Προς το περιεχόμενο

Παναθηναϊκός (2011-2012)


The_Edge

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 11,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

O Σαρας ποιον περιμενεις να υποστηριξει σε αντιστοιχη περιπτωση?

Ο Σαρας για ποιο λογο πρεπει να υποστηριξει δευτερη ελληνικη ομαδα πλην του ΠΑΟ? Αστοχο το παραδειγμα.

 

Εκτος αν εννοεις σε τελικο Παναθηναικου-Λιθουανικης ομαδας αν θα κανει αντιστοιχη δηλωση υπερ του ΠΑΟ. Δεν θα κανει γιατι ειναι εξυπνος και διπλωματης αποδεδειγμενα. Και να κανει, χαλαλι γιατι οικογενεια με Ελληνιδα εχει, Ελλαδα ζει, μελος της οικογενειας του ΠΑΟ ειναι, Λιθουανια εχει να πατησει καμια 10ετια++ σε συλλογικο επιπεδο, γενικως πιο πολλες σχεσεις με Ελλαδα εχει πια. Αλλα και παλι δε θα πεταγε ευκολα τετοια κοτσανα για 2 λογους: Πρωτον γιατι δεν κουβαλαει κομπλεξ και διασκεδαζει και ζει το παιχνιδι ως παιχνιδι (θυμισου τι μισθο παιρνει φετος), και δευτερον γιατι οπως ειπα χαζος δεν ειναι σε καμια περιτπωση για να αρχισει αμφιλεγομενες δηλωσεις κατα των Λιθουανων. Δεν ειναι ο τυπος που θα χρησιμοποιησει το μπασκετ για να βγαλει πικρες, κομπλεξ και μικροτητες.

 

Παντως η περιπτωση της δηλωσης του Παπαλουκα εχει πολλες διαφορες με την υποθετικη δηλωση Σαρας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

MiDi σε ποιά ομάδα έπαιζε ο Παπαλουκάς για έξι χρόνια πριν το 2009 και κατέκτησε τα πάντα σε προσωπικό και ομαδικό επίπεδο?

 

Όσο συμπαίκτης ήταν με τον Διαμαντίδη και τον Σπανούλη άλλο τόσο, και παραπάνω, ήταν με τον Λάνγκτον και τον Σμόντις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

O Σαρας ποιον περιμενεις να υποστηριξει σε αντιστοιχη περιπτωση?

Εννοεις ποιον περιμενω να υποστηριξει σε εναν τελικο Zαλγκιρις-Μακαμπι ας πουμε?

Την Μακαμπι

Το ερωτημα παραμενει: Τι προσπαθεις να αποδειξεις?

 

Γιατι η αρχικη κουβεντα ηταν "γιατι ρε παιδια τον βριζετε"

 

Βγαινει λοιπον ο Ζαρας και υποστηριζει Μακαμπι (την ομαδα που επαιξε) κοντρα σε ομαδα της πατριδας του, αντιπαλο της Λιετουβος που επισης επαιξε.

 

Αυτο που μου λες ειναι οτι αν οι οπαδοι της Ζαλγκιρις τον κραξουν ειναι φαουλ. Αυτο δεν λες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

MiDi σε ποιά ομάδα έπαιζε ο Παπαλουκάς για έξι χρόνια πριν το 2009 και κατέκτησε τα πάντα σε προσωπικό και ομαδικό επίπεδο?

 

Όσο συμπαίκτης ήταν με τον Διαμαντίδη και τον Σπανούλη άλλο τόσο, και παραπάνω, ήταν με τον Λάνγκτον και τον Σμόντις...

Ειπα στο παραπανω ποστ. Δικαιωμα του να θελει να κερδισει η ΤΣΣΚΑ. ΔΕΝ ΤΟ ΔΗΛΩΝΕΙΣ, πανω σε αυτο γινεται η συζητηση. Καταλαβαινετε οτι ειναι δυο τελειως διαφορετικα πραγματα, το να θες/να σκεφτεσαι κατι, με το να το δηλωνεις σε συνεντευξη?

