Προς το περιεχόμενο

Παναθηναϊκός (2011-2012)


The_Edge

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ο gchris7 θεωρεί πως η διαφορά δυναμικότητας υπήρξε πάντα τόσο μεγάλη που καταρύπτους συνομιλίες 2 ατόμων (Ολυμπιακος Αιγάλαιο να νικάνε)

Τα ειπα και πριν. Ακομα και καλυτερη ομαδα να ειχες, αυτο δε σημαινει οτι πρεπει να παιρνεις πρωταθληματα. Και η Μπαρτσελονα παιζει την καλυτερη μπαλα στον κοσμο αλλα το παιρνει η Ρεαλ εφετος. Τι προσπαθεις να μας πεις εσυ και ο gchris με το επιχειρημα ενος 4-0? Οτι επειδη κατα τη γνωμη σας ειχατε καλυτερη ομαδα ΕΠΡΕΠΕ και να παιρνετε τιτλους με μη νομιμους και αντιαθλητικους τροπους?

 

Ο kirileman θεωρεί πως όσο σοβαρές μπορεί να είναι αυτές οι υποτιθέμενες καταγγελείες, άλλο τόσο μπορεί να ειναι και αυτή που αφορά τη μεγαλυτερη επιτυχία Ελληνικής ομάδας σε συλογικό επίπεδο στο ποδόσφαιρο.

Πριν ποσες δεκαετιες ειναι αυτο?

Καταλαβαινεις οτι συζηταμε, αν οχι για την εποχη Κοκκαλη/Μαρινακη, τουλαχιστον για την μεταπολιτευση?

Δηλαδη μη το φτασουμε και ως το Β παγκοσμιο το θεμα (ασχετα αν τοτε η μια εκ των 2 ομαδων δεν υπηρχε αλλα anyway).

 

Εγω λέω πως τη στιγμη που υπάρχουν συνομιλίες Πατέρα με Δαλούκα, ειναι προτιμότερο όλοι μας να παραδεχτούμε μερικά πράγματα και όχι να ασχολούμαστε με το τι κάνουν οι άλλοι...

ANTE και με τον Πατερα ειχα παραγκα και πηρα το νταμπλ βρωμικα. Αυτο αποτελει εξιλεωση για αυτα που συμβαινουν 15 χρονια τωρα απο τον ΟΣΦΠ? Πατσισαμε δηλαδη με τη συνομιλια Πατερα-Δαλουκα? Καταλαβαινεις οτι αυτο για το οποιο με κατηγορεις οτι το εκανα 1 χρονια εσυ το κανεις την τελευταια 15ετια κατα συρροη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Σου έκανα ανάλυση νωρίτερα για τα πρωταθλήματα ένα ένα...Δεν ασχολήθηκες καν. Ειναι μερικές σελίδες πριν...

Παραδέχτηκα ποια πρωταθλήματα θεωρω υποπτα και σε ποιά θεωρω οτι ημουν ανώτερος.

 

Και τι έγινε που μιλάμε για την εποχή της Χούντας?

Και μετά ήταν η εποχή που μας έκανε να φθάσουμε στη χρεοκοπία...So what?

Αν εμένα πρέπει να με πονάει οπως ειπε ο Slim το βιντεο του Τριανταφυλλόπουλου, εσένα τι θα πρέπει να σου κάνει?

 

Και στο φινάλε τι συμβαίνει 15 χρονια με τον Ολυμπιακο?

Ποια ειναι τα πρωταθλήματα που αμφιβάλεις?Γράψε εδω και τώρα που ειναι το πρόβλημα να το λύσουμε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1. Ο gchris7 θεωρεί πως η διαφορά δυναμικότητας υπήρξε πάντα τόσο μεγάλη που καταρύπτους συνομιλίες 2 ατόμων (Ολυμπιακος Αιγάλαιο να νικάνε)

 

2. Ο kirileman θεωρεί πως όσο σοβαρές μπορεί να είναι αυτές οι υποτιθέμενες καταγγελείες, άλλο τόσο μπορεί να ειναι και αυτή που αφορά τη μεγαλυτερη επιτυχία Ελληνικής ομάδας σε συλογικό επίπεδο στο ποδόσφαιρο.

