Προς το περιεχόμενο

Παναθηναϊκός (2011-2012)


The_Edge

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 11,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Ο Ιτουδης σημερα στην απο κοινου συνεντευξη με τον Ζοτς βουλωσε ορισμενα στοματα καποιων γαυρων με μαντικες ικανοτητες (ή με δηθεν πληροφορηση εκ των εσω --> απο τον μπαρμπα του γαμπρου του μπατζανακη) μιλωντας για την υποθεση Σπανουλη.

 

Ακομα και οι κακοπροαιρετοι γαυροι μπορουν να παρουν μια πιο σφαιρικη αποψη τωρα, για οσα λεγαμε περι ευρω/δοξας στην αρχη της περασμενης σεζον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Ιτουδης σημερα στην απο κοινου συνεντευξη με τον Ζοτς βουλωσε ορισμενα στοματα καποιων γαυρων με μαντικες ικανοτητες (ή με δηθεν πληροφορηση εκ των εσω --> απο τον μπαρμπα του γαμπρου του μπατζανακη) μιλωντας για την υποθεση Σπανουλη.

 

Ακομα και οι κακοπροαιρετοι γαυροι μπορουν να παρουν μια πιο σφαιρικη αποψη τωρα, για οσα λεγαμε περι ευρω/δοξας στην αρχη της περασμενης σεζον.

 

Συμφωνω 100%

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Ιτουδης σημερα στην απο κοινου συνεντευξη με τον Ζοτς βουλωσε ορισμενα στοματα καποιων γαυρων με μαντικες ικανοτητες (ή με δηθεν πληροφορηση εκ των εσω --> απο τον μπαρμπα του γαμπρου του μπατζανακη) μιλωντας για την υποθεση Σπανουλη.

 

Ακομα και οι κακοπροαιρετοι γαυροι μπορουν να παρουν μια πιο σφαιρικη αποψη τωρα, για οσα λεγαμε περι ευρω/δοξας στην αρχη της περασμενης σεζον.

 

έχεις ένα λινκ , ή πεες που το διαβασες γιατί μια συνέντευξη που βλέπω δε λέει τίποτα για Σπανούλη

 

thanks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έχεις ένα λινκ , ή πεες που το διαβασες γιατί μια συνέντευξη που βλέπω δε λέει τίποτα για Σπανούλη

 

thanks

http://dai.ly/I0GON2

 

Σε ολα αυτα υπαρχει ενα κενο βεβαιως, για να μη λετε οτι βλεπω μονο τη πλευρα που με βολευει.

 

Το κενο ειναι οτι δε ξερουμε αν συνεβη κατι μεταξυ Σπανουλη και διοικησης, αλλα ολα δειχνουν οτι η πλευρα της διοικησης ηταν ενταξει με μια (οντως) πολυ αξιολογη προσφορα. Aς πουμε ο Ντρου Νικολας ειχε σαφως χειροτερη αντιμετωπιση.

 

Δεδομενου οτι ο Ιτουδης δεν λεει ψεματα λοιπον, δεν εχει λογο να πει αλλωστε, το ενα συμπερασμα ειναι οτι ακομα κι αν η διοικηση του φερθηκε σκαρτα ξαφνικα μετα τις 21 Ιουνιου, ο Σπανουλης φερθηκε ακρως αντιεπαγγελματικα στους 2 προπονητες. Τα λογια του Ιτουδη ειναι χαρακτηριστικα.

Ακρως αντιεπαγγελματικο ειναι να λες ξαφνικα στον Ιτουδη, ειτε λεγεσαι ΔΔ, ειτε Σπανουλης, ειτε Νοβιτσκι, ειτε Κιριλενκο οτι "ο τελευταιος που θα μιλησω για το τι θα κανω με το συμβολαιο μου εισαι εσυ", οταν εχουν προηγηθει 5 συνομιλιες μεταξυ σας, ακριβως για το θεμα αυτο. Σιγα ρε Τζορνταν και νταη και ντιβα, 3 σε 1.

