Προς το περιεχόμενο

Παναθηναϊκός (2011-2012)


The_Edge

Προτεινόμενες αναρτήσεις

<gossip mode ON>

ποιος είναι ο πασίγνωστος (γαύρος) οικογενειάρχης παρουσιαστής που αγόραζε "εισιτήρια" (g) από τον επικεφαλή του συνδέσμου (Αιγάλεω) των φίλων ολυμπιακών; σε κάποιον πάει το μυαλό μου, αλλά δεν ξέρω αν ρουφάει ακόμη λουκουμόσκονη... έλα να πάρουν φωτιά τα pm :P

http://www.madata.gr...biz/183186.html

<gossip mode OFF>

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

<gossip mode ON>

ποιος είναι ο πασίγνωστος (γαύρος;) οικογενειάρχης παρουσιαστής που αγόραζε "εισιτήρια" (g) από τον επικεφαλή του συνδέσμου (Αιγάλεω ή Περιστέρι) των φίλων ολυμπιακών; σε κάποιον πάει το μυαλό μου, αλλά δεν ξέρω αν ρουφάει ακόμη λουκουμόσκονη... έλα να πάρουν φωτιά τα pm :P

http://www.madata.gr...biz/183186.html

<gossip mode OFF>

 

????????ποιος??????????????στειλε ενα πμ!!!:devil:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<gossip mode ON>

ποιος είναι ο πασίγνωστος (γαύρος) οικογενειάρχης παρουσιαστής που αγόραζε "εισιτήρια" (g) από τον επικεφαλή του συνδέσμου (Αιγάλεω) των φίλων ολυμπιακών; σε κάποιον πάει το μυαλό μου, αλλά δεν ξέρω αν ρουφάει ακόμη λουκουμόσκονη... έλα να πάρουν φωτιά τα pm :P

http://www.madata.gr...biz/183186.html

<gossip mode OFF>

Ετσι εξηγειται το ονομα παλαιοτερου πασιγνωστου τηλεπαιχνιδιου που παρουσιαζε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτός είναι. Και δεν φαινόταν για crackhead ο συγκεκριμένος...

 

Ετσι εξηγειται το ονομα παλαιοτερου πασιγνωστου τηλεπαιχνιδιου που παρουσιαζε...

 

lol

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Λες για τον Μπλατ και τον Μαλετ. Τον παιχτη δηλαδη που αλλαξε τη ροη του αγωνα με το τριποντο του, ενω ο Οχαγιον ειχε κλειδωθει απτην αμυνα μας.

 

Υπομονη ως το επομενο ματς μπας και χασουμε αλλιως υπομονη μεχρι την ΤΣΣΚΑ, εκει λογικα θα εχεις να κανεις πολλες αναλυσεις παλι.

 

[prasina_gyalia mode/on] Συμφωνω. [πρασινα_γυαλια mode/off]

 

Y.Γ. Μεχρι και ο Μπλατ απολογηθηκε για τη μη χρησιμοποιηση του παικτη που "κλειδωσε η αμυνα σας", 9ποντους 9 ριμπαουντ σε 25:00. Eυτυχως τον κλειδωσατε και μπηκε ο Μαλετ που τον ειχατε ξεκλειδωτο και προλαβε να ευστοχησει σε ενα τριποντο, να χασει ποσα, και να παιξει αμυνα με τα ματια.

 

Μα ήταν δυνατόν να κερδίσει σε προημιτελικό Ευρωλίγκας ομάδα με σύνολο 5 ασσίστ; Και να βάζανε κάποια λογικά τρίποντα που έβγαλαν στο τέλος, άντε να έφταναν τις 8... Μιλάμε ότι ο ΠΑΟ της έκοψε όλα τα συστήματα και έπαιζαν όλοι με ατομικές ενέργειες.

 

Γενικά, για να κερδίσεις αυτόν τον Παναθηναϊκό νομίζω ότι πρέπει να τον ξεπατώσεις πριν το τελευταίο 5λεπτο ή με τρομερή ενέργεια στο παιχνίδι, συνεχή επιθετικά ριμπάουντ κτλ. ή με φοβερά ποσοστά ευστοχίας. Αλλιώς, με τόσο έμπειρους παίκτες-νικητές που έχει, θα σε στριμώξει και θα σε κερδίσει. Η Μακάμπι μπορεί να κάνει ένα παιχνίδι με 50% στα τρίποντα, για παράδειγμα, και από εκεί κινδυνεύει ο Παναθηναϊκός στο τελευταίο παιχνίδι, αλλά μου φαίνεται πολύ δύσκολο να χάσει τέτοια πρόκριση μέσα στο ΟΑΚΑ.