 

3. Εγω λέω πως τη στιγμη που υπάρχουν συνομιλίες Πατέρα με Δαλούκα, ειναι προτιμότερο όλοι μας να παραδεχτούμε μερικά πράγματα και όχι να ασχολούμαστε με το τι κάνουν οι άλλοι...

 

SlimData απάντησα τη στιγμή που έγραφες και εσυ. Ισως πρέπει να απαντήσεις και βάση αυτού του ποστ :rolleyes:

 

1. Αυτό δεν είναι επιχείρημα. Αν ήσουν καλύτερος να νίκαγες στα ίσια. Δεν ήσουν και δεν νίκαγες στα ίσια.

Και έλεος αν είναι αυτή λογική. Ακόμη κι αν ήσουν καλύτερος, είναι αυτό στοιχείο να σε αθωώσει για τα στημένα? Τι άλλο θα σκεφτείς να πεις?

 

2. Δεν είναι καταγγελίες. Είναι ομολογίες. Και απολαυστικές

 

3. Αν και δεν συμμετείχα στην συζήτηση για τα ευρωπαικά, θα σου απαντήσω.

Όπως εσείς αποφύγατε την ερώτηση του we_will_rise (που είναι παοκτζης), έτσι θα κάνω ντρίμπλα κι εγώ.

Έχω ακούσει πολλά για τα κίνητρα της κυριάς χούντας και όσα είπε.

Βρες μου τώρα εσύ με στοιχεία, με πόσα χρήμματα επιχορήγησε η χούντα τους ελληνικούς συλλόγους.

Με απλά ελληνικά, πόσα φράγκα έσπρωξαν στην αεκ, στον παοκ, στον πανιώνιο, στο ρουφ... πόσα φράγκα έδωσαν στην ομάδα μου και τέλος, πόσα φράγκα έδωσε η χούντα στον ολυμπιακό σου.....??? Βρες τα αλλά σε προειδοποιώ, μην αρχίσεις μετά να μου λες "ξέρεις, ήταν γι'αυτό και γι'αυτό και γι'αυτό και γι'αυτό"

Βρες τα και τα ξαναλέμε για το συγκεκριμένο θέμα, έχω κι άλλα εξάλου να σου απαντήσω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε μιντι προσπαθεις να πεισεις οτι το 12 στα 14 σημαινει κατι?Προσπαθησεις να εξηγησεις το αυτονοητο και σου λενε για επενδυσεις και την παραγκα του Πατερα?Μη βιαζετε αλλο τη λογικη παιδια.Εχουμε ματια και βλεπουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ειδα τι έγραψε ο we_will_rise. Αν μπορεις να το παραθέσεις να απαντήσουμε.

 

Δεν υπάρχουν στοιχεία απ τη Χούντα. Ως γνωστών ειναι στα απόρρητα αρχεία του κράτους. Μη με εμπαίζεις στο συγκεκριμένο θέμα. Ηξερες απ την αρχή την απάντηση :mrgreen:

Νομιζα πως κάνουμε κουβέντα, δε προσπαθούμε να αποδείξουμε ποιός μπορει να ντριπλάρει καλύτερα :-)

 

Ειναι προτιμότερο να απαντήσουμε βάση του τι ξέρουμε πως ειναι δεδομένο.

 

Παρεπιπτόντος η Παπαδοπούλου ομολογεί. Ο Τριανταφυλλοπουλος καταγγέλει βάση μιας συζήτησης που θα μπορούσε να ειναι και φτιαχτη αλλά εμένα δε μου λεει τίποτα. Δεν αποδεικνύει κάτι.

 

Είναι εύκολο να πουλήσουμε τρέλα οπως βλέπεις:-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα τι να πούμε τώρα ρε παιδιά ότι στην Ελλάδα ο δυνατότερος ελέγχει και τα κοζα? Δεν είναι αυτονόητο?

Εγώ μια φορά την συνείδηση μου σαν Ολυμπιακός την έχω καθαρή. Είχα καλύτερη ομάδα, είχα καλύτερους παίχτες, έπαιζα καλύτερη μπάλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η απάντηση στον rise έχει δωθεί νωρίτερα. Δε διαβάζετε όλα τα ποστ νομίζω και κάνουμε φαυλο κυκλο...

 

Σε ότι αφορά τον Ολυμπιακό

 

(τα παρακάτω είναι προσωπική μου άποψη).

