Προς το περιεχόμενο

Παναθηναϊκός (2011-2012)


The_Edge

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αναβολή στο ραντεβού Βγενόπουλου - Αλαφούζου!

 

Αιτία, οι επαγγελματικές υποχρεώσεις του «Mister Mig», ο οποίος δεν κατέστη δυνατόν να δώσει το «παρών» στο ραντεβού με τον νέο διοικητικό ηγέτη των «πράσινων». Πάντως, ο Βγενόπουλος είναι αρνητικός στο ενδεχόμενο να βάλει το ποσό του 1,5 εκατομυρίου ευρώ και, σύμφωνα με πληροφορίες, έχει ζητήσει από τον Γιάννη Αλαφούζο να του παραδώσει το MoU με τις λεπτομέρειες της συμφωνίας για τις μετοχές με τον Τζίγγερ. Ολα βέβαια θα ξεκαθαρίσουν στην συνάντηση των δυο ανδρών που θα λάβει χώρα τις επόμενες ημέρες. Το μόνο σίγουρο είναι ότι χρειάζεται να συμβάλουν όλοι οι επιφανείς Παναθηναϊκοί για να βγει το «τριφύλλι» από το τέλμα κι ο Αλαφούζος έχει αναλάβει ρόλο μπροστάρη, προσπαθώντας να πείσει στην προκειμένη τον «Βγενό» να στηρίξει το εγχείρημά του.

 

Ωστόσο, τα χρονικά περιθώρια στενεύουν, καθώς οι «πράσινοι»... καίγονται για να υπάρξει εισροή χρημάτων στα ταμεία της ΠΑΕ, να καλυφθούν οι οικονομικές υποχρεώσεις και να βρεθεί μια άμεση λύση έτσι ώστε το «τριφύλλι» να πληροί τις προδιαγραφές και να πάρει το πολυπόθητο χαρτί από την επιτροπή αδειοδότησης.

 

http://www.sentragoal.gr/article.asp?catid=10534&subid=2&pubid=129049791

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Χαχα, έβαλε ο άλλος τη φάση που ο Μπατίστ πάει καροτσάκι τον Πρίντεζη εκτός παρκέ και ο Χατζηλουγκρίου μιλάει για "δύσκολη προσπάθεια", φάση, δεν είδα, δεν άκουσα.

 

ναι κάτσε να βρω ένα βίντεο που έχουν υπολογίσει με δυναμόμετρο την πίεση που δέχεται η πλάτη του θεατρίνου Πρίντεζη, που βουτάει λες και θα έπιανε διαγώνιο καρφί σε τελευταίο πόντο τάι-μπρέικ... κάνε μας τη χάρη με τους μαθητευόμενους του ΚΘΒΕ, τους νέους Τεόντοσιτς, Ναβάρο κλπ... σιχάθηκα να τους βλέπω χθες τους μυγιάγγιχτους, ειδικά τον αυτιάγκουρα μπαμπουίνο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

35 χρονων ΚΤΗΝΟΣ και με τελειωμενα γονατα, παιρνει παραμαζωμα τα νιατα και το διπλο φαουλ μαζι:

 

http://www.youtube.com/watch?v=8ZBGWW5SRhY&feature=g-all-u

 

Αυτο το βιντεο εχει και μια δευτερη απολαυση ομως. Στο 1:03 ο Σαρας ειναι απεριγραπτος! Σαν παιδακι αντιδρα μεχρι να τελειωσει η φαση. Tρελος

 

Για τετοιες φασεις λυπαμαι που δεν ημουν γηπεδο :cry:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

35 χρονων ΚΤΗΝΟΣ και με τελειωμενα γονατα :

 

Αφού πρώτα βγάζει με τους αγκώνες εκτός τον Άντιτς.

 

Και μετά διαμαρτυρόσασταν για το play of the game της Ευρωλίγκας. :rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφού πρώτα βγάζει με τους αγκώνες εκτός τον Άντιτς.

Σωστη η παρατηρηση, τελικα πηρε 3 παραμαζωμα στην ιδια φαση :devil: Παραπανω απτη μιση ομαδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σωστη η παρατηρηση, τελικα πηρε 3 παραμαζωμα στην ιδια φαση :devil: Παραπανω απτη μιση ομαδα.

 

Βλέπεις που συμφωνούμε ότι αν έχεις ασυλία και 10 να σου βάλουν μπροστά τους παίρνεις παραμάζωμα?

