Προς το περιεχόμενο

Παναθηναϊκός (2011-2012)


The_Edge

Προτεινόμενες αναρτήσεις

το είπαν και άλλοι. 9 έχετε με τον καπετάν Γιώργι. Και εμείς 6. Πριν την παράγκα του Θωμά σας είχατε 5 και εμείς 6. 1 (ΕΝΑ!) πρωτάθλημα μας έδωσε η παράγκα μας παραπάνω απο σας. ΤΟ ΟΤΙ ΧΤΙΖΑΤΕ ΠΑΡΑΓΚΕΣ ΕΣΕΙΣ ΔΕΝ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΤΑ ΙΔΙΑ ΚΑΝΑΜΕ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ

Ο θρύλος λέει (ξέρεις ο ιδιος που έχει τον Σωκράτη ως παραγκάρχη) πως ο Καπετάνιος έλεγχε τη διαιτησία από το 1984 και μετά. Το ότι πήραν και άλλοι πρωτάθλημα ήταν επειδή δεν υπήρχαν τα έσοδα του Ch.League τότε. Παράνομα στοιχήματα ομως υπήρχαν.

Επίσης ο βασικός λόγος που ο Τίγρης βγήκε απ το ποδόσφαιρο ήταν το ότι έσπασε τη παράγκα του Καπετάνιου. Ο Σωκράτης εκμεταλλεύτηκε την σύλληψή του για τα νοθευμένα πετρέλαια και έφτιαξε την αυτοκρατορία του, χωρίς να υπάρχει αντίπαλος. Ουσιαστικά ήταν πλέον ο μόνος που επένδυε...

 

Σε ότι αφορά τον Ολυμπιακό

(τα παρακάτω είναι προσωπική μου άποψη).

Ο Σωκράτης ως ο μόνος με λεφτά τη περίοδο του 97-99 κατάφερε και έλεγξε τη διαιτησία, εκμεταλλευόμενος την αστάθεια της ΑΕΚ στο τομέα της διοίκησης και την αδιαφορία των Καπετανέων στον ΠΑΟ.

Με τα χρήματα που πήρε από το Ch.L. πήρε Τζιοβάνι και Ζάχοβιτς και έκτοτε κάθε χρόνο έφερνε έναν με 2 παίχτες οι οποίοι ήταν 2 κλάσεις ανώτεροι απ όσους έπαιζαν στην Ελλάδα.

 

Δεν ήταν ανάγκη πλέον να πληρώνει διαιτητές. Από μόνοι τους προστάτευαν τους μεγάλους παίχτες (ο Ριβάλντο ας πούμε ακόμα και στο CH.L. όταν τον ακούμπαγαν, έπαιρνε απευθείας φάουλ...θέμα σεβασμού των διαιτητών προς τους μεγάλους παίχτες ειναι, δεν ειναι όλοι στημένοι).

 

Από το 1999 και μετά ο Ολυμπιακός ήταν σαφώς ανώτερος.

Επι Κυράστα ο ΠΑΟ έπαιξε μπάλα αλλά αυτοκτόνησε μόνος του. Η ΑΕΚ αυτοκτονούσε κάθε χρόνο.

 

Η διαιτησία ευνοούσε τον Ολυμπιακό σε αρκετές περιπτώσεις όχι όμως σε βαθμό που αδικούσε ΕΙΔΙΚΑ τον ΠΑΟ, που όπως είπαμε αυτοκτονούσε μόνος του(οπως φέτος πχ).

 

Το 2004 ο Ολυμπιακός δεν επένδυσε καθόλου, ο ΠΑΟ έφερε Εκι κτλ με αποτέλεσμα να πάρει ένα πρωτάθλημα το οποίο αμφισβητήθηκε πολύ λόγω της κακής διαιτησίας του Δούρου.

Για μένα δίκαια το πήρε ο ΠΑΟ.