Ο Σωκράτης ως ο μόνος με λεφτά τη περίοδο του 97-99 κατάφερε και έλεγξε τη διαιτησία, εκμεταλλευόμενος την αστάθεια της ΑΕΚ στο τομέα της διοίκησης και την αδιαφορία των Καπετανέων στον ΠΑΟ.

Με τα χρήματα που πήρε από το Ch.L. πήρε Τζιοβάνι και Ζάχοβιτς και έκτοτε κάθε χρόνο έφερνε έναν με 2 παίχτες οι οποίοι ήταν 2 κλάσεις ανώτεροι απ όσους έπαιζαν στην Ελλάδα.

 

Δεν ήταν ανάγκη πλέον να πληρώνει διαιτητές. Από μόνοι τους προστάτευαν τους μεγάλους παίχτες (ο Ριβάλντο ας πούμε ακόμα και στο CH.L. όταν τον ακούμπαγαν, έπαιρνε απευθείας φάουλ...θέμα σεβασμού των διαιτητών προς τους μεγάλους παίχτες ειναι, δεν ειναι όλοι στημένοι).

 

Από το 1999 και μετά ο Ολυμπιακός ήταν σαφώς ανώτερος.

Επι Κυράστα ο ΠΑΟ έπαιξε μπάλα αλλά αυτοκτόνησε μόνος του. Η ΑΕΚ αυτοκτονούσε κάθε χρόνο.

 

Η διαιτησία ευνοούσε τον Ολυμπιακό σε αρκετές περιπτώσεις όχι όμως σε βαθμό που αδικούσε ΕΙΔΙΚΑ τον ΠΑΟ, που όπως είπαμε αυτοκτονούσε μόνος του(οπως φέτος πχ).

 

Το 2004 ο Ολυμπιακός δεν επένδυσε καθόλου, ο ΠΑΟ έφερε Εκι κτλ με αποτέλεσμα να πάρει ένα πρωτάθλημα το οποίο αμφισβητήθηκε πολύ λόγω της κακής διαιτησίας του Δούρου.

Για μένα δίκαια το πήρε ο ΠΑΟ.

 

Το 2005 ο Ολυμπιακός έφερε τον Ριβάλντο και τον Νικοπολίδη και σε συνδυασμό με τον Τζορτζεβιτς, αποτελείωσαν οποιαδήποτε ελπίδα του ΠΑΟ (που δεν ενισχύθηκε και το συμβούλιο άρχισε πάλι να τσακώνεται από μόνο του) και ΑΕΚ που έκανε προσπάθειες να σωθεί.

Ο Ριβάλντο μονος του πήρε 3 πρωταθλήματα για πλάκα. Δεν υπήρξε τιποτε μεμπτο στις διαιτησίες. Δε χρειαζόταν.

 

Το 2008 η ΑΕΚ είναι καλυτερη σαν ομάδα, παρόλλο που ο Ολυμπιακός έχει ενισχυθεί σημαντικά, προσπαθώντας ομως να κάνει ένα Ευρωπαικό βήμα.

Όμως ο Σωκράτης εκμεταλλεύεται ένα νομικό λάθος της Καλαμαριάς, παίρνει ένα παιχνίδι που έχασε στα χαρτιά και παίρνει και το πρωτάθλημα. Νομιμο, αλλά άδικο σε ότι αφορά την ΑΕΚ.

 

Το 2009 ο ΠΑΟ ενισχύθηκε πολύ. Με Σισέ με Σίλβα με Λέτο, τη στιγμη που ο Ολυμπιακός έχασε ουκ ολίγους παίχτες του (πχ ο Γκαλέτι τελειωσε, ο Μπελούτσι πουλήθηκε, ο Ντιόγκο δε τράβαγε, ο Ντούντου έγινε παλτό κτλ κτλ) και πήρε δικαια το πρωτάθλημα.

 

Τα τελευταία 2 χρόνια ο ΠΑΟ μόνο αποδυναμώνεται, η ΑΕΚ ειναι μεταξυ φθοράς και αυθαρσίας, ο ΠΑΟΚ είχε μια ευκαιρία πέρσι και πρόπερσι και την πέταξε και ο Ολυμπιακός συνέχεια παίρνει καλούς παίχτες.

