Προς το περιεχόμενο

Παναθηναϊκός (2011-2012)


The_Edge

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η παράγκα δεν θέλει αποδείξεις και δεν αποδεικνύεται μέσω...Θήβας(->Ευρώπη) Υπάρχουν όλες οι αποδείξεις και η ύπαρξή της δεν είναι υπο συζήτηση. Τώρα αν εσύ θες να ονειρεύεσαι ποδόσφαιρα κυριαρχίας (που δεν το είχες και όλες τις χρονιές παρόλα αυτά το έπαιρνες) είναι δικό σου θέμα.

Αυτό, τουλάχιστον, έχει κάποια λογική.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Η παράγκα δεν θέλει αποδείξεις και δεν αποδεικνύεται μέσω...Θήβας(->Ευρώπη) Υπάρχουν όλες οι αποδείξεις και η ύπαρξή της δεν είναι υπο συζήτηση. Τώρα αν εσύ θες να ονειρεύεσαι ποδόσφαιρα κυριαρχίας (που δεν το είχες και όλες τις χρονιές παρόλα αυτά το έπαιρνες) είναι δικό σου θέμα.

Αν υπάρχουν αποδείξεις γιατί δε πάμε παρέα να κάνουμε καταγγελεία. Στο υπόσχομαι πως αν μου βρεις τις αποδείξεις και τις καταθέσεις εδω δημοσια στο Ινσομνια εγώ πρώτος θα βάλω τη νομικη υπηρεσία στην εργασία μου να σε υποστηρίξει στα πάντα :mrgreen:

 

 

Αλλά λιγο χλωμο το κόβω να τις έχεις...

ε?

ε?

Μήπως κάνω λάθος??

 

marin.gif

 

 

Υ.Γ.- Η τρολόφατσα του Μαρινακη έχει τεράστια επιτυχία. Θα την χρησιμοποιώ συχνά. Μπράβο σε όποιον την έφτιαξε :-P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι υπογραφή, έλεος.

 

Στην παράγκα Α ήταν υποκλοπή και πάγωσε γιατί δεν ξεκίνησε ποτέ έρευνα. Οι λόγοι που δεν ξεκίνησε έρευνα ήταν για να μην τιμωρηθεί ο οσφπ που έλενχε τα πάντα τότε. Στην Παράγκα Β ο φίλος σας κατηγορείται ήδη, και δεν έχει βγει απόφαση. Όπως και ο Καλόπουλος, στα ανθρώπινα λάθοι που έκανε τότε.

 

Αποδείξεις είναι 100% τουλάχιστον για το δικό μου το μυαλό. Τώρα αν υπάρχουν οι νόμοι και η ΠΡΟΘΕΣΗ να σας τιμωρήσουν είναι άλλο θέμα. Ο Μαρινάκης δεν μίλαγε με τον Τσακογιάννη και απειλούσαν την ζωή του Κούγια; Ή που ζήταγε προστασία του Καλόπουλου στην ΚΕΔ απο τον ΜΠΕΟ;

 

Σε οποιοδήποτε άλλο κράτος θα είχατε πέσει κατηγορία και θα είχαν αφαιρεθεί τίτλοι.

 

Είμαι σίγουρος ότι όταν ξέσπασε η παράγκα Β κλείσατε εφημερίδες + ραδιόφωνα για να μην υποφέρετε, γνωρίζοντας πόσο ένοχοι είστε. Γιαυτό κάνετε σαν να ήρθατε χτες στην Ελλάδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αδελφέ πίστεψέ με, προσωπικά μια χαρά κοιμάμαι και δεν έχω καμία τύψη, ειδικά για τον Ολυμπιακό στο ποδόσφαιρο.

Ο μόνος λόγος που συμμετέχω σε τέτοιες συζητήσεις είναι για να αντιληφθούν όλοι πως αν είναι βρώμικη μια ομάδα και όλοι ξέρουν πως ειναι βρώμικη, σημαίνει πως όλοι αυτοί που το ξέρουν είναι 2 φορές βρώμικοι. Για κάποιο λόγο θέλουν να ειναι έτσι η κατάσταση.

 

Λυπάμαι μόνο τους αγνούς φίλαθλους που πάνε και χαλάνε τη ζαχαρένια τους για συζητήσεις παρελθοντικές.

 

Για να αλλάξει το ποδόσφαιρο πρεπει να αλλάξει και η νοοτροπία μας.

Τον καθένα τον ενδιαφέρει να γινει χαλίφης στη θέση του Χαλίφη και όχι να φτιάξει η ζωή όλων συλλογικά.

 

Γενικά το ποδόσφαιρο ειναι μια μικρογραφία της κοινωνίας μας.

 

Αμα συνεχίσετε πάντως θα σας βάλω διπλο Μαρινάκη Γιγας για υπογραφη :devil: :devil: :devil: :shock: :mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο μερικούς βαθμούς και πάνω, δεν υπάρχει ποια παράγκα. Εξαλείφεται, απλοποιείται.

