Προς το περιεχόμενο

Παναθηναϊκός (2011-2012)


The_Edge

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 11,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δεν εγραψες κατι τετοιο?

 

 

 

Ο ΠΑΟ του εναμιση ποιντ γκαρντ που περυσι ουτε ρυθμο δε θα μπορουσε να ελεγξει με τη Μπαρτσελονα:

 

 

 

Η μπασκετικη επιφοιτηση με τον Βασιλοπουλο που θα κατεβει 4ρι και ο Αντιτς 5ρι vs την Σιενα (bonus και τα κονε μεσα στο τιμ που σου δωσαν πληροφορια οτι ο Ντορσι θα αγωνιστει και δεν αγωνιστηκε ποτε :devil: )

 

 

 

Μπασκετικες αναλυσεις περι Νιλσεν,\ (Νιλσεν επαναλαμβανω, οχι Ντουαιτ Χαουαρντ μη ψαρωσετε):

 

Καπως ετσι βγηκε και ο Νιλσεν καλυτερος παιχτης απο τον Τσαρτσαρη τον Καλαθη και τον Περπερογλου... :devil:

 

Και καπου κυκλοφορουν και εκεινα τα ποστ που εβγαζες τον Ουειφερ καλυτερο παιχτη απο το Σπανουλη (οταν ο Σπαν ηταν ακομα στον ΠΑΟ) επειδη απο την παρουσια τους στο ΝΒΑ ο Ουειφερ ειχε καλυτερα στατιστικα.

 

Για τον Κεσελ επισης κυκλοφορουν τα ποστ σου στο Μουντομπασκετ που μιλαγες για το θανατηφορο σουτ που σε εσας θα ειναι καταλυτικης σημασιας και τα σχετικα.

 

Θες να σου τα παραθεσω και αυτα?

 

 

 

 

Εγω εχω προβλημα με Γκεμπελισμο τελικα, ή καποιοι δεν μαθανε ακομα οτι τα γραπτα μενουν?

 

Kαλα εχεις πλακα τελικα.

 

1. Καλαθης: Ειναι οτι κοντινοτερο σε Στιβ Νας. Το εδειξε τα τελευταια 2 χρονια, εχει παιξει και 5 ματς μη σου πω. Και μενουν αλλα 5 μεχρι το τελος της χρονιας, που και παλι ΑΝ παιξει, δε θα σημαινει οτι εχει κανει καλη χρονια, οτι εχει βελτιωσει το σουτ του οτι, οργανωνει καλυτερα, οτι κανει κατι τελος παντων στο οποιο ειναι καλυτερος απο τον 3ο σας πλευ μεικερ, εκτος της αμυνας. Ανοιξε τα ματια σου.

 

2. Νιλσεν. Ηρθε με περγαμηνες και ηταν το στυλ παικτη που ταιριαζε στον ΟΣΦΠ. Οτι ο ιδιος δεν προσπαθησε και δεν επιασε, δεν λεει κατι. Ερχοταν απο την καλυτερη σεζον της καριερας του, MVP Eurocup και ηταν προσωπικη επιλογη Ντουντα. Καθε μεταγραφη εχει ρισκο φιλτατε. Αν εσυ μπορεις και κρινεις καλυτερα πριν δεις εναν παικτη να αγωνιζεται σε μια ομαδα, πριν δεις πως θα εγκλιματιστει και τι ορεξη θα εχει για προπονησεις, πως θα βρει χημεια με αυτον η ομαδα, ανοιξε hotline με προβλεψεις. Νισαφι πια. Στειλε και στον Ζοτσαρο σου για του χρονου, να του μαθεις μπαλιτσα να μην κανει τραγικες επιλογες τυπου Μαριτς, Λογκαν, Σατο (για τα λεφτα που τους δινει).

 

4. Για τον Ουειφερ η κωλοτουμπα σου δεν εχει ορια. Οταν λεω επι λεξη οτι εχει κανει μεγαλυτερη καριερα στο ΝΒΑ σε διαρκεια και προσφορα, τι εχεις να μου αντιπαραθεσεις? Γκεμπελισμους και διαστρεβλωση των οσων λεω..