 

Ειδικά τα τελευταία 2 χρόνια δεν υπάρχει καμια υποψία περί διαιτησίας αφού λάθη γινονται παντου.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η απάντηση που θα περίμενα να πάρω, είναι ότι παρ'ό,τι ο ολυμπιακός εκείνη την περίοδο μάλλον είχε καλύτερη ομάδα, βοηθήθκε αηδιαστικά πολύ από το παρασκήνιο... Δεν κακιώνω του οπαδούς του οσφπ. Κι εγώ στην θέση τους τα ίδια θα έλεγα. Και οι παναθηναϊκοί σε όσες περιπτώσεις βρέθηκαν στην θέση του, τα ίδια έλεγαν...

 

Απλώς πιστεύω ότι πρέπει να υπάρχει λίγη ευθιξία (και πολύ χρήμα) για να πάει μπροστά το ποδόσφαιρό μας κάποια στιγμή.. Ναι ρε, είχες καλή ομάδα, πιθανώς καλύτερη απ'τους άλλους, αλλά γιατί δεν έπαιζες επί ίσοις όροις;;

 

τέλος πάντων.. Μάλλον παραείμαι ρομαντικός..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η απάντηση που θα περίμενα να πάρω, είναι ότι παρ'ό,τι ο ολυμπιακός εκείνη την περίοδο μάλλον είχε καλύτερη ομάδα, βοηθήθκε αηδιαστικά πολύ από το παρασκήνιο... Δεν κακιώνω του οπαδούς του οσφπ. Κι εγώ στην θέση τους τα ίδια θα έλεγα. Και οι παναθηναϊκοί σε όσες περιπτώσεις βρέθηκαν στην θέση του, τα ίδια έλεγαν...

 

Απλώς πιστεύω ότι πρέπει να υπάρχει λίγη ευθιξία (και πολύ χρήμα) για να πάει μπροστά το ποδόσφαιρό μας κάποια στιγμή.. Ναι ρε, είχες καλή ομάδα, πιθανώς καλύτερη απ'τους άλλους, αλλά γιατί δεν έπαιζες επί ίσοις όροις;;

 

τέλος πάντων.. Μάλλον παραείμαι ρομαντικός..

Αυτό δεν έγραψα πριν?

Ο Σωκράτης ως ο μόνος με λεφτά τη περίοδο του 97-99 κατάφερε και έλεγξε τη διαιτησία, εκμεταλλευόμενος την αστάθεια της ΑΕΚ στο τομέα της διοίκησης και την αδιαφορία των Καπετανέων στον ΠΑΟ.

Με τα χρήματα που πήρε από το Ch.L. πήρε Τζιοβάνι και Ζάχοβιτς και έκτοτε κάθε χρόνο έφερνε έναν με 2 παίχτες οι οποίοι ήταν 2 κλάσεις ανώτεροι απ όσους έπαιζαν στην Ελλάδα.

 

Νομίζω πως μαζί μιλάμε, χωρις καταλαβαινόμαστε.

 

Την ιδια συζήτηση την έχω κάνει στο Insomnia 3 φορές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό δεν έγραψα πριν?

Ο Σωκράτης ως ο μόνος με λεφτά τη περίοδο του 97-99 κατάφερε και έλεγξε τη διαιτησία, εκμεταλλευόμενος την αστάθεια της ΑΕΚ στο τομέα της διοίκησης και την αδιαφορία των Καπετανέων στον ΠΑΟ.

Με τα χρήματα που πήρε από το Ch.L. πήρε Τζιοβάνι και Ζάχοβιτς και έκτοτε κάθε χρόνο έφερνε έναν με 2 παίχτες οι οποίοι ήταν 2 κλάσεις ανώτεροι απ όσους έπαιζαν στην Ελλάδα.

 

Νομίζω πως μαζί μιλάμε, χωρις καταλαβαινόμαστε.

 

Την ιδια συζήτηση την έχω κάνει στο Insomnia 3 φορές.

 

Αποτελείς φωτεινή εξαίρεση...Φαντάζομαι θα διαφωνείς συχνά σε παρεμφερείς συζητήσεις με φίλους σου περί της ομάδας σας...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αποτελείς φωτεινή εξαίρεση...Φαντάζομαι θα διαφωνείς συχνά σε παρεμφερείς συζητήσεις με φίλους σου περί της ομάδας σας...

