Προς το περιεχόμενο

Παναθηναϊκός (2011-2012)


The_Edge

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ποιο ειναι το δευτερο βημα. Στο πρωτο βημα παταει την γραμμη και μετα με μια κινηση ερχεται μεσα.

Μαθε πρωτα τους κανονες και μετα ελα να μας την πεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Τα σχολια των ξενων ΜΜΕ και για το παιχνιδι και για τη διαιτησια ειναι υπεραρκετα για οποιον συνεχιζει να θεωρει οτι η ΤΣΣΚΑ εχει δικαιωμα αυριο να διεκδικησει την κουπα.

 

Για δώσε link

 

Ποιο ειναι το δευτερο βημα. Τωρα μας τρολαρεις ετσι?

 

Κατέβασε το video, βάλτο στο quicktime και πηγαινέ το frame 2 frame να δεις και το δεύτερο βήμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν χρειαζεται να δω τιποτα frame frame. Μπαινει στο γηπεδο με ενα αλματακι και σουταρει κατευθειαν.

 

Κάνει ένα βήμα και μετά αλματάκι, άρα δεύτερο βήμα. Στα λέω όμορφα, στα εξηγώ ωραία?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σφυριγματα υπηρξαν πολλα λαθος χθες.

Η πιο καθοριστικη φαση ειναι το φαουλ-βολες που δεν δινεται στον Μπατιστ.

 

Γενικα οποιος εβλεπε με αντικειμενικη ματια το 4ο δεκαλεπτο χθες, θα εμενε με την αισθηση οτι παιζει οικογενειακο διπλο μια ομαδα εφηβων σε προπονηση και ο προπονητης (ως διαιτητης) σφυριζε οποτε το θυμοταν, μετα βαραγε το κινητο και οπως μιλουσε ξεχναγε να δει φασεις και αφηνε το παιχνιδι να εξελιχθει σαν να μην τρεχει τιποτα κλπ.

Και δεν γινεται 3 διαιτητες υψηλου επιπεδου να χανουν μεσα σε 3 λεπτα τοσες πολλες φασεις μπροστα απτα ματια τους, προφανως υπηρχε θεληση να περασει συγκεκριμενη ομαδα στον τελικο.

 

Μη με αναγκάσεις να βάλω πάλι το αμαρτωλό τέταρτο δεκάλεπτο στο ΟΑΚΑ στους τελικούς του 2010 για να μετρήσεις πόσες απανωτές φάσεις έχουν "ξεφύγει" με αποκορύφωμα το εξόφθαλμο επιθετικό του Μπατίστ στον Τεόντοσιτς που δείχνει ξεκάθαρα ότι υπήρχε θέληση να πάρει ο ΠΑΟ το πρωτάθλημα, κάτι που ουδέποτε δέχτηκες εσύ προσωπικά.

 

Κανει ενα βημα και μετα αλματακι? Πως πατωντας την γραμμη?

 

c3q54m2ww22f2i2wi.jpg

 

Ποια γραμμή πατάει εδώ? Η φτέρνα είναι σηκωμένη. Μήπως φορούσε κανένα δεκάποντο και δεν το είδα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μη με αναγκάσεις να βάλω πάλι το αμαρτωλό τέταρτο δεκάλεπτο στο ΟΑΚΑ στους τελικούς του 2010 για να μετρήσεις πόσες απανωτές φάσεις έχουν "ξεφύγει" με αποκορύφωμα το εξόφθαλμο επιθετικό του Μπατίστ στον Τεόντοσιτς που δείχνει ξεκάθαρα ότι υπήρχε θέληση να πάρει ο ΠΑΟ το πρωτάθλημα, κάτι που ουδέποτε δέχτηκες εσύ προσωπικά.

 

 

 

Ποια γραμμή πατάει εδώ? Η φτέρνα είναι σηκωμένη. Μήπως φορούσε κανένα δεκάποντο και δεν το είδα?

