Προς το περιεχόμενο

Παναθηναϊκός (2011-2012)


The_Edge

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 11,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Midi, άλλα λόγια ν'αγαπιόμαστε...

 

Εσύ τον λες υποτιμιτικά Παναθηναικάρα και σε αυτό αντιδρώ.

Στις επιχειρήσεις του μπορεί να είναι ότι θέλεις εσύ αλλά για το αν είναι Παναθηναικός ή όχι δεν τίθεται θέμα.

 

Λες μια ξεκάθαρη κουβέντα και δυο μηνύματα μετά σιχάθηκες τις συζητήσεις για βαζέλια και παναθηναικάρες?

Μην τις ξεκινάς τότε.

 

Δεν αμφισβήτησα τα κίνητρά σου, μην κάνεις ότι δεν καταλαβαίνεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Midi, άλλα λόγια ν'αγαπιόμαστε...

 

Εσύ τον λες υποτιμιτικά Παναθηναικάρα και σε αυτό αντιδρώ.

Στις επιχειρήσεις του μπορεί να είναι ότι θέλεις εσύ αλλά για το αν είναι Παναθηναικός ή όχι δεν τίθεται θέμα.

 

Λες μια ξεκάθαρη κουβέντα και δυο μηνύματα μετά σιχάθηκες τις συζητήσεις για βαζέλια και παναθηναικάρες?

Μην τις ξεκινάς τότε.

 

Δεν αμφισβήτησα τα κίνητρά σου, μην κάνεις ότι δεν καταλαβαίνεις

Τον λεω υποτιμητικα Παναθηναικαρα γιατι πουλαει Παναθηναικοφροσυνη στον κοσμο, οπως και ελπιδα. Μην σκαλωνεις εκει. Απο εκει και περα οσο ανουσιο θεωρεις οτι συμβαινει στις επιχειρησεις του και πως τις διαχιριζεται αλλο τοσο ουσιωδες το θεωρω εγω, αρα δε θα συμφωνησουμε. Οποτε δεν εχει και κανενα νοημα να συνεχιζουμε την κουβεντα σε επιπεδα "και ποιος ειναι ο Παναθηναικαρας ρε; εσυ;".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είπα εγώ ότι είναι ανούσιο το πως κινείται στις επιχειρήσεις του? 'Οχι βέβαια

Είπα όμως πολύ απλά ότι δεν είσαι σε θέση εσύ, εγώ και κανένας άλλος να τον ονομάζει Παναθηναικάρα υποτιμιτικά.

 

Και σου ξαναλέω, αν δεν θέλεις συζητήσεις για παναθηναικάρες, μην τις ξεκινάς

 

Εγώ σκαλώνω, πως να το κάνουμε τώρα? Αυτές τις γκοτζιλιές δεν μπορώ να τις ακούω άλλο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είπα εγώ ότι είναι ανούσιο το πως κινείται στις επιχειρήσεις του? 'Οχι βέβαια

Είπα όμως πολύ απλά ότι δεν είσαι σε θέση εσύ, εγώ και κανένας άλλος να τον ονομάζει Παναθηναικάρα υποτιμιτικά.

 

Και σου ξαναλέω, αν δεν θέλεις συζητήσεις για παναθηναικάρες, μην τις ξεκινάς

 

Εγώ σκαλώνω, πως να το κάνουμε τώρα? Αυτές τις γκοτζιλιές δεν μπορώ να τις ακούω άλλο

Α επειδη το λεει ο Γκοτζος για το Βγενο, οποιος αλλος το πει, σου χτυπα ευαισθητο σημειο. Πεστο ετσι να συνενοηθουμε.

 

Κατα τ'αλλα πως δεν ειμαι σε θεση εγω να τον ονομασω υποτιμητικα Παναθηναικαρα? Υπαρχουν ακομα ατομα που θεωρουν οτι ο Βγενοπουλος ειναι και πρεπει να ειναι υπερανω κριτικης απο τους φιλαθλους/οπαδους?