 

Σχολιαζω/σχολιαζουμε την δηλωση, οχι το τι ηθελε. Το τι ηθελε το ξερουμε και ειναι λογικο. Γαυρος ηταν πριν παει Ρωσσια, στην ΤΣΣΚΑ αγωνιστηκε τοσα χρονια, με τον ΠΑΟ σχεσεις δεν ειχε, ε ναι θα υποστηριζε ΤΣΣΚΑ χαιρω πολυ. Οπως ενα σωρο παιχτες.

 

Η ΑΝΑΓΚΗ να το δηλωσει και να το πει παραεξω ομως?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

MiDi σε ποιά ομάδα έπαιζε ο Παπαλουκάς για έξι χρόνια πριν το 2009 και κατέκτησε τα πάντα σε προσωπικό και ομαδικό επίπεδο?

 

Όσο συμπαίκτης ήταν με τον Διαμαντίδη και τον Σπανούλη άλλο τόσο, και παραπάνω, ήταν με τον Λάνγκτον και τον Σμόντις...

Eπιμενετε ολοι στο ιδιο

ΚΑΛΑ ΚΑΝΕΙ!

Εγω ειμαι με τον Παπαλουκα, καλα κανει και παιρνει θεση

Απλα μην ζητατε απο τους οπαδους ομαδας που την υποστηριζουν μια ζωη (και οχι 6 χρονια) να μην κραξουν αυτον που με πολλες δηλωσεις του ειναι εναντιον της ομαδας τους

 

ΥΓ. Σε αυτο διαφερουμε με τον Midi, ή απλως το βλεπουμε αλλιως.

Ο Midi ειναι της αποψης οτι οι αθλητες πρεπει να ειναι διπλωματες για να εχουν δικαιωμα να λενε "μην με κραζετε"

Εγω ειμαι της αποψης οτι καθε αθλητης κανει αυτο που θελει, και αν αυτο σημαινει να υποστηριζει ανοιχτα καποιον Ή στην περιπτωση μας κολλαει περισσοτερο να ειναι εναντιον καποιας ομαδα, δεν μπορειτε να ζητατε διπλωματιες απο τους οπαδους της ομαδας που στο φιναλε ειναι μια ζωη με μια ομαδα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδη λες οτι "καλα κανει και υποστηριζει ΤΣΣΚΑ αλλα να μην το δηλωσει"? Κατακρινεις καποιον που εχει το θαρρος της γνωμης του? Σ αυτο ειναι το μονο που τον παραδεχομαι.

 

Και παλι, το ολο σου σκεπτικο μου κανει λαθος. Περισσοτερο οπαδιλικι πουλουσε ο Παπαλουκας μ αυτη του τη δηλωση (αν παρουμε το ενδεχομενο οτι δεν ειναι ειλικρινης η δηλωση του), παρα καταφεροταν εναντιον του Παο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδη λες οτι "καλα κανει και υποστηριζει ΤΣΣΚΑ αλλα να μην το δηλωσει"? Κατακρινεις καποιον που εχει το θαρρος της γνωμης του?

 

Και παλι, το ολο σου σκεπτικο μου κανει λαθος. Περισσοτερο οπαδιλικι πουλουσε ο Παπαλουκας μ αυτη του τη δηλωση, παρα καταφεροταν εναντιον του Παο.

Δεν ειναι θεμα θαρρους της γνωμης εδω. Ειναι θεμα αναγκης να κανεις αυτη τη δηλωση (αποψη μου). Αν δε το εχεις αναγκη να το πεις, δε βλεπω το λογο να το πεις οταν ξερεις οτι θα προκαλεσει ακομα και τον πιο ανιδεο.

 

Το θαρος της γνωμης δε το κρινουμε απο τετοιες δηλωσεις, αλλα απο δηλωσεις που υποδεικνυουν οτι φορας παντελονια και εισαι μαγκας. Πχ αν εβγαινε να πει, οτι "εχω κανει βηματα και ο Σαρας μου εχωσε ταπα, δεν υπηρχε φαουλ" τοτε θα σου λεγα οτι ειναι ανθρωπος με θαρρος γνωμης. Αλλα αυτος σε μια πεντακαθαρη φαση που προηγηθηκαν βηματα ειπε οτι τον εσφαξε ο διαιτητης. Για ποιο θαρρος της γνωμης μιλαμε?