 

Ναι μονο που ειναι εκτος γηπεδου. Οποτε δεν θεωρειται πρωτο βημα μεσα στο γηπεδο..Ελεος δηλαδη. Τρωω το χρονο μου τζαμπα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

LRoi οπως ειπωθηκε παραπανω, σ'αφηνουν να τρολαρεις, εσυ κανεις τη δουλεια σου ανενοχλητος, και κατα τη γνωμη μου οσοι σου απαντανε απο χθες κακως σου απαντανε, δεδομενου οτι μηνες (χρονια :mrgreen: ) τωρα εχεις αποδειξει οτι δεν μπαινεις για να συζητησεις αλλα για να προκαλεσεις οσο σε παιρνει. Αν ηταν η πρωτη φορα που το κανεις ισως να σου απαντουσα επι του πρακτεου.

 

Θες να πεις οτι μας πατησαν στα ισα? Πεστο αν σε ολοκληρωνει και σε (αυτο)ικανοποιει καλυτερα ως γαυρο. Ειδικα η δικη σου γνωμη επι μπασκετικων ζητηματων/κανονισμων μπαινει απο το ενα και βγαινει απο παντου, σε οτι αφορα εμενα, κατα συνεπεια ακομα και 155436545 επιχειρηματα να πιστευω οτι εχω για να σου αποδειξω οτι αυτα που λες ειναι αστεια, δεν με ενδιαφερει να το κανω καν...

Με αντιΠαναθηναικους που σταυροκοπιουνται τρεμοντας για να χασει ο ΠΑΟ με οποιοδηποτε τροπο, ωστε να μπουν στο ινσομνια να την πουν στους "βαζελους", δεν υπαρχει λογος κουβεντουλας, διοτι προφανως δεν αναζητουν τη συζητηση.

Οι "αποψεις" που προβαλεις, περνανε στα υποψιν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

LRoi οπως ειπωθηκε παραπανω, σ'αφηνουν να τρολαρεις, εσυ κανεις τη δουλεια σου ανενοχλητος, και κατα τη γνωμη μου οσοι σου απαντανε απο χθες κακως σου απαντανε, δεδομενου οτι μηνες (χρονια τωρα) εχεις αποδειξει οτι δε μπαινεις για να συζητησεις αλλα για να προκαλεσεις οσο σε παιρνει.

 

Θες να πεις οτι μας πατησαν στα ισα? Πεστο αν σε ολοκληρωνει και σε (αυτο)ικανοποιει καλυτερα ως γαυρο. Ειδικα η δικη σου γνωμη επι μπασκετικων ζητηματων/κανονισμων μπαινει απο το ενα και βγαινει απο παντου, σε οτι αφορα εμενα...

Με αντιΠαναθηναικους που σταυροκοπιουνται να χασει ο ΠΑΟ με οποιοδηποτε τροπο για να μπουν στο ινσομνια να την πουν στους "βαζελους", δεν υπαρχει λογος κουβεντουλας.

 

Το να λέω την αποψή μου για εσάς είναι trollάρισμα.

 

Υπάρχουν mods να κρίνουν το πόσο trollάρω εγώ και πόσο εσείς, γι' αυτό θα σας παρακαλέσω θερμά να κόψετε τους χαρακτηρισμούς, γιατί το επόμενο report θα είναι σε εσάς.

