Προς το περιεχόμενο

Παναθηναϊκός (2011-2012)


The_Edge

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το προβλημα με τον Μαριτς ειναι θεμα ψυχολογικο για μενα. Δεν γινεται να μην μπορεις να σκεφτεις το πως θα βοηθησεις επιθετικα την ομαδα. Εξαλλου οσο επαιξε περσυ αυτο εκανε. Στην παρτιζαν αυτο εκανε. Αν βρει τροπο να μην κολλαει την επιθεση της ομαδας η οποια δεν δειχνει να βασιζεται στο τριποντο τοσο πολυ τοτε σιγουρα θα ειναι ενα μεγαλο +. Απο εκει και περα για μενα είναι πρόβλημα στο πως αμυνονται ο Βουγιουκας(κυριως) και ο Τσαρτσαρης τον Χαινς. Καλυτερα να του δωσουν σουτ, παρα drive. Γενικοτερα καλυτερο matchup του Χαινς είναι ο Μπατιστ, απο εκει και περα πρεπει να δουλεψουμε στο κλεισιμο διαδρομων του Χαινς αλλα και των forward που συνηθως δοκιμαζουν αρκετα να παιζουν στην τελικη γραμμη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

 

Όσο για τον Χάινς, μιας και (έχοντάς το δείξει γράφοντας) τον γουστάρω είτε φοράει κόκκινα (για πολλοστή φορά : μη γαύρος here. Μη τίποτα. Με το ζόρι Εθνική Ελλάδος - κι εκεί και πάλι τονίζω τις μαλακίες τους όπως και τα καλά τους, όπως κι εξαίρω και τα καλά των άλλων ή στηλιτεύω τα στραβά τους), είτε θα φοράει πράσινα, είτε οτιδήποτε, διότι ΑΚΡΙΒΩΣ είναι κάθε άλλο παρά ο παίκτης που λες. Σ' εμποδίζει το ότι "είναι αντίπαλος για 'σένα", είτε να δεις, είτε να παραδεχτείς τί είναι και τί δεν είναι κι απλά το γυρνάς στο θάψιμο. Οκ, γεμάτος ο κόσμος από οπαδούς, τί να κάνουμε. Δεν το συνειδητοποιώ τώρα. Κρίμα πάντως που δεν μπορεί να εκιμήσεις ότι (άσχετα απ' της φανφάρες της αντίπαλης σε 'σένα πλευράς), το 1.98 του το χρησιμοποιεί "απέναντι στα θηρία" με πολύ καθαρότερο τρόπο απ' ό,τι διατείνεσαι μιλώντας για "έλμποου-τσέκινγκ". Και μπράβο του παληκαριού. Εσύ χάνεις, όσο κι αν για 'σένα η προάσσπιση του οπαδισμού σου είναι το κέρδος που θεωρείς πως έχεις.

 

Τέλος, παντελώς ασόβαρο θεωρώντας το περί "επικινδυνότητάς του", δεν χαλαλίζω ούτε ένα μπάιτ παραπάνω από αυτήν την πρόταση.

Στα αλλα δεν θα απαντησω καθοτι εγραψες περιπου 1500 λεξεις χωρις να απαντησεις ποτε στην ουσια του σχολιου μου περι της "ανοχης" στα σκριν

 

Σε αυτο ομως ειμαι καθετος. Η εκτιμηση που εχω στον Χαινς για την εργατικοτητα, την προσπαθεια και το πεισμα του κρατα απο καιρο Μπαμπεργκ. Ειχα αμφιβολλια για τοπ επιπεδο αλλα παντα τον συμπαθουσα. Αυτο δεν αναιρει σε τιποτα αυτο που γραφω ομως: Καποιες φορες παιζει με αγκωνες χαμηλα στην πλατη και αυτο ειναι επικινδυνο οσο επικινδυνο ειναι να παει καποιος για ντραιβ και ο αλλος αντι να του κανει φαουλ στο χερι, να τον σπρωξει

 

Παραμενει βεβαια επιπεδου Ολγας Τρεμη στο Μεγκα με το "ευρω ή δραχμη" το πως συνεδεσες μια κινηση που εχω διακρινει στον Χαινς με την εκτιμηση μου προς αυτον. Υποθετω δεν ειχες τι να αντιπαραθεσεις και αποφασισες πως μονο αν αυθαιρετα πεις "ο DKNI δεν εκτιμα τον Χαινς γι'αυτο τα λεει" θα τον υπερασπιστεις λες και εχουν τα δυο αναγκαια συνδεση. Να σου πω επισης πως και τον Καρλ Μαλοουν θεωρω βρωμικο παικτη αρκετα, λες να μην εκτιμω και τον Ταχυδρομο?

 

ΥΓ. Για οπαδος μονο της Εθνικης και με το ζορι, πολυ "κοκκινιζεις" παντως

 

Υπάρχουν και τέτοιοι. Φυσιολογικό είναι.

Δεκτον. Εχετε και κωλοτουμπες. Οπως πιθανον και εμεις.

Με τη διαφορα οτι προεξοφλησες οτι εμεις θα λεμε για "μπασκετακι" ενω κανεις δεν το εχει κανει.

Μας κατηγορεις για κατι χωρις να εχει συμβει, ετσι?