 

Το 2005 ο Ολυμπιακός έφερε τον Ριβάλντο και τον Νικοπολίδη και σε συνδιασμό με τον Τζορτζεβιτς, αποτελείωσαν οποιαδήποτε ελπίδα του ΠΑΟ (που δεν ενισχύθηκε και το συμβούλιο άρχισε πάλι να τσακωνεται από μόνο του) και ΑΕΚ που έκανε προσπάθειες να σωθεί.

Ο Ριβάλντο μονος του πήρε 3 πρωταθλήματα για πλάκα. Δεν υπήρξε τιποτε μεμπτο στις διαιτησίες. Δε χρειαζόταν.

 

Το 2008 η ΑΕΚ είναι καλυτερη σαν ομάδα, παρόλλο που ο Ολυμπιακός έχει ενισχυθεί συμαντικά, προσπαθόντας ομως να κάνει ένα Ευρωπαικό βήμα.

Όμως ο Σωκράτης εκμεταλλεύετε ένα νομικό λάθος της Καλαμαριάς, παίρνει ένα παιχνίδι που έχασε στα χαρτιά και παίρνει και το πρωτάθλημα. Νομιμο, αλλά άδικο σε ότι αφορά την ΑΕΚ.

 

Το 2009 ο ΠΑΟ ενισχύθηκε πολύ. Με Σισέ με Σίλβα με Λέτο, τη στιγμη που ο Ολυμπιακός έχασε ουκ ολίγους παίχτες του (πχ ο Γκαλέτι τελειωσε, ο Μπελούτσι πουλήθηκε, ο Ντιόγκο δε τράβαγε, ο Ντούντου έγινε παλτό κτλ κτλ) και πήρε δικαια το πρωτάθλημα.

 

Τα τελευταία 2 χρόνια ο ΠΑΟ μόνο αποδυναμώνεται, η ΑΕΚ ειναι μεταξυ φθοράς και αυθαρσίας, ο ΠΑΟΚ είχε μια ευκαιρία πέρσι και πρόπερσι και την πέταξε και ο Ολυμπιακός συνέχεια παίρνει καλούς παίχτες.

 

Ειδικά τα τελευταία 2 χρόνια δεν υπάρχει καμια υποψία περί διαιτησίας αφού λάθη γινονται παντου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Οταν το πρωτάθλημα το παίρνουν ΟΛΟΙ, ΠΑΟ ΑΕΚ ΟΣΦΠ Λάρισσα ΠΑΟΚ δεν υπάρχει παράγκα. Τα υπόλοιπα που λες αμπελοφιλοσοφίες που δεν επαληθεύονται από τα αποτελέσματα.

 

Όσα για τα της εποχής κόκκαλη, αφού δεν είδες τίποτα και εσύ υπάρχουν Βιντεοκασέτες προέδρου της ΕΠΟ να λεέι "Ο οσφπ και το αιγάλεω να κερδάνε και όλοι οι άλλοι να πανε να γ..."

 

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη απόδειξη παράγκας, επίσης οτι ο Γκαγκάτσης + Τσιρόνης δουλεύουν στην ομάδα σας, επίσημα πλεόν.

 

Μην κουράζεσαι λοιπόν. Ειδικά Παναθηναϊκούς δεν μπορείς να πήσεις με τέτοια επιχειρήματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οταν το πρωτάθλημα το παίρνουν ΟΛΟΙ, ΠΑΟ ΑΕΚ ΟΣΦΠ Λάρισσα ΠΑΟΚ δεν υπάρχει παράγκα. Τα υπόλοιπα που λες αμπελοφιλοσοφίες που δεν επαληθεύονται από τα αποτελέσματα.

Οκ και τα δικά σου τότε αμελοφιλοσοφίες ειναι. Πήρες πρωτάθλημα το 2004 και το 09. Αρα δεν υπάρχει παράγκα.

Είδες πόσο εύκολο ειναι να βρίσκουμε φτηνές δικαιολογίες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οκ και τα δικά σου τότε αμελοφιλοσοφίες ειναι. Πήρες πρωτάθλημα το 2004 και το 09. Αρα δεν υπάρχει παράγκα.

