Προς το περιεχόμενο

Παναθηναϊκός (2011-2012)


The_Edge

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 11,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Προφανώς μαζι με τα λεφτά παει και το πλανο. Και μη ξεχνας οτι ο οσφπ έπεσε σε ομαδα καθεστώς τόσο αγωνιστικα όσο και πολύ καλα εδραιωμένη εξωαγωνιστικά οποτε τους πήρε περιπου 2-3 χρόνια να φτιαξουν ενα καλό επίπεδο και στους 2 τομείς.

 

Σιγά μην παραδεχτεί βάζελος ποτέ όλα τα παραπάνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σιγά μην παραδεχτεί βάζελος ποτέ όλα τα παραπάνω.

Να παραδεχθουμε βρε. Σηκωναμε τις κουπες χαρη στα εξωαγωνιστικα μας κονε που λεει ο Chrisxxx (αν και υποψιαζομαι οτι εννοει αλλο πραγμα που απλα το πηρες και του αλλαξες τα ματις εσυ κλασσικα). Anyway, εσεις ειχατε ιδια η και καλυτερη ομαδα αλλα σας τα κλεβαμε εμεις, συμφωνοι...

 

Αφου λοιπον στην Ελλαδα σε φαγανε τα κυκλωματα, στην Ευρωπη γιατι ετρωγες παλι καρπαζιες σταθερα? Και απο μενα και απο διαφορες αλλες ομαδες, πχ το 2008 δεν πατησες καν final4 (σε φαγαν τα εξωαγωνιστικα κονε της ΤΣΣΚΑ εκει), περυσι παλι ειδες το φαιναλ4 με τα κυαλια (εκει σε φαγαν τα εξωαγωνιστικα κονε της Σιενα), στο Βερολινο σε φαγανε τα δικα μας εξωαγωνιστικα κονε (τα ειδαμε και στον τελικο αυτα με την ΤΣΣΚΑ εξαλλου) και μετα σε φαγαν τα εξωαγωνιστικα της Μπαρτσα.

 

Γαυρος, η πιο αδικημενη μπασκετικη ομαδα του συμπαντος. Αντι να μας λετε και ευχαριστω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να σου θυμίσω απλώς ότι σαν πρωταθλητής Ευρώπης έφαγες την 35αρα, συνεπώς αυτή η καραμέλα έχει πάνω από δεκαετία που έχει λιώσει.

Επιχειρημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Xωρις Ντομινικ, 6 Ευρωπαικα 15 χρονια μετα, αμετρητες φαπες μεσα εξω και επι τα αυτα, ελιωσε και η καραμελα της Ευρωπης με τη φαπα στο Βερολινο και καποιοι ζουν με ενα ματς πριν 16 χρονια

Whatever makes you sleep at night

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Ντομινίκ έφταιγε που έφαγες 35 στο κεφάλι Ooooookkkkkkkk

 

Και για να τελειώνουμε, άλλα λέει η θειά μου, αλλά ακουν τα αυτιά μου.

 

Εγώ, όπως και ο Chris λέμε ότι ο Ολυμπιακός του Γιαννάκη έπεσε πάνω στο σύστημα και ο άλλος μου λέει για τα 6 ευρωπαϊκά και ιστορίες με αρκούδες.

 

Για πέρυσι που αυτοκτόνησε ο Ολυμπιακός ( χωρίς Νεστέροβιτς) γιατί δεν μιλάει κανείς μας, αλλά όλοι λένε για τα όργια στον τρίτο τελικό του 10;

 