 

Εν τω μεταξύ μπροστά του δεν υπάρχει κανείς και απλά πηδάνε ετεροχρονισμένα οι δικοί μας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην καταχρασαι το γεγονος οτι αγνοω οσα γραφεις απο χθες για διαιτησιες, γιατι δεν μιλας με ιχνος αντικειμενικοτητας. Πουθενα δε συμφωνουμε σε οσα λες περι διαιτησιας :-) Ισως με βρεις συμφωνο αν γραψεις μετα απο καποιο παιχνιδι που εχασες οτι αδικηθηκε και ο ΠΑΟ σε 3-4-5-15 φασεις (μαζι με τις δικες σου βεβαιως). Και το χθεσινο αποτελουσε μια καλη ευκαιρια να το κανεις (οπως και το παιχνιδι στο ΣΕΦ), αλλα προφανως βλεπεις (η γραφεις) μονο αυτα που σε συμφερουν.

Δικαιωμα σου να ποσταρεις σαν αθρογραφος του Πρωταθλητη, αλλα μην παρερμηνευεις την σταση μου απεναντι σε ολο αυτο σε συμφωνια or something :rolleyes:

 

Αρα, μεχρι τοτε, πηρε παραμαζωμα τρεις μαζι με τον ΝαβαρΑντιτς, μπολντοζα που ελεγε και ο Φωτσης για τον χοντρο, και ολα καλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφού πρώτα βγάζει με τους αγκώνες εκτός τον Άντιτς.

 

Και μετά διαμαρτυρόσασταν για το play of the game της Ευρωλίγκας. :rolleyes:

 

Ηλεκτροβόρο Χέλι ο γερό-Μπατίστ τελικά... λες και τον χτύπησε μετασχηματιστής της ΔΕΗ πετάχτηκε ο Άντιτς... :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην καταχραζεσαι το γεγονος οτι αγνοω οσα γραφεις απο χθες για διαιτησιες, γιατι δεν μιλας με ιχνος αντικειμενικοτητας. Πουθενα δε συμφωνουμε σε οσα λες περι διαιτησιας :-) Ισως με βρεις συμφωνο αν γραψεις μετα απο καποιο παιχνιδι που εχασες οτι αδικηθηκε και ο ΠΑΟ σε 3-4-5-15 φασεις (μαζι με τις δικες σου βεβαιως). Και το χθεσινο αποτελουσε μια καλη ευκαιρια να το κανεις (οπως και το παιχνιδι στο ΣΕΦ), αλλα προφανως βλεπεις (η γραφεις) μονο αυτα που σε συμφερουν.

Δικαιωμα σου να ποσταρεις σαν αθρογραφος του Πρωταθλητη, αλλα μην παρερμηνευεις την σταση μου απεναντι σε ολο αυτο :rolleyes:

 

Αρα, μεχρι τοτε, πηρε παραμαζωμα τρεις μαζι με τον ΝαβαρΑντιτς, μπολντοζα που ελεγε και ο Φωτσης και ολα καλα.

 

 

 

 

Γι' αυτό είπα ότι έχουν γίνει εκατέρωθεν λάθη. Εκείνο το φάουλ ήταν για highlight, έτριβα τα μάτια μου ότι μας έδωσε τέτοιο πράγμα ο Τανατζής. Σταυροκοπιόμουν.

 

Ηλεκτροβόρο Χέλι ο γερό-Μπατίστ τελικά... λες και τον χτύπησε μετασχηματιστής της ΔΕΗ πετάχτηκε ο Άντιτς... :D

 

Ο ένας το δυναμόμετρο, ο άλλος τη ΔΕΗ, σε λίγο θα μας πείτε ότι και ο Βύντρα στο Χαριλάου δεν έπεσε μόνος του :rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έλα αγόρι μου, βγάλε τα πράσινα γυαλιά σου και βάλε μυωπίας, γιατί κάπου το έχασες και είναι κρίμα μικρό παιδί:

Ενα δεν ισουται με 3-4-5-15. Πριν μου υποδειξεις τι να κανω τα γυαλια μου, εφαρμοσε το σε προσωπικο επιπεδο.