 

Μπράβο στον Καλάθη, έδειξε κότσια.

 

Ποιον περιμενεις να σου βγαλει ασιστς απ τη Μακαμπι? Τον Παπαλουκα που δεν παιζει? Γιατι αλλο pg δεν εχει.

 

βρε chris μου αλλο παιχνιδι εβλεπες χθες?

 

Σ αυτο το επιπεδο οταν δινεις 25 επιθετικα ριμπαουντς στην αλλη ομαδα, και αυτη δειξει την πρεπουσα σοβαροτητα, εισαι τελειωμενος. Και αν επιμενεις πως εχεις παιξει καλη αμυνα, επιτρεποντας στον αντιπαλο να ανανεωσει τοσες επιθεσεις, ε τοτε αντιλαμβανομαστε σε διαφορετικο βαθμο το αθλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωχ. Κι αλλη ομαδα του μισου/εναμισου point guard on the way...H "oμαδα χωρις ποιντ γκαρντ", ετσι πληροφοριακα, ειναι 6η σε ασσιστ στη διοργανωση (μολις 3 λιγοτερες απο την δικη σου "δημιουργικη" ομαδα μεσα απο τα συστηματα Ιφκοβιτς κλπ). Case closed.

 

Kατα τ'αλλα σχετικα με το θεμα των ριμπαουντ Chris, επειδη ως συνηθως ερμηνευεις ενα αθλημα με νουμερα, θα σου απαντησω περι αμυνας παλι με νουμερα και ελπιζω αυτη τη φορα να δεις αυτο που ειδαν ολοι χθες (οτι παιξαμε εξαιρετικη αμυνα).

 

Προσπαθειες για διποντα--> Μακαμπι: 44, ΠΑΟ: 28

Προσπαθειες για τριποντα---> Μακαμπι: 21, ΠΑΟ: 19

 

Και εχασαν με 9 ποντους. Πραγματι ειχαμε μια πολυ κακη αμυνα.

 

Τελος για τον Οχαγιον, οταν ο Μπλατ τον εβγαλε εκανε συνεχομενες μλκιες προηγουμενως.

 

Και να πω οτι ειδες αλλο ματς εχθες δε γινεται γιατι δεν ειχε αλλο...Αυτο που γουσταρω πιο πολυ απολα ειναι το περισπουδαστο υφος παντως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mα αυτοαναιρεισαι. Εχεις δωσει 15+ επιθεσεις στη μακαμπι. Σκεψου λιγο. Πιστευω θα το καταλαβεις. Η αμυνα σου ειναι εξ ορισμου κακη, γιατι επετρεψες στους αντιπαλους περισσοτερες κατοχες απο τη δικη σου ομαδα, ασχετα αν οι αλλοι τελικα δε σκοραραν γιατι τους πιεσες, καναν λαθη, πουλουσαν τη μπαλα κτλ. Ξαναλεω για τελευταια φορα, γιατι ο οπαδισμος σας δε σας αφηνει να το καταλαβετε, πως μια καλυτερη ομαδα θα ηξερε να χειριστει καλυτερα τις εξτρα κατοχες και θα σας τιμωρουσε.

 

Επισης δεν εχασαν με 9 ποντους, η διαφορα ειναι πλασματικη και το ξερεις. Ματς 3 ποντων ηταν που διαμορφωθηκε ετσι απο τις βολες και τα αψυχολογητα τριποντα που παιρναν αναγκαστικα για να σας φτασουν.

 

Επισης για τις ασιστ η Μακαμπι παιζει τρανζισιον παιχνιδι στο 80% της διοργανωσης. Οταν αντιμετωπιζει ομαδες που θα την υποχρεωσουν να παιξει στο μισο γηπεδο, σοβαρες ομαδες δηλαδη, δεν εχει pg για να τη βοηθησει.

 

case closed.

 

Αυτο που γουσταρω πιο πολυ απολα ειναι το περισπουδαστο υφος παντως.