 

5. Για τον Ντορσευ μιλαω με φιλο μου στο τιμ το μεσημερι και μου λεει πως θα παιξει κανονικα. Τελικα ζαλιστηκε και δεν το ρισκαραν. Αν ειχες στοιχειωδως μια γνωση του αθληματος θα εβλεπες πως αν ο Χαινς δεν εκανε το παιχνιδι ΤΗΣ ΖΩΗΣ ΤΟΥ, ο Αντιτς θα ανεβαινε στο 5 για κανα 20λεπτο και θα ειχαμε στο 4 μονο τον Πριντεζη. Do the math για το αν θα επαιζε ο ΒΑσιλοπουλος.

 

Y.Γ. 1 Πραγματικα σ αρεσει να το παιζεις τσαμπα μαγκας? Το οτι εκανα λαθος και ο Κεσελ και ο Νιλσεν δεν απεδωσαν οπως περιμεναμε και εσυ ερχεσαι εκ των υστερων να με βγαλεις λαθος, ΤΙ ΑΚΡΙΒΩΣ σε κανει? Πιο εξυπνο? Πιο μπασκετικο? Η απλα ερειστικο και μετα Χριστον προφητη?

 

Υ.Γ.2 Εχω εκφρασει αποψεις για το μπασκετ που δεν βασιζονται ουτε στο τι λεει η Πρασινη, ουτε στα φιλαρακια μου της Θυρας 13, αλλα στις δικες μου εκτιμησεις. Αυτο σημαινει προφανως οτι εκτιθεμαι και παιρνω ρισκο. Οτι βρηκες μονο αυτα τα 2, τα οποια ηταν πληρως τεκμηριωμενα, που ομως δεν εξελιχθηκαν ετσι στην πορεια, πραγματια αποδεικνυει το αντιθετο απ οτι προσπαθεις. Πραγματικα παντως, πρεπει να σε καιει πολυ ;)

 

Y.Γ.3 Πραγματικα, εισαι σιγουρος οτι ενας τετοιος οπαδος του Γκαιμπελς δεν βρηκε δουλεια -με πλουσιοπαροχες μαλιστα αμοιβες- στην Ελλαδα του ΔΝΤ?? :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Midi για τον Κεσελ εισαι λαθος... οταν ερχεται με καλες εμφανισεις απ τη ομαδα του, και κανει ματσαρες με την εθνικη, τι θα πει κανεις? οτι ειναι σαπακι? κανεις δε μπορει να προβλεψει τι θα γινει μεσα στη σεζον, και τον καθε παιχτη τον κρινουμε μ οσα εχουμε δει μεχρι τοτε. Και για τον Μαριτς χαιροσασταν οταν τον πηρατε, κι ο Ιαν εχει βγει καλυτερος του, δεν εχει να λεει κατι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Kαλα εχεις πλακα τελικα.

 

1. Καλαθης: Ειναι οτι κοντινοτερο σε Στιβ Νας. Το εδειξε τα τελευταια 2 χρονια, εχει παιξει και 5 ματς μη σου πω. Και μενουν αλλα 5 μεχρι το τελος της χρονιας, που και παλι ΑΝ παιξει, δε θα σημαινει οτι εχει κανει καλη χρονια, οτι εχει βελτιωσει το σουτ του οτι, οργανωνει καλυτερα, οτι κανει κατι τελος παντων στο οποιο ειναι καλυτερος απο τον 3ο σας πλευ μεικερ, εκτος της αμυνας. Ανοιξε τα ματια σου.

Α τελικα αυτα που εσυ δεν ειπες ποτε, μας τα επεξηγεις τωρα που σου παρατεθηκαν τα ποστ σου ε?