 

Εγώ λέω ότι έχεις κάνει τα ίδια και χειρότερα σε μεταξύ μας ματς που έκρινε τίτλο και σήμερα σε τσούζει να παθαίνεις το ίδιο. Μια χαρά σου άλλαξε τα μπρίκια η διαιτησία χθες και καλά σου έκανε, όταν βγαίνεις και δηλώνεις σαν νταβατζής ότι: έχεις μαμήσει όλη την Ευρώπη και επίσης όταν έχεις μάθει τα τελευταία χρόνια να κερδίζεις με διαιτητική εύνοια κατά συρροήν στα μεταξύ μας και να γίνεσαι προκλητικός και εριστικός με αστείες δικαιολογίες του στυλ: Έγιναν λάθος εις βάρος και των δύο ομάδων, δίκαιο το αποτέλεσμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ααα διαφωνω μαζι σου αρα τρολαρεις...τι κολπα ειναι αυτα ρε...τρολαρισμενα παλικαρια εχετε ξεφυγει λιγο.αραξτε στο καναπε κ chilllllll :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνεχισε να επιβεβαιωνεις αυτο που ειπα οτι ο σκοπος σου δεν ειναι να συζητησεις τις φασεις, αλλα ως γαυρος να βγεις απο πανω για διαφορων ειδων απωθημενα που κουβαλας...

 

Δεν υπαρχει καμια περιπτωση να μπλεξω στη συζητηση 1000συζητημενα θεματα οπως προσπαθεις να κανεις επιμονα απο χθες.

 

Εχασα, με ετσουξε, μου την ειπες, στοχος επετευχθη, καληνυχτα.

 

Report? Κανε οσα θες δεν εχω προβλημα. Απορω, απειλη ηταν αυτο? :mrgreen: Φτιαξε και αλλα 15 account, (εισαι καλος σε αυτο) και πυροβολα κατα συρροην:P Oποιος mod παρακαλουθει απο χθες το αθλητικο section ξερει ποιος ειναι ο μοναδικος χρηστης που βαζει φυτιλιες σε καθε ποστ , χωρις να του διδεται η σημασια που θα ηθελε. Φυτιλιες λεω, οχι καζουρα σε 1-2 ποστ που ειναι αποδεκτη και επιβεβλημενη:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνεχισε να επιβεβαιωνεις αυτο που ειπα οτι ο σκοπος σου δεν ειναι να συζητησεις τις φασεις, αλλα ως γαυρος να βγεις απο πανω.

 

Δεν υπαρχει καμια περιπτωση να μπλεξω στη συζητηση 1000συζτημενα θεματα οπως προσπαθεις να κανεις επιμονα απο χθες.

 

Εχασα, με ετσουξε, μου την ειπες, καληνυχτα.

 

Στις είπα και χθες τις φάσεις μια, μια και σου ζήτησα και link για τα άρθρα στον ξένο τύπο περί εύνοιας της ΤΣΣΚΑ, αλλά νομίζεις ότι εγώ τρολάρω. Δικό σου το πρόβλημα από εκεί και πέρα.

 

Και για να τελειώνουμε μία και καλή:Αν έχεις ομάδα κερδίζεις και τη διαιτησία στο μπάσκετ, δεν κρίνουν 3 φάσεις το αποτέλεσμα ενός αγώνα κλπ. Δικά σου λόγια είναι αυτά.

 

Δεν με νοιάζει αν έχασες, γούσταρα τον τρόπο που έχασες, γιατί όταν έκανες τα ίδια και χειρότερα, δεν βγήκες καν να παραδεχτείς τα οφθαλμοφανέστατα και αυτό συνεχίζεις να κάνεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σας νικησαν στα ισα. Δεν ηταν καλύτεροι από εσάς αλλά σας νίκησαν. Οποιαδηποτε δικαιολογία για διαιτησίες κτλ κτλ το θεωρω μεμψιμοιρία για ομάδα με 6 Ευρωπαικά.

 

Σιγά τώρα μη κάτσει ολόκληρη FIBA να στήσει παιχνίδι ενάντιον του ΠΑΟ που θεωρείτε η δεύτερη πιο επιτυχημένη ομάδα στην ιστορία του Ευρωπαικού μπάσκετ (6 Ευρωπαικά, και δε ξέρω και εγω πόσα φαιναλ φορ) και μια από τις 6 ομάδες που τα σκάνε ακόμα για το μπάσκετ.