 

Και το αλλο συμπερασμα ειναι οτι οι διαφοροι μαντεις και οι "μιλουσα με τον αδερφο του μπαρμπα του Σπανουλη και μου ειπε τι συνεβη" διαψευδονται σε διαφορα απο οσα εχουν πει (μην με βαλετε στη διαδικασια να ανασυρω ποστ απο το παρον φορουμ, υπαρχουν καμποσα παντως).

 

Εγω αυτο που αποκομοισα απο το συγκεκριμενο κομματι της συνεντευξης ειναι οτι ο Σπανουλης μολις ειδε παραπανω ευρω στον Ολυμπιακο εγραψε τους παντες στα @@ του στον ΠΑΟ και δεν ασχοληθηκε ουτε καν να τηρησει το λογο του.

 

Τελος, αν εισαι στοιχειωδως ηθικος και πες οτι οι Γιαννακοπουλοι ξαφνικα σου φερθηκαν σαν σκουπιδι, τουλαχιστον ΜΙΛΑΣ σε Ιτουδη η Ζοτς και λες "κοουτς πηρα μια καλη προσφορα απο αλλη ομαδα, παραλληλα ειχα μια πολυ ασχημη συμπεριφορα απο τη διοικηση, απογοητευτηκα και δε μπορω να συνεχισω σε αυτη την ομαδα με αυτες τις συνθηκες". Δεν λες ουτε "εισαι ο τελευταιος που θα μαθει τι θα αποφασισω", ουτε εξαφανιζεσαι οταν εχεις πει "θα σας απαντησω σε 3 μερες". Ειτε ειναι να πας στον ΟΣΦΠ, ειτε στην Λιετουβος Ριτας.

Αυτα περι επαγγελματια παιχτη που διατεινονταν καποιοι οτι ειναι και καλως δεχθηκε την προσφορα του ΟΣΦΠ. Πραγματι καλως την δεχθηκε, παραπανω λεφτα ηταν, αλλα να μην ακουω για επαγγελματισμους και ηθικες.

 

ΥΓ. Γιαυτο θα ειναι παντα η σκια του ΔΔ. Οχι επειδη δεν ειναι καλος αθλητης (ειναι ΠΟΛΥ καλος), αλλα επειδη ποτε του δεν ειχε μυαλο και ειχε σαν μοναδικη αξια το χρημα. Ουτε καν τους ανθρωπους, τυπικα εστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά εγώ το καταλαβαίνω αλλιώς αυτό που λέει ο ιτούδης.

Όχι ότι "είσαι ο τελευταίος που θα ρωτήσω" αλλά "πριν πάρω 100% την απόφαση θα μιλήσω μαζί σου".

Και απλά δεν επικοινώνησε ποτέ.

 

Κάπως έτσι δεν το λέει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά εγώ το καταλαβαίνω αλλιώς αυτό που λέει ο ιτούδης.

Όχι ότι "είσαι ο τελευταίος που θα ρωτήσω" αλλά "πριν πάρω 100% την απόφαση θα μιλήσω μαζί σου".

Και απλά δεν επικοινώνησε ποτέ.

 

Κάπως έτσι δεν το λέει?

 

Και εγω αυτο καταλαβα. Βασικα νομιζω οτι υπαρχει εκνευρισμος λογω του οτι δεν μιλησε σταρατα και απλα τους αφησε να περιμενουνε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

..."όλα καλά" τα αποπάνω Midi, αλλά να έκανες κι ένα σχόλιο για την (γνωστή) καρδιναλιακή συμπεριφορά του Ομπράντοβιτς (η οποία βλέπω να έχει κολλήσει τον Ιτούδη). Έλεος να μην μπορεί να ρωτήσει κανείς κάτι.