 

Πραγματικα, στη φετινη σεζον παροτι η αποδοση του δεν ειναι αυτη που μας ειχε συνηθισει, κερδιζει σε καθε αγωνα ατελειωτο σεβασμο με την υπεροπροσπαθεια του. Ειναι πραγματικα τεραστιος παιχτης και αθλητης, με κινητρο στα 35 του που θα πρεπει να ζηλευουν ακομα και οι νεοπες στο αθλημα που ξεκινουν με ολη τους την πορωση.

Ναι, πως, πισω μου 2 σειρες 3 τυποι 60 ετων τον περναγαν γενεες 14 για 1 ημιχρονο.

Πραγματικα ημουν ετοιμος να τις παιξω μαζι τους, @$%#%^ τον Τζιγγερ και το ποδοσφαιρο που τους εχει καταστρεψει τον εγκεφαλο, αλλα ανεβηκε στο 2ο και το βουλωσαν

 

Ειδικα κατι εκφρασεις "Βγαλε ρε μ... (Ζοτς) τον αχρηστο (Μαικ) εξω" ειναι για πολλα μπουκετα. Καλα τους κανει ο Λοβερδος, διακοπη συνταξιοδοτησεις για να μας απαλλαξουν.

Μ... ο Ζοτς, αχρηστος ο Μαικ

Δεν πειραζει, σε 1 χρόνο ή και 3 μηνες που δεν θα τους εχουμε, θα μπορουν να κανουν αυτοι τους προπονητες ή τους παικτες. Μ.... ποδοσφαιρο, αντε ας παρει καποιος την ΠΑΕ να σηκωθουν να πανε να πλακωνονται για τον Βυντρα να μην τους βλεπω στα ματια μου

 

Τελικα ο Ζοτς δεν ειναι μαγος. 10τοσα χρονια μετα και δεν τους εχει μαθει να βλεπουν μπασκετ και να φαιρονται σαν ανθρωποι. Αχαριστα ανθρωπακια, καταλοιπα μιας κοινωνιας που εμαθε να κοιταει επι δεκαετιες την παρτη της και να κανει τον παντογνωστη και τωρα το πληρωνει

 

Συνεπως ο Ζοτς οφειλει να κανει καλυτερο rotation με οτι οπλα εχει. Ο μαικ δεν γινεται να βγαζει 30 λεπτα. Πρεπει να χρησιμοποιησει Μαριτς/Βουγιουκα/Τσαρτσαρη.

Ο Βουγιουκας παιζει. Και παιζει οσο του επιτρεπουν οι περιστασεις.

Αλλα τι να κανει ο κακομοιρης ο Ζοτς που του εχει στησει τουλαχιστον 2 με 3 plays πανω του και αυτος παει και κανει 2 χαζα φαουλ + 1 που δεν ηταν ξερω γω και βγαινει σε 10' εξω με 3

Ειναι κριμα για τον ιδιο τον Βουγιουκα, να εχεις 10π ξερω γω σε 10', ο προπονητης σου να σε εχει κανει απο Νο3, Νο2 και υπο προυποθεσεις Νο1 και επειδη εισαι στοκος αμυντικα να μενεις εξω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Βουγιουκας παιζει. Και παιζει οσο του επιτρεπουν οι περιστασεις.

Αλλα τι να κανει ο κακομοιρης ο Ζοτς που του εχει στησει τουλαχιστον 2 με 3 plays πανω του και αυτος παει και κανει 2 χαζα φαουλ + 1 που δεν ηταν ξερω γω και βγαινει σε 10' εξω με 3

Ειναι κριμα για τον ιδιο τον Βουγιουκα, να εχεις 10π ξερω γω σε 10', ο προπονητης σου να σε εχει κανει απο Νο3, Νο2 και υπο προυποθεσεις Νο1 και επειδη εισαι στοκος αμυντικα να μενεις εξω

 

Αυτο πρεπει να διορθωθει. Να του δειξουν φασεις στο βιντεο. Τα περισσοτερα φαουλ που κανει ειναι λογω βλακειας(και λογω του οτι εχει αργα ποδια) αλλα πρεπει να μαθει να προφυλασσεται. Επισης οταν παιζει πρεπει να χρησιμοποιει το μυαλο του!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, πως, πισω μου 2 σειρες 3 τυποι 60 ετων τον περναγαν γενεες 14 για 1 ημιχρονο.

Πραγματικα ημουν ετοιμος να τις παιξω μαζι τους, @$%#%^ τον Τζιγγερ και το ποδοσφαιρο που τους εχει καταστρεψει τον εγκεφαλο, αλλα ανεβηκε στο 2ο και το βουλωσαν

 

Ειδικα κατι εκφρασεις "Βγαλε ρε μ... (Ζοτς) τον αχρηστο (Μαικ) εξω" ειναι για πολλα μπουκετα. Καλα τους κανει ο Λοβερδος, διακοπη συνταξιοδοτησεις για να μας απαλλαξουν.