Σκοτωνόμαστε και με λένε κρυφοβάζελο. :mrgreen:

Που να δεις τι γίνεται όταν λέω πως το 2008 έπρεπε να το πάρει η ΑΕΚ και δε το αξίζαμε εμεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σκοτωνόμαστε και με λένε κρυφοβάζελο. :mrgreen:

Που να δεις τι γίνεται όταν λέω πως το 2008 έπρεπε να το πάρει η ΑΕΚ και δε το αξίζαμε εμεις.

 

εμένα πριν πήγαν να με πικάρουν με τεσσάρες στον παο και χουντέμπλει.. νταξ, θα νόμιζαν ότι είμαι παο

 

Βασικά γράφω εξίσου στο νήμα του παοκ, του ολυμπιακού και του παο, αν είχε κόσμο το νήμα της αεκ θα μιλούσα κι εκεί...

 

Η φετινή σεζόν με ωρίμασε, ξεφανατίστηκα και τα βλέπω όλα σαν ένθερμος παρατηρητής

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω Κωστα σε βλεπω συζητησιμο και συμφωνω στα πιο πολλα που ειπες.Για Ολυμπιακος εισαι οσο γινεται πιο αντικειμενικος.Ευτυχως αντε να εχω και καποιον λογικο Ολυμπιακο συνομνιτη να διαφωνουμε πολιτισμενα ποτε,ποτε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσπάθησε (με δικά σου λόγια) να εξηγήσεις ποιό είναι το συμπέρασμα που εξάγεις από τα 25 παραπάνω ματς που έχεις παίξεις στην Ευρώπη...

 

Μέχρι τότε, ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ ΣΕ ΣΑΣ ΛΟΙΠΟΝ και ευχή να νιώστε τι σημαίνει ΑΝΥΠΑΡΞΙΑ!

 

 

edit: Επίσης, εξήγησέ μας και τις παρακάτω "αναλογίες" τίτλων και ευρωπαϊκών εμφανίσεων.

 

Αρσεναλ 9 τίτλοι – 155 αγώνες

Τσέλσι 3 τίτλοι – 111 αγώνες

 

Μίλαν 18 τίτλοι – 229 αγώνες

Ιντερ 18 τίτλοι – 164 αγώνες

 

Μπενφίκα 32 τίτλοι – 185 αγώνες

Πόρτο 24 τίτλοι – 177 αγώνες

 

 

Μου παραθετεις στατιστικα που αποδυκνυουν αυτο ακριβως που θελω να πω και που ειλικρινα απορω πως δεν το καταλαβαινεις...Ειναι τοσο απλο...

 

Σε ολη την ευρωπη, η ομαδα με τους περισσοτερους τιτλους η εστω τους ισαξιους, ΕΧΕΙ και τους περισσοτερους Ευρωπαικους αγωνες...

 

Και ειναι λογικο να συμβαινει αυτο για αυτονοητους λογους, τους οποιους ελπιζω να καταλαβαινεις...

 

ΜΟΝΟ ΕΔΩ, ΜΟΝΟ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ, η ομαδα που εχει οχι απλα περισσοτερους αλλα 18 ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΥΣ ΤΙΤΛΟΥΣ, εχει και 25 ΛΙΓΟΤΕΡΑ ΕΥΡΩΠΑΙΚΑ ΜΑΤΣ..

 

Το επιχειρημα σου περι προκριματικων απορριπτεται, γιατι προκριματικα ο δευτερος παιζει και στην Ολλανδια και στην Πορτογαλια και στη Σκωτια και στην Τουρκια, οπου ΕΠΙΣΗΣ η ομαδα με τους περισσοτερους τιτλους εχει και τα ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ματς στην ευρωπη...

 

ΥΓ. Μια χαρα στοιχεια υπαρχουν για τον Χουντολυμπιακο...

 

http://metamatiatougaurou.blogspot.com/2010/09/blog-post_28.html

http://metamatiatougaurou.blogspot.com/2010/09/blog-post_9741.html

http://metamatiatougaurou.blogspot.com/2010/09/blog-post_29.html

http://metamatiatougaurou.blogspot.com/2010/09/blog-post_7634.html

http://metamatiatougaurou.blogspot.com/2010/09/blog-post_8735.html

 

ΥΓ. καλη η μπαζα σημερα απο το διπλο ημιχρονο ασσο τελικο...

ΘΡΥΛΕ ΤΩΝ ΣΤΗΜΕΝΩΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΕ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...