 

YΓ. Καταλαβε πως αυτο οτι δε θα συνεχισω τη συζητηση το ειπα γιατι δε γουσταρω να βγαινει ο ενας φιλαθλος να την μετραει (την Παναθηναικοφροσυνη του) μπρος σε εναν αλλον φιλαθλο και ο αλλος να την αμφισβητει και μπλαμπλαμπλα, ενω ειναι ΟΛΟΙ Παναθηναικοι. Το βλεπω συνεχως να συμβαινει, τις περισσοτερες φορες χωρις σοβαρο λογο και αηδιαζω. Οτι εκανες κι εσυ αμεσως μετα το ποστ μου. (εγω δεν καταφερθηκα εναντιον καποιου φιλαθλου της ομαδας μου).

Καταλαβε επισης πως ο Βγενοπουλος δεν ειναι ενας απο εμας, ωστε να τον εντασω στην ιδια κατηγορια με εσενα η εμενα και να χαλιεμαι αν καποιοι αμφισβητουν τις αγνες Παναθηναικες του προθεσεις και την οποια Παναθηναικοφροσυνη του...

 

ΥΓ2. 4-5 ποστ για να μου υποδειξεις αν εχω δικαιωμα να τον λεω βαζελο/γαυρο/Παναθηναικο η Παναθηναικαρα αλλα στην ουσια του ποστ και το τι συμβαινει και το πως διαχειριζεται τις επιχειρησεις του ως μεγαλομετοχος και το τι σχεσεις εχει με τους μετοχους των επιχειρησεων του κουβεντα. Γιατι μου ζητησες λινκ λοιπον ενω δεν εχεις τιποτα να πεις? Για να τσεκαρεις αν σου μεταφερω αληθειες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είσαι κακοπροαίρετος και το αποδεικνύεις σε κάθε σου κουβέντα.

Σου ζήτησα λινκ γιατί ήθελα να διαβάσω, όχι για να αποκρούσω το μήνυμά σου.

 

Από εκεί και πέρα, ο γκότζος και οι όμοιοι του πέρασαν την μόδα του ποιοι είναι παναθηναικοί και ποιοι όχι.

Εσύ απλά τη συνεχίζεις, ενώ βέβαια στο μεσοδιάστημα έχεις πει ότι διαφωνείς με αυτή τη λογική αλλά τέλος πάντων, έτσι σε βόλευε εκείνη τη στιγμή.

Τώρα για το θέμα με το ευαίσθητο σημείο, χρειάζεται να σχολιάσω? Νομίζεις ότι είπες εξυπνάδα ε?

Επειδή τη γνώμη μου για τον βγενόπουλο την έχω πει αρκετές φορές και μιας και αρέσκεσαι να ψάχνεις παλιά μηνύματα, ψάξε να βρεις και μετά πες μου για ευαίσθητα σημεία. Το ότι πιστεύω πως από τους βαρδινογιάννηδες θα είναι έτη φωτός μπροστά δεν σημαίνει ότι τον υποστηρίζω κιόλας.

Θα μπορούσα βέβαια αντίστοιχα "έξυπνα" να σου απαντήσω, κάτσε με τους βαρδινπογιάννηδες σου τότε και μπλα μπλα μπλα..

Ξέρω, δεν θα είχε νόημα αλλά θα θα ανταλλάζαμε εξυπνάδες

 

Πότε σου είπα να μην τον κριτικάρεις? Τι λες?

Κατάλαβε εσύ κάτι και χωρίς bold, στο είπα και πριν. Δεν είσαι εσύ, εγώ και ο dkni αυτοί που θα κρίνουν ποιος είναι παναθηναικός και ποιος όχι. Και πίστεψέ με, δεν υπάρχει "εμείς". Ποτέ δεν ένιωσα ότι υπάρχει κάτι που υποχρεωτικά με συνδέει με τον κάθε παναθηναικό.

 

Όσο για αυτό που θεωρείς εσύ ουσία του ποστ, αν δεν έχω να διαφωνήσω με κάτι γιατί πρέπει να το κάνω? Για να γίνεται κουβέντα?

Σου επεσήμανα κάτι πολύ συγκεκριμένο και έμεινα σε αυτό.

 

Νομίζω πως έχω εξηγήσει αρκετές φορές το σκεπτικό μου.