 

Κατα τ'αλλα σιγα το θαρρος γνωμης που θελει για να πεις οτι ευχομαι να κερδισει η ΤΣΣΚΑ τον ΠΑΟ. Καμποση αναξιοπρεπεια αρκει. Σαν να βγω εγω να πω στη γειτονια, οτι ευχομαι να τρακαρει ο γειτονας που καθε βραδυ μου πιανει τη θεση παρκινγκ. Θα ειναι επειδη εχω θαρρος γνωμης?

 

Οπως και να χει, καλα εκανε και ηθελε την ΤΣΣΚΑ αναφαιρετο δικαιωμα του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Y.Γ.1 Στον μιντι πηγαινε το παραπανω.

 

DKNI βασικα το ποιο σωστο θα ταν να τον επευφημείτε κιολας, καθως δεν εφαγε και λιγα λεφτα απ τους Αγγελοπουλους.

 

Υ.Γ.2 Μετα απο 2 χρονια (ή ειναι 3) στον Παο, μπορειτε να μου πειτε αν ειστε ευχαριστημενοι απο την παρουσια του Καλαθη σαν play maker στην ομαδα σας? Απλα με ενα ναι ή ενα οχι. Και δε λεω για το τι ΜΠΟΡΕΙ να γινει, λεω για τη συνολικη του προσφορα ως ασσος, και ΟΧΙ σαν περιφερειακος που πιεζει, παιζει αμυνα κτλ. (πχ προσωπικα και κατ αντιστοιχια, θεωρω το Σλουκα pg και τον Ματζαρη απλως εναν περιφερειακο που πιεζει και κατεβαζει τη μπαλα χωρις να μπορει να οργανωσει).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υ.Γ.2 Μετα απο 2 χρονια (ή ειναι 3) στον Παο, μπορειτε να μου πειτε αν ειστε ευχαριστημενοι απο την παρουσια του Καλαθη σαν play maker στην ομαδα σας? Απλα με ενα ναι ή ενα οχι. Και δε λεω για το τι ΜΠΟΡΕΙ να γινει, λεω για τη συνολικη του προσφορα ως ασσος, και ΟΧΙ σαν περιφερειακος που πιεζει, παιζει αμυνα κτλ. (πχ προσωπικα και κατ αντιστοιχια, θεωρω το Σλουκα pg και τον Ματζαρη απλως εναν περιφερειακο που πιεζει και κατεβαζει τη μπαλα χωρις να μπορει να οργανωσει).

Ως προς την προσφορα ως τωρα? Ειμαι τρισευχαριστημενος. Απο αυτον κριθηκε ισως η πιο επικη Ευρωλιγκα στην ιστορια μου. Αντε θα κανω την παραχωρηση: η πιο επικη μετα απο τη Μπολονια.

 

Απο την εξελιξη του εφετος δεν ειμαι ευχαριστημενος. Παρολα αυτα για ροτεισον στον ΠΑΟ αρα και σε καθε Ευρωπαικη ομαδα υψηλου επιπεδου, ακομα κι ετσι ειναι καλος. Κι αυτο γιατι ειναι γρηγορος, δημιουργικος και παιζει καλη αμυνα. Οσο δε βελτιωνει τα τελειωματα του δεν θα ειμαι ευχαριστημενος. Ισως να μη τα βελτιωσει και ποτε του.

 

*Φετος αυτο που δεν εχει ειναι αυτοπεποιθηση. Εκατσα και ξαναειδα προσφατα τα παιχνιδια του με τη Μπαρτσελονα και μιλαμε για 10 επιπεδα τσαμπουκα/ψυχολογιας πανω, αποτι τον βλεπω τωρα απεναντι σε κατι Ουνιξ και Μαλαγες. Ξεκιναγε μπασιμο, περναγε τον αντιπαλο σαν σταματημενο και με φλας-λει απ αφηνε την μπαλα πριν παρει χαμπαρι ο ψηλος. Φετος ξεκιναει να κανει μπασιμο και σταματαει η ξαναβγαινει εξω. Τι αλλο απο "ψυχολογικα μαγκωμενο" μπορω να τον πω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκει θα κανει παπαδες γιατι τα τελειωματα του περιφερειακου απεξω δεν μετρανε τοσο. Και γιατι οι αμυνες ειναι αρκετα πιο ανοιχτες για να ξεκιναει να τρεχει στο χωρο. Εδω τα μισα σου συστηματα βασιζονται στο ελευθερο τριποντο που θα βγει σε γκαρντ. Ειδικα οταν στο δινει ο αντιπαλος το τριποντο ειναι μεγαλο προβλημα η αστοχια του. Σου κλεινει τα παντα εκτος απτο σουτ του Καλαθη και δεν μπορεις να επιτεθεις οσο ειναι αστοχος.