Είδες πόσο εύκολο ειναι να βρίσκουμε φτηνές δικαιολογίες?

 

Πήρα 2 στα 15. Υπάρχει ένα θέμα με τα maths σου. ΑΕΚ 0 ΠΑΟΚ 0 Λάρισσα 0 Ολυμπιακός 13

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήρα 2 στα 15. Υπάρχει ένα θέμα με τα maths σου.

Hμουν καλύτερος, είχες τα χάλια σου.

Λάρισα στη Β, ανέβηκε μετά, ξαναέπεσε, ΠΑΟΚ έφτιαξε ομάδα το 2009 που το πήρατε εσεις, ΑΕΚ χρεωκοπημένη, άξιζε πρωτάθλημα το 2008 που επένδυσε αλλά το πηραμε στα χαρτιά...Κάτι άλλο?

Υπάρχει πρόβλημα με το τρόπο που κρίνεις κάποιες καταστάσεις.

 

Πες μου ΜΙΑ χρονιά εκτός απο τη χρονιά του Κυράστα που αυτοκτόνησες μόνος σου και τις χρονιές που πήρες πρωτάθλημα που θεωρείς οτι ησουν καλυτερος. Μια θέλω!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήρα 2 στα 15. Υπάρχει ένα θέμα με τα maths σου. ΑΕΚ 0 ΠΑΟΚ 0 Λάρισσα 0 Ολυμπιακός 13

 

 

ας ειχες ομαδα να παιρνες παραπανω. Οπως δεν ειχες και φετος και δικαιοτατα το εχασες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ας ειχες ομαδα να παιρνες παραπανω. Οπως δεν ειχες και φετος και δικαιοτατα το εχασες.

Μα αυτό ειναι που δε μπορούν να αντιληφθούν μερικοι.

Πως τα χάνουν επειδή δεν έχουν ομάδα, όχι επειδη ευνοεί τον γάβρο η διαιτησία. Να μιλούσε κανας Πανιωνιος, κανας Ατρόμητος, κανας Οφητζης ξέρω γω, να πω εντάξει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο άλλος ζητάει να πάρει η Λάρισα πρωτάθλημα για να καθαρίσει το άθλημα...

 

Νομίζω αρκετά ασχοληθήκαμε, ας τους αφήσουμε στην πίκρα τους, έχουν Γολγοθά μπροστά τους

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα αυτο το επιχειρημα οτι "δεν ησουν καλυτερη ομαδα, αρα δικαιως δεν πηρες πρωταθλημα και αυτοματως δικαια το σηκωσα εγω" ειναι η πιο επικη γενικευση-ισοπεδωση που ειδα ποτε. Ισως γιατι αυτο σας βολευει να λετε.

 

Που ειδατε στον αθλητισμο να κερδιζει παντοτε ο (κατα την υποκειμενικη γνωμη σας) καλυτερος?

Τι παει να πει ημουν καλυτερος, ησουν χειροτερος για μια ολοκληρη σεζον με αγωνιστικα σκαμπανεβασματα για ολες τις ομαδες? Πχ φετος στο πρωτο γυρο επαιξα μπαλα εγω και ο ΟΣΦΠ δεν υπηρχε κατι που αντιστραφηκε στο 2ο γυρο. Απο που προκυπτει οτι εσεις ησασταν καλυτεροι φετος και αξιζατε το φετινο πρωταθλημα? Και ακομα και καλυτεροι να ησασταν, γιατι πρεπει να καταπιω αμασητες τις μεθοδευσεις που ειδα, και για τις οποιες ακομα δεν εχω δει ουτε μιση απαντηση απο κανεναν?