Μ... ο Ζοτς, αχρηστος ο Μαικ

Δεν πειραζει, σε 1 χρόνο ή και 3 μηνες που δεν θα τους εχουμε, θα μπορουν να κανουν αυτοι τους προπονητες ή τους παικτες. Μ.... ποδοσφαιρο, αντε ας παρει καποιος την ΠΑΕ να σηκωθουν να πανε να πλακωνονται για τον Βυντρα να μην τους βλεπω στα ματια μου

 

Τελικα ο Ζοτς δεν ειναι μαγος. 10τοσα χρονια μετα και δεν τους εχει μαθει να βλεπουν μπασκετ και να φαιρονται σαν ανθρωποι. Αχαριστα ανθρωπακια, καταλοιπα μιας κοινωνιας που εμαθε να κοιταει επι δεκαετιες την παρτη της και να κανει τον παντογνωστη και τωρα το πληρωνει

 

 

Καλα αυτοι ξερεις, ειναι οι παρεισακτοι ποδοσφαιροτετοιοι, οι οποιοι βλεπουν μπασκετ οχι οταν εχει Παναθηναικο, αλλα οταν εχει Ολυμπιακο. Δηλαδη τον ΠΑΟ με την Μαλαγα δεν τον ειδανε, ουτε με την Ουνιξ. Πιθανως δεν ξερουν καν οτι ο ΠΑΟ αγωνιστηκε με αυτες τις ομαδες και επαιξε προκριση σε αυτα τα παιχνιδια. Τωρα που εχει γαυρο βλεπουν τον ΠΑΟ. Λυπηρο για αυτην την τεραστια ομαδα. Και ως ποδοσφαιροαχρηστοι, φερνουν και την μιρλα του ποδοσφαιρου στο μπασκετ, και πραγματικα, θελουνε σφαλιαρες ειδικα οταν αρθρωνουν κουβεντες για τις παλιοσειρες και τον Ζοτς.

 

Ως καφενειακοι (λιγο ταβλι/λιγο ΠΑΟ/λιγο ζαπινγκ στο ΠΑΟΚ-Ατρομητος/λιγο ακομα στο Γιουναιτεντ-Σιτυ που παιζουν την ιδια ωρα/λιγο Γεωργιου στο ραδιο να δουμε τι λεει για τις επιμαχες φασεις), οι αναλυσεις τους φτανουν μεχρι το "Δεν τραβαει ο Κατσουρανης σημερα, βαλε ρε μλκα Φερειρα τον Καραγκουνη", δεν περιμενω να πουν τιποτα διαφορετικο οταν το στομα τους πιανει το μπασκετ.

 

Δυστυχως ειμαστε αναγκασμενοι να τους υποστουμε καθε Μαιο, τοσο εντος γηπεδου, οσο και εκτος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο πρεπει να διορθωθει. Να του δειξουν φασεις στο βιντεο. Τα περισσοτερα φαουλ που κανει ειναι λογω βλακειας(και λογω του οτι εχει αργα ποδια) αλλα πρεπει να μαθει να προφυλασσεται. Επισης οταν παιζει πρεπει να χρησιμοποιει το μυαλο του!

Το αστειο ειναι οτι στην επιθεση το χρησιμοποιει. Βλεπει τη φαση.

Στην αμυνα πραγματικα νομιζω εχει ναρκοληψια, πως σκατα λεγεται η ασθενεια που πεφτεις για υπνο ανα 10' στα καλα του καθουμενου.

Του κανει γκολ φαουλ ο Χαινς επειδη βγηκε στο χαι ποστ και στην επομενη φαση του ξανακανει το ιδιο παλι επειδη βγηκε παλι λες και μαρκαρει τον Νοβιτσκι που εχει τριποντο. Σε παιχνιδι με πλατη τυποι πιο αργοι απο αυτον του βαζουν ποντους επειδη παγωνει με το που κανουν κινηση.

 

Ωρες ωρες εχω την αισθηση οτι βιωνει την αμυνα σε διεσταλμενο χρονο, γιαυτο αργει χαρακτηριστικα, δεν εξηγειται. Δεν ειναι μονο τα ποδια, ειναι οι αντιδρασεις ενος αγουροξυπνημενου που με τρελαινουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