 

Όσο για τον Σπανούλη, δεν ξέρω, αλλά εκτός από την "αδηφαγία" που είναι (πάντα) μια "λογική" εξήγηση, ε όλο και κάτι άλλο θα πήγαινε στραβά για να τους "γράψει" όπως λένε. Καπνός χωρίς φωτιά δεν υπάρχει, για τέτοια "αντιεπαγγελματική" συμπεριφορά.

 

(...και γενικά η όλη φάση μου θυμίζει καραμπάμ όταν είναι κανείς "εγκλωβισμένος" υπό "μαφιόζικο" αφεντικό, όπου είσαι καλός μόνο όταν χορεύεις τον δικό του χορό, σε κάθε περίπτωση και υπό κάθε έννοια. Μερικοί κάνουν μόκο και ο γάιδαρος πετάει - μερικοί πάλι όχι. Και μερικοί αντιδρούν μέχρι και "υποτιμητικά", επί δοθείσης ευκαιρίας)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ολα καλα που γραφεις η ερωτηση γιατι επρεπε να γινει αφου εχει απαντηθει παμπολλες φορες και απο τις 2 πλευρες. Προφανως καποιους δεν ικανοποιουν οι απαντησεις των 2 πλευρων αλλα και παλι δεν προκειται καμμια να πει τι πραγματικα συνεβει.

 

Και στην τελικη χεστηκαμε για το αν ο Ζοτς χαιρετα τον Σπανουλη η αν θελει να τον χαιρετησει. Προπονητης μπασκετ ειναι δεν κανει PR οποτε καλα κανει και τα παιρνει στο κρανιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

..."όλα καλά" τα αποπάνω Midi, αλλά να έκανες κι ένα σχόλιο για την (γνωστή) καρδιναλιακή συμπεριφορά του Ομπράντοβιτς (η οποία βλέπω να έχει κολλήσει τον Ιτούδη). Έλεος να μην μπορεί να ρωτήσει κανείς κάτι.

 

Όσο για τον Σπανούλη, δεν ξέρω, αλλά εκτός από την "αδηφαγία" που είναι (πάντα) μια "λογική" εξήγηση, ε όλο και κάτι άλλο θα πήγαινε στραβά για να τους "γράψει" όπως λένε. Καπνός χωρίς φωτιά δεν υπάρχει, για τέτοια "αντιεπαγγελματική" συμπεριφορά.

 

(...και γενικά η όλη φάση μου θυμίζει καραμπάμ όταν είναι κανείς "εγκλωβισμένος" υπό "μαφιόζικο" αφεντικό, όπου είσαι καλός μόνο όταν χορεύεις τον δικό του χορό, σε κάθε περίπτωση και υπό κάθε έννοια. Μερικοί κάνουν μόκο και ο γάιδαρος πετάει - μερικοί πάλι όχι. Και μερικοί αντιδρούν μέχρι και "υποτιμητικά", επί δοθείσης ευκαιρίας)

Mα ποια καρδιναλιακη συμπεριφορα?Ο Ζοτς εχει ερωτηθει παμπολες φορες για το θεμα του Σπανουλη και εχει απαντησει ολες τις φορες. ΑΛηθεια, εγω δε θα ειχα την υπομονη σε καθε μου ΜΠΑΣΚΕΤΙΚΗ συνεντευξη ως προπονητης της πιο επιτυχημενης ομαδας της 15ετιας να μου γινεται η ιδια ερωτηση επιπεδου Λαμπιρη, με μοναδικο σκοπο την ιντριγκα και το "λαυρακι". Ποσω δε μαλλον στο γνωστο ιδιορυθμο Ζοτς. Απαντα ωστοσο!

(Εχω δει ΠΟΛΛΕΣ συνεντευξεις του Ζοτς και τις 3-4 φορες που εχει οντως εκνευριστει ειναι απο ηλιθιες εως προβοκατορικες ερωτησεις που και σε εσενα αν τις κανανε θα τσατιζοσουν).