Μπορούμε να το αφήσουμε εδώ ή να συνεχίσουμε όσο θέλεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ολη η συζητηση - παραπονο - προβλημα - αντιπαραθεση ξεκινησε επειδη σε ενα ποστ που η ουσια του ηταν αλλη, εσυ επελεξες να σταθεις σε ενα ησσονος σημασιας θεμα: τον εμμεσο τροπο που κριτικαρα τον Βγενοπουλο. Αν δεν τον κριτικαρα με το χαρακτηρισμο Παναθηναικαρας, θα τον κριτικαρα με αλλο τροπο που παλι θα σου αναβε τα λαμπακια αποτι καταλαβαινω (ναι ξερω εχεις καταφερθει σε βαρος του Βγενοπουλου, αλλα η πραγματικοτητα ειναι οτι οποτε γραφω κατι για αυτον που δεν ειναι καλο εισαι ο πρωτος που θα φροντισει να μου τονισει ποσο λαθος ειμαι). Εν προκειμενω σε πειραξε το Παναθηναικαρας και επικεντρωθηκες εκει, χανοντας-παραβλεποντας την ουσια του ποστ μου , θεωρωντας αυθαιρετα οτι εχω βγαλει το Παναθηναικομετρο για να αποφασισω ποιος ειναι πιο Παναθηναικος απτον αλλον. Στην ουσια το μονο που εκανα ηταν να ειρωνευτω τον Βγενοπουλο που επιμενει ακομη να παριστανει το σωτηρα μου.

 

 

Και μιας και αρχισαν και οι χαρακτηρισμοι στην ομορφη συζητηση μας

 

 

1. Δε νομιζω να ειμαι πιο κακοπροαιρετος απο το πρωτο σου ποστ-απαντηση προς εμενα

2. Ουτε πιο κακοπροαιρετος απο το "μου τη σπανε τετοιες εξυπναδες"

3. Ουτε πιο κακοπροαιρετος απο το "αυτα που λες ειναι γκοτζιλιες"

4. Ουτε πιο κακοπροαιρετος απο το "αυτα που λες ειναι αλλα λογια να αγαπιομαστε"

5. Ουτε πιο κακοπροαιρετος απο την προτροπη "Βαλε το μυαλο σου να δουλεψει".

6. Ουτε πιο κακοπροαιρετος απο το "θες να αρχισω να λεω κι εγω εξυπναδες σαν εσενα?"

7. Ουτε πιο κακοπροαιρετος απο το "εισαι κακοπροαιρετος σε καθε σου λεξη"

 

 

 

Kαι παρολα αυτα ενω προσπαθω υπομονετικα να σου απαντω εξηγωντας σου, χωρις να ψαχνω τροπους να στην πω, εσυ δεν παραλειπεις σε καθε ποστ να εκφραζεις τη γνωμη σου για το χαρακτηρα μου, τις προθεσεις μου, το αν ειμαι Παναθηναικαρας, το αν ηρθα να σου παριστανω τον εξυπνακια και αλλα αλατοπιπερα φορτωνοντας μου παραλληλα το υφος σου...

 

Κι επειδη ειπα τελος συζητησης στην αρχη και δεν το τηρησα προσπαθωντας απλως να λυσω-εξηγησω κατι που θεωρω οτι παρεξηγησες και του εδωσες παραπανω σημασια αποσο χρειαζοταν, και επειδη βλεπω οτι η "συζητηση" παει αλλου απο το θεμα που θελησα να θιξω, και επειδη εν τελει δε συνενοουμαστε, αυτη τη φορα θα τηρησω αυτο που ειπα στο πρωτο ποστ που σου απαντησα. Καλη συνεχεια.

 

ΥΓ. Καποιοι θεωρουν υποχρεωση μας να απολογουμαστε που δε δειχνουμε τυφλη εμπιστοσυνη σε αυτον που ειτε εμπιστευονται οι ιδιοι τυφλα, ειτε τον βλεπουν ως "απτη σκυλα, καλυτερα καπου αλλου κι ας μας βγει και χαριβδη". Λανθανετε. Επισης λανθανετε οταν κανετε περιεργες αντιστοιχησεις καποιου που δε βλεπει τον Βγενο με καλο ματι, με τον Γκοτζο, τον Βαρδινογιαννη κλπ. Ξερετε, δεν υπαρχουν μονο τα ακρα (η εισαι με Βγενο η εισαι με Τζιγκερ/Γκοτζο).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτή η λογική..."Με ποιον μέτοχο είσαι ρε;" Αυτό διάλυσε τον Παναθηναϊκό. Slimdata, Govinco και όλοι οι όμοιοί σας γίνατε πιόνια ενος επιχειρηματικού πολέμου που είχε ξεκινήσει πριν το 2008. Τα παναθηναϊκόμετρα δεν είναι εφεύρεση του γκόντζου παιδιά και το ξέρετε καλα.