DKNY, τις 1500 τις έγραψα για άλλα που έγραψες. Όχι για απάντηση στο περίφημο "ε αν έκανε φάουλ ο Μπατίστ με τον ώμο, τότε κι ο γιαλαντζί Χάουαρντ, ο Χάινς, ο Άντιτς, ο Τσαρτσαρής, ο Μάριτς και η θειά μου η Μαρίτσα όλοι κάνουν φάουλ, τί να λέει". Διότι εσύ μπορεί να περιμένεις απάντηση τύπου "α ναι σωστά, το ξέχασα" και ν' ασχοληθώ μόνο με αυτό που ήθελες, αλλά ούτε αυτήν εννοείται θα έδινα, αλλά και τί ν' απαντήσω; Ότι ήδη είχα γράψει "έκατσα κι ασχολήθηκα με μια συγκεκριμένη φάση μόνο για τη συγκεκριμένη φάση, κι όχι για να βρω ευκαιρία να βγάλω τον αντιπαναθηναϊκισμό μου γενικεύοντας (όπως αντίστοιχα και εσύ νομίζεις και κάνεις, όπως διάφοροι άλλοι), επειδή διαφωνούσα με τη διατύπωση ενός συγκεκριμένου ποστ"; Αλλά όταν βλέπεις "απλά 1500", όσες φορές και να τα γράψω, εσύ δεν πρόκειται ν' ασχοληθείς. Ή μήπως να κάνω όπως εσύ και να αρχίσω τις πλανητικές σπόντες; Διότι φίλε DKNY, όταν βαφτίζεις "χρήση του ώμου όπως τόοοσες άλλες περιπτώσεις ΟΛΩΝ", δε χωράει σοβαρή απάντηση. Διότι φίλε DKNY ακόμα και διαιτητή να σου κουβαλήσω να σου πει "ήταν φάουλ, δεν ήταν απλά ένα τζαρτζάρισμα, τον έρριξε κανονικά στο παρκέ, φαίνεται από την κίνηση που κάνει πόση δύναμη βάζει και πόση φόρα, δεν ήταν αντιαθλητικό μεν, αλλά ικανό για να κερίσει αντικανονικά πλεονέκτημα¨, εσύ στην καλύτερη θα γυρίσεις και θα πεις "ε και λοιπόν, τόσα γίνονται και δεν σφυρίζονται, να, τόσα μας έκανε εμάς ο Ντόρσι πιο πριν, τόσα στο 1ο παιχνίδι, τόσα έκανε στο γυμνάσιο, τόσα στη ζωή του". Κι ασχέτως αν θα μπορείς να δικαιολογήσεις την επίκληση του αριθμού, των περιπτώσεων και του συνόλου των μπασκετμπωλιστών που θ' ανέφερες, το θέμα θα παρέμενε : ήταν φάουλ. Μόνο που εσύ ποτέ δεν επρόκειτο να το "έβλεπες". Ο λόγος είναι ο ίδιος που με "κοιτάς καχύποπτα" : όποιος πει κάτι "εναντίον της ομάδας σου", είναι κατευθείαν υπόλογος. Κακώς βέβαια, διότι δεν νομίζω να με έχεις πετύχει να λέω "εσείς οι Πανανθηναϊκοί μπλαμπλαμπλα" και "η ομάδα σας μπλαμπλαμπλα" ή "σας κάναμε εμείς αυτό, εμείς είμαστε έτσι, ενώ εσείς γιουβέτσι, και σας κάναμε και σας δείξαμε και θα σας ξανακάνουμε και θα σας ξαναδείξουμε", για να με έχεις δηλωμένο ως κάτι. Αν και πάλι δεν καλύφθηκες με κάτι λιγότερο από 1500, είναι που εξ' αρχής δεν είχες διαβάσει αυτά που ανέφερα και λίγο παραπάνω και είχα προτογράψει στην κουβέντα που έκανα με τον Midi........Ίσως πχ αν ψάξεις να δεις τί έχω γράψει περί ΠΑΟ και τον ημιτελικό της Πόλης, να αρχίσει να σου φεύγει η εντύπωση για το κατά πόσο πολύ ή όχι "κοκκινίζω" τελικά. Για 'μένα, δεκάρα δεν δίνω αν θα το κάνεις ή όχι. Αν θες καν' το για 'σένα - που και 'συ βέβαια δεν δίνεις δεκάρα να το κάνεις, διότι, ε, βολεύουν τα βαφτίσια, όταν ο άλλος δεν λαλάει αυτά που θέλουμε ν' ακούμε (διότι βρε παιδί μου, ενώ θ' αρκούσε ένα "εγώ φίλε φάουλ δεν βλέπω, μια χαλαρή κίνηση βλέπω", στο στυλ πχ που μου απάντησε ο Midi, τον οποίον δεν κοίταξα να τσιγκλίσω ξεκινώντας ως "τον βλέπεις τον Άντιτς κάτω; Ε δεν τον βλέπεις γιατί είσαι Βάζελος" -γι' αυτό και δεν γύρισε να μου πει "εσύ όμως που τον βλέπεις μάλλον είσαι ΟΣΦΠ"- αλλά του έγραψα αυτά που είδα και νομίζω, χωρίς αναφορές σε αποχρώσεις, εσύ προτίμησες να τις διακρίνεις από μόνος σου. Midi, αυτό παρεμπιπτόντως βγάζει τον DKNY γάτο, κι εσένα θύμα -για να μην πω τίποτ' άλλο- που έκατσες και το συζήτησες μαζί μου. Συγκεντρώσου...)

 

Ιν άδερ νιούζ, όταν μου θάβεις τον Χάινς -διότι τα περί αγκωνιών απλά θάψιμο είναι- δεν μένει περιθώριο για συζήτηση. Εξ' ου και σου 'πα "κρίμα, εσύ χάινζ' που δεν τον εκτιμάς". Το να λες πως έτσι γενικά τον εκτιμάς παρ' ολ' αυτά, να πω ότι δε λέει τίποτα, ή περιττό; Εγώ τις τελευταίες μέρες τουλάχιστον έχω γράψει και μερικά πραμματάκια γιατί ΑΚΡΙΒΩΣ τον εκτιμώ αναφορικά με το παιχνίδι του, και δεν πέτυχα εσένα να κάνεις κάτι ανάλογο, για να έχει και μια βάση η δήλωση. 3 ουσιαστικά που ανέφερες απόψε, τα βλέπω λίγα για να καλύψουν την "εκτίμηση". Η οποία μάλιστα γίνεται δυσφήμιση, όταν μιλάς για "πώς νομίζεις ότι από το 1.98 καταφέρνει τα θηρία", κι εννοείται δεν αρκεί η αποψινή αποποίηση "κάποιες φορές παίζει με αγκώνες". Ύβρις σχεδόν, όταν μιλάς για "επικινδυνότητα", που τη διανθίζεις κι όλας με παρομοίωση με "σπρώξιμο στον ντραϊβερίζοντα", λες και η "εικόνα" από μόνη της αρκεί ως σοβαρή που είναι, να αποδείξει ότι έτσι ακριβώς κάνει κατ' αναλογία ο Χάινς. Επειδή λοιπόν το παλληκάρι είναι παλληκάρι από τα λίγα φίλε DKNY, και παληκάρι σημαίνει παίκτης καθαρός, και καθαρός παίκτης σημαίνει παίκτης που τον ΝΟΙΑΖΕΙ να μην παίζει επικίνδυνα, θα επαναλάβω όπως και χθές ότι δε σηκώνει κουβέντα το πράμμα με αυτή την ύβρι, μιας και, του πούστη, τόσοι και τόσοι σφαγείς και ξυλοκόποι υπήρξαν που σακατέψαν κόσμο, αλλά εγώ μέχρις στιγμής δεν έχω δει κανέναν να έχει "υποφέρει" εξ' αιτίας του επικίνδυνου Χάινς. Και που 'σαι, αν τυχόν του χρόνου πάει στον ΠΑΟ, εγώ είμαι σίγουρος ότι δεν θ' αλλάξει τρόπο παιχνιδιού, ώστε να γίνει "επικίνδυνος" "γιατί αλλιώς πώς να τα βγάλει πέρα το 1.98 με τα θηρία". Εσύ πάλι, να είσαι σίγουρος, ότι γι' αυτό ακριβώς είναι που και τότε, παλληκάρι θα τον λέω. Διότι δεν με νοιάζει τί χρώμα θα έχουν οι επιταγές του μισθού του. Αν εξακολουθείς να μην με καταλαβαίνεις, μου θυμίζεις τον Καψή. Κι αυτός δεν την καταλαβαίνει την Όλγα.