 

Σχετικα με το οπου υπαρχει καπνος υπαρχει και φωτια κλπ, δε θεωρω ψευτες ουτε τον Ιτουδη ουτε τον Ζοτς, η οτι θα λεγανε την μιση αληθεια. Οχι επειδη τους εχω σαν αγιους, αλλα επειδη τους εχω για απιστευτα εγωιστες (ειδικα τον 2ο) που δε θα θελανε ποτε τους να δωσουν δικαιωμα σε καποιον Σπανουλη να πει "ψεματα ειπε, δεν ειναι ετσι ακριβως!". Αν ηταν να μη τους συμφερει η υποθεση αυτη, σιγουρα δε θα μιλαγανε, δε θα λεγανε καν "δεν θα τον χαιρετησω στο δρομο". Θα λεγανε κανενα διπλωματικο "ας συναντηθουμε και βλεπουμε!". Προφανως υπαρχει εκδηλος εκνευρισμος και συνηθως, εξυπνοι ανθρωποι δεν κρατανε μανιατικο ουτε θυμο οταν εχουν αδικο.

 

Το μονο κενο που μπορει να υπαρχει σε οσα ειπε ο Ιτουδης ειναι να εκαναν οι Γιαννακοπουλοι κατι περιεργο (ηταν γνωστο οτι με τον Τρακη δε τα πηγαινε καλα) και να τα πηρε κρανιο ο Σπανουλης. Σε μια τετοια υποθετικη περιπτωση οπου του καναν νιλα οι Γιανακοπουλοι, εχει 1000 δικια ο Σπαν να φυγει απτον ΠΑΟ αμα δε γουσταρει το κλιμα, ΑΛΛΑ αλλο διοικηση, αλλο προπονητες και αλλο συμπαικτες κλπ.

 

Εν προκειμενω -για τους συμπαικτες δεν ξερω- αλλα η πλευρα των προπονητων εχει αντιμετωπιστει αντιεπαγγελματικα.

 

ΥΓ. Το θεμα το εθιξα γιατι ειχαμε απειρους προφητες σε αυτο εδω το φορουμ, οπως ειχαμε και "γνωστος γνωστου του αδερφου του Σπανουλη μου ειπε οτι εγινε αυτο κι αυτο". Πραγματα που διαψευδονται απο τα λογια Ιτουδη. Διαψευδονταν και τοτε, απο τη ροη των γεγονοτων, οπου πολλα πραγματα δεν κολλαγαν και τα επισημαιναμε.

 

ΥΓ2. Για τον Ιτουδη μη σου κανει εντυπωση αν βλεπεις οτι εχει πολλα κοινα με τον Ζοτς σε χαρακτηρα κλπ. Μιλαμε οτι αυτοι οι 2 πρεπει να περνανε παραπανω χρονο μαζι παρα με τις γυναικες τους εδω και καμια 20ρια χρονια. Προφανως και ο ενας επηρεαζεται απτην προσωπικοτητα του αλλου, αρα και τον οποιο "καρδιναλισμο" απεναντι στις βλαμενες ερωτησεις. Οπως ειπωθηκε δεν κανουν PR, προπονητες ειναι

 

ΥΓ3. Ολα τα παραπανω ισχυουν ακομα κι αν επαιρνε μεταγραφη στη Λιετουβος Ριτας, με 2.4κ εκ ευρω. Δεν αλλαζει κατι επειδη πηγε στον βασικο αντιπαλο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έμπαινε ο Τράκης στα αποδυτήρια λιώμα στην κόκα και τους άρχιζε στα καντήλια.

 

Επιπλέον οι Γιαννακόπουλοι φέτος, του χρόνου το αργότερο χαιρετούν.

 

Για πόσο καιρό ακόμα θα ασχολούμαστε με το αν ο Σέρβος χαιρετάει τον Σπανούλη?