 

Ακομα και να δεθχω αυτο που λετε, οτι στον αθλητισμο ο καλυτερος κερδιζει, δεν αναιρουνται ουτε οι παραγκες, ουτε τα αισχη για τα οποια υπαρχουν πειστηρια, ντοκουμεντα, αποδειξεις. Ισα ισα αν ησασταν και καλυτεροι οπως λετε και παραλληλα οι προεδροι σας στηνανε και παραγκες, ενας λογος να ντρεπεστε παραπανω. Βεβαια τι να ντραπειτε οταν τρεχατε στις φιεστες των χαρτινων πρωταθληματων και νιωθατε και υπερηφανοι...Ειχατε καλυτερη ομαδα, αυτο εχει σημασια. Δε πειραζει. Η Ευρωπη ολα αυτα τα χρονια εχει αποδειχτει αμειλικτη. Μαγκες με τις παραγκες εδω μεσα, σφαλιαρες και απονομη ποδοσφαιρικης δικαιοσυνης εκει εξω και καθε κατεργαρης στον παγκο του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα αυτό ειναι που δε μπορούν να αντιληφθούν μερικοι.

Πως τα χάνουν επειδή δεν έχουν ομάδα, όχι επειδη ευνοεί τον γάβρο η διαιτησία. Να μιλούσε κανας Πανιωνιος, κανας Ατρόμητος, κανας Οφητζης ξέρω γω, να πω εντάξει.

 

Το αντιλαμβάνονται, αλλά υπάρχει και ο εγωισμός στην μέση. Αυτό φαίνεται στις μεταξύ τους συζητήσεις που δεν αναφέρονται καθόλου σε παράγκες και αηδίες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδώ δεν ντρέπεστε εσείς τόσα χρόνια να σκούζετε για διαιτησίες και να αρπάζετε τριάρες και ντόρτια σε κάθε ευκαιρία, εμείς θα ντραπούμε?

 

Επίσης δεν ντρέπεστε να λέτε ότι αντιμετωπίσατε τον Λεβαδειακό ξεκούραστο... :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτά τα 20 που πήρατε απο το πρωτάθλημα του Καλόπουλου, αφαίρεσέτα απο εσάς και βάλτα σε μας. Να δούμε ποιός θα τρώει τις τριάρες και τα ντόρτια.

 

Εναν ακέφαλο με τραυματισμούς και χωρίς μεταγραφές Παναθηναϊκό και βάλατε τα μεγάλα μέσα για να το πάρετε. Σκέψου να είχαμε αυτά τα 20.

 

Μια εικονική πραγματικότητα είναι το Ελληνικό πρωτάθλημα

 

Πρωτάθλημα με ίδια μέτρα και σταθμά θέλω, όχι να μου λες εσύ ποιά ομάδα κρίνεις εσύ οτι πρέπει να μπορώ να νικάω

 

Πότε έχεις δει αστυνομία στο Καραΐσκάκη; Εγώ δεν έχω δει. Χτυπούσαν τους παίχτες του ΠΑΟ και δεν υπήρχε ψυχή(πάντα τυχαία). Βέβαια στο ΟΑΚΑ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε, αφαίρεσε κι εσύ άλλα 20 που πήρες από το πρωτάθλημα του Δούρου και είμαστε πάτσι.

 

PS Φυσικά και είναι εικονική πραγματικότητα το ελληνικό πρωτάθλημα. Στην πραγματικότητα θα έπρεπε να είσαι στη Δ από την εποχή των λουλουδιών.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το αντιλαμβάνονται, αλλά υπάρχει και ο εγωισμός στην μέση. Αυτό φαίνεται στις μεταξύ τους συζητήσεις που δεν αναφέρονται καθόλου σε παράγκες και αηδίες.

Γιαυτο και ποτέ δε γενικεύω στις φορουμικες κουβέντες αλλά απευθήνομαι καθαρά σε αυτόν που πετάει την κατά την άποψή μου υπερβολή.

 

Δε μπορει να δέχομαι εγω σαν Ολυμπιακος πως πηρα άδικα 3 πρωταθλήματα (μαζί με αυτο της ΑΕΚ), πως σε άλλα 7 ήμουν κατα γενική ομολογία καλύτερη ομάδα και σε άλλα 2 αυτοκτόνησαν οι άλλοι διεκδικητές μόνοι τους (Βλέπε ΑΕΚ που έχασε από Ιωνικο στο ΟΑΚΑ το 2005 ή η ομάδα του Κυράστα το 2000...)