Ξέρω, ξέρω έγιναν εκατέρωθεν λάθη, αλλά σας κάλυπτε ο Κατσουράνης...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξεφτιλίστηκε η Α1 σημερα. Και οχι απο τους συνηθεις υποπτους, που βαραν κανονι μεσα στη χρονια λογω χρεων. Ελπιζω να μην ακολουθησουμε τον πρασινο κατηφορο και θεωρω πως θα ηταν πολυ πιο εντιμο ο Παο να ειχε ψηφισει υπερ του αιτήματος μας να διεξαχθει ενας τελικος πριν το Φαιναλ 4 παρα να κανει οτι εκανε σημερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να εξηγηθω γιατι βλέπω να παρεξηγουνται αυτά που λεω. Καθε ομαδα που έχει ενα μεγάλο μπατζετ, γνωριμίες στο χώρο, παράγοντες να τρέχουν και έκανε ή κανει πρωταθλητισμό έχει καποια ευνοικη μεταχείριση από ομοσπονδια, διαιτητες και δημοσιογράφους. Ηταν ο Αρης, μετά ο Παοκ, αργότερα ο ΟΣΦΠ επι Ιωαννίδη, ο ΠΑΟ κλπ.. Οταν λέω σύστημα δεν εννοω την παραγκα του Κοκκαλη αλλά καποια σφυριγματάκια, αλλαγες ώρες αγώνα, ορισμους διαιτητών υπήρχαν, υπάρχουν και θα υπάρχουν.

Στα του ΠΑΟ τώρα οι Γιαννακοπουλοι ειναι 25 χρόνια τώρα στο χώρο και ξέρουν καταστάσεις καλύτερα από τον καθένα ειναι ανόητο να πιστευει κανεις ότι πηγαίνουν με το Σταυρό στο χέρι, όταν ηρθαν οι Αγγελόπουλοι προσπάθησαν να διεκδικήσουν το μερίδιο τους στην πίτα, είτε με προσωπικά sms σε δημοσιογράφους, είτε με τον γλυτση τον Ελληνιάδη (που δυστυχως ακουγεται ότι έχει επαφές με Αρη) να προσπαθεί να κερδίσει κάποια ευνοια, είτε με δανεισμους παιχτων σε αλλες ομάδες οπως ο Μαυροκεφαλισης, ο Πελεκάνος, ο Γλυνιαδάκης κλπ Στην προσπάθεια τους αυτη δεν βρήκαν γόνιμο έδαφος γιατι δεν ηταν μια ομαδα που εκμεταλευτηκε κάποιο κενό για να χτισει τη δικη της "αυτοκρατορία" αλλά τον ΠΑΟ που εδινε λεφτά και ηθελε να προστατεψει με κάθε τρόπο την επενδυση του, οπότε μοιραία ήρθε η σύγκρουση. Σαφως και πήραν κάποια πράγματα αλλά δεν κυριάρχησαν στο χώρο, θα έλεγα ότι πλεον ειναι 50-50, άλλοτε ευνοείται κάπως η μια ομαδα και άλλοτε η αλλη.

Και για να μην παρεξηγηθω αυτά τα εκανε και η δικη μου ομαδα όπως και αρκετές ακομα ομαδες οπως έγραψα παραπανω, φυσικά δεν φτάνουν τα χαλια του ποδοσφαίορου αλλά ειναι καταστάσεις που υπάρχουν και θα υπάρχουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξεφτιλίστηκε η Α1 σημερα. Και οχι απο τους συνηθεις υποπτους, που βαραν κανονι μεσα στη χρονια λογω χρεων. Ελπιζω να μην ακολουθησουμε τον πρασινο κατηφορο και θεωρω πως θα ηταν πολυ πιο εντιμο ο Παο να ειχε ψηφισει υπερ του αιτήματος μας να διεξαχθει ενας τελικος πριν το Φαιναλ 4 παρα να κανει οτι εκανε σημερα.

 

Γιατι ξεφτυλιστηλε η Α1? Εγω γουσταρω να χασει και το παιχνιδι την Δευτερα να παιξει και Πεμπτη παντως...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σωστα.

Η Α1 δεν ξεφτιληστηκε πχ στην Καβαλα που οπως φανηκε εδωσε πλεονεκτημα εδρας, ξεφτιλιστηκε σημερα με δεδικασμενη ηδη αποφαση να μην γινει τελικος πριν το Φ4

 

Οταν τρωγεσαι με τα ρουχα σου...