2. Νιλσεν. Ηρθε με περγαμηνες και ηταν το στυλ παικτη που ταιριαζε στον ΟΣΦΠ. Οτι ο ιδιος δεν προσπαθησε και δεν επιασε, δεν λεει κατι. Ερχοταν απο την καλυτερη σεζον της καριερας του, MVP Eurocup και ηταν προσωπικη επιλογη Ντουντα. Καθε μεταγραφη εχει ρισκο φιλτατε. Αν εσυ μπορεις και κρινεις καλυτερα πριν δεις εναν παικτη να αγωνιζεται σε μια ομαδα, πριν δεις πως θα εγκλιματιστει και τι ορεξη θα εχει για προπονησεις, πως θα βρει χημεια με αυτον η ομαδα, ανοιξε hotline με προβλεψεις. Νισαφι πια. Στειλε και στον Ζοτσαρο σου για του χρονου, να του μαθεις μπαλιτσα να μην κανει τραγικες επιλογες τυπου Μαριτς, Λογκαν, Σατο (για τα λεφτα που τους δινει).

Εσυ ηρθες να κρινεις τον Νιλσεν και βιαστηκες και εκτεθηκες. Εμεις σου λεγαμε ακριβως αυτο, περιμενε να τον δεις γιατι οι μεχρι τωρα παραστασεις απτον ΠΑΟΚ δεν...Κι εσυ ελεγες για MVP ενος αστειου final4 και εκανες μπασκετικες αναλυσεις. Δεχου τα τωρα.

 

 

4. Για τον Ουειφερ η κωλοτουμπα σου δεν εχει ορια. Οταν λεω επι λεξη οτι εχει κανει μεγαλυτερη καριερα στο ΝΒΑ σε διαρκεια και προσφορα, τι εχεις να μου αντιπαραθεσεις? Γκεμπελισμους και διαστρεβλωση των οσων λεω..

Παρε υπομονη και θα σου ποσταρω ΚΑΙ για τον Ουειφερ οσα ελεγες, φαινεται δε σου φτασαν τα υπολοιπα "που δεν ειπες ποτε" και στα θυμησα...

 

5. Για τον Ντορσευ μιλαω με φιλο μου στο τιμ το μεσημερι και μου λεει πως θα παιξει κανονικα. Τελικα ζαλιστηκε και δεν το ρισκαραν. Αν ειχες στοιχειωδως μια γνωση του αθληματος θα εβλεπες πως αν ο Χαινς δεν εκανε το παιχνιδι ΤΗΣ ΖΩΗΣ ΤΟΥ, ο Αντιτς θα ανεβαινε στο 5 για κανα 20λεπτο και θα ειχαμε στο 4 μονο τον Πριντεζη. Do the math για το αν θα επαιζε ο ΒΑσιλοπουλος.

Εγω που δεν εχω στοιχειωδη γνωση αθληματος επεσα μεσα. Εσυ που εχεις γνωση επεσες σε ολα εξω. Σε εχουν φαει τα κυκλωματα εσενα και η τανα η τυχη.

 

 

 

Y.Γ. 1 Πραγματικα σ αρεσει να το παιζεις τσαμπα μαγκας? Το οτι εκανα λαθος και ο Κεσελ και ο Νιλσεν δεν απεδωσαν οπως περιμεναμε και εσυ ερχεσαι εκ των υστερων να με βγαλεις λαθος, ΤΙ ΑΚΡΙΒΩΣ σε κανει? Πιο εξυπνο? Πιο μπασκετικο? Η απλα ερειστικο και μετα Χριστον προφητη?

Τον μαγκα τον κανεις εσυ που αρχισες να λες οτι βλεπουμε διαφορετικα αθληματα. Πηρες τις απαντησεις σου, χαλαστηκες κι απο πανω?

Συνεχισες να τον κανεις λεγοντας οτι κανω Γκεμπελισμους και οτι ποτε δεν ειπες οσα ανεφερα. Συνεχισες να παιρνεις ως απαντησεις τα ιδια τα ποστ σου. Τι αλλο θες ?