 

Ασε που το ΝΒΑ του παει παραπανω απτην Ευρωπη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σωστα,ριξε μια ματια και στον ρουμπιο.2 επιπεδα πανω ειναι αποτι με μπαρτσα[αν και τραυματιστηκε τωρα]

Παικτες χωρις σουτ αλλα με καλη πασσα ντριπλα και πολυ γρηγοροι κανουν θαυματα στο nba

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως η κουβέντα για τον Παπαλουκά είναι απολύτως χαρακτηριστική της "λογικής" του Έλληνα οπαδού.

Δε μας άρεσε κάτι που είπε ο τάδε παίκτης, ΕΠΟΜΕΝΩΣ είναι λογικό να του βρίζουμε χυδαία τη μάνα δημοσίως. Τετράγωνη η λογική.

 

Επί της ουσίας του θέματος, το τι θα έπρεπε να σκέφτεται ο κάθε Παπαλουκάς ή το τι θα έπρεπε να λέει είναι δευτερεύον. Κι από αυτά που λέει, μπορεί κανείς να τον συμπαθεί ή όχι ως άτομο. Η προσωπική μου γνώμη είναι ότι το 95% των πρωταθλητών είναι κωλόπαιδα και εγωιστές και δε θα μπορούσα ποτέ να τους συμπαθήσω ως φίλους, για πολλούς λόγους που σχετίζονται και με το πώς πρέπει να είσαι ως άτομο για να γίνεις πρωταθλητής. Αλλά όποιος είναι της άποψης ότι δικαιούμαστε να βρίζουμε χυδαία κάποιον επειδή δεν τον συμπαθούμε, κάτι έχει καταλάβει λάθος και στην κοινωνία και στον αθλητισμό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν υπάρχουν αποδείξεις γιατί δε πάμε παρέα να κάνουμε καταγγελεία. Στο υπόσχομαι πως αν μου βρεις τις αποδείξεις και τις καταθέσεις εδω δημοσια στο Ινσομνια εγώ πρώτος θα βάλω τη νομικη υπηρεσία στην εργασία μου να σε υποστηρίξει στα πάντα :mrgreen:

 

 

Αλλά λιγο χλωμο το κόβω να τις έχεις...

ε?

ε?

Μήπως κάνω λάθος??

 

marin.gif

 

 

Υ.Γ.- Η τρολόφατσα του Μαρινακη έχει τεράστια επιτυχία. Θα την χρησιμοποιώ συχνά. Μπράβο σε όποιον την έφτιαξε :-P

 

Κουιζ.

 

Ποιος ειναι ο ευτραφης συμπαθης κυριουλης στα δεξια, στη φωτο οπου αριστερα ειναι η συμπαθης φατσα που σας κανει και γελατε;

 

871209.jpg

 

Οταν μεινετε ανεργοι η οταν κοψουν απο τους γονεις σας 700 ευρω, μην κλαιγεστε ομως...

 

Καντε χαβαλε με τον προεδρο του ηθους...

 

Αλλα δεν φταιτε εσεις...Αυτα τα ΦΙΔΙΑ οι Βαρδινογιαννηδες φταινε, που αφησαν τοσα χρονια τον Ροκκο ανενοχλητο, και εκθρεψε αυτο το πραγμα που εκθρεψε ειτε αφορα εσας ειτε τον ευστραφη στα αριστερα της φωτο...

 

Τελικα δεν χρειαστικε να γυριστε προς τα επισημα...

 

Κατεβικαν στο χορταρι αυτοι που "να μην ξαναπατησουν το ποδι τους στο καραισκακη"...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...