 

Πω πάλι ξέφυγα ο αντικειμενικός. Δεν πειράζει. Αρκεί που είμαι ομορφάντρας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και α, Φλουκ, ποιός σου είπε ότι ο Καϊμάκ πατούσε πουθενά; Η μπάλα ήταν που έσκασε μέσα από τη γραμμή. Αυτό που λες για "νέο κανονισμό" το ότι πρέπει να περάσει και ο παίκτης το κέντρο για να θεωρηθεί παράβαση, πρώτη φορά το "ακούω". Η λογική λέει ότι η κάθε γραμμή θεωρείται όριο αξεπέραστο από παίκτη ή μπάλλα, όπως και η λογική λέει ότι δεν μπορείς να μπιστάς την μπάλα στη μεριά σου του γηπέδου, αφού περάσεις το κέντρο μαζί με αυτήν. Και οι κανόνες βασίζονται πάνω σε λογικές. Δείξε μου κάπου τον "νέο κανόνα" που λες, μιας και δεν πιστεύω ότι υπάρχει τέτοιος.

 

Πολλοί δεν έχετε μπεί εδώ και 2 περίπου χρόνια να διαβάσετε τους νέους κανονισμούς που εισήχθησαν από την FIBA και ιοθετήθηκαν φυσικά από τα πρωταθλήματα Ελλάδας/Ιταλίας/Γαλλίας/Ισπανίας/Γερμανίας/Τουρκίας/Ισραήλ

 

Πάμε μερικούς, συμπεριλαμβανομένου φυσικά αυτού για το μπρός-πίσω:

 

http://dai.ly/bgnD9r

 

8seconds.jpg

 

antiathlitiko_foul.jpg

 

Να σου εξηγήσω τώρα γιατί ΔΕΝ ήταν μπρός-πίσω του Καϋμακόγλου:

 

Στην φάση αυτή, η μπάλα καταλήγει στον Καϋμακόγλου από loose ball η οποία δεν είναι κατοχή ( η "σφαλιάρα" που έριξε στην μπάλα ο Σάτο που κατέληξαν να την κυνηγάνε ο Σάτο και οι παίχτες του Ολυμπιακού ), έτσι έχει δικαίωμα να πάρει την μπάλα από πίσω ο Καϋ.

 

Αν είχε κατοχή ο ΠΑΟ θα ήταν μπρός - πίσω γιατί είχε σκάσει πίσω η μπάλα ( σ.σ. αν ΔΕΝ είχε σκάσει, δεν θα ήτανε μπρός-πίσω όπως και να χε )

 

p.s. tl/dr posts με σκοπό να φάνε ignore ή δεν ξέρεις ότι καλό το αλατοπίπερο, αλλά αν το κρέας δεν είν' καλό δεν το κάνεις νόστιμο :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άνθρωπε, έχουμε τα εξής : (στον Φλουκ απευθύνομαι, και τώρα που το σκέφτομαι, ας ανοίξω ένα σπόιλερ)

 

 

 

 

1) Εκτιμητέο ότι έκανες τον κόπο να βρεις και να παραθέσεις (για να αποδείξεις τα λεγόμενά σου πάντως - δεν ήταν "χάρη". Το τονίζω για να μπει στη σωστή διάσταση η...εκτίμηση).