 

Υ.Γ.2 Εχω εκφρασει αποψεις για το μπασκετ που δεν βασιζονται ουτε στο τι λεει η Πρασινη, ουτε στα φιλαρακια μου της Θυρας 13, αλλα στις δικες μου εκτιμησεις. Αυτο σημαινει προφανως οτι εκτιθεμαι και παιρνω ρισκο. Οτι βρηκες μονο αυτα τα 2, τα οποια ηταν πληρως τεκμηριωμενα, που ομως δεν εξελιχθηκαν ετσι στην πορεια, πραγματια αποδεικνυει το αντιθετο απ οτι προσπαθεις. Πραγματικα παντως, πρεπει να σε καιει πολυ ;)

Βρηκα μονο αυτα τα 2? Αυτα τα 2 τυγχανει να θυμαμαι. Θες να κατσω να ψαξω ποσα ακυρα εχεις γραψει? Please δηλαδη...

 

Y.Γ.3 Πραγματικα, εισαι σιγουρος οτι ενας τετοιος οπαδος του Γκαιμπελς δεν βρηκε δουλεια -με πλουσιοπαροχες μαλιστα αμοιβες- στην Ελλαδα του ΔΝΤ?? :P

Οχι αφησα τη θεση μου για τους χαμαιλεοντες της παρεας.

-Ειπα εγω τετοιο πραμα ποτε? Ψευτη!

-Ναι ειπες, νατο.

-Ε ενταξει το ειπα αλλα ειχα δικιο αν λαβεις υποψιν το ταδε, το δεινα και αν δε λαβεις υποψιν ολα τα υπολοιπα

 

Απο βουλευτης και πανω.

 

 

 

Midi για τον Κεσελ εισαι λαθος... οταν ερχεται με καλες εμφανισεις απ τη ομαδα του, και κανει ματσαρες με την εθνικη, τι θα πει κανεις? οτι ειναι σαπακι? κανεις δε μπορει να προβλεψει τι θα γινει μεσα στη σεζον, και τον καθε παιχτη τον κρινουμε μ οσα εχουμε δει μεχρι τοτε. Και για τον Μαριτς χαιροσασταν οταν τον πηρατε, κι ο Ιαν εχει βγει καλυτερος του, δεν εχει να λεει κατι...

Για τον Κεσελ ειχε τυχει να διαβασω καποια scout reports (σε sites, μη φανταστεις οτι εχω κι εγω κονε μεσα στα τιμ οπως ο Chris) γιατι τον ειχα δει σε κανα 2-3 παιχνιδια και απορουσα απο που διαπιστωνε ο CHris οσα διαπιστωνε, αν τον ειχε δει καπου ή αν ελεγε ως συνηθως τα δικα του.

Τα scout reports που διαβασα επιβεβαιωναν την αποψη που ειχα για τον παιχτη αυτο. Πχ οτι το 3ποντο του οσο καλο κι αν ηταν -που δεν ηταν- ηταν πολυ αργο πραγμα που τον κανει ευαλωτο ως σουτερ. Του τα λεγα και με αφορμη 1-2-3 παιχνιδια που επαιζε ο καθε πικραμενος σε εκεινο το Μουντομπασκετ αρχιζε τους γνωστους αφορισμους του. Για αλλη μια φορα επεσε εξω. Και ερχεται εδω να πει σε αλλους αν βλεπουν αλλο αθλημα, να μας πει για την ηττα του ΠΑΟ τις θεωριες του κλπ κλπ κλπ

 

Για τον Μαριτς δεν διαψευστηκε κανεις. Ο παιχτης αυτος σταματησε να υπαρχει απο τον τραυματισμο του κι επειτα. Μεχρι τοτε ηταν παρα πολυ καλος, οχι τοσο καλος οσο στην Παρτιζαν φυσικα, αλλα οχι και κακος. Τραυματιστηκε, δεν επανηλθε, σαφως και μας απογοητευσε, τελος.