 

Eγω αυτο που γουσταρω περισσοτερο ειναι οταν ενας ανθρωπος δεν ξερει την τυφλα του σε κατι, του το εξηγεις με επιχειρηματα και επιμενει στο δικο του, για να μην θιχτει ο εγωισμος του! Eνω κατα βαθος ξερει οτι λεει πραγματα που δεν στεκουν :)

 

Οσο για τον Οχαγιον, ειναι ο καλυτερος παικτης της Μακαμπι στη σειρα, ο μοναδικος που pg-ίζει (εκτος του Παπαλουκα βεβαια που δεν παιζει) και μπορει να οργανωσει την ομαδα και σε κλειστες αμυνες. Η μη χρησιμοποιηση του χτες, θα ηταν παρομοια σε λογικη, με τη μη χρησιμοποιηση του ΔΔ (οσο κακος και αν ηταν, παρότι που ο Οχαγιον χτες ηταν ΚΑΛΟΣ) και τη χρησιμοποιηση του Λογκαν στη θεση του για τα πιο κρισιμα 4 λεπτα. Καμια λογικη, απολυτος υπνος Μπλατ. Ολα τα αλλα ειναι ιστοριουλες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mα αυτοαναιρεισαι. Εχεις δωσει 15+ επιθεσεις στη μακαμπι. Σκεψου λιγο. Πιστευω θα το καταλαβεις. Η αμυνα σου ειναι εξ ορισμου κακη, γιατι επετρεψες στους αντιπαλους περισσοτερες κατοχες απο τη δικη σου ομαδα, ασχετα αν οι αλλοι τελικα δε σκοραραν γιατι τους πιεσες, καναν λαθη, πουλουσαν τη μπαλα κτλ.

Νταξει δεν επιμενω. Τραγικη αμυνα ο ΠΑΟ χθες.

 

Επισης για τις ασιστ η Μακαμπι παιζει τρανζισιον παιχνιδι στο 80% της διοργανωσης. Οταν αντιμετωπιζει ομαδες που θα την υποχρεωσουν να παιξει στο μισο γηπεδο, σοβαρες ομαδες δηλαδη, δεν εχει pg για να τη βοηθησει.

 

case closed.

Ναι εχει 360 ασσιστ απο αιφινιδιασμους η Μακαμπι του χθεσινου προπονητακου Μπλατ. Το case closed μαρεσει κιολας :devil:

 

Αλλα και παλι αφου η αμυνα μου "ηταν τραγικη χθες" γιατι δεν της βγηκε αυτο το "transition παιχνιδι"?

 

Eγω αυτο που γουσταρω περισσοτερο ειναι οταν ενας ανθρωπος δεν ξερει την τυφλα του σε κατι, του το εξηγεις με επιχειρηματα και επιμενει στο δικο του, για να μην θιχτει ο εγωισμος του! Eνω κατα βαθος ξερει οτι λεει πραγματα που δεν στεκουν :)

Μεγαλη υποθεση το γνωθι σαυτον, τουλαχιστον σε αυτο σε παραδεχομαι.

 

ΥΓ. Καλα σου λεγανε να μη λογκαρεις απο χθες, αλλα εσυ σε πεισμα αρχιζεις και θυμιζεις τις περσυνες μπασκετικες στιχομυθιες σου παλι...Οταν δεν ποσταρεις εκ του ασφαλους (μετα απο ηττα του ΠΑΟ) εκτιθεσαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαχα καλα δεν το συνεχιζω γιατι ειναι γνωστη η τετραγωνη "λογικη" σου εδω μεσα. :)

Το δεχομαι, χαριν διευκολυνσης της συζητησης.

Η μαλακια ειναι οτι ειναι και 4-5 που συμφωνουν μαζι μου και διαφωνουν ως συνηθως με σενα, πχ στο θεμα της αμυνας. Παλι τους συμπαρασυρω και δεν ανοιγουν τα ματακια τους να δουν τη μπαλιτσα που βλεπεις εσυ :devil: Μα ολοι μαυρα μεσανυχτα...

 

Δεν συζηταω καν για τις δηλωσεις των ιδιων των παιχτων περι της χθεσινης μας αμυνας. Οχι μονο των δικων μας. Αυτοι εξ'ορισμου ειναι αμπαλοι :devil:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...