναι 2 φορές Διαμαντίδης, για να του πάρει τον ηγετικό ρόλο. Δεν είναι 2 φορές Διαμαντίδης, πιθανώς ούτε 1 φορά Διαμαντίδης, αλλά και 0,7 φορές Διαμαντίδης να είναι, αρκεί για να χαρακτηριστεί ηγέτης.

 

Παρεμπιπτόντως, στη φετινή ομάδα του Ολυμπιακού, ο Σπανούλης είχε έναν πολύ βασικό εξωαγωνιστικό ρόλο. Η ομάδα εξαρχής χαρακτηρίστηκε "ομάδα του Σπανούλη". Αυτό σήμαινε ότι όλοι οι υπόλοιποι έπαιζαν χωρίς βάρος στην πλάτη. Για παράδειγμα, όταν έχαναν στην πρώτη φάση, ο Σπανούλης τα άκουγε γιατί δεν πήρε την τελευταία επίθεση και όχι αυτός που έχασε το σουτ. Αυτό είναι πάρα πολύ σημαντικό, γιατί έδωσε χρόνο στην ομάδα να δουλέψει χωρίς πίεση και να στρώσει. Αυτό για τον Ολυμπιακό ήταν πολύ κρίσιμο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξαναλεω φετος ηταν η πρωτη σεζον στην καριερα του που ανταπεξηλθε στον ρολο του ηγετη.

 

Παρολα αυτα, ουτε φυσικος ουτε μεγαλος ηγετης ειναι. Απλα ηγετης στον ΟΣΦΠ του Πριντεζη, του Χαινς και του Μαντζαρη. Για λογους που ειπα.

 

Αλλο παραδειγμα που δειχνει ποσα χιλιομετρα απεχει απο τον ορισμο του ηγετη:

Τελευταιο παιχνιδι, κερδιζει 15 ποντους στην εδρα του με εναν ΟΣΦΠ να βγαζει φωτιες και παει και κανει καυγα με τον νευριασμενο Σαρας μετα απο ευστοχο σουτ του 2ου μεταδιδοντας νευρα σε κοσμο και ομαδα. Απο μια τπ και κινδυνος να κοψει το ρυθμο στην ομαδα του επειδη τσιμπησε πρωτος πρωτος στα νευρα που μονο τον ΠΑΟ συμφεραν εκεινη τη στιγμη. Αυτα τα λαθη δε τα κανει ουτε ο Περπερογλου. Ευτυχως για εσας δεν εκμεταλευτηκαμε τη συγκεκριμενη κατασταση, αλλα με τη φωτια δεν παιζεις... Ηγετης εισαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξαναβγηκε λοιπον mvp σε final4 ο Σπανουλης στον Παο, δεν εχει αλλες προσωπικες διακρισεις στην Ευρωλιγκα, ουτε σε επιπεδο εθνικης...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...