 

ΥΓ. Κι εγω εχω διαψευστει για παικτες/προβλεψεις κλπ ΠΡΟΦΑΝΩΣ, αλλα εχω μαθει στη ζωη μου να κανω μοκο οταν εχω βγει οφφσαιντ σε κατι ή τουλαχιστον να μην επιδιωκω να προκαλω τον αλλον μεσα απο μια πατατα που εχω πει.

 

Παραδειγμα για τον Τεπιτς. Αν ερθει ο Κρις να μου πει "επεσες εξω" θα πω "ναι επεσα εξω". Το ειπα περυσι καμποσες φορες εξαλλου. Δε θα πω "επεσα ΛΙΓΟ εξω, ΑΛΛΑ στην εθνικη Σερβιας εδειξε αυτο, στην Παρτιζαν το αλλο, αρα ειχα δικιο σε οτι ελεγα κι εσυ ελεγες βλακειες επειδη εισαι ασχετος".

 

Εδω εχουμε το φαινομενο ο ιδιος χρηστης να εκτιθεται πολλακις και να ερχεται για να επικαλεστει ασχετοσυνη τριτων, ακομα και για τα θεματα στα οποια εχει αποδειχτει λαθος ουκ ολιγες φορες. Φυσικα δεν με ενοχλει, αντιθετως ανησυχησα που φετος τον βρισκαμε μονο οποτε εχανε ο ΠΑΟ (και ειχε να πει κατι). Τετοιες "μπασκετικες αναλυσεις" ειχανε λειψει απο το φορουμ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απαντηση ουσιας καμια παλι.. Ε σε μαθαμε πια ρε Μιντι. Αφου δε μπορεις να κανεις διαλογο, γιατι τον ξεκινας? Νομιζεις οτι κερδιζεις εντυπωσεις σε ενα φορουμ..? Ε και? Τι εγινε ακομα και να τις κερδιζεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απαντηση ουσιας καμια παλι.. Ε σε μαθαμε πια ρε Μιντι. Αφου δε μπορεις να κανεις διαλογο, γιατι τον ξεκινας? Νομιζεις οτι κερδιζεις εντυπωσεις σε ενα φορουμ..? Ε και? Τι εγινε ακομα και να τις κερδιζεις?

Ενω εσυ καταθετεις ουσιαστικες αποψεις συνεισφεροντας με την μπασκετικη σου γνωση και ευφυια:

-Σικε η ηττα του ΠΑΟ απο τον Κολοσο επειδη ο Ζοτς δεν απεκτησε μελιτζανι χρωμα.

 

Δεν ηρθες να προκαλεσεις, ηρθες να συζητησεις ουσια εσυ.

 

Κατα τ'αλλα περιμενω να μου πεις που ζητας απαντησεις, υπεδειξε μου εν αναγκη. Σαφως με μαθατε παντως, οπως μαθαμε κι εσενα. Ο καθεις κρινει λοιπον, δε χρειαζεται να τον κατευθυνω εγω η εσυ για να καταλαβει τι διαβαζει απο μερικους και καθε ποτε εμφανιζονται για να γραψουν τα "συμπερασματα τους" καθως και το πως προσπαθουν και επιμενουν να δικαιολογησουν ποστ που μεινανε στην ιστορια μεχρι και σε αλλα φορουμ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα εχεις δικιο. Αν περασεις απο Λαρισα ελα να κανουμε και καμια προπονηση μαζι, να δεις πως ειναι τα πραγματα in real life. Και το εννοω δεν το λεω ειρωνικα, θα αλλαξει η αντιληψη σου για το αθλημα μετα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα εχεις δικιο. Αν περασεις απο Λαρισα ελα να κανουμε και καμια προπονηση μαζι, να δεις πως ειναι τα πραγματα in real life. Και το εννοω δεν το λεω ειρωνικα, θα αλλαξει η αντιληψη σου για το αθλημα μετα.

Αλλα λογια να αγαπιομαστε. Τι σχεση εχει αυτο?! Βασικα που κολλαει η γνωση ενος αθληματος με το αν εχεις παιξει/παιζεις κλπ.