 

Τι άλλο θα ακούσουμε. 6 βαθμοί ήταν μόνο του καλόπουλου, αλλα δεν πάει έτσι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι μωρε, κατι "ελπιζω να το παρει η ΤΣΣΚΑ" εχει πει το 2009, κατι γελοιες δηλωσεις το 2007 οτι τον κλεψανε, σιγα τι να λεει :mrgreen:

Η 13 του εφταιγε και ειπε "ελπιζω να το παρει η ΤΣΣΚΑ"?

 

Ο Παπαλουκας ειναι γαυρος. Οχι Ολυμπιακος, γαυρος. Επιλογη του και δικαιωμα του να ανοιξει κοντρα με την κερκιδα του Παναθηναικου αλλα μην ακουω εθνικιστικες κορωνες "ο Παπαλουκας της Εθνικης", αυτα ειναι για γελοιους τυπου Παπαδογιαννη

 

Εδω ο ιδιος ο Παπαλουκας ειναι πρωτα Ολυμπιακος και αντιΠαναθηναικος και μετα Εθνικη οποτε θα ακουει για τη μανα του και το επαγγελμα της σε καθε ματς. Εγω δεν εχω προβλημα με το τι λεει, προβλημα εχω με οσους τα βαζουν με την κερκιδα οταν ο Παπαλουκας δεν εχει κανει ποτε, εστω και υποκριτικη δηλωση περι "ειμαι με την Ελληνικη ομαδα" ή κατι τετοιο.

Εκει τον δικαιολογουνε μην σου πω λενε "μπραβο που δεν κρυβεται"

Ε, δεν κρυβεται γιατι ειναι γιος ιεροδουλης

 

O Γαυρος Παπαλουκας, που δηλωσε "ελπιζω να το παρει η ΤΣΣΚΑ", προσφατως δηλωσε πως θα περασει η Σιενα και οχι ο ΟΣΦΠ. Το διχως αλλο, η αποψη του δε στηριζεται στα κριτηρια που αναφερεις.

 

btw Ο Παο ειναι καλυτερη ομαδα απο την Μακαμπι και η λογικη λεει πως θα παρει ενα απ τα 2 ματς στο Ισραηλ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eπισης δηλωσε οτι θα περασει η Μακαμπι και οχι ο Παναθηναικος αρα ειναι αντιΠαναθηναικος συμφωνα με τη λογικη σου

 

Πραγματικα η αποψη σου ειναι οτι ο Παπαλουκας δεν ειναι γαυρος ή εστω οχι αντιΠαναθηναικος και το στηριζεις οτι αγωνιζομενος σε 3η ομαδα, πριν τα πλευ οφφ ειπε οτι στο ζευγαρι Σιενα - Ολυμπιακος θα περασει η Σιενα (το λογικο φαβορι πριν τα ματς και με πλεονεκτημα)

Αυτο κατα τη γνωμη σου δειχνει οτι δεν ειναι αντιΠαναθηναικος, επειδη ειπε τις 3 θεωρητικα καλυτερες τοτε ομαδες συν τη δικη του

 

(ενω η ερωτηση βεβαια ηταν ποιοι θα περασουν και οχι ποιοι θες να περασουν)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο ποτε δηλωνεις οπαδικη προτιμηση, κανοντας μια προβλεψη για ενα ζευγαρι επιλεγοντας το λογικο φαβορι?

 

Δηλαδη οι προπονητες καποιων ομαδων που χρηζουν την αντιπαλη ομαδα ως φαβορι ειναι οπαδοι του αντιπαλου?

 

Αλλο πραγμα το "πιστευω θα περασει η Σιενα απο το ταδε ζευγαρι" και αλλο "ευχομαι να περασει η Σιενα", οπως ειπε πριν το ΠΑΟ-ΤΣΣΚΑ (με τη διαφορα οτι εδω μιλαμε για ΤΕΛΙΚΟ). Θεωρω οτι υπαρχει στοιχειωδης νοημοσυνη για να αντιληφθει κανεις τη διαφορα αρα κακως το εξηγω, αλλα τελος παντων.

 

Καποιοι ανθρωποι οσο σπουδαιοι αθλητες και να υπηρξαν θα παραμενουν για παντα μικροι ως ανθρωποι. Το λυπηρο με τον Παπαλουκα ειναι οτι επειδη μενω (εμενα) στην ιδια περιοχη που ζουσε κι αυτος, μια πρασινοκρατουμενη περιοχη της Αθηνας, οι θρυλοι λενε οτι μικρος ηταν Παναθηναικος. Το χρημα και οι απανωτες φαπες απο την πρωην ομαδα σου κανουν πολλα και πανω απολα δημιουργουν τετοιου ειδους συμπλεγματικες συμπεριφορες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδες λεω πως ο Παπαλουκας εχει την δικη του αποψη σε οτι αφορα τα πραγματα. Αν ηταν τοσο φανατικος γαυρος, ΔΕΝ θα ελεγε πως θα περασει η Σιενα, ή εστω, θα ελεγε πως μπορει να εχει το πλεονεκτημα η Σιενα αλλα θελει να περασει ο ΟΣΦΠ. Εγω αυτο που ξερω ειναι οτι μια χαρα πουλησε οπαδιλικι ο Παπαλουκας για να εισπραξει 9 εκατομμυρια απο μας, και τωρα που τον διωξαμε, αλλαζει ξαφνικα το στυλ των δηλωσεων του. Τι θελω να πω? Εκτος ελαχιστων εξαιρεσεων, οι αθλητες ειναι επαγγελματιες και κοιταν την παρτυ τους και μονο.