 

ΥΓ. Βεβαια σου αναγνωριζω οτι για πρωτη φορα εκανες υπερβαση και μιλησες για 1 φαση που αδικειται ο ΠΑΟ. Τετοια υπερβαση που μας το υπερτονιζεις απο μονος σου: "οριστε, το εκανα!" με το αντιστοιχο quote για αποδειξη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενα δεν ισουται με 3-4-5-15. Πριν μου υποδειξεις τι να κανω τα γυαλια μου, εφαρμοσε το σε προσωπικο επιπεδο.

 

ΥΓ. Βεβαια σου αναγνωριζω οτι για πρωτη φορα εκανες υπερβαση και μιλησες για 1 φαση που αδικειται ο ΠΑΟ.

 

Είναι και 3-4 ακόμα, (ανύπαρκτο επιθετικό στον Σάτο, ταμπλό - καλάθι του ΔΔ, επιθετικό του Χάινς στον Γιασικεβίτσιους) αλλά καμία στο τελευταίο λεπτο που ήταν και το κρισιμότερο του αγώνα, όπου πήρες όλες τις αμφισβητούμενες υπέρ σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι και 3-4 ακόμα, (ανύπαρκτο επιθετικό στον Σάτο, ταμπλό - καλάθι του ΔΔ, επιθετικό του Χάινς στον Γιασικεβίτσιους) αλλά καμία στο τελευταίο λεπτο που ήταν και το κρισιμότερο του αγώνα, όπου πήρες όλες τις αμφισβητούμενες υπέρ σου.

Ας μιλησουμε για το τελευταιο λεπτο λοιπον:

Στη φαση που διαμαρτυρεσαι για τον ΔΔ ας πουμε, με αντικειμενικα γυαλια, με γνωση των κανονων κλπ, δεν υπαρχει (υπαρχουν) φαουλ;

 

Πας να πεις κατι ενδιαφερον και το χαλας γιατι δεν αφηνεις το μυαλο σου να δει το προφανες, οτι η διαιτησια χθες ηταν για τα πανηγυρια χωρις να ευνοει η να αδικει κανεναν και κυριως, χωρις να φαινεται να ΕΧΕΙ ΣΚΟΠΟ να λειτουργησει υπερ καποιας ομαδας.

Εσυ απο χθες προσπαθεις να βγαλεις συμπερασμα οτι η διαιτησια διαμορφωσε αποτελεσμα, επειδη αδικησε εσενα σε Χ φασεις και εμενα σε Υ (μεγαλος αριθμος και το Χ και το Υ). Ε, δεν οδηγει καποια κοινη λογικη σε αυτο το συμπερασμα, πως να το κανουμε.

 

Για το τελευταιο 10λεπτο μπορω να υποστηριξω επισης, περα απο τις αμφισβητουμενες φασεις, οτι σου δωσαν μπονους βολων 7 λεπτα πριν την ληξη του αγωνα ενω εγω δε σουταρα ποτε με μπονους. So fucking what?

 

Κακη διαιτησια ειχαμε και στο ΣΕΦ παντως, αλλα εκει νικησες και δεν χρειαστηκε να ασχοληθεις ιδιαιτερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας μιλησουμε για το τελευταιο λεπτο λοιπον:

Στη φαση που διαμαρτυρεσαι για τον ΔΔ ας πουμε, με αντικειμενικα γυαλια, με γνωση των κανονων κλπ, δεν υπαρχει φαουλ.

 

Πας να πεις κατι ενδιαφερον και το χαλας γιατι δεν αφηνεις το μυαλο σου να δει το προφανες, οτι η διαιτησια χθες ηταν για τα πανηγυρια χωρις να ευνοει η να αδικει κανεναν.

Εσυ απο χθες προσπαθεις να βγαλεις συμπερασμα οτι η διαιτησια διαμορφωσε αποτελεσμα, επειδη αδικησε εσενα σε Χ φασεις και εμενα σε Υ (μεγαλος αριθμος και το Χ και το Υ). Ε, δεν οδηγει καποια κοινη λογικη σε αυτο το συμπερασμα, πως να το κανουμε.

 

Κακη διαιτησια ειχαμε και στο ΣΕΦ παντως, αλλα εκει νικησες και δεν χρειαστηκε να ασχοληθεις ιδιαιτερα.

 

Και στα δύο παιχνίδια είχαμε άθλια διαιτησία εκατέρωθεν με αποκορύφωμα το χθεσινό που έχασαν πραγματικά τον μπούσουλα.