 

Aλλη ερωτηση. Με προσκαλεις σε προπονηση, ως προπονητης? Η λες το μονο / 3 vs 3 προπονηση?

 

Και μιας και εισαι Λαρισαιος δεν αποκλειεται να σε εχω παιξει πολλα 3vs3/4vs4 την περιοδο 2001-2005 στα ανοιχτα της Νεαπολης, αν συχναζες εκει για μπασκετ:D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε μιλαω για μονό ρε. Προπονηση. Και με καλο προπονητη. Ε παραδιπλα κανουμε και μεις, στο κλειστο της Νεαπολης.

 

Ναι στη Νεαπολη επαιζα συχνα/πυκνα κυριως τα καλοκαιρια, με Λαμπροπ**, Αγορι και λοιπους, δεν ξερω αν τους εχεις πετυχει ποτε.. Θα τους θυμασαι βασικα αν τους ειχες δει, ερχονταν με τζιν και αθλητικο σακο, αλλαζαν παπουτσια, μπλουζες φανελες πριν παιξουν και εννοειται επεφτε το ξυλο της αρκουδας.

 

Οταν θα δεις το μπασκετ σε συνθηκες προπονησης, με καλους αντιπαλους, προπονητη που να ξερει να σου πει 5 πραγματα, τοτε θα δεις οτι δεν ειναι ολα ασπρο/μαυρο. Τα παντα εχουν ρισκο, οι δυσκολιες ειναι πολλες, οποτε δεν διαβαζεις σε ενα φορουμ πως "ο Κεσελ δε μπορει" και το δενεις κομπο. Τα παντα ειναι ρευστα, και χρειαζονται δουλεια, υπομονη και επιμονη, ακομα και ο πιο μικρος στοχος, ακομα και για να αγωνιστει καποιος σε τοπικα πρωταθληματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Δε μιλαω για μονό ρε. Προπονηση. Και με καλο προπονητη. Ε παραδιπλα κανουμε και μεις, στο κλειστο της Νεαπολης.

 

Ναι στη Νεαπολη επαιζα συχνα/πυκνα κυριως τα καλοκαιρια, με Λαμπροπ**, Αγορι και λοιπους, δεν ξερω αν τους εχεις πετυχει ποτε.. Θα τους θυμασαι βασικα αν τους ειχες δει, ερχονταν με τζιν και αθλητικο σακο, αλλαζαν παπουτσια, μπλουζες φανελες πριν παιξουν και εννοειται επεφτε το ξυλο της αρκουδας.

Με ονοματα δε τους ξερω, αλλα anyway. Αυτους που ερχονταν με σακους κ αλλαζαν εκει τους θυμαμαι παντως, ειχαμε παιξει και κατι διπλα οταν μαζευομασταν καμποσοι:D Συνηθως επαιζα με μια παρεα Λαρισαιων στην μπασκετα μπροστα απο την (υποτυπωδη) καντινα.

[troll mode]Ειχε πιο μεγαλο στεφανι και μπαινανε πιο ευκολα τα 3ποντα εκει :mrgreen:

[/troll mode]

Απλως ολες οι αλλες ηταν παντα πιασμενες

 

 

Οταν θα δεις το μπασκετ σε συνθηκες προπονησης, με καλους αντιπαλους, προπονητη που να ξερει να σου πει 5 πραγματα, τοτε θα δεις οτι δεν ειναι ολα ασπρο/μαυρο. Τα παντα εχουν ρισκο, οι δυσκολιες ειναι πολλες, οποτε δεν διαβαζεις σε ενα φορουμ πως "ο Κεσελ δε μπορει" και το δενεις κομπο. Τα παντα ειναι ρευστα, και χρειαζονται δουλεια, υπομονη και επιμονη, ακομα και ο πιο μικρος στοχος, ακομα και για να αγωνιστει καποιος σε τοπικα πρωταθληματα.