 

Ειναι γαματο παντως οτι ακριβως το ιδιο σκηνικο, αν δεν ζητουσε ο Ολυμπιακος να παιχτει τελικος θα ηταν επιχειρημα "Βαζελακια μεχρι και απο τη Ροδο χανετε, ελατε τελικους να την φατε"

Τωρα, με ακριβως ιδια αγωνιστικα δεδομενα και μονη αλλαγη το επικοινωνιακο της ΚΑΕ Ολυμπιακος, το επιχειρημα ειναι "Βαζελες κατσατε και χασατε" (για να βγει σεντρα ο Ολυμπιακος ενω ηδη ειχε αποφασιστει να μην γινει τελικος αρα σταματα ο νους του ανθρωπου γιατι κατσαμε να χασουμε)

 

 

 

Για πέρυσι που αυτοκτόνησε ο Ολυμπιακός ( χωρίς Νεστέροβιτς) γιατί δεν μιλάει κανείς μας, αλλά όλοι λένε για τα όργια στον τρίτο τελικό του 10;

 

Μιλας για τον τελικο που δεν μπορουσατε να βαλετε καλαθι ενω σας αφηναμε να σουταρετε και λιγο μετα σας καναμε το 3-1 μεσα στην εδρα σας (σε αντιθεση με καποια αλλη ομαδα που ειχε παραπανω για το 1ο ματς στο Ισραηλ αλλα επαιξε και το εκανε 2-2 ενω τη σφαξανε περσυ στη Βαρκελωνη αλλα επαιξε και το εκανε 1-1), το διακοψατε δυο φορες και το συστημα ειπε την πρωτη να συνεχιστει το ματς με αδειο το ενα πεταλο :shock: και οταν διακοπηκε 2η φορα οριστικα δεν φαγατε αφαιρεση βαθμων απο το επομενο οπως η ομαδα του Κατσουρανη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η μοναδικη περιπτωση να κερδισει μια ομαδα τους ΟΣΠΦ/ΠΑΟ σ αυτο το πρωταθλημα ειναι σε run&gun παιχνιδι, εχοντας πολυ μεγαλη ευστοχια στα σουτ. Σε κοντρολ μπασκετ (που παιχτηκε σμρ) δεν υπαρχει τετοια πιθανοτητα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H A1 ειναι τοσο της πλακας που φτασαμε στο σημειο οι γαυροι να βγαινουν απτα ρουχα τους οταν βλεπουν τον ΠΑΟ να χανει.

 

Βεβαια οταν χασαμε στην Καβαλα το πλεονεκτημα εδρας, ολα καλα ε? Εκει δεν ηταν ξεφτυλισμενος ο ΠΑΟ που εχασε, ηταν η τρομερη Καβαλα και ο κακιστος ΠΑΟ του εναμισι ποιντ γκαρντ κλπ.

 

Οταν κοντεψαμε να χασουμε στον Πανιωνιο που φευγανε τα μαρμαρα για το κεφαλι του ΔΔ κι εκει ολα καλα ε, ηταν οκ η Α1? Οταν κοντεψαμε να χασουμε στον Αρη κι εκει ολα καλα, εκει μαλιστα νικησαμε χαρη στη διαιτησια.

 

Βγαλτε τα κοκκινα γυαλια.

 

Για να ειμαι ειλικρινης, Chris85, εγω μετα το χθεσινο αποτελεσμα περιμενα να ρθεις εδω και να αρχισεις να βαυκαλιζεσαι για την κλασσικη εμπαθεια σου, τον Καλαθη, μιας και οπως μας εχεις συνηθισει φετος οταν ο ΠΑΟ χανει δινεις το παρον για μπασκετικες αναλυσεις. "Σας τα λεγα εγω για τον Καλαθη, τον ειδατε σημερα? Θελετε τετοιο γκαρντ στην ομαδα σας? Καλυτερα Μαντζαρης. Αμ ο αλλος που κανει τον προπονητη παρεα με τον Ιτουδη?".

 

κλπ

 

Αυτη τη φορα με εξεπληξε η αναλυση σου για την ηττα του ΠΑΟ ομολογω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...