 

Πότε έχεις δει αστυνομία στο Καραΐσκάκη; Εγώ δεν έχω δει. Χτυπούσαν τους παίχτες του ΠΑΟ και δεν υπήρχε ψυχή(πάντα τυχαία). Βέβαια στο ΟΑΚΑ....

Εδω οι ίδιοι σου οι οπαδοι βαράνε τους παίχτες σου...με δουλεύεις βρε αδελφέ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με τόσα προ-προ-προκριματικά που έχεις παίξει λογικό μου ακούγεται το +25. Στην Ελλάδα πόσους παραπάνω αγώνες έχεις; :mrgreen:

 

 

Όταν έγραψα για ποδόσφαιρο πρωτοβουλίας, αναφερόμουν στην ομάδα σου και το εγχώριο πρωτάθλημα, μπερδεύτηκες.

 

Εμπάση περιπτώσει, δε βγάζει πουθενά.

 

Περα απο ολα τα αλλα ειστε και ...περιορισμενης ευθυνης και πρεπει να τα λεμε καμια 15αρια φορες για να τα καταλαβετε...Ξαναδιαβασε τα σατιστικα στο παρακατω λινκ...

 

http://www.greenzone.gr/2012/03/osfp-euro-psema-1.html

 

Η δευτερη ομαδα σε τιτλους στην Ολλανδια στην Πορτογαλια στην Σκωτια (που επισης δεν ισχυει το ελληνικο παραδοξο) ΔΕΝ ΠΑΙΖΕΙ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΑ;

 

 

Αφού παραδίδουμε μαθήματα Παναθηναϊκής ιστορίας να ρωτήσω και εγω με την σειρά μου:

 

α) Τί είναι η υπόθεση των λουλουδιών και ποιος ο Ανδριανόπουλος ;

β) Τί είναι η υπόθεση Κιαπέ ;

γ) Ποιος ήταν ο Θαλής από το Ρέθυμνο ;

δ) Γιατί σακάτεψαν τον Μπάκα οι οπαδοί της Αεκ ;

ε) Γιατί ο καπετάνιος έφαγε διετή αποκλεισμό από την Ουέφα το 1985 ;

στ)Τί έγινε τον Νοέμβριο του 1992 στον αγώνα Παναθηναϊκός-Κόρινθος ;

 

Η διαφορα μας ξερεις ποια ειναι αμοιρε οπαδε του θρυλου της φαπας;

 

ΟΤΙ ΕΜΕΙΣ ΤΟΥ ΚΟΥΜΠΟΥΡΙΑ, ΤΟΥ ΒΡΙΖΟΥΜΕ ΟΛΟ ΤΟΥ ΤΟ ΣΟΙ ΑΠΟ 85 ΚΑΙ ΜΕΤΑ...

 

ΚΑΙ Ο ΚΟΥΜΠΟΥΡΙΑΣ ΟΠΩΣ ΞΑΝΑΕΙΠΑ : 6 ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΑ ΣΕ 21 ΧΡΟΝΙΑ...

 

ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΟ ΟΤΙ ΕΣΥ ΚΙ ΕΓΩ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΑΝΕΡΓΟΙ ΤΩΡΑ, ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ ΣΤΟΝ ΗΛΙΟ ΜΟΙΡΑ ΕΤΣΙ ΟΠΩΣ ΚΑΤΑΝΤΗΣΑΝ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΜΕ ΤΑ ΜΥΑΛΑ ΠΟΥ ΚΟΥΒΑΛΑΤΕ ΚΑΠΟΙΟΙ...

 

 

Βαζελικό παραλήρημα λέμε.

 

Στο πολυ βαθος ξερετε πολυ καλα ολοι...

 

ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ ΣΕ ΣΑΣ ΛΟΙΠΟΝ και ευχη να νιωστε τι σημαινει ΑΞΙΟΠΡΕΠΕΙΑ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...