Nταξει τα ξερω ολα αυτα οκ.

Και προανεφερα οτι δεν ειμαι οπαδος του ασπρου/μαυρου. Εχω πει πραγματα στα οποια επεσα εξω και εχω ερθει μονος κι εχω πει οτι ειπα μαλακιες. Εφερα παραδειγμα Τεπιτς.

 

Το προβλημα ειναι αν υπαρχει σθενος να παραδεχτει καποιος οτι εχει πει μπαρουφες ή αν φοβαται/αρνειται να καταλαβει οτι εχει πει, ακριβως επειδη δεν ειναι ολα ασπρο/μαυρο και υπαρχει και ο παραγων ανθρωπος-αθλητης στη μεση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Define μπαρουφες. Εκτος αν ειπα ποτε π.χ. οτι ο Νιλσεν θα κανει ενα συντομο περασμα απο ΟΣΦΠ και μετα θα παει για αντι-Σκολα. Οποτε να το δεχτω.

Παραδειγμα:

Πριν τη Μπαρτσελονα αυτο που ειχες πει και στο οποιο εχεις επιμεινει ηταν μπαρουφα. Και επειδη για το θεμα του ΠΑΟ με το εναμισι ποιντ γκαρντ θες να επιμενεις και βαριεμαι να το συζητησω για νιοστη φορα,θα σου πω για αυτο:

 

-Ειρωνικη τοποθετηση, οτι ο ΠΑΟ δεν προκειται να ελεγξει ρυθμο με τη Μπαρτσα ως απαντηση σε ενα ποστ που ελεγα οτι αν το παμε κοντρολ και ελεγξουμε το ρυθμο/transition εχουμε ελπιδες (οταν ολοι υπολογιζανε σε ενα ανετο 3-0 της Μπαρτσα). Και τελικα αυτο συνεβη. Εντωμεταξυ δεν ελεγα τιποτα σπουδαιο, ουσιαστικα ελεγα οτι αν ο Ζοτς με τον Ιτουδη κλειδωσουν 2 παιχτες της Μπαρτσελονα που την τρεχουν, εχουμε ελπιδες. Κατι το οποιο αν μη τι αλλο ισως ναναι οι ικανοτεροι ανθρωποι στην Ευρωπη για να το κανουν καλα.

 

 

Στον Νιλσεν οσα εγραφες δε θα μπορουσα να στα καταλογισω σημερα ως μπαρουφες -πες οτι τον ειχες παρακολουθησει και τα ειχες διαπιστωσει ολα αυτα-, μεχρι εκει που ειπες ειρωνικα οτι "Ειναι οι Τσαρτσαρης/Καλαθης/Περπεργολου παιχτες πρωτης γραμμης και δεν ειναι ο Νιλσεν".

 

Ο ενας ειδικα ειναι απτα σημαντικοτερα 4ρια που περασαν απτην Ευρωλιγκα και βαζεις τον Νιλσεν σε συγκριση για να πεις τι? Οτι επειδη βγηκε MVP ενος ανυπαρκτου φ4, αυτοματως εγινε παιχτης επιπεδου Τσαρτσαρη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εσφαλα εκ του αποτελεσματος στο οτι ο Παο δε θα μπορουσε να ελεγξει το ρυθμο με εναμιση πλευ μεικερ, επιμενω ομως πως ο Καλαθης ειναι (για τις ευκαιριες που εχει παρει, την εμπιστοσυνη απο τον προπονητη του και την ομαδα που παιζει) μισο πλευ μεικερ.

 

Σ αυτο που γραφεις πως αν ελεγχατε το ρυθμο θα ειχατε ελπιδες, κανεις δε διαφωνει. Αυτο ειναι το κλειδι της νικης σε καθε αγωνα. Η διαφωνια μου ηταν στο πως θα μπορεσεις να το κανεις, χωρις να εχεις τους παικτες για να μπορεσουν να παγιωσουν το ρυθμο που θελεις.