 

Εγώ βέβαια είπε ότι στο βίντεο που παίρνει παραμάζωμα ο Μπατίστ τους 3-13-23 έχει προηγηθεί επιθετικό και κακώς διαμαρτυρόσασταν στο play of the game.

 

Από την άλλη βράσε μία μπάλα στους ομοιδεάτες σου, που ο ένας μιλάει για χέλια και ο άλλος για θέατρο του πρίντεζη.

Μιας και ξέρεις τους κανονισμούς, είμαι σίγουρος ότι καταλαβαίνεις ποιος πραγματικά μιλάει για διαιτησία σε αυτό τον αγώνα και τι ακριβώς λέει, σωστα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και στα δύο παιχνίδια είχαμε άθλια διαιτησία εκατέρωθεν με αποκορύφωμα το χθεσινό που έχασαν πραγματικά τον μπούσουλα.

 

Εγώ βέβαια είπε ότι στο βίντεο που παίρνει παραμάζωμα ο Μπατίστ τους 3-13-23 έχει προηγηθεί επιθετικό και κακώς διαμαρτυρόσασταν στο play of the game.

 

Από την άλλη βράσε μία μπάλα στους ομοιδεάτες σου, που ο ένας μιλάει για χέλια και ο άλλος για θέατρο του πρίντεζη.

Μιας και ξέρεις τους κανονισμούς, είμαι σίγουρος ότι καταλαβαίνεις ποιος πραγματικά μιλάει για διαιτησία σε αυτό τον αγώνα και τι ακριβώς λέει, σωστα?

ΑΠο χθες εχω δει διαφορα και απτις 2 πλευρες και το σχολιασα και στο θρεντ της διαιτησιας αυτο. Βεβαια δικαιολογω οπου υπαρχει δραση να υπαρχει και αντιδραση. Και χθες για παραδειγμα απτο πουθενα κατακλειστηκε το φορουμ με ποστς οπου μιλουσαν για σφαγιασμα του ΟΣΦΠ. Ε δεν υπηρχε τετοιο πραγμα, καποιοι λοιπον θα προταξουν τις δικες τους φασεις για να πουν το αντιθετο.

 

SO δεν μπορω να απολογηθω για πραγματα που γραφουν αλλοι. Εγω αντιπαραθετω τη γνωμη μου στη δικη σου, επειδη μου απαντησες περι διαιτησιας στο βιντεο του Μπατιστ. Διαφορετικα ουτε αυτο θα εκανα, γιατι δεν υπαρχει λογικη σε ενα παιχνιδι με κακη διαιτησια να ψαχνουμε αν εσυ αδικηθηκες 51% κι εγω 49%.

 

Και αφου θελησες να το κανεις σε πιο σοβαρη βαση, θα σου πω οτι για τη φαση με το παραμαζωμα, στο βιντεο που παραθετω δεν μπορω να καταλαβω αν υπερεχει η σπρωξια του Μπατιστ η το θεατρο του Αντιτς για να οδηγηθω σε συμπερασμα του αν εχουμε επιθετικο η τιποτα. Το μονο που φαινεται στο βιντεο ειναι οτι και τα 2 υπαρχουν (και επαφη και εντυπωσιακο πεσιμο και ενας παγκος του ΟΣΦΠ που δεν διαμαρτυρηθηκε καθολου). Αν ηταν φαουλ η οχι, σοβαρα, δεν βοηθαει το συγκεκριμενο βιντεο και επισης σοβαρα, δεν εψαξα τη συγκεκριμενη φαση γιατι δε τη θεωρω τοσο σπουδαια ακομα και αν υπαρχει διαιτητιτικο λαθος, οσο αλλες (τις οποιες διπλοτσεκαρα ας πουμε).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

35 χρονων ΚΤΗΝΟΣ και με τελειωμενα γονατα, παιρνει παραμαζωμα τα νιατα και το διπλο φαουλ μαζι:

 

http://www.youtube.c...player_embedded

 

Αυτο το βιντεο εχει και μια δευτερη απολαυση ομως. Στο 1:03 ο Σαρας ειναι απεριγραπτος! Σαν παιδακι αντιδρα μεχρι να τελειωσει η φαση. Tρελος

 

Για τετοιες φασεις λυπαμαι που δεν ημουν γηπεδο :cry:

 

Συμφωνώ με το ότι για τέτοιες φάσεις αξίζει να είναι κανείς σε γήπεδο, όπως συμφωνώ και για το ότι ήταν αρκούντως θεαματική η σφήνα του Μπατίστ (για την πάσα του Σάρας τί να πω πια) και ο τρόπος (η ταχύτητα του κατεβάσματος του slam dunk). To ότι αμφότεροι είναι διακριτά μεγάλοι στην ηλικία, σαφώς και προσδίδει ηρωσιμό σ' αυτήν την δημιουργία τους.