 

2) Στην πρώτη πικ, βλέπω τίτλο : "8 δευτερόλεπτα" (κι αναρωτιέμαι με τη μία "και πού μας αφορούν"...; αλλά εννοείται διαβάζω παρακάτω)

 

3)...παρακάτω λοιπόν σκοντάφτω σαν τον Κιριλένκο πάνω στην πατούσα του Πρίντεζη. Εκείνος κέρδισε φάουλ (από τον φουκαρά τον Μάντζαρη που δεν τον είχε αγγίξει παρ' ότι του είχε γίνει βδέλλα. Μπράβο στο παιδί παρεμπιπτόντως. Κι αυτόν τον πάω). Εγώ όμως με βλέπω να χάνω τα μάτια μου, και μπράβο δεν θ' ακούσω, που ΟΣΟ και να προσπαθώ, δεν μπορώ να καταλάβω τί εννοεί ο ποιητής γράφοντας "η ομάδα έχει προκαλέσει την μπάλα να πάει στο μπροστά γήπεδό της όταν : ". Δεν ξέρω τί σχολείο έβγαλε ο συντάκτης, και μπράβο του ΑΝ αυτό είναι το επίσημο κείμενο από ΕΣΑΚΕ, διότι σημαίνει ότι θα πάει μπροστά, αφού όχι μόνο δεν τον πυροβόλησαν, αλλά το οικιοποιηθήκανε κι όλας Ξανακοιτάζοντας μάλιστα τον τίτλο περί "8 δευτερολέπτων", πρώτον σταυροκοπιέμαι, δεύτερον αναρωτιέμαι για 'σένα, τρίτον εύχομαι να είσαι σε θέση να με ξεστραβώσεις, αν είμαι εγώ που έχω πρόβλημα.

 

4) Συνεχίζω να διαβάζω προτάσεις (υπογραμμισμένες μάλιστα, από εσένα λογικά) οι οποίες ναι μεν περιγράφουν συνθήκες στις οποίες μπορεί να βρεθεί ένας παίκτης, μία μπάλα, ακόμη κι ένας διαιτητής, κι ακόμα-ακόμα ένα όργιο συμμετοχής όλων αυτών, αλλά συνεχίζω να αδυνατώ παρά την ανάγνωσή τους α) να τις συσχετίσω με το κρυπτογραφημένο "η ομάδα έχει προκαλέσει την μπάλα να πάει στο μπροστά γήπεδό της όταν : " β) να τις συσχετίσω και με τον τίτλο της φωτό. Εδώ ακριβώς μου έρχεται έμπνευση και θεωρητικολογώ ότι ΙΣΩΣ αυτό που εννοεί ο ποιητής (διότι περί ποιήσεως πρόκειται) είναι <<η μπάλα θεωρείται ως "περασμένη" στο εμπρός μισό κομμάτι του γηπέδου -άρα το να επιστρέψει στο πίσω μέρος από την ομάδα που την "κατεβάζει" είναι παράβαση- με άλλα λόγια έχει "κλειδώσει" ΠΛΕΟΝ και αυτή και και τα δικαιώματα των προαναφερθέντων παικτών να την χειριστούν, υπό συγκεκριμένους κανονισμούς>> (οι οποίοι ακολουθούν στις 5 "συνθήκες").... Έτσι αποκτά και κάποιο νόημα ο τίτλος περί "8 δευτερολέπτων"...; Αν ναι, αν έχω πιάσει λοιπόν τον οίστρο, τότε οι 5 "συνθήκες" (καταστάσεις, καλύτερα) που αναφέρονται με κόκκινο σαν της Λόλας το μήλο, τετράγωνο εμπρός τους, οι 5 καταστάσεις λέμε που έχεις υπογραμμίσει σημεία τους, αναφέρονται (όπως λέει κι ο τίτλος) στον γαμημένο τον κανονισμό περί υποχρέωσης να "κατέβει" η μπάλα και να περάσει το κέντρο πριν περάσουν 8 δεύτερα, κι αναρωτιέμαι εκ νέου, τί ακριβώς μου ποστάρεις, καθώς δεν μιλάγαμε για "τα 8 δευτερόλεπτα¨".....;;;

 

5) Επιφοίτηση Νο2 : το έχω πάρει σοβαρά εγώ το πράμμα, ενώ τελικά μάλλον εσύ απλά "βρήκες κανονισμούς και μου τους αμολάς" ("να έχω να μαθαίνω"), κι εγώ ο μαλ καϋμένος έχω μείνει στο ότι α) πρόκειται να μου παρουσιάσεις "(νέο) κανονισμό ο οποίος μιλάει για το μπρος-πίσω που έγινε με το που μάζεψε την μπάλα που αναπήδησε στο πίσω μέρος του γηπέδου μπλαμπλα" και β) στο quote λεγομένων μου προς εσένα απευθυνόμενος (αύτο το αποπάνω). Ε που να φανταστώ ότι η μεθοδικότητα θα πήγαινε ΤΟΣΟ περίπατο υπό τα πληκτρολογήματα σ' ένα πληλτρολόγιο. Sigh. Δεγαμιέται. Παμπαρακάτ.

 