 

Η Μπαρτσελονα ειναι μια ομαδα που θα σε σκοτωσει στην αμυνα, και στην επιθεση (οταν δε μπορει να βγαλει αιφνιδιασμους) θα παιξει με απειρα σκριν στον Ναβαρο (πολλα απο αυτα fake), ωστε να κινουνται ολοι και να υπαρχουν δυνατοτητες πασας.

 

Αποδειχτηκε ομως πως το βραχυκυκλωμα της Μπαρτσα ηταν περαν του αναμενομενου, με τη ζωνη που επαιξες και την πιεση στον Ναβαρο (κυριως απο την καλη αμυνα του καλαθη). Επισης, αποδειχτηκε, πως η Μπαρτσα δεν ειχε Plan B για μια τετοια περιπτωση.

 

Τωρα εσυ θεωρεις αυτο το σκεπτικο μπαρουφα, δικαιωμα σου. Εγω θεωρω ομως μπαρουφα το να θεωρει καποιος τον Καλαθη ολοκληρωμενο πλευ μεικ για ομαδα σαν τον Παο. Και αποδεικνυεται και φετος σ ολη τη χρονια (ακομα και αν παρει τα παντα μονος του απο δω κ περα), χωρις ΔΔ αλλα και Σαρας ο Παο δε θα ειχε καν προκριθει στο Φαιναλ4.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σημειωτεον οτι στη νικη μεσα στη Μακαμπι, ο Καλαθης ηταν εξαιρετικος.

 

Ολοκληρωμενο ασσο δεν θα στον πει κανεις (πως να στον πει αλλωστε οταν δεν εχει σουτ και θελει βελτιωση στην τελικη του πασα), παιχτη ικανο να φερει τα πανω-κατω ομως ναι, το εχει κανει ουκ ολιγες φορες. Μισο γκαρντ δεν ειναι εκ των πραγματων, ειναι απλα ενα καλο pg που ακομα δεν εχει αποδωσει ΤΑ ΑΝΑΜΕΝΟΜΕΝΑ (κι εκει πατανε καποιοι οπως εσυ), πλην ομως αποδιδει. Δεν ειναι δηλαδη Κυριτσης: ξερεις για τον Νικ οτι και στις χαμηλες του πτησεις θα κανει 5 δουλειες που βοηθουν ομαδες επιπεδου ΠΑΟ vs τις καλυτερες Ευρωπαικες ομαδες. Και παραλληλα εινα και ενας πονοκεφαλος για τον Πασκουαλ, τον Καζλαουσκας κλπ που ο Κυριτσης/Βεργινης κλπ δε θα ηταν. Διοτι εχει ικανοτητα. Αυτοματως λογιζεται ως μοναδα στο ροστερ, και οχι ως μισος παικτης.

 

Και κατι αλλο. Μεγαλη υποθεση να δινει ανασες στον ΔΔ ενας Καλαθης, αντι ενος Μαντζαρη για παραδειγμα. Δε μπορει ο ΠΑΟ να εχει παραπονο για τη θεση 1, ουτε περυσι θα μπορουσε να εχει.

 

Δες αλλες Ευρωπαικες ομαδες, μεγαλες η μικρες, τι εχουν ως δευτερη επιλογη ασσου...Και μεταξυ μας, η Μπαρτσελονα περυσι δεν εκανε και τη διαφορα σε σχεση με εμας στη θεση 1. Ειχαμε ΔΔ, Καλαθη, ειχανε Ρουμπιο ( :mrgreen: ) και Λακοβιτς ( :mrgreen: :mrgreen: ). Οσο εναμισι pg εβλεπες σε εμας, αλλο τοσο επρεπε να βλεπεις και σε αυτους πριν ξεκινησει η σειρα. Απλως ειχανε τον combo guard που ξεγελουσε τους παντες στο θεμα δυναμικοτητα περιφερειας. Στην πραξη επαιξε μονος του, μαζι με λιγο Αντερσον, ολη τη περιφερεια μας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...