 

Όμως έχεις γράψει τα εξής υπερβολικά : δεν παίρνει κανέναν παραμάζωμα. Όταν τον αντιλήφθηκαν ήταν πολύ αργά, κι ίσα-ίσα που έδωσαν δικαιώμα στον Χατζηγεωργίου να πει περί διπλού φάουλ, και στον διαιτητή να χρεώσει τον Χάινς στην ουσία για την κίνησή του, καθώς αν το πας καρέ-καρέ (όχι στο ανέβασμα του YouTube αλλά σε media player) βλέπεις πώς καρφώνει ήδη ο Μπατίστ, ο Κέσελ που πήγε πιο διακριτικά δεν τον ακουμπάει καν με το χέρι μετά το κάρφωμα απλά ακουμπάνε (χωρίς υπερβολή, διότι σηκώθηκε σχεδόν κάθετά του) τα κορμιά, ενώ ο Χάινς που έχει πάει πιο δυναμικά (λάθος του, γιατί δίνει αφορμή), όντως μετά το κάρφωμα πέφτει το κορμί του και το μπράτσο του "καπάκι" στο κορμί του Μπατίστ. Ακόμη κι αυτουνού όμως δεν είναι κίνηση που..."επιβαρύνει τον αντίπαλο" ο οποίος επαναλαμβάνω έχει προλάβει να καρφώσει πριν τον ακουμπήσουν. Σαφώς και σε τέτοιες φάσεις είθισται να δίνεται φάουλ μετά το καλάθι, "κι ας μην είναι στην ουσία", δεν αποτελεί καμμιά πρωτότυπη εξαίρεση η συγκεκριμένη. Απλά την βάζω στις πραγματικές της διαστάσεις.

 

 

Αξιοσημείωτο επίσης ότι για να ελευθερωθεί ο Μπατίστ ρίχνει τον Άντιτς κατά το σκρηνάρισμα στο παρκέ χωρίς να δώσει τίποτα ο διαιτητής που είναι μπροστά στη φάση, ενώ στην αμέσως προηγούμενη έχουν χρεώσει αδίκως τον Ντόρσει στο πρώτο 3λεπτο της 3ης περιόδου φάουλ πάνω στον Καϊμακόγλου, καθώς κατά την προσπάθεια λήψης θέσης βάζει για λίγο κι εμφανώς όχι δυνατά ώστε να τον κρατήσει κάτω το χέρι του πάνω στον ώμο του Κώστα, ο οποίος (όντας μη θεατρίνος γενικά, και τον εκτιμώ γι' αυτό) είναι έτοιμος να πηδήξει για το ρημπάουντ και νομίζοντας ότι θα τον κρατήσει ο άλλος κάτω, πηδάει άτσαλα "φτερουγίζοντας" τα χέρια του (και μάλιστα τζαρτζάρει τον Ντόρσι έτσι στο πρόσωπο με τα δάχτυλα).

 

Στην όλη λοιπόν εξέλιξη έχουμε ένα άδικο σφύριγμα που ακολουθείται από ένα φάουλ που ποτέ δεν σφυρίζεται, μια "επαγγελματικοκαλλιτεχνική πάσα", ένα θεαματικό "λέιζερ"/"χορταστικό" κάρφωμα που το κάνουν θεαματικότερο οι δύο "αργοπορημένοι" αμυντικοί που το πλαισιώνουν, το "τσάκισμα" της στεφάνης, και σαν κερασάκι το "αυτοεπιβεβαιωτικό"...σφίξιμο των μούσκουλων που κάνει "ουρλιάζοντας" ο άρτι καρφώσας "απευθυνόμενος" στους οπαδούς που ξεσηκώνονται.

 

 

 

 

* είχα ανοικτό το ταμπ για πολλή ώρα μέχρι να ολοκληρώσω και να ποστάρω, και βλέπω γράφτηκαν διάφορα έκτοτε....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...