6) Κι ενώ δεν έχω λάβει ενημέρωση ότι το "http://dai.ly/bgnD9r" ΔΕΝ είναι "το λινκ στο οποίο μπορούν να βρεθούν τα άπαντα από κανονισμούς ΕΣΑΚΕ, ΦΙΜΠΑ, ΜΗμπα και λοιπούς, αλλά υποθέτωντας το "προφανές" το ζώον έχω παραλείψει να το κλικάρω, λέω "του πούστη, ας το πατήσω μπας και βγάλω κα'να νόημα". Και Ω! Ανακαλύπτω ότι είναι λινκ για ντέιλιμόσιον! (..."τί δουλεια έχει αυτό γαμωτκπφγτδσ!$#&...") ...και ξανα Ω! Α είναι ένα βιντεάααααααααακιιιιι, από ΦΙΙΙΙΙΙΙΙΜΠΑΑΑΑΑ, που έχουν βάλει κάτι τσούπρες να "δείχνουν" "τί είναι λήγκαλ" και "τί δεν είναι" (...μπασκετικώς λήγκαλ, για όσους πορνηρούς δεν έχουν δει το βίντεο...). ...ΠΟΛΥ ωραία! ΤΩΡΑ μάλιστα! Θα ΄δω κι εγώ ο μόσχος που δεν πιάνω από υψηλή ποίηση (ευτυχώς κι η πίεσή μου χαμηλή είναι - ακόμα...) με τα στραβά μου, ζωγραφιστό στο ζωγραφιστό αυτό που γραμμένο δεν πιάνω, για να το καταλάβω (πουτάνα τεχνολογία, πουτάνα τα έκανες...) ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΕΓΩ....Α ρε η πρόοδος...(....το λέει κι όλας...."φροντ του ρήαρ"....-καλά που ήταν αμετάφραστο και το κατάλαβα- οι πορνηροί είπαμε, μη ξερογλύφεστε τσάΜπα...μπάσκετ περιέχει...).

 

7)...η οποία πρόοδος, δεν είπα τυχαία ότι πουτάνα τα 'χει κάνει : Κι ο Νορθγουντάκος μου το παλεύει μεν, αλλά χέσε μέσα δε, καθώς προσπαθάω να το σταματήσω το ρημάδι να καταλάβω τί δείχνουν σε κάθε "πλέη", αλλά σταματάει ετεροχρονισμένα, πάω να το γυρίσω πίσω και μου δείχνει πιο κάτω - τουρλουμπούκι..(ΙΣΩΣ είναι σε πολύ τρελή ανάλυση, γι' αυτό; Στο Γιουτχιούμπ αυτά μου τα κάνει στα 1080p(outses) βιντεάκια..Τεσπα). Λοιπόν μετά από ΠΟΛΥ βάσανο, κατάφερα κι έβγαλα συμπέρασμα για κάθε φάση μέχρι τη 12η. Και ρε χριστιανέ (δε σε ρώτησα αλήθεια, χριστιανός είσαι ρε Φλουκ...; ) μέχρι και το κωλοδώδεκα πλέη, που κόντεψα να βγάλω καρκίνο στο δωδεκαδάχτυλο και στον κώλο για να το πλέη και να δω τις τσούπρες να εκτελούν φάση α-λα τριγώνου Διαμαντίδη/Σάτο/Καϊμακόγλου και να γράφει από κάτω "έτσι παίζεται τώρα άσχετε" (...η μάλλον, "λήγκαλ") ώστε να έρθω εδώ και να σου πω "είχες δίκιο", τέτοια φάση ΔΕΝ είδα. ΠΟΥ δε φακ έχει τέτοια φάση; Και ΓΙΑΤΙ δεν έκανες τον κόπο να μου γράψεις το λεπτάκι να πάω να επιμείνω να την δω; Γιατί με τυραννάς; Γιατί δε μ' αγαπάς; Περιττό να τονίσω ότι πιο κάτου απ' την 12 δεν πήγα...; Αλλά μόλις το τόνισα. Οπότε, αν την ξέρεις πού είναι, πες μου, πές μου κι εμένα.

 

...Οχτώ. Μπαιλντισμένος με τα βίντεα και τις ποιητικές πικ, λέω να διαβάσω το κλόουζινγκ στέητμεντ του αποψινού σου ποστ, να δω τί μου γράφεις. Και τί μου γράφεις : Λους μπωλ. Καλύτερα να μου έγραφες για την Λουσίλ Μπολ πάντως. ...Ποιά λους βρε αγόρι μου, κοίτα, έχει μπάλα ο Μητσάρας, οκέικ; Πετάει προς Σάτο (αράπακλας καλοπηρωμένος που δεν έχει ακόμα βγάλει τα φετεινά λεφτά του-άσχετο), πετάγεται από μπροστά του Μάντζαρης (αυτός ντε, που του έκανε το επιθετικό ο Σάτος που λέγαμε), στον αέρα κι οι δυο, αλλά με ξεχωριστό σκοπό, ο Μαντζάρε να την αρπάξει, ο δε μαύρος-γάτος (Σάτος) να την τινάξει τουλάχιστον μακρυά, τα καταφέρνει ο χέλλοου Άφρικα, κι η μπάλα καταλήγει στη μεριά που υποτίθεται δεν έχει δικαίωμα να την ξαναπιάσει χέρι παναθηναϊκό, διότι Φλουκ, αυτός είναι ο ορισμός του μπρος πίσω : όταν όοολοι (όπως παρεμπιπτόντως δείχνουν και τα πλέης που κατάφερα και είδα) οι "πίσω" έχουν περάσει μπροστά, πλεόν δεν έχουν δικαίωμα να ξαναγγίξουν την μπάλα, αν αυτή σκάσει στο πίσω μέρος του γηπέδου. Διότι Φλουκ, η κατοχή δεν έχει αλλάξει. Όπως τί κι αν φύγανε οι Γερμανοί το '45-η κατοχή συνεχίζεται μέχρι και σήμερα, έτσι η κατοχή ήταν συνεχώς των παικτών του ΠΑΟ. Δεν έχουν δικαίωμα ούτε να μπουν στο πίσω και να την αγγίξουν, ούτε με δύο πόδια, ούτε με ένα πόδι, ούτε με αναπηρικό καροτσάκι (νταξ για τα αναπηρικά δεν τον κόβω κι όλας. Δώσε σχετικό βίντεο να δούμε). Αν κάποιοι δεν περάσουν, αν το ένα πόδι είναι μπρος και το άλλο όχι στον τάφο αλλά πίσω, και αν δεν αλλάξουν σταθερό, και, και διάφορες περιπτώσεις που μου 'σπασαν τα ούμπαλα προσπαθώντας να δω μέχρι την 12 που άντεξα, οκ. ΑΝ ΟΜΩΣ ΠΕΡΑΣΟΥΝ, πάπαλα. Ούτε ποτάμι, ούτε μπάλα γυρνάει πίσω. Μόνο σολωμός το ποτάμι.