 

Εγω, αν εξαιρεσεις τον Πριντεζη, δεν ξερω κανεναν να εχει χαντακωσει τον εαυτο του οικονομικα, για να μεινει και να παιξει σε μια ομαδα. Και δε μιλαω να παρει 1,8 εκ αντι για 2, μιλαω να μειωσει 80% τις απολαβες του και ανω.

 

Επισης, σας διαβεβαιωνω οτι τον Παπαλουκα τον βριζουν πιο πολυ οι γαυροι πλεον παρα εσεις.

 

btw για τους φετινους τελικους, εχετε το προβαδισμα ΜΟΝΟ εαν μπορεσετε να διατηρησετε την ενεργεια σας για 40' και στα 5 παιχνιδια. Ειστε ανωτερη ομαδα, (οπως ειναι και η Σιενα), αλλα δεν ειστε τοσο αθλητικη/νεανικη/πιεστικη σε καμια περιπτωση. Πιστευω θα παιξει ρολο το ποσο θα βοηθησουν οι παικτες σας που βγαζουν ενεργεια στο γηπεδο, δηλαδη οι Σατο, Καιμακογλου, Καλαθης και τι οικονομια δυναμεων θα κανουν οι Σαρας/ΔΔ/Μπατιστ.

 

Υ.Γ. Ο Σοφοκλης μαλλον βαρεθηκε στη Μακαμπι και ριχνει κλεφτες ματιες σε σας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Oκ, εμενα μου φτανει οτι ειναι αντιΠαναθηναικος

Το αν ευχεται καλη επιτυχια στην ΤΣΣΚΑ επειδη ειναι υπεργαυρος ή επειδη ειναι αντιΠαναθηναικος λιγο με απασχολει. Οτι και απο τα 2 να ειναι, μου φτανει για να τον βριζω

 

Happy?

 

Δεν εχει δηλωσει ή πει κατι που να δειχνει λογικη "ισων αποστασεων" οποτε δεν καταλαβαινω τι υπερασπιζεσαι (με μοναδικο επιχειρημα οτι δεν ειναι Τακης Τσουκαλας. Γιατι υπαρχουν πολλοι γαυροι που πριν αρχισουν τα ματς Σιενα θα σου λεγανε. Ουτε αυτοι ειναι Ολυμπιακοι?)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mια απορια. Γιατι τον μισουν-βριζουν οι γαυροι πιο πολυ απο μας? Πρωτον ποτε δεν αντιληφθηκα τετοιο πραγμα, δευτερον δεν βλεπω και το λογο να συμβαινει και τριτον οι γαυροι (και οχι μονο οι γαυροι) θεοποιουν συνηθως οποιον τους πουλα φθηνο οπαδιλικι. Γιατι με τον Παπαλουκα να συμβαινει το αντιθετο, εχω χασει κατι?

 

Εγω με οποιο γαυρο μιλαω και πω κατι για τον λουζερ, αμεσως, τον Παπαλουκα και τα ματια του να υπερασπιστει.

 

Και για να επεκταθω σε αυτο που λεει ο DKNI. Εγω δε περιμενω απτον Παπαλουκα να ειναι αντιΠαναθηναικος για να τον βρισω. Τον βριζω απτη στιγμη που ευχηθηκε δημοσιως σε συμπαικτες του στην εθνικη Ελλαδος να χασουν απο την ΤΣΣΚΑ. Και να θες να χασει ο ΠΑΟ επειδη ολα αυτα τα χρονια σε εχει τεντωσει, δε το λες δημοσιως γιατι οι μισοι του παικτες ειναι συμπαιχτες σου στην εθνικη (πιστευω αντιλαμβανομαστε οτι στον αθλητισμο θεωρητικα η εθνικη ειναι σημαντικοτερη απτους συλλογους για τον κοινο-αγνο φιλαθλο).

 

Αν ημουν Διαμαντιδης δεν ξερω πως θα ενιωθα για το συμπαικτη μου και συνοδοιπορο μου στις δοξες της Εθνικης να δηλωνει ετσι πριν τον τελικο μου με τους Ρωσσους.

 

Δε χρειαζεται να ειναι καποιος Παναθηναικος για να του βαλει ενα τεραστιο μηδενικο μετα απο αυτο. Η μικροπρεπεια στο μεγαλειο της. Μαυρη σελιδα σε μια φουρνια ΧΡΥΣΩΝ ΠΑΙΔΙΩΝ και εννοω απο θεμα χαρακτηρα της εθνικης Ελλαδος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...