 

Φυσικά και έγιναν λάθη. Είναι τα ιδια που γίνονται και σε περιπτώσεις που έχασε ο Ολυμπιακός απ τον ΠΑΟ αλλά κάποιοι μας έλεγαν κλάψες.

 

Είναι μια ήττα από μια ισάξιά σας ομάδα. Κανεις δεν αμφιβάλει πως τα τελευταία χρόνια ο ΠΑΟ ή ΤΣΣΚΑ είναι η καλύτερες ομαδες στην Ευρώπη.

 

Εχω ξαναπεί πως θεωρώ επίσης τεράστια επιτυχία που πήρατε νικη στο γήπεδο που γέρνει, στη Μακάμπι.

 

Αν θέλετε να μειώνετε τόσο τον αντίπαλό σας ή την ομάδα σας δημιουργώντας δικαιολογίες για ήττα επειδή κάποιοι δε σας ηθελαν στο τελικό, ε σορρυ μαγκες αλλά δε θα βρείτε σύμφωνο όλο το κόσμο.

 

Αγωνιστικά:

 

Στα 9 sec πριν το τέλος του αγώνα, ο Τεόντοσιτς είχε δύο βολές και τις έχασε, ο Ομπρά πήρε τάιμ άουτ αλλά στην επίθεση o Διαμαντίδης έκανε τραγικό λάθος και έχασε τη μπάλα. Αν ο Διαμαντίδης πέταγε εκεί τα κλασικά του τρίποντα της τελευταίας στιγμής τώρα θα μιλάγαμε για διαφορετικά πράγματα.

 

Εχετε κερδίσει εκατοντάδες φορές στο πόντο. Εχετε πάρει Ευρωπαϊκό με πραγματικά κόντρα διαιτησία. Τωρα φωνάζετε?

 

Αφήνω να σηκώσει το βάρος ο ιδιος ο προπονητής του ΠΑΟ που με δικές του δηλώσεις τελείωσε οποιοδήποτε ζήτημα περι διαιτησίας και παραδέχτηκε την ηττα του.

Ισως θα πρεπε να παίρνουμε όλοι παραδείγματα.

 

Ομπράντοβιτς είπε:

 

Νιώθω περήφανος για τους παίκτες μου που έδειξαν το χαρακτήρα τους. Μικρές λεπτομέρειες έπαιξαν καθοριστικό ρόλο. Θέλω να συγχαρώ την ΤΣΣΚΑ που είχε την τύχη στο πλευρό της. Θέλω να ευχαριστήσω όμως και τους οπαδούς μας που μας στήριξαν, αλλά να συγχαρώ και τους παίκτες μου

Ερωτώμενος για το τι έγινε στο τέλος του αγώνα: "Δεν είχε και πολλή σημασία η τελευταία επίθεση ή το τελευταίο δεκάλεπτο, είναι κάτι που γίνεται σε όλα τα ματς. Σίγουρα το κάθε δευτερόλεπτο αν κοιτάξουμε όλο τον αγώνα έχει μεγάλη σημασία και όχι μόνο τα τελευταία 8 δευτερόλεπτα".

 

Τρολάρει και ο Ομπράντοβιτς τωρα??

 

Αν γινόταν κάτι εγκληματικό και ο Ομπράντοβιτς θα ειχε τρελαθεί. Μόνοι σας το χάσατε το ματς κατά την άποψή μου.

 

Y.Γ- Προσωπική μου γνώμη είναι πως ο ΠΑΟ είναι λίγο καλύτερος απο τη ΤΣΣΚΑ φέτος. Για Μπαρτσα δε συζητάω. Για πλάκα τους είχατε. Με εμάς ειναι λίγο περίεργα. Είστε καλύτεροι, απλά υπάρχει και ο Ντούντα στη μέση που έχει μάθει πλέον το παιχνίδι του Ομπρά. Θα δειξει και στους τελικους εδω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...