 

Αν έχεις την όρεξη να μου υποδείξεις φάση που γίνεται ακριβώς αυτό, ή περιγραφή (πεζό ε, όχι Ρίτσος) που να το ξεκαθαρίζει, I'll welcome whichever. Kαι θα σου ζητήσω και συγνώμη για το παραλήρημα. Μέχρι τότε, παραλήρημα stands.

 

Άντε και το γαμήσαμε πάλι...

 

P.S. : To p.s. , μέχρι ΚΑΙ το ιγκνόρ, δεν το 'πιασα. ΑΝ απευθυνόταν σε 'μένα (είναι που εξηγείς...) και ΑΝ ήταν κάποιο είδος "προειδοποίησης για ιγκνόρ", ευχαριστώ για την προειδοποίηση. Ξακαθάρισέ το όμως πριν το (αν είναι να το) κάνεις, μη χάσω κα'να δάχτυλο πάνω στο πληκτρολόγιο, κρίμα είναι (ήδη ρετάρει ένα από 'χθες)

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπες ρε παλικάρι FIBA.com & Euroleague.net και δες τους κανονισμούς περί κατοχής και loose ball.

 

ή πήγαινε ρώτα τον διατητή που λες πως θα έφερνες στον DKNI.

 

Και κάπου εδώ παύω να ασχολούμαι μαζί σου, αυτό θες άλλωστε κι εσύ και ας μην το παραδέχεσαι ( την επόμενη φορά να φλυαρήσεις για κανά 15.000 χαρακτήρες, και έπειτα να μιλήσεις ουσιαστικά στο επόμενο post σου :P )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έμαθες κι εσύ τα των χαρακτήρων, ε. Κολλητικό είναι. Σαν την κόρυζα.

 

 

 

 

(...δεν μου κάθεσαι στον σβέρκο όταν γράφεις. Ούτε κουδούνια μου χτυπάς, ούτε μαρσάρεις από κάτω. Οπότε δεν έχω πρόβλημα "ξεφορτώματος". Όσο κάθομαι κι ασχολιέμαι, δικό μου βίτσιο εκτελώ. Συμπέρασμα, μη θεωρείς ότι μου 'γινες βάρος : Βαρετός μου έγινες.)

 

Κατά τ' άλλα, καλή καρδιά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

ή πήγαινε ρώτα τον διατητή που λες πως θα έφερνες στον DKNI.

 

Α, μου εγραψε και τετοιο :mrgreen: ?

Εχω σταματησει να προσπαθω να τον διαβασω, εχει πλακα οταν καποιος γραφει 1500 για ενα απλο ποστ νομιζωντας πως ετσι δειχνει οτι ειναι πιο αναλυτικος, γνωστης και χειριζεται καλα τη γλωσσα οταν το μονο που δειχνει ειναι οτι χρειαζεται 150 σειρες για να γραψει οτι οι αλλοι γραφουν σε 5

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ρώταγα μάλιστα πού μένεις να έρθουμε με τον διαιτητή.

 

Είναι πάντως δράμα κάποιος που δεν έχει όρεξη να ασχοληθεί με ένα ζήτημα νομίζοντας πως έτσι κερδίζει κάτι εκτός από την ομόχρωμη κερκίδα, να γράφει 5 σειρές οι οποίες με το ζόρι καταναλώνονται από χαρακτηρισμούς ξασηκωμένους από εφημερίδες, τηλεοράσεις, φόρουμ και τσακαλοπαρέες. Ψόφιους μάλιστα.

 

Και μεταξύ κωμωδίας και δράματος, καλύτερα το πρώτο εδώ που τα λέμε. Να διασκεδάζει και λίγο ο πικραμένος ο κοσμάκης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ενταξει παμε παρακατω.ΕΜεις ιδρωνουμε για ενα καλαθι και οι αλλλιοι πενταε τουβλα απο που γοσυταρουν και τα βαζουν.Δεν το κερδιζεις ποτε αυτο το ματς,απλα ας κανουμε οτι μπορουμε να φαμε την διαφορα γαιτι με 20 ποντους στο κεφαλι αντε παιξε μετα στο οακα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ενταξει παμε παρακατω.ΕΜεις ιδρωνουμε για ενα καλαθι και οι αλλλιοι πενταε τουβλα απο που γοσυταρουν και τα βαζουν.Δεν το κερδιζεις ποτε αυτο το ματς,απλα ας κανουμε οτι μπορουμε να φαμε την διαφορα γαιτι με 20 ποντους στο κεφαλι αντε παιξε μετα στο οακα.

 

Νιωσε λιγο οπως νιωθαμε εμεις ( ή καλυτερα εγω τουλαχιστον ) παλιοτερα.smilie.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...