 

Ο Σπανούλης είναι παίχτης του Ολυμπιακού αυτή την περίοδο, εγώ ως οπαδός δεν γουστάρω να του λέει ούτε καλημέρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H αλήθεια είναι ότι δεν είμαι "ειδικός" επί των συνεντεύξεων του Σέρβου, αλλά θυμάμαι εκείνη την χαρακτηριστική με τον κακομοίρη τον Καρμοίρη που μόνο που δεν τον έβρισε, και που ήταν ανάλογη φάση με αυτήν (="τί ερωτήσεις είναι αυτές που κάνεις/το πρώτο που σκέφτηκες ήταν να ρωτήσεις κάτι τόσο άσχετο"/κτλ...). Ούτε κι έχω ιδέα για το πόσο διεξοδικά έχει μιλήσει "περί Σπανούλη" με τα χρόνια, ΑΛΛΑ, όταν ο άνθρωπος είναι "νορμάλ", ΑΡΚΕΙ ένα "τα έχουμε πει αυτά/έχω κουραστεί/πάμε σε άλλη ερώτηση", και όχι "τί θες και τα σκαλίζεις; Ύποπτη φάτσα...". Και γενικά, μη μου πεις, ΕΙΝΑΙ γνωστός ο Ζοτς "για τις συνεντεύξεις του", όπου δεν είναι...όπως ολωνών των άλλων (στην συγκεκριμένη πχ, ο δημοσιογράφος φαίνεται σχεδόν χεσμένος και αμολάει ένα κάρο disclaimairs, για το ότι "δεν ήταν προβοκατόρικη η ερώτηση"...Ενδεικτικό για το ότι όλοι ξέρουν τί σημαίνει "συνέντευξη με Ζοτς"). Τώρα τί ήθελε όντως και τα σκάλιζε κι αυτός, δεν ξέρω (ειδικά αφού όλοι τον "ξέρουν" τον Σέρβο), αλλά....

 

Επίσης, κάπου με κατάλαβες λάθος : με το καπνοφωτιά, δεν εννοούσα κάποιο ψεύδος από μεριά τους. Εννοούσα ότι "του δώσανε αφορμές (αν όχι λόγους) του Σπαν να το στρίψει δια του αρραβώνος" και να τους αφήσει στα σκαλιά της εκκλησιάς... Με λίγα λόγια, χωρίς να του έχω καμμιά ιδιαίτερη συμπάθεια (για την ακρίβεια μου τη σπάει με αυτά που κάνει εδώ και χρόνια μέσα στο παρκέ, ό,τι φανέλα κι αν φοράει), προσπαθώ να πω πως "ίσως και να μην είναι απλά φραγκοφονιάς ο Σπαν", και να 'χει τα δίκια του που "φέρθηκε έτσι" (μία τους και μία του, φάση, και το μία ΤΟΥΣ, δεν έχει να κάνει με αθετήσεις, αλλά πιθανώς με "κλίμα", "συμπεριφορά", κλπ...).

 

(...ο δε Ιτούδης, πολύ "μαντρόσκυλο του αφεντικού" μου κάνει, και δεν τον γουστάρω, ούτε σαν φάτσα, ούτε σαν αύρα, ούτε σαν γραμματική και συντακτικό...Κι ο Γιαννάκης είναι 3 λαλούν και 2 χορεύουν από άποψη απόδοσης λόγου, αλλά καταλαβαίνεις νομίζω την διαφορά και τί εννοώ...Γι' αυτό και το "φυσιολογικό" που λες, του να έχει αποκτήσει τις "συνήθειες" του Σέρβου, όσο φυσιολογικό κι αν είναι, μου κάθεται στο στομάχι)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aκομα σας καιει ο Σπανουλης? Ο συγκεκριμενος ειχε κλεισει στον ΟΣΦΠ και σας το χα πει οταν μου λεγατε οτι θα παει στην ΤΣΣΚΑ.

 

Y.Γ. Να χαρω το επιπεδο σας.. Λαγος ο Σπανουλης κ. Ιτουδη? Επειδη υπεγραψε σε άλλη ομαδα? Μετα προφανως στους τελικους θα κανετε εκκλησεις για να σταματησει η βια, την οποια (και) εσεις υποδαυλιζετε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...