 

Αφού πιστεύεται οτι ο Βγενό μπορεί να μας σώσει είστε άξιοι της μοίρας σας. Όποιος θέλει βάζει 10εκ και παίρνει τον ΠΑΟ. Αλλα ποιος βλάκας να πάρει μια ομάδα χωρίς γήπεδο, χωρίς προπονητικό, με 15εκ χρέοι, σε πρωτάθλημα που πρωταγωνιστεί η κόκκινη παράγκα, με πρόστιμα να πληρώσει και -2 βαθμούς από το επόμενο πρωτάθλημα.

 

Εχει χαθεί η κοινή λογική στον ΠΑΟ. Συζητάμε τα αυτονόητα και δεν μπορούμε να συμφωνήσουμε στα προφανή. Ποιος ευθύνεται ρε παιδιά για την σημερινή κατάσταση; Ποιος διοίκησε και διαχειρίστηκε αυτά τα χρήματα στην πλειοψηφία τους; Ποιος υποσχέθηκε οτι θα αναλάβει , πήδηξε απ το καράβι και μετά θυμήθηκε την ΓΥΠΕΛ;

 

Δεν σώζεται ο ΠΑΟ. Μόνο με ένα τρόπο(και πάλι δύσκολα)...Θέλετε να τον ακούσετε; ΝΑ ΚΑΤΣΟΥΝ ΟΛΟΙ στο ίδιο τραπέζι, να τραβήξουν πράσινη γραμμή, να ξεχαστούν όλα, και να αρχίσει μια κοινή πορεία, και να μην ξανακουστούν αυτές οι μαλακίες για τσάτσους τζιγγερ κτλ. Αυτό προσπαθούν να κάνουν και οι παλαίμαχοι αλλα ούτε το καταλάβατε ορισμένοι στα τυφλωμένα απο μίσος μυαλά σας

 

...αλλα με τα δεδομένα που υπάρχουν τίποτα δεν πρόκειται να γίνει. Οι "αγνοί παναθηναϊκοί" θα βρίζουν τον τζίγγερ γιατί ο βγενόπουλος δεν έχει τα λεφτά να πληρώσει και να αναλάβει...και θα πηγαίνει λέγοντας. Κάποια στιγμή θα ξεχαρβαλωθεί τελείως ο ΠΑΟ και δεν θα έχει νόημα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν κάθομαι καν να διαβάσω το μήνυμά σου ρε ψηλέ.

Το με ποιον μέτοχο είσαι ποιος το είπε?

 

Ξέρεις να διαβάζεις?

 

Άιντε γιατί έχω βαρεθεί με τον καθένα που δεν ξέρει που του πάνε τα τέσσερα.

Το να μιλάς για μπάλα και να μην ξέρεις τι είναι η μπάλα, το δέχομαι.

Το να κοιτάζεις και να μην διαβάζεις δεν το δέχομαι ρε φίλε. Πες τα αλλού

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο πρώτος εδώ μέσα που δεν ξέρει να διαβάζει και δεν βλέπει είσαι εσύ. Σου θυμίζω το "βαζελάκια" που το ξεκίνησε άλλος και εγώ απάντησα σε αυτόν αλλα εσύ είδες εμένα και όχι τον άλλον.

 

Πες τα στον εαυτό σου λοιπόν, και ξαναδιάβασε πάλι τι έγραψα, πάλι δεν είδες καλα. Ποτέ δεν είπα οτι το είπε κάποιος. Μίλησα για λογικές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πιο δραματικο απ ολα σε αυτη την κατασταση ειναι οτι εδω ΚΑΝΕΙΣ δεν ψαχνει να βρει λυση. Ολοι ψαχνουν να δουν ποιος εχει δικιο στην κοντρα μεταξυ των δυο πλευρων...

 

Οκ, να δω οταν κερδισει ο ενας η ο αλλος τι θα κανετε. ΜΙα και αυτο που θα κερδισετε, δεν θα